Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochani,

Mam takie pytanie do tych z lepszą wyobrażnią. Czy brama garażowa powinna być w kolorze okien i drzwi czy może byc zwykła biała np. w kolorze elewacji?

Czy Hermann jest ok.? czy może jest cos równie dobrego a tańszego?

U mnie na budowie przeszedł huragan. Murarze zostali wyrzuceni z hukiem, był inspektor bud. który ocenił budowę na 3+ i kazal rozebrać kominy.

Mój mąż dostał prawie zawalu a ja przechodze jesienną depresję...

Ekipa pt. Tadeusz Białek to kompletna porażka. Najchętniej powiesiłabym baner na Pałacu Kultury z tym hasłem.

 

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję sił przy budowie

monorl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trzeba było zatrudnić inspektora z polecenia wykonawcy i spisz spokojnie :D

Ale wspolczuje i rozumiem.

 

Ja się może nie znam na tym co robią ale robota wygląda porządnie, porządek na budowie jest a wykonawca odbiera moje telefony co w tej branzy jest rzadkością..

 

A tak w ogole to czemu trzeba rozebrać komin?? Zawali się? U mnie praktycznie podcieli cały komin wstawili belki i wisi niemalze w powietrzu, tylko po to by kominek wystawal o 15 cm mniej...

 

Mam Hormanna i jest ok, ale brązową. Nie wiem jak wyjdzie biała.

Pozdr C'dale

 

 

Kochani,

Mam takie pytanie do tych z lepszą wyobrażnią. Czy brama garażowa powinna być w kolorze okien i drzwi czy może byc zwykła biała np. w kolorze elewacji?

Czy Hermann jest ok.? czy może jest cos równie dobrego a tańszego?

U mnie na budowie przeszedł huragan. Murarze zostali wyrzuceni z hukiem, był inspektor bud. który ocenił budowę na 3+ i kazal rozebrać kominy.

Mój mąż dostał prawie zawalu a ja przechodze jesienną depresję...

Ekipa pt. Tadeusz Białek to kompletna porażka. Najchętniej powiesiłabym baner na Pałacu Kultury z tym hasłem.

 

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję sił przy budowie

monorl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monorl

U nas brama Normsthala. Jest troche tansza od Hormanna. Horman ma szybszy naped, ale za to Normsthala jest lepej zrobiony estetyczne i ma WK2(atest). Zalezalo nam tez na kasetony, okazalo sie ze w Hormanna, oczieplenie w nich jest tylko 2cm..tak ze zapadla decyzja na Normstahla. Kolor do rynein i koszy z dachu. U nas rynny ciemny braz, brama ciemny "mahon". W tym samym kolorze bedzie bedzie podbytka, za to okna sa w kolorze czieresnia (kolor czerwony angoby). Zobaczymy co wyjdzie..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa.

Komin jeden był cały do rozbiórki bo był krzywy a drugi tylko do poprawki (do zdjęcia 4 warstwy cegły klinkier.)Pozostawaiali deski w kominie, szer. zamiast 25 c,. to 14 cm. itd. Szkoda tylko materiałów bo troche się zmarnowało.

Wieniec nad oknem balkonowym (I p.nad tarasem) też powinniśmy powiększyć bo te partacze zrobili tylko łuk bez żadnej podpórki.

Dzisiaj inni murarze to poprawiaja a w poniedziałek wchodza dachówkarze.

Zobaczymy...

Wciąż nie potrafie wklejać zdjęć:(

Może pochwalę się jak już położą dach bo okna dopiero w połowie listopada.

Pozdrawiam

 

(gdzie kupolwaliście rekuperator?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął trzeci dzień budowy. Ale jesteśmy szczęśliwi!!! A oto zdjