Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Heja,

 

Zdrowych i spokojnych wszystkim życzę!

 

Pytanie - jaki mniej więcej koszt ogrzewania w O2?

Otrzymalem wycene na 68 000!! Z czego utargowalem juz do 60 000. Ale ciagle wydaje mi sie to drogo.

Piec kondensacyjny, cyrkulacja, sprzeglo, podłogówka (okolo 90m2) i naliczylem 14 grzejnikow. W cenie jest stacja uzdatniania. Sprzet i robocizna. Wszysko Buderus.

 

Ile to wyszlo u Was? Chetnie bym zobaczyl Wasze wyceny ([email protected]) i ewentualnie moge podeslac swoja wycene szczegułową.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Dawno mnie tu nie było. Znaczy, nie to, żebym nie śledził wątku, tylko nic nie pisałem, bo i nic się nie dzialo u mnie na budowie :(.

 

No prawie nic - mam pierwszą instalację, a właściwie instalacyjkę - do odkurzacza centr. Pod koniec kwietnia wchodzą elektrycy, a potem hydraulicy. Może powoli jakoś ruszy do przodu :-?.

 

Magda_c, pytałaś o dachówkę.

U mnie karpiówka Koramic czerwona angoba - fotki gdzieś wcześniej we wątku.

 

Robert58,

u jakiego producenta masz taką dobrą cenę na okna?

 

Cannondale,

podaj jaki zakres tej instalacji, co jest wliczone w cenę - bo wydaje mi się trochę drogo.

 

W sprawie oględzin, jeśli kogoś interesuje stan surowy i po drodze mu do Lublina - to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wycena na co wyszła na 31.392,65 zł netto w tym między innymi:

- 12 grzejników

- podłogówka (kuchnia, przedpokój, łazienka na dole i na górze)

- kotłownia Viessmann ( kocioł Vitodens 200 20 kw WB21 z zasobnikiem 120l)

- robocizna - montaż podłogówki - 1500,00

- instalacja grzejników - 1980,00

- montaż kotłowni - 1800,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Instalacja u mnie to kotlownia na Buderusie kondensacyjnym GB112. z zasobnikiem 120l. Podlogowka: kuchnia, salon, korytarz i lazienka + dwie lazienki u gory - razem okolo 90m2.

Wyszlo w sumie 15 grzejnikow, wszystko na buderusie, w tym 3 drabinki na kazda lazienke jedna.

W sumie 26 pkt c.w.u i 15 c.o.

Oczywiscie cyrkulacja. Wszystko w rurkach plastykowo aluminiowych.

Wycena sklada sie mniej wiecej z takich pozycji:

1. Kotlownia: piec, dwie grupy pompowo, dwa naczynia wzbiorcze, dtacja uzdatniania (3000pln) itd. - razem 27 000 pln

2.Podlogowka - 93m2 - robocizna + material 8 800pln

3.Instalacja c.w.u. wod-kan - 26 pkt - 5980 pln

4.Instalacja c.o. - grzejniki, zawory itp - 16.000 pln

5.Robocizna - 9600 pln

Razem to wyszlo 68 tys.

Po negocjacjach zszedlem do 60 tys pln + 7% Vat

Jak dla mnie ciagle drogo.

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dostałem wycenę dot. eletryki.

 

Założenia: ok. 250-260 punktów, 2 szafy, garaż stanard i ogród standard w cenie, kabel zasilający budynek, kabel zasilający do bramy nr 2 ok. 100mb, otok odgromienia z wykopami.

 

1 - robocizna ok. 12 tys.

2 - robocizna z materiałem ok. 31 tys

 

Noooo ... i co?

Hm....

Hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 pkt to sporo.. Myslalem, że moje 170 to juz duzo :)

Moj elektryk bierze 40 pln za pkt co uwazam za dosyc drogo. (Kolega budujacy rownolegle ze mna ma kogos bioracego 15 pln od pkt! - jak jestes z poznania moge zalatwic namiar)

 

Material - kable elektryczne, kabel siłowy, wyprowadzenie do bramy, kable pod alarm, skretka sieciowa (150m), kabel antenowy + telefoniczny (6 pkt) wyszedl mi okolo 6000 pln. W tym jest jeszcze jakas skrzynka..

Razem zaplace cos okolo 12 000 pln.

Wczesniej zaplacilem jeszcze 1500 pln za skrzynke z gniazdkami (tymczasowa budowlana) i polaczenie jej z szafką ENEA (jakies 15 m)

 

Odgromienia jeszcze nie mam.. ogrod mialem wczesniej :)

Ale cos duzo to 31 tys... No ale moze robisz jakas inteligentna instalacje?

Pozdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Domu w orchideach.

