Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Muci, a robicie garderobę z drugiej strony pokoju? My chyba tak zrobimy. Bo sauna też ma być tam, gdzie w oryginale garderoba :D Nie wiem tylko, czy nie za dużo miejsca na nią przeznaczamy... (tzn. na saunę) Nie mam natomiast pojęcia, co masz na myśli pisząc o ulicy Izabelińskiej? Chodzi Ci o Mościckiego/ Sienkiewicza?

 

Chyba wreszcie udało mi się zaprojektować kolorystycznie domek :D Będzie brązowy dach, choć o niezbyt ciemnym kolorze, a tynki jasnożółte, cokół jasno-brązowy, okna ciemno-brązowe. Mam nadzieję, że uda się coś takiego "w realu" znaleźć :D I jeszcze mam w związku z tym pytanie. Robicie ten klinkier na fasadzie? Anusia z tego co widzę, nie. A jak reszta? I to chyba trzeba z płytek klinkierowych?

 

Anusia, domek masz prześliczny!!! Bardzo elegancki i stylowy! Wcale Ci się nie dziwię, że po urlopie nic Ci się nie chce. Super, że w ogóle pojechałaś, bo mój mąż to na razie planuje w czasie budowy nigdzie nie wyjeżdżać, żeby pilnować. Jednak ja, to bym chciała...

Peacemaker, my absolutnie nie wywalamy tej ściany na przeciwko schodów. W prawdzie to pięknie u Anusi wygląda, ale nam osobiście zależy na wyciszeniu domu. Mieszkamy teraz w domu, w którym (jak dla nas) za bardzo na górze słychać, jak "mucha brzęczy w kuchni" :lol: Dlatego zamykamy te schody jak tylko się da. W wersji podstawowej którą budujemy ta ściana była częściowo otwarta; kazaliśmy ją zamknąć. I Muci z Robertem mają rację - taka zmiana to zmiana konstrukcyjna; lepiej to konsultować z konstruktorem! A co do schodów, to robimy betonowe, ale oczywiście będą obłożone drewnem i z drewnianą balustradą. Czy taki kompromis nie wystarczy? :lol: Co do kominka to nie rozumiem... Jak to przesunąć do salonu???

Nagdusia, witaj! W mojej okolicy piwnica nie wchodzi w grę ze względu na bliskie wody. Z resztą wszyscy jakoś odradzają dziś budowę piwnic. Buduję wersję podstawową Orchidei i też się martwiłam brakiem spiżarki. Zrobiłam sobie więc taką w garażu (wydłużamy go o 2 metry, żeby się moja spiżarka i męża warsztacik zmieściły). Za to w kuchni zrobię sobie gigant-szafę, taką od podłogi do sufitu (tam, gdzie narysowana jest lodówka, a w wersji Orchidea2 jest spiżarka). Zmian dużo nie wprowadzam, bo uważam projekt za dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc Anusia,

u nas garderoba, bedzie po drugej stronie w sypialni. Jeszce nie wiem jak duza. Dopiero co nam wstawili scianek dzialowych, a ja potzrebuej troche czasu sie uswoic z nimi. azienka połączona s garderoby, tak bardzo duża nie jest..;-(( Musisz wziac pod uwage, ze tam sa skosy (my nie podnosilismy sciaka kolankowa), a sauna potrzebuje 2m wysokości. U nas sa zmieniony schody, poszezony, z dwuch spocnikow i w sciana na przeciwko nich jest otwor. Na razie to mi barzdo otpowiada, bo tam planujemy kat bibliotekarski..;-))

Jelsi chodzi o tej karpiwki w koloru brązowego, to jest: jak idzeis z Stare Babice w stronie Lipkowa, po prawej stronie za skaldem budowlanych jest ulica Izabelinska, ktora prowadzi w stronie Izabelina. Okolo 500m po lewej stronie sa oranzerii i za tych oranzerji jest dom s brązowej karpiówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Nadgusia,

my nie chcielismy piwnic z samego pocatku. Ja nie czierpie pomieszcien bez okien. Na dodatek w kazdym domu gdzie jest piwnica, ja czuje specificny zapach. Uwazam, ze jesli ktos planuje bilard, ze silownia w piwnice, lepej poszukac wiekszy projekt domu.Wyjdzie tanej. My zmian w projekcie mamy bardzo malo, powiedziala bym ze tylko kosmetycznie(powiekszenie okien, powiekszono okno nad garazem, garazwydluzony o 0.5m, zmienione schody, ale zostaja betonowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci dziekuje za informacje. Mozesz mi zdradzic co zmienilas ze schodami. Ja dzisiaj dzwonilam po kilku roznych architektach i na koniec tak zdecydowalam ze adaptacje i zmiany po zakupieniu projeku zlece w Archon (nie sadzilam ze tak trudno znalesc architekta ktory naniesie zmiany na gotowym projekcie) Przedstawicielstwo we Wroclawiu (tam zlece poprawki) bardzo milo mnie dzis zaskoczyli wiec zaryzykuje u nich. Podpowiedzcie mi jakie udogodnienia mozna zrobic?

