Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Magda_C,

zwroc uwage na koszty budowy - nie sa az tak duze, a roznica pomiedzy Firletkami a Orchidea 2 jesli chodzi o przestrzen jest spora.

Oczywiscie to kwestia gustu i potrzeb :D.

Ma tez znaczenie wielkosc dzialki( szerokosc).

Wybralismy Orchidea 2 ze wzgedu na przestrzen i mozliwosc budowy na waskiej dzialce

 

Twoj projekt to nowosc Archonu, wyglada super :D

 

mala uwaga- dom ma byc funkcjonalny przede wszystkim :D przy zachowaniu jego charakteru i uroku oczywiscie :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum,

 

Z przyjemnoscia czytam niniejsze forum, podziwiam Wasze dzieła i postanowilem sie w koncu ujawnic. Załączam link do kilku zdjęć z mojej budowy. Wlasnie koncze etap kladzenia dachowki, a od wczoraj mam juz wszystkie okna dachowe!! (moje pierwsze w zyciu wlasne okna!!).

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w budowaniu!!

Bartek

 

http://foto.onet.pl/ehivw,g338u101t3oz,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze cos od razu dodam o oknach. Zamowilem drewniane okna w firmie PozOkna (PozBud) - taki lokalny patriotyzm (Poznań). A pisze o tym dlatego, ze zastanawiaja mnie ceny okien, ktore podajecie. Za komplet okien, bez rezygnowania z luków, z powiekszeniem wykusza praktycznie do ziemi cena ksztaltuje sie na poziomie 30 000 z montazem i VAT'em. Zrezygnowalem z szyb P4 (i tak alarm jest konieczny) a przenikalnosc 1.0 jest dla mnie wystarczajaca. Rowniez zrezygnowalem ze szprosow gdyz po prostu takie okna mi sie nie podobaja. Nie mniej okna sa wysokiej jakosci, z 4 letnia gwarancja na stolarke i 6 letnia na powloki lakiernicze czego chyba nie daje zaden inny producent. Polecam.

A jeszcze polecam przemyslenie czy wszystkie okna bedziecie otwierac. Okno stale bez mozliwosci otwarcia to duzo nizszy koszt. Dla przykladu okno balkonowe z salonu na ogrod (1.5m x 2200) to koszt okolo 900 PLN jezeli jest zamocowane na stale, a okolo 2000 otwierane. U mnie w tym miejscu bedzie stac kanapa i otwierac go nie bede. Warto przemyslec ;)

hmm... sorry za reklame

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cannondale,

domek wyglada super, widze ze tez Orchidea 2..;-))

Ale ci zazdrosce ze mas wieksze drzewka na dzialce..nie jest tak lysa..

Jeslichodzi o okna i sie zrezygnuje z szyb p4, okucia WK2 i sprosy, klamki na kluczy..i tak bedzie podobna cena.. Z okicia wk2 i szyba P4 moge zrezygnowac (na tym nalega moj maz), ale ze szprosow nie ma mowy zrezygnowac..Po prosto mi sie podobaja takie okna..a za to bede musiala zaplaczic swojej ceny.

Ale jestem przerazona czyms inny: jak ceny peda w gore i nie tylko materialy a i roboczyzna..Ja sprawdzilam niektory informcji, umieszczony na stronach niektory producentow okien i jestem przerazona, jak nie ktory oszukuja klientow (klamia!!).. i probuja nabyc nas klientow jak to sie mowi "w butelce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Muci,

 

Wiecej fotek moze dolacze wkrotce.

 

Poki co jestem zadowolony z Pozbudu. Dopiero wprawdzie okna zamawiam ale narazie firma robi wrazenie pozytywne. Nikt mnie na nic nie naciagal - "wspolczynnik szyby 0.5 moze byc ale tak na prawde to nie warto, bo na oknie strata ciepla 0.4 Wata na m2 nie zrobi roznicy duzej a okna 30-40% drozej wychodza". Za doplata dembowe - tez ze nie warto bo jakosc ta sama co Meranti. A poszedlem do urzedowskiego - "Panie, 0,5 powinno byc, dembowe duzo lepsze, warto doplacic"

 

30 000 pln to cena juz z montażem, vatem, ze wszystkimi łukami, wykuszem do ziemi (dodatkowo slupy wykuszowe - 1500 pln, nie mam slupkow murowanych). I dopiero wybieram sie na negocjacje ;) Ale zgoda, że różnica w cenie nie jest dramatyczna. Porownywalna z innymi.