Sledze wasze postępy już od pół roku, ale my jesteśmy na etapie załatwiania papierów. Najgorsze co może być z tymi pozwoleniami, planami ehhh ponad pół roku temu to sie zaczęło i trwa do teraz, ale jesteśmy juz przy końcu żmudnego załatwiania.:D Dokonaliśmy pare zmian w projekcje. Myślę, że za jakieś 2-3 tygonie zacznie sie budowa. Jeszcze jedno- Jesteśmy przerażeni kosztami materiałów, w 2002 budowaliśmy magazyn o podobnych wymiarach do orchideii i było o wszystko o wiele tańsze. Ceny na przykład pustaka ceramicznego poszły w górę o jakieś 300-400% i dalej rośnie :-? . Ale nie można sie od razu łamać :D Jakoś powoli, małymi kroczkami się dobrnie do końca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę (mam cynę, że to w tym lub przyszłym tygodniu!!!) Zleciłem wycenę stanu surowego otwartego z dachem :)

Jedna ekipa co taki dom już stawiała (wykańczają go już) - około 67.000,00 za stan surowy otwarty z dachem - cena bez materiałów.

Koszt materiałów oceniają na około 200 tys. :roll:

 

Drugi fachman - stan surowy otwarty - 36.000,00

więźba - 16.000,00

dekarze - ? wycena w tym tygodniu.

 

co o tym sądzicie?

 

Z tym, że ten drugi fachman namawia na wykonanie w Ytongu, cokolwiek to jest.

 

Ja chcę jedak cegłę, ale w sumie to bez znaczenia, bo nie ma ani tego ani tego hehee.

 

Ogólnie zajefajnie jest ! Mieliśmy zacząć 1 lipca lub 1 wrześnie. Ale chyba najpewniej zaczniemy jak kupimy w końcu jakieś materiały hahaha!

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy wszystkie wyceny (robocizna i materiały) wzięły w łeb. Ceny skaczą z tygodnia na tydzień.

 

Moja umowa z wykonawcą stanu surowego z września 2006 opiewała na 180 tys. (w tym materiały wykonawcy) Robocizny w tej cenie było ok 50 tys. reszta materiały.

 

Pod koniec listopada wykonawca już jęczał, że z materiałami nie wyrabia (ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ekipa co taki dom już stawiała (wykańczają go już) - około 67.000,00 za stan surowy otwarty z dachem - cena bez materiałów.

Koszt materiałów oceniają na około 200 tys. :roll:

Drugi fachman - stan surowy otwarty - 36.000,00

więźba - 16.000,00

dekarze - ? wycena w tym tygodniu.

Peacemaker.

 

Witaj,

Mozesz powiedziec

1. czy dom jest podpiwniczony,

2. ilu warstowowa jest sciana,

3. z jakich materiałow budujesz, cegla to dzis dosc ogolne stwierdzenie, ja mysle o porothermie albo krotermie.,

4. jakim systemem realizujesz inwestycję - pod klucz, czy gospodarczo

 

Z gory dzieku za odpowiedz

Mariusz

PS. RUSZAM we wrzesniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mozesz powiedziec

1. czy dom jest podpiwniczony,

2. ilu warstowowa jest sciana,

3. z jakich materiałow budujesz, cegla to dzis dosc ogolne stwierdzenie, ja mysle o porothermie albo krotermie.,

4. jakim systemem realizujesz inwestycję - pod klucz, czy gospodarczo

 

Z gory dzieku za odpowiedz

Mariusz

PS. RUSZAM we wrzesniu.

 

Cześć!

Projekt O2 lustrzane odbicie, bez zmian zewnętrznych, wewnątrz wyburzona ściana między salonem a pokojem gościnnym.

Bez piwnicy, ściana z porothermu 25 P+W ocieplona wełną lub styropianem - zobaczymy jak to z kasą będzie.

Planujemy wynająć ekipę (od fundamentów po dachówkę) - tak jak pisałem - albo trzy (murarz + cieśla + dekarz).

Cieśle radzą pozbyć się konstrukcji stalowej na rzecz drewna (lżejsze, łatwiejsze w obróbce, tańsze) a ekipa od kompletu nie radzi tego robić.

 

Ja ze stalą, spawarkami, spawaczami, dźwigiem - problemu mieć nie będę, więc nie wiem co zrobię (musiałbym kupić stal w tym miesiącu). Szukam usilnie materiałów - zapisuję się w kolejki w hurtowniach...

 

Generalnie poluję na porotherm z Lęborka, bo mam opinię o Osieku i Honoratce, że to sam żużel...

 

jest problem z porothermem, bloczkami, cementem, piaskiem, dachówką, a za chwilę nie będzie cegły klinkierowej, o zwykłej nie wspominając.

 

nic tylko się budować :lol:

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

p.s.

a teraz nokaut - Polska organizuje ME w piłce nożnej.... jak ruszy budowa stadionów, autostrad, hoteli, barów... to sprawdzi się wizja Kononowicza... nic nie będzie hehehe...

 

edit:

gospodarczo rozumiem - ja + majster? jak tak to nie, nie mam na to czasu. fundamenty mogę wykopać, ale na resztę czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...