Ja sie chyba zdecyduje na orchidea 2 bez piwnicy (kazdy mi odradza podpiwniczenie). Bede wdzieczna z rady.

 

Jeszcze jedno pytanko czy ktos z Was moze mi na zywo pokazac swoja orchidee? Wiadomo ze to lepiej niz na papierze.

Pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgusia,

moje schody sa w szyrokosci 2.80m, za cena 40cm w kotlowni i 40cm lazienki od dole. Sa 3 zabiegowy s dwuch spocznikow (4 schodki na partrze, spocznik, 4 schodki pod 90 stopni, spocznik, 8 pod 90 stopni). Tak ze po srodku zostaje wolna przescie. Dla tego ze jest w dziura w scienie s salonem, to wyglada calkiem fainie. Duza przescien, ale s drugej stronie oddzielona.Planujemy pod schodami pulki na ksiazki (mamy ich mnustwo), kanapa i zyrandol zwisajacy s dachu..Na razie to jest wizija. Jesli nie zapomnie wziac aparatu dzisja, to zrobi zdeicie i umiesce na stronie..;-))

S powodu czestych gosti w domu i ich noclegem, zalezalo nam na osobny pokoj dla gosci, a mamy 3-ka dzieci tak ze sipialni na gorze nie zmenili swoje przedznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, thomasso dziękuję bardzo za miłe przyjęcie w waszych "skromnych progach" :D Całkiem fajny będzie ten Wasz "kąt bibliotekarski"! Wizyta zaowocowała natomiast nową wizją naszego pokoju. Zastanawiamy się mianowicie nad całkowitą rezygnacją z garderoby. Wejście do łazienki z sauną zrobimy tam, gdzie Wy, a zamiast garderoby zabudowalibyśmy całą ścianę pomiędzy pokojem a łazienką :roll: Hm... jeszcze zobaczymy, ale taki teraz mamy pomysł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagdusia,

Jak chcesz zobaczyć zapraszam do poznania (jak najbardziej wielkopolska!)

Pozdr.

Bartek

 

witam!

 

Od jakiegoś czasu czytam ten topik bo jestem krótko przed zakupem orchidea1. jak większość z Was chętnie bym zobaczył go najpierw na żywo. w związku tym Cannondale czy byłaby szansa podłączyć się do powyższego zaproszenia? :D w razie czego proszę info na priva.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, czy ktoś jest w stanie mnie pocieszyć?

Okazalo się że ściany wewnętrzne domu nie są zlicowane ze ścianami zewnętrznymi tzn. cegly nie zachodzą na siebie w punkcie stykania się ściany zewn. z wewn. czyli wszystkie ściany wyglądają jakby byly przyklejone do drugiej ściany. Wynikiem tego bledu bedą pękające ściany ponieważ każda z nich będzie się obsadzać w innym tempie. Ekipa murarska wlasnie skonczyla swoja robote czyli caly dom jest spie...zepsuty!

 

Splakalam sie jak bóbr bo to mial być najpiękniejszy dom moich marzeń na lata.

nie mówiąc już o tym ze zapomnieli zrobić wyprowadzen wentylacyjn. do górnej lazienki a komin jest obudowany porothermem a nie cegla pelna :((((((!

Porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Monorl,

jesli chodzi o sciany nosny, gdzie oni sie stykaja ze sobam to musza zachodzic. To jest bardzo ostre wymaganie. Co na to twoj inspektor budowy? Jesli chodzi o styk scianki dzialowych ( nie nosnych) ze scian nosnych..jeszcze tego mozna naprawic, starci (rozebrac kawalek na styku, dodac tam kotwy)..nic tak strasznego.material do odzyskania. Komin wentylacyjny s gornej lazienki mozna wyprowadzic bez problemu. Starci wlorzy prawie pod sufitem, te kominki wentylacjiny ceramicny a potem na dach wyprowadzic za pomocy dachowek wentylacjinych (tak jak jest w projekcie). Jest troche drorzej..ale nie musis bydowac przecies komin.

