Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

zbyt optymistycznie podszedłem do informacji z gminy - warunki zmierzają ku drodze przez mękę poszczególnych instytucji. Poprzedni potencjalni nabywcy również składali wnioski o warunki dla tej działki, otrzymywali je, urzędy mają je w dokumentacji i w zasadzie nic się nie zmieniło... Trzeba ruszać i uderzać w łaski....

Obecnie próbuję pogodzić zwaśnionych od X lat sąsiadów aby partycypowali w kosztach uzbrojenia a przede wszystkim w kosztach zakupu udziałów w drodze dojazdowej (u mnie jest prywatna ślepa droga, którą będą musieli dojeżdżać właściciele działek sąsiedznich - kiedyś i tak przyjdą do mnie aby odkupić część dojazdową). Najlepiej za jednym zamachem uzbroić wszystko wokoło, uregulować stan prawny i żyć w zgodzie (ale chyba nie dla wszystkich)

Dodatkowo mam wycenę wszystkich adaptacji wraz posadowieniem - ok. 2-3 tys - ale my dużo zmieniamy stropy, piwnice, dach itd

Jeżeli będziesz miała jakieś inne dane daj znać (lub na priva)

Pzdr.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i strasznie się cieszę, że znalazłam kogoś kto jest zainteresowany Orchideą. Właśnie dzisiaj jestem po konsultacji u architekta i podjęłam decyzję o zakupie projektu.

Również planuję parę zmian, dlatago z zaciekawieniem czytałam Wasze opinie.

Na innym forum wyczytałam, że podobno bardzo duży jest koszt dachu.

Czy potwierdzacie?

I jeszce pytanie - czy kupiliście wraz z projektem kosztorys na CD, czy to się przyda?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miło, że Tobie równieżź się podoba orchidea.

Na którymś z innych tematów podałem wstępny koszt dachu (w oparciu i kosztorys wykonawców) na ok. 40.0000 zł. (potwierdził to inny forumowicz) - niestety...

Odnośnie zakupu kosztorysu - może Anusia coś doradzi - ja czekam na warunki zabudowy - jeżeli nic nie zanegują - biorę projekt (strzeżonego...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Klamka zapadła, projekt zamówiony. Zamówiłam jednak z kosztorysem, architekt mówił, że przyda się jak będę negocjowała koszty z wykonawcami. Zobaczymy...

Jak narazie to jestem przerażona całą tą budową, podtrzymuje mnie na duchu mój mąż który jest wielkim optymistą. Nie mamy zupełnie pojęcia o budowaniu, mam nadzieję, że sobie poradzimy, w końcu przecież tylu "matołkom" udało się postawić domy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Trochę mnie nie było, ale mam niespodziankę. Od jednego ze szczęśliwców, którzy już zbudowali orchideę dostałam zdjęcia domu. Jeśli jesteście zainteresowani to wyślijcie mi na priva swoje adresy a- mail.

Goda nie martw się, ja też nie mam pojęcia o budowie domu i wszystkiego uczę się na bieżąco. Dużo wiadomości znajdziesz na forum. Ja nie mogę doczekać się już wiosny :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba-super.

Całkowicie mi nie przeszkadza, że dach nie jest dwuspadowy (stodółka) i przez to jest drogi. Ale dobrze prezentuje się z zewnątrz a wewnątrz super. Nie planuję ciągłego przebywania w sypialni lub innych pokojach na poddaszu - ale jak już tam pójdę, to wrażenia z fotek zgodne z oczekiwaniami.

Nie znalazłem jedynie słupów drewnianych, których część wg projektu powinna być w ścianach działowych - może to jakieś inne ujęcia. Podobnie brak krokwi na fotkach lub zostały przez właściciela zakryte wykończeniówka.

Ten pokój nad garażem to rzeczywiście ma bardzo małą ścianę kolankową ale jest za to dość duży powierzchniowo

A ściany kolankowe to chyba wszędzie wg projektu bez podnoszenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...