Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, witam... pojawiła się opcja transportu Porothermu ze Słowacji lub Niemiec... :-? zobaczymy co z tego wyjdzie.

Generalnie ciągle szukam murarza - Bydgoszcz i okolice (może bardziej okolice? = taniej?)

 

Cieśli mam z polecenia od inspektora budowlanego. Byłem na budowie, rozmawiałem. Na pierwszy rzut oka widać, że to nie są dwa Zdzisie, tylko konkretna ekipa - syn z ojcem + zdaje się 2 czy 3 pracowników. Nie przyjeżdzają starym transpoterem, tylko nowym Tranzitem, generalnie pierwsze wrażenie pokrywa się z opinią - nie są może najtańsi, ale na pewno są bardzo dobrzy :)

 

Co do dekarzy - to ich polecają z kolei cieśle - wchodzą po nich i robią swoje.

 

Cieśle polecili mi również murarza - podobno 1 liga, ale gość mnie zastrzelił, że Ytong only :( w sumie to co to dla niego za różnica?

 

Byłoby fajnie, bo są to ekipy, które znają się i wiedzą co i jak.

 

Co do kompleksowej roboty - ci z kolei też robią pod własnych ludzi, ale łatwiej chyba im ukryć jakieś niedoróbki? Może się mylę... Są drożsi, co nie znaczy, że lepsi.

 

Z pierwszą ekipą mam spokój na budowie - nikt nie pije, właściciel firmy robi z pracownikami, nie ma żadnych jazd.

 

Druga ekipa jest przesympatyczna, jednak jak jest za wesoło to też nie dobrze :)

 

Ciągle sprawa jest otwarta... szukam...

 

Wygląda na to, że w kwestii robocizny nie da się zejść kompleksowo poniżej 60 tys. za stan surowy otwarty ale z przykrytym dachem... takie czasy. Lepiej nie będzie, nie mam złudzeń.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

EDIT:

 

kurcze, o co chodzi z tym Ytongiem? Czy ktoś może porównywał koszty, ekonomię korzystania, sprawy komfortu użytkowania, zdrowia ?

 

sam już nie wiem co z tym fantem zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Zastanawiałem się z czego robić na górze ścianki działowe. W sumie jeszcze nie zaczęliśmy ale trzeba gromadzić materiały. Polecono nam płytę kartonowo-gipsową (konstrukcję metalową z wełną mineralna w środku) Nie wiem czy nie będzie to zbyt delikatne. Proszę o jakieś wskazówki co do ścianek na górze. Może jakieś inne propozycje. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madal,

ściany działowe wymuruj z cegły wg projektu. Ścianki z KG na stelażu wypełnionym wełną słabo tłumią hałas/dźwięki. Dodatkowo jest trudność w przykręcaniu czegokolwiek - musisz mieć specjalne kołki do KG, na wysokości planowanych szafek wieszanych na ścianę musisz dokręcić poziome wzmocnienie (np decha) aby szafki nie spadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Robert,

na temat elektriki, napise do ciebei w poniedzialek. Spotykamy sie w soboty s naszym elektrikem i zobaczyme, ile on bedzie chcial. U nas bedzie podobnie okolo 250 pkt+ 2 rozdzielnie(jedna dach, druga parter). Nawet sie zastanawiam nad 3-ja, , zobazcyme jak to wyjdzie..Mam pytanko, robiles jakis rozeznanie na temat ocieplenie od zewnacz?

U nas po wiele, wiele niespodzianek, odpukac we wtoprek naresczie beda zalany sciane fundamentowy i bedzie stan "0" i mam nadzeje ze dalej pojdzie lepej..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do materialow- kwestia wyboru,

ceramika- czyli popularny Porotherm ze wzgledu na swoje wlasciwosci, szybko sie buduje ( zakladki/wspusty), co za tym idzie - zuzywasz mniej zaprawy, Poza tym wazne ze wswpolczynnik przenikania ciepla jest dobry.

Ytong- latwy montaz ( nie mam doswiadczenia, ale z teg co widzialem kroi sie jak maslo :D ).

 

My zdecydowalismy sie na Porotherm ze wzgledu na jego uniwersalnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dziś mieliśmy dostać pozwolenie na budowę, ale jednak brakuje jakiegoś podpisu.... mam nadzieję załatwić go jutro i odebrać je w końcu :D

 

Co do materiałów... mogę od ręki kupić niemiecki porotherm, tyle że 24 a nie 25. Sam nie wiem...

 

wśród ekip jakieś rozluźnienie, jedni są zbyt zajęci, inni wogóle nie chcą budować, chyba że ogrodzenia...

 

z Ytonga chyba jednak zrezygnujemy... jakoś mnie nie przekonuje...

 

pzdr,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na posterunku :)

cegła jest dosyć jasna, ale ja się nie znam. wygląda na równą, nie przepaloną.

no zobaczymy... jutro jeśli nic się nie wyjaśni w kwestii Porothermu z Lęborka, kupuję ten 24 + bloczki na fundamenty (podobno 1900 szt) oraz cegłę (jakieś 2200 szt - ale po co aż tyle?)

