Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie Goda.

A jak daleko jesteście zaangażowani w budowie? Możesz odpowiedziec mi na moje wcześniejsze pytanka-będę bardzo wdzięczny. Ja zaczynam wiosna, ale jestem juz zdecydowany na Orchideę-teraz obmyślamy niewielkie przeróbki na potrzeby naszej rodzinki. Będą one dotyczyły raczej poddasza, ale i parteru. Bedę bardzo wdzięczny za Twoje uwagi i spostrzeęnia. Gorące pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldro,

Mam brame jedną i to jeszcze poszerzoną do 5m. Jest piekna ;) i wcale według mnie nie obciąża elewacji. Ale to kwestia gustu. Zdecydowanie jednak jest wygodniejsza. Znam takich co nażekają na podwójne bo juz nie raz zachaczyli samochodem.

Kolankowej nie podniosłem i nie zrobiłbym tego ponownie. Te pokoje i tak są u góry bardzo duże.

Pozdr

C'dale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldro, jesteśmy na etapie wykończenia. Mam nadzieję, że do końca listopada sie przeprowadzimy.

Zmiany jakie wprowadziliśmy:

- zlikwidowany słup na środku żeby polączyć hol z salonem,

- przedłuzony garaż o 1m.

na górze:

- zlikwidowana łazienka przy sypialni (z balkonem na ogród) i zrobiona duża garderoba z 1 wejściem z sypialni i 2 z przedpokoju

- zlikwidowany pokój nad garazem, gdzie powiększyłam łazienkę (jest teraz na dwóch poziomach) na końcu (trójkątne okno) wydzieliłam pomieszczenie na pralnię.

Garaż zostawiłam z jedna bramę. Podnieślismy śianę kolankową o 1 pustak, ale i tak pomieszczenia bez tego na poddaszu są duze. Teraz sie okazało że okna dachowe otworzymy tylko za pomocą drążka. Ramka stalowa nie była jakimś wielkim problemem. Zajał sie tym nasz wykonawca.

To chyba tyle, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda15

 

Dzieki serdeczne za wyczerpujacą odpowiedź. Mam jeszcze prośbę do Ciebie. Czy jest możliwość obejrzenia Waszej orchidei przed wprowadzeniem się? Nawet w ciagu najbliższych dni Nie chcielibyśmy sie narzucać, jeżeli jest jakis problem to oczywiscie nie.Waldemar

 

Jasne, moze w przyszłym tygodniu (wtorek po 15:00), poniewaz w weekend wyjeżdzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tygodniu z kolei my nie możemy.No nic,może znajdziemy orchidee gdzieś bliżej. Ale bardzo dziękujemy za dobe chęci.Mam nadzieję,że bedziecie nam pomocni w niektórych sprawach(chodzi o porady i pewne rozwiązania). Wiesz co, martwi mnie wysokość tej ścianki kolankowej, czy nie jest za nisko w tych pokojach, czy skosy nie zabieraja zbyt dużo powierzchni? (zwlaszcza te pomieszczenie nad garażem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldro,

naj lepej po prosto obejrzec samemu i zdecydowac. W biuro sprezdarzy projektu, moze ci podadza namiar gzie jest budowana w twojej okolicy. Obok nas jest(bedzie 6! Orchidei w promieniu 10km, o tych ktorych wiem). Wyglda na to ze projekt ma ogromna popoliarnost.

Odkrilismy ostatnio, ze to pomieszczenie nad podasze (nie urzytkowym) tez jest ogromne nawet po ociepleniego..;-) Lepej sie zastanow na co mozna go wykorzystac i zagospodarowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldro, ja też uważam, że ścianki kolankowej nie warto podnosić. Tylko w pokoju nad garażem trochę mi się nisko wydaje, ale rozważam obniżenie sufitu w garażu zamiast podnoszenia ścianki kolankowej. Muci ma rację, może w biurze architektonicznym kogoś Ci polecą? W okolicach Warszawy sporo się tego buduje, jest nawet całe osiedle :lol: (chyba z 10 domków). W biurze które mi adaptowało projekt mówili, że to jeden z dwóch najpopularniejszych projektów tego biura i że dużo go sprzedają. Jest na wąską działkę (a takich sporo w okolicach Warszawy), ma 2 garaże a mimo to 200 metrów powierzchni. Po prostu dobry projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działkę 35x50m , tak ,że mi wiele projektów wchodzi, ale ten bardzo nam sie podoba,(odpowiedzie pomieszczenia w stosunku do stron świata, ilość pomieszczeń-chociaż duzo zmieniamy na poddaszu.) MUCI a co mówiłaś o pomieszczeniu jeszcze wyżej,czy jest tam jakiś strych? Napisz o tym kilka zdań,proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldro,

stryszek ma okolo 65m^2, przy czym okolo polowe ma wyskosc ponad 1.8m. My tam bedziemy mieli rekoperator i dgp, ale oprocz tego jest bardzo duzo mejsce na graty:narty, szpiwory..t.d. My nawet kaloryfera podlaczymy.. i zaczynam zalowac, ze nie przewidzilam jeszcze jedno okno. Mamy naj wekszy wylaz na strych, ktory byl w sprzedarzy..ale jest za malo swiatlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldro, no to ładną masz działeczkę! Domek będziemy budować z Porothermu, 25tki lub 30tki. Ocieplić chcemy wełną, ale to jeszcze nie jest przesądzone. To się chyba nazywa ściana dwuwarstwowa (?), bo cegła + ocieplenie?