 

A co do P4.. Jak zlodziej bedzie chcial to i tak wejdzie, a jak podjada panowie o nieprzyjemnej aparycji to ich sama wpuscisz i jeszcze pomozesz telewizor wyniesc.

Taki jeden znajomy zainstalowal super drzwi, zbrojone, anty wlamaniowe, cuda wianki .. wystawili mu razem ze sciana...

Szprosy - mieszkam aktualnie w domu ktory ma szprosy i mam po prostu dosyc patrzenia przez kratki ;) .. nie wspominajac o srokach ktore uwielbiaja na nich siadac... o 5 rano..

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich wertowaniach w internecje, wyglada ze jet spororo zakladow produkujacy bardzo dobre okna drewniane, ale s okolic Czestochowa, Krakow, Nowy Sac..Tutaj we Warszawie, jestes skazany na przedastawicielach wielkich producentow. Moge ci powiedzic ze oprocz 1-go wszystki mieli bledy w kosztorysach..zaczynajac ot ilosc okein..;-(( Jesli chodzi o Urzedowski, informacja na ich strona jest o.k.Jako jedyny producent ma miranti s gestosci 550!! tak ma napisane i to jest prawda.

Jesli chodzi o drewno, naj mekie jest sosna, potem miranti( ale min 450), naj-twardze jest naprawda dab. Tak ajest prawda.

To potwierdzaja wszyscy producenci.

Wziela bym dab, ale cena jest jescze wyzsza.

Ja musialam posprawdzac troche cen, zobaczyc jak jest robiona wycena dla okna typowych, ze nie typowych..Czekam ze by sie zaczela ta wiosna i zaczynam budowe, a dopuki nie mam otworow okienny moge gi dopasowac do wymagania producenta.Okazuje sie tez ze wiekszac drzwi wejscowy standartowo sa produkowany do wysokosci 220cm, wyzej jest doplata. Tak ze u nas bede otwor od drzwi wejsczowy mnejszy niz w projekcie. S drugej strony, biore kredyt na budowe i muszialam zrobic realny kosztorys, a nie to co podalo biuro projektowe. A s powodu kredytu, budowa musi jisc tempem blykawiczny.Mam plany zameiszkac w czerwcu 2008.Dom musi byc z instalacjami,otynkowany, zamkniety w 11'07.Tak ze zima wykonzcic wnetr.Teraz jest bardzo trudno o dobrych ekip.. i ze by bylo smeisznie, nie mam fundamenty a juz mam umowiona ekipa na dach, elektryka...

Ja lubi wnetr w starym stylu a szprosy jak naj-bardzej mi pasuja.

Na dodatek pogoda zazcyna mi nie sprzyjac moge juz zaczac ot 1.03. a pogoda za oknem-piekna sniezyca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cóż... klamka zapadła... dziś, po uzgodnieniu szczegółów z firmą adoptującą nasz projekt, zamówiliśmy projekt Dom w Orchideach 2.

Teraz dopiero zacznie się jazda 8)

 

muszę się napić :p

 

pozdrawiam,

 

P.

 

edit:

 

tym oto sposobem, po 6-ciu miesiącach poszukiwań, i intensyfikacji działańw ostatnich dwóch tygodniach, główny faworyt - Camelot, przekształcony ostatecznie w Symfonię, zmieniony ostatecznie na Dom pod Juką, zmieniony na Dom pod Platanem 2, zmieniony na Symfonię, zmieniony na Camelota, zmieniony na Orchideę przekształcony na Orchideę 2, wrysowaniu Platana, Camelota, wklejeniu Orchideii... został wybrany ten właściwy i jedynie słuszny projekt Dom w Orchideach 2 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W jakiej technologii budujecie sciany w Orchideach ?

 

Rozmawialem dzisiaj z architektem z Archonu i uslyszalem ze porotherm 25 + 14 welny mineralnej daje najnizsze koszty przy najlepszych parametrach cieplnych.

 

Technologia 1W porotherm 50 ma zwiekszac koszty ze wzgledu na koniecznosc szserszych law fundamentowych, a technologia 3W jest drozsza a nie daje specjalnego zysku w stosunku do 2 warstw.

 

Jakie sa Wasze doswiadczenia w tym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesteśmy po kolejnej burzy mózgu.

Mam do Was kilka pytań i proszę o sugestie.