Porotherm ot komina rozebrac i drugi raz wybudowac komin s cegly pelny. Komin jest nie zalezny ot scian i stropu. Da sie to naprawic. Gorzej jak by ci popsulii zbrojenie stropu, a juz zalales. Musial bys wszystko burzyc.

Dopuki nie mas dachowki na dachu poprawij. Ale glowne pretencji mozesz miec do inspektora budowy... i troche moze do siebie bo nie zwrociles na to uwagi wcesnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Monorl,

 

wszystkie te usterki ,o ktorych piszesz sa do poprawienina na tym etapie budowy.Dla pocieszenia powiem ci ,ze mam zdecydowanie wiekszy problem polegający na tym ,ze musze przesunąc o 20 cm w gląb całą boczną nośną ściane garażu :),poniewaz nie wychodzi dach .Głowa do góry , jak sie okkazuje wszystko da sie poprawić.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziekuje za mile slowa pocieszenia.Wczoraj inspektor budowy spotkal sie z murarzem i kazal mu poprawic wszystkie bledy. Komin do rozbiorki, sciany do wzmocnienia kotwami, podciag na górze do wyburzenia. Nasz "cudowny Pan Tadeusz Bialek" murarz probowal jeszcze sie bronic i mówil ze on ma taką metodę budowania, bez laczenia ścian zewn. z wewn. nosnymi.

Kochani ile zaplaciliscie za wylanie tarasu, bo od nas chce zedrzec 4 tys. zl. za 5 godz. roboty. Ten sam ekstra fachowiec....pmijajac fakt ze zrobil to bez uzgodnienia z nami. Ile powinno byc schodków przed wejsciem do domu z przodu 2 czy jeden? Ile kosztuje wylanie tych schodków bo nam policzyl 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

po dlugiej przerwie w odwiedzaniu forum pragne zakomunikowac iz u nas od poniedzialku rozpoczelo sie stawianie scian zewnetrznych mojej O2. prace ida sprawnie, bez problemow, ekipa czysciutka, pracowita.w zwiazku z tym iz panow jest dwoch prace nie ida moze w szybkim tempie, ale ekipa z polecenia i wiem ze robia to fachowo. moj tatko poza tym jest stale na placu budowy wiec trzyma reke na pulsie.

pozdrawiam wszytkich

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Monorl,

jesli chodzi o taras, my troche zmenilismy,. Mamy 2 schodki. Jesli facet chce 5000 za taraz to bardzo duza przesada. Robota nie jest na 5 godzin a na wencej.Ale to zalezy jak masz zrobiony. My mamy murowany jak dom, zagesczalismy tez piasek, jak przy fundamentach. Taras +schody jest okolo 1/4, 1/5 domu. Jesli wiesz ile zaplaczyles za fundamenty.. to mozes sobie policzyc.Ale wedlug mnie, wecej niz 600-800 zl nie jest wart. My za metr ogrodzenie betonowe placzyliszmy 30zl/m.

Iwona, powodzenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze ktos z Was umiescic na forum zdjecia kuchni orchidei bede bardzo wdzieczna.

 

Ja ciagle sie nie moge zdecydowac czy orchidea 1czy 2! W kazdym projekcie jest cos co mi sie podoba, pewnie zrobie mix z obu na jednym. Ciezko mi sie zdecydowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, chyba mi mówiłaś, ale dziś będąc na małej wycieczce rowerowej po okolicy znalazłam Orchideę na Piaskowej!!! Stan bardziej zaawansowany niż wasz, ocieplona wełną i już z dachówką. Gdyby nie to, że padało i spieszyłam się poza tym do śpiącej malutkiej w domu, to chybabym wlazła robotnikom zająć chwilę :lol:

superiwona, cieszę się, że budowa rusza dalej :D No i fajnie, że masz takiego tatę, co Ci murarzy pilnować będzie...

Muci, te 30zł to za samą podmurówkę pod ogrodzenie, czy ze stawianiem słupków i siatki? No i rozumiem, że to koszt robocizny, za materiały odpowiada zamawiający?

Suza, my w zeszły weekend byliśmy na Twórczej na Białołęce i ostatni z domków jeszcze się dało oglądać. Tam są Orchidee1. Cieć mieszkający w barakowozie rzeczywiście bardzo sympatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...