Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

anusia_d to żadne serdeczności - tylko szczera prawda.

 

Mam kilka pytań od męża do Ciebie :lol:

Powiedz nam proszę co za cudo masz na podłogach?

Czy schody wejściowe są obudowane cegłą czy listwą klinkierową?

Ta opaska wokół domu to klinkier czy listwa klinkierowa.

Twój album dodałam sobie do ulubionych i czerpię z niego natchnienie

:oops:

 

Nie chemy sprawiać Wam kopotu - wiem, że tłumy obcych ludzi przewijających się przez dom to żadna przyjemność.

Póki co pozadręczam Cię pytaniami - a kominek - wspaniały !!!

Bardzo mnie urzekły te podwieszane sufity w salonie - sama to wszystko tak ładnie wymyśliłaś czy miałaś jakiegoś cud magika - architekta wnętrz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

anusia_d - Dom jest cudowny

 

Właśnie jesteśmy w trakcie podejmowania ostatecznej decyzji co do projektu. Domek jest bardzo ładny, a w Waszym wykonaniu robi piorunujące wrazenie!

 

Czy mogłabyś napisać, gdzie Wasz domek się mieści?

 

Pozdarwiam serdeczne i dziękuję za odpowiedź.

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anusia,

 

Jak już pisałam Wasz dom jest rewelacyjny. Bardzo nam się podoba - nawet mój maleńki pięciomiesięczny synek podskakiwał jak oglądaliśmy zdjęcia :-). Czy w ogóle istaniała by mozliwość aby zobaczyć go "na żywo"? Z tego co doczytałam to okolice Otwocka. Byłabym naprawdę wdzięczna, ponieważ rozwiałby to ostateczne nasze wątpliwości.

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, postanowiłam się przywitać. Jestem kolejną fanką Orchidei :lol: Zamierzamy wybudować wersję podstawową. Trochę zmian też u nas jest. Widzę, że zebrała się tu całkiem fajna ekipa :lol: Od paru dni dzielnie staram się przeczytać wszystkie Wasze wypociny :wink: ale trochę tego jest... No i nie powiem, pięknie rosną te Wasze domki...

 

No a w sobotę obowiązkowo wybieramy sie z mężem na Twórczą :lol: Ktoś tam był ostatnio? To jakieś osiedle zamknięte? Ludzie już mieszkają, czy nie? Bo pisaliście, że miły cieciu, ale to info chyba z przed pół roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ania,

u nas czerwien. Wies ja pochodze s kraju, gdzie wszystkie dachy sa czerwone i takie mnie sie osobiscie podoba, ale moj sasiad przerobil Orchidea 2 (obok naszej dzialki) bedzie mial (zapowiadal) czarny,szary tylko ze pod koniec wrzesnia. Jest tez 2-ie Orchidea w Kwyrinowie. Jesli dobze pameitam, jedna jest s czerwonym, a druga s czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań odnośnie nadproży i stropu. Jak wiecie, Terriva I zostaje. Mam kilka ofert - między ~16 a 24 tys. z nadprożami. Zależnie czy nadproża z wbudowanymi roletami, czy nie - różnica ~6 tys.).

 

W jaki sposób rozwiązaliście ten problem (rolety zlicowane z budynkiem) oraz ile Was wyniósł strop.

 

Planuję zamówić w Stropexie (dobra cena, z dowozem i rozładunkiem, dodatkowo systemowe L z dystansami, na których układa się zbrojenie wieńca + siatka stalowa na całym stropie + 1/3 bloczków na palecie z zaślepkami, bloczki 4 komorowe).

 

Konkurencja (Leier) jest droższy o 2 - 3 tys. droższy, reszta podobnie, bloczki 2 komorowe, bez specjalnego systemu wieńca (L) - czyli bloczki betonowo - keramzytowe P+W.

 

Kominy : Shielda/Leiera - podstawowy od kominka fi 20 z wentylacją, h=9,22 - cena od 3200 do 4400, drugi od garażu - fi 16 bez wentylacji cena od 2600 - 3600.