Poniżej zamieszczam zdjęcie z naszej przeróbki dołu i krótki opis :

http://img108.imageshack.us/img108/9822/o2parterrj2.gif

 

1. Likwidujemy ścianę między salonem (5) a pokojem gościnnym (6), zostawiając po bokach kominka kaweł muru ozdobnego (czy wogóle wywalić te kawałki?). A może zrobić kominek dwustronny ?

2. Zostawiamy kawałek ściany między salonem (5) a korytarzem (8). W przyszłości w tym krótkim odcinku marzy mi się akwarium z egzotycznymi rybkami Nemo ;) z jednej strony oddzieli nieco wejście na schody, z drugiej nie wiem jak to z tą bliskością kominka na rybki jest ;)

3. Likwidujemy łazienkę (7), powiększając jednocześnie pokój (6) i robiąc z niego salę TV + miejsce na stół bilardowy (marzenia) i przenosimy łazienkę (7) pod schody (10).

4. Schody (10) zostaną nieco poszerzone (może, ale niewiele) oraz odwrócone zostanie wejście na górę. Wejście do łazienki pod schodami zostanie z holu (8).

5. Garaż zostanie wydłużony o 1m (podzielcie się doświadczeniami). W miejscu pomieszczenia gospodarczego, powiększonego poprzez przesunięcie garażu o 1m, zostanie wygospodarowana część dodatkowa łazienki wejście od holu (8).

6. Z racji tego, że ogrzewanie planujemy olejowe - gdzie do cholery wkleić zbiorniki z olejem + kocioł ? Tak, żeby odizolować ustrojstwo ?

7. Potrzebne miejsce na suszarnie. Przy dwójce małych dzieci + ja duży chłopiec ;) ciągle coś żona pierze. Gdzieś trzeba to suszyć, więc musi być jakieś okno, ale żeby nie śmierdziało olejem...

8. Potrzebne pomieszczenie zbiorcze na kable - tv, elektr., sterujące, taka centralka.

9. Ostatnią modyfikacją parteru jest niewielkie powiększenie absydy, tak żeby zmieścić w niej stół. Mamy taką jazdę, co by to trochę oddzielić od salonu.

 

No i to tyle jeśli chodzi o modyfikację dołu.

Z górą nie ma tylu problemów, choć zastanawiamy się nieco nad podziałem pokoi. Sypialnie dzieciaków będą nad garażem i pokój obok. Środkowy zostawimy awaryjny z dużymi przeszklonymi drzwiami otwieranymi na oscież. Normalnie będzie tam wypoczynek (mamy widok na las) i pokój zabaw dla dzieciaków, kiedy nie będzie nam się chciało zchodzić na dół :)

A na dzień dobry myślę, że będą tam zwyczajnie spały, zanim dorosną do samodzielnych pokoi, choć kto wie co będzie za dwa - trzy lata.

No i raczej zostawimy im łazienkę, a nam zrobimy przejście z pokoju :)

 

pozdrawiam i proszę o komentarz oraz dobre rady :D

 

Peacemaker.

 

edit:

 

zapomniałbym. na strychu jest kapitalne pomieszczenie! zamierzam również je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - zmień (projektant adaptujący) strop na monolityczny i usuń całkowicie tą ścianę. Przy stropie monolitycznym uzyskasz pustą przestrzeń do dowolnej aranżacji ściankami działowymi

 

Ad2 - jw; ewentualnie podgrzejesz rybkom wodę

 

Ad3 - jeżeli nie robisz podpiwniczenia to może szkoda tracić pomieszczenie pod schodami? (graciarnia, spiżarnia itd)

 

Ad4 - nie do końca rozumiem. Jak chcesz wchodzić do łazienki pod schodami położonej na niższym poziomie niż hol? Otwory w ścianie nośnej lub ścianie fundamentowej w tym miejscu (konstrukcja klatki schodowej) to chyba nie najlepszy pomysł. Ale może nie widzę Twojego pomysłu.

Poszerzenie schodów jak najbardziej.

 

Ad5 - wydłużenie garażu o 1m często jest stosowane. Wydłużenie/powiększenie dla celów magazynowych. Ty chcesz chyba raczej przesunąć garaż nie zmienając jego powierzchni. O łazience już napisałem.

 

Ad6 - piwnica (o ile można), kotłownia, część garażu (wtedy jednostanowiskowy). A jak duży jest taki zbiornik?

 

Ad7 - no właśnie. Bez podpiwniczenia służyć temu maiła kotłownio/pralnio/suszarnia. Masz chyba jedno wolne pomiszczenie na poddaszu - nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Ad8 - strych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...