Peacemaker, a czemu ta miesięczna przerwa? Tyle na wyschnięcie stropu potrzeba? Zdjęcia super, normalnie zazdrość mnie bierze :oops: Jakiej szerokości masz okna w kuchni? Buduję Orchideę1, a Ty chyba 2, prawda? U nas nie wiem czy nie za małe jest to okno w kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="_ANIAa czemu ta miesięczna przerwa? Tyle na wyschnięcie stropu potrzeba? Zdjęcia super, normalnie zazdrość mnie bierze :oops: Jakiej szerokości masz okna w kuchni? Buduję Orchideę1, a Ty chyba 2, prawda? U nas nie wiem czy nie za małe jest to okno w kuchni...[/quote]

 

"Przerwa technologiczna" w naszym przypadku oznacza : ekipa jedzie na inną budowę i wracają kiedy dojadą do podobnego etapu. Dla nas oznacza to oddech i czas na zorganizowanie funduszy na dalszą budowę, zastanowienie się co i jak dalej :D

 

Dosyć długo szukałem ekipy, która z marszu byłaby ok. Z reguły pierwsze wrażenie i wiedziałem wszystko. Kiedy trafiłem na moją ekipę, okazało się że są dosyć obłożeni, ale że miałem materiał i mogli szybko wchodzić na pierwszy etap, uzgodniliśmy co następuje - wchodzą do nas i robią do stanu zero (czyli do wylania chudziaka, hydraulicy i elektrycy w moim zakresie - dałem radę zgrać wszystko na czas :) ). Potem smigają na inną budowę i robią podobnie.

Z reguły jest to ok. 4 tygodni przerwy.

 

Wcisnęli mnie między inne swoje roboty, ja bardzo chciałem żeby to właśnie ta ekipa budowała nasz dom i takie warunki bardzo mi odpowiadały. Nie pali mi się aż tak, mam czas spokojnie zaplanować finanse, zaprawa porządnie sobie wyschnie, etc. Dla mnie to same zalety.

 

Okna mam zgodnie z projektem, ale nadproża daliśmy 20cm do góry, ponieważ wszędzie będą rolety nadstawne lub zintegrowane z oknem i tyle właśnie mniej więcej mają wysokości.

Rozpoznałem sprawę i przy pomocy forumowiczów tutaj i oględzin u prawdopodobnego wykonawcy okien. Są świetne rolety z moskitierą wewnętrzną. Super sprawa bo mamy dom przy lesie. Opuszczasz tylko moskitierę lub roletę i już.

Okna powinny później (bo posadzkach, bo przyjdzie ~20cm wszystkiego) być podmurowane o te ~20 cm, ale tak sobie myślę, że i tak nie mamy od wrażych stron sąsiadów i nie będą nam przeszkadzać parapety na wysokości kolan a pokoje dostaną więcej światła - chyba tak zostaną :lol:

 

pozdrawiam serdecznie,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

u nas w czwartek zalewamy strop.budynek wyglada fantastycznie, ciesze sie ze jestesmy juz na tym etapie. czekamy na dachowke, bedzie za 2 tygodnie. ruppceramika- sirius13 miedziana, okna velux, teraz mam fakro i nie jestem zadowolona.

ekipa porzadna, moj tata trzyma reke napulsie, bez niego nie bylo by tej budowy. juz wzielam sie za szukanie inspiracji odnosnie wnetrza, a to najmilsza czesc tej budowy,

pozdrowienia dla budujacych O2

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja buduje z betonu komorkowego 02 nie mamy istotnych zmian w projekcie, jedyne to podniesienie parteru o jeden pustak i sciany kolankowej.reszta zgodnie z projektem dzis zalewaja strop?

mamy dekarza 33 zl za m2 i 15 zl za obrobke. cena jak dla mnie ok. bedzie w pazdzierniku. znalezlismy go na budowie obok, pokryl dach ok, 200 m2 elegancko, czysto i fachowo.

a jak teraz ksztaltuja sie ceny dekarzy, napiszcie czy cena jest ok.

w pazdzierniku bedzie tez robiony gaz, gdyz z sassiadami zlozylismy podanie o pociagniecie gazu. na poczatku indywidualnie skaladalam wniosek i krzykneli sobie 12 000 teraz gdy jest nas 12 domow, to po 1200 zl.latem pociagneli wodw w ulicy wiec na wiosne robimy przylacza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker, teraz rozumiem. Fajnie, że masz taką ekipę - tylko pozazdrościć. Tym bardziej, skoro Ci się nie spieszy. My niestety jesteśmy bardziej ograniczeni czasowo... I dzięki za wyjaśnienia dot. okien.

Superiwona, czemu z Fakro nie jesteś zadowolona? Muci i Goda przyznały zgidnie, że z Veluxami problem z otwarciem jak ktoś nie jest wysoki.

Waldro, tak, ja buduję O1. Budować będziemy z porothermu. Zmian nie mam dużo, główna to wydłużenie garażu o 2 metry (chcemy mieć spiżarkę w garażu i miejsce na mężowski warsztat) oraz w kotłowni oddzielamy ścianką kawałek z oknem i robimy zamiast okna drzwi - będzie tam taki schowek na narzędzia ogrodowe, dostępny tylko z zewnątrz. Powiękrzymy chyba też okno kuchenne, to od strony wejścia (a na pewno obniżymy). Acha. Zamknęliśmy też ścianą przejście z salonu w stronę schodów - chcemy mieć ciszej w domu. Wiem, że wszyscy obecnie raczej wyburzają wszelkie ściany i robią wielkie przestrzenie, ale ja mieszkam teraz w domu jednorodzinnym i uważam, że tu jest za głośno. Za bardzo dźwięk się niesie. Chcę to u siebie jakoś ograniczyć. I to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...