 

pzdr,

 

P.

 

p.s.

tylko jeszcze murarza znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker,

ten niemiecki i czeski poroterm jest duzo lepszy od polskiego!! To jest opinia kilak amurarzy, ale nawet golym okien widac roznica. Starczy popatrzyc na powierzchni. Ppacz tezna paletach polskich i niemeckich..W polskich jest polamany przynajmnej kilka stuk, a tych czeskich, ze niemeckich nic! To ze jest roznica 1 cm nie ma znaczenie. U nas bedzie niemiecki, tylko ze w Warszawie jest problem z dostaniego.. czekamy juz ponad miesiac. Mam nadzeje ze w poniedzilek juz bedzie.. bo dzisja u nas leje chudak, a go potrzebuje na juz. U nas poszlo 2000 bloczek betonowy! Jesli sie zastanawiasz nad kominami, s powodu ceny cegly pelny (prawie jak klinker, lepej kupic kominy systemowy).. wychidzi tanej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Muci,

Fajnie, że jesteś. Po urlopie, wypoczęta....super. Gratuluję uzyskania pozwolenia :p

U nas w czwartek kończą tynkowanie i wchodzi hydraulik a potem w kolejności wylewki.

Myślimy o zamieszkaniu w przyszłym roku. Przez zimę chcemy wykończyć spokojnie domek.

Pytałaś o wydatki. Myślę, że mieścimy się w naszych założeniach.

Wyślę Ci namiary do mojego wykonawcy. Porozmawiaj z nim.

 

Aniu czy możesz mi również wysłać namiary na swojego wykonawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker,

ten niemiecki i czeski poroterm jest duzo lepszy od polskiego!! To jest opinia kilak amurarzy, ale nawet golym okien widac roznica. Starczy popatrzyc na powierzchni. Ppacz tezna paletach polskich i niemeckich..W polskich jest polamany przynajmnej kilka stuk, a tych czeskich, ze niemeckich nic! To ze jest roznica 1 cm nie ma znaczenie. U nas bedzie niemiecki, tylko ze w Warszawie jest problem z dostaniego.. czekamy juz ponad miesiac. Mam nadzeje ze w poniedzilek juz bedzie.. bo dzisja u nas leje chudak, a go potrzebuje na juz. U nas poszlo 2000 bloczek betonowy! Jesli sie zastanawiasz nad kominami, s powodu ceny cegly pelny (prawie jak klinker, lepej kupic kominy systemowy).. wychidzi tanej!!

 

Cześć!

 

Tak, masz rację. Dzisiaj obejrzałem Porotherm 25 z Honoratki i Osieku - masakra. Popękane, poprzepalane, dramat.

 

A ten UNIPOR jest jasny, równy i cały.

Mam do niego certyfikat ale po niemiecku.

Jest na paletach bez oznaczeń, owinięty folią też bez oznaczeń... :roll: taki no name.

 

Mogę też kupić POROTON, różnica w cenie nie duża, ale sam nie wiem. Ten UNIPOR widzę, a reszty nie.

 

Co to jest za nazwa? Bardzo mało informacji w necie...

 

Pozdrawiam,

 

P.

 

p.s.

 

a czy cegła pełna nie jest potrzebna gdzie indziej oprócz komina?

oczywiście chciałbym mieć Schiedla, jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas beda komuny systemowy Schielda, okazuje sie ze wychodzi cenowo podobnie, jak do komina murowanego.. Peacmaker, zaczni szukacz tez stropu, jesli mas Teriva, zaczyna byc problem s jego dostepnosci. Na bloczki do stropu, niekoty betoniarni juz daja termin oczekiwania 3 tygodnie!! Wiem ze tez s dnia na dnia drozeje cement. Sasidka ma poroterm czeski, wyglada super, nic nie popenkane w paletach, rowniutki, bez zadnych odbarwien, jakosc porownywalna s tym niemieckim. Czymam cziuki, ze by zdalzyl przyjechac ten moj transport do poniedzialku z Niemiec..bo dalszy opuznenie mi sie nie usmiechaja. To co Robert napisal o cegly pelny to prawda jest zaleczenie, stosowac ja jako ostatnia warstwa pod stropem tez jako regylator wysokosci scian, bo poroterm nie przetniesz popszeg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

wlasnie odebralam pozwolenie na budowe!!! troche to trwalo, ale udalo sie :D

zaczynamy w maju.

budujemy z betonu komorkowego, zakupione 3000 szt. bloczkow 2016 szt a cegly 2100 strop zamowiony licznik z elektrownii 7 maja na razie tyle.

na dzialce brzozy wyciete kupilismy tez barak dla ekipy

pozdrowienia

aha w tym gaszczu postow i nas budujacych napiszczie prosze kto na jakim jest etapie, mimi ze sledze watek troche sie gubie

a wiec kto zaczyna w najblizszym czasie i z czego buduje? dziekuje za wpisy :D

----------------------------------------------------------

 

iwona zaczynam w maju buduje z betonu komorkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...