 

Doradźcie coś :)

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Chciała bym ostrzec tych którzy budują Orchidea2 s wydluzonym garażem. U nas pan architekt przy adaptacji zapomniał wydlurzyc u nas jedna s krokwi koszowych i teraz mamy problem, bo jest nietypowa 20x14 i będziemy musieli kombinować, (niei jest dostępna od reki) bo dekarzy juz czekaja

Peacmaker, nie orientuje sie w ceny stropu, u nas materialy sa wlicznne razem z roboczyzna. My mamy strop teriva, ale pustaki 2 komorowe. Naproza miesli standartowe "L"-ki.Jesli chodzi o kominach u nas jest Rondo plus z wentylacja do kominka, fi 20(10m), a dla tego ze bedzie pec kondensacijny, mamy avanta(fi 12)+2 wentylacji. Obu kominach Schiedla. Mamy troche wyszy niz w projekcie, bo podnieslismy troche parter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie ciemno szara dachówka i teraz mam problem z dobraniem koloru okien. Mój mąż upiera sie na białe (najlepiej plastiki) a ja na brązowe i w 100% drewniane. Jaki kolor okien ma Anusia? My tez bierzemy Naturę ale jest walka o kolor.

u nas jest strop ceramiczny Wienenberga i wyniósł ok. 20 tys. zł.Podobno warto kłaść ceramikę bo bardzo wycisza chałas (Mam 2 chłopców baaaardzo żywych)

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monorl, Muci, dzięki za odpowiedzi w sprawie koloru dachówki. Wzięliśmy z Archonu ten kolornik i siedzę sobie czasem i kombinuję z kolorami. Zastanawiamy się jeszcze nad brązem, choć nie takim ciemnym, a tynki wtedy na pewno nie białe, a z żółtym (kremowy? beżowy? łososiowy?). Poza tym na Majorce są super domy z jasnobrązową dachówką i kremowymi tynkami, strasznie nam się to podoba, ale chyba w Polsce nie ma takich dachówek i poza tym to chyba by nie pasowało do Orchidei...

Muci, dzięki za to, co napisałaś o krokwiach. Wprawdzie jeszcze nie wiem, która to :oops: , ale się dowiem :D. My przedłużamy garaż, i to aż o 2 metry (chcę mieć w garażu spiżarkę a mąż warsztat).

Pamiętam, że pisałaś też o saunie - jaką robicie i gdzie?

Peacemaker, ja jestem na samym początku drogi :D Jeszcze nie wiem, jak to u nas będzie, a z resztą sprawami tak technicznymi to raczej mój małżonek się zajmuje. Ja jestem bardziej od koloru kafelków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

w szczególności nowych fanów orchideii :)

 

Anusia,

REWELACJA :o :o :o , naprawdę czapki z głów,

pokaż więcej fotek.

Napisz też coś więcej na temat tarasu: jaki materiał, jaka podbudowa, jakie koszty?

 

A co u innych, pochwalcie się postępami na Waszych budowach.

 

U mnie powoli do przodu: kabelki, rurki zrobione, tynki też. Teraz czekam na wylewki, no i oczywiście okna, drzwi i bramę - montaż na początku sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Dziś pierwszy dzień po urlopie i nic mi się nie chce :( , ale wy nie zasypujecie gruszek w popiele! Budowanie idzie pełną parą. Przybywają nam nowi Orchideowicze. Fajnie.

 

Olu i Marcinie, dziękuję za cudownie ciepłe słowa. Jeśli jeszcze jesteście zainteresowani wizytą u nas to zapraszam serdecznie.

 

Głowac, jak czytam Twoje posty to aż się czerwienię :oops: Zapraszam Was również całą ekipą.

Na podłodze położony jest trawertyn i drewno - sukupira, która jest lakierowana na półmat.Wokół domu i schodów mamy opaskę klinkierową, a na schodach zewnętrznych granit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... u nas jeszcze spokój... stan zero sobie czeka. Zaczynamy ściany i strop w sierpniu. Ale mam kurcze problem...

Po obejrzeniu zamieszonych fotek Ani, stwierdziliśmy, że wywalenie jeszcze kawałka ściany aby odsłonić schody - to będzie dobry pomysł.

No i teraz jest problem, bo w miejscu kolumny nie mam stopy. Kierownik mówi, że trzeba wykuć dwa bloczki w dół po 150 cm w każdą stronę i wstawić zbrojenie. Nie podoba mi się ten pomysł... :evil: nie lubię naruszać czegoś co już jest i jest ok.

 

Druga sprawa - te cholerne rolety żyć mi nie dają. Nadproża z roletami odpadają ze względu na cenę. Nadproży też nie chcę podnosić, bo utworzę niezłe mostki termiczne.

 

Pozostaje montaż na ścianie i obłożenie styropianem aby zakryć kasety... :evil:

 

Szlag by trafił... jeszcze schody - ja chcę betonowe i bez wymyślania... żona mi wierci dziurę w brzuchu, żeby były drewniane .... :evil:

 

ogólnie to mam kiepski nastrój...

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

edit:

 

no i jeszcze kominek kierownik i wykonawca chcą przesunąć do pokoju, żeby nie był elementem ściany nośnej... przecież to rozwiązanie zmieni kubaturę salonu.... i to całkiej dużo :evil:

 

edit 2:

 

no i jeszcze filary w jadalni - wg projektu jest cegła pełna. wykonawca chce wylewać z betonu + domieszka keramzytu... co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc zmian, ktory wprowadzas musis wiedziec, ze to sa zmiany konstrukcjiny (wywalebnie czesc scian na przeciwko schodow) radze sei skontaktowac s kontructorem, lub architektem ktory robil adaptacje. Schody nie ma probvemu zmienic na drewniany..tylko wezmi poprawka, ze bedzie gi slychac, jak dziecie beda biegac po nich. Otnosno filarkach w jadalni( przy oknach), my mamy wylane.Nie dalo sie zrobic s cegly pelny, probowalismy, ale to tak sie chwialo..ze az strach. Zwroc uwage ze Robert, tez ma wylane..podejrzewam tez s tego powodu. Jesli chodzi o komin, wez pod uwage ze mas tam poszezona sciana fundamentowa s powodu komina, jako jego podtawa. Nie mozna go tak sobie przesuwac gdzie sie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Muci dobrze pisze - Twoje pomysły Peacemaker, to zmiany istotne w projekcie - powinieneś zrobić projekt zamienny i zgłosić do organu wydającego pozwolenie (procedura i czas oczekiwania jak przy "normalnym" pozwoleniu).

 

Co więcej - o ile mnie pamięć nie myli pozostałeś przy stropie terrivy lub podobnym żebrowym. Tym samym usunięcie kawałka ściany wiąże się z wykonaniem dodatkowego podciągu po uprzednich obliczeniach przez konstruktora (full wypas obliczeń z pełną dokumentacją - do zgłoszenia do PINB, do zgłoszenia do Archonu w celu uzyskania zgody, dla własnego bezpieczeństwa itd.)

Trzeba było strop monolityczny robić - większa swoboda manewru ścianami.

Usuwanie natomiast ścian nośnych klatki schodowej to ... hm ... baaardzo kiepski pomysł.

 

Rolety - wymuruj wyższe otwory okienne o np. 20,5 cm i daj kasetę nadstawną/nadokienną (np. BeeClever, Integra). Kasety posiadają wewnętrzne ocieplenie, rewizję od dołu a z zewnątrz naklejasz styropian z elewacji (lub wełnę) i już. Będzie ciepło - nie rozumiem skąd będziesz miał mostki cieplne jeśli podniesiesz nadproże? (najlepiej to okien nie mieć). Zmiana wielkości otworów okiennych, ilości oraz ich usytuowania nie jest zmianą istotną i wystarczy to zgłosić przy zakończeniu budowy.

 

Filary w jadalni (jak i np. znaczną część nadproży) wylewałem z betonu po uprzednim zbrojeniu. Trzyma jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Orchideowiczow ja wlasnie planuje zakup tego projektu, bylabym wdzieczna za jakies rady od osob ktore juz buduja ten przesliczny domek bo niestety w tym temacie nie jestem zbytnio doswiadczona.

 

Anusia Twoja orchidea jest przepiekna mam nadzieje ze moja chociaz w polowie bedzie taka, mam tez prosbe czy bylaby mozliwosc przeslania mi kilku zdjec kuchni bo sie troszke obawiam ze jest za mala.

 

Co sadzicie o podpiwniczeniu czy to sie oplaca? Obawiam sie tego ze kuchnia nie ma spizarki.

 

Czy ktos buduje ten dom w wielkopolsce?

 

Wprowadzaliscie duzo zmian na projekcie?

 

Bardzo sie ciesze ze tyle osob buduje ten dom mam nadzieje ze uda mi sie zdobyc od Was cenne wskazowki.

 

Pozdrawiam wszyskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia_d

 

Bardzo dziękuję, że możemy zobaczyć Twój pałacyk!

 

Proszę podaj dogodny dla Ciebie termin. Podaję maila, moze będzie szybciej się umówić: [email protected]

 

Już nie mogę się doczekać!!!!!

:lol: Jeszcze raz dzięki!

 

Pozdarwiam,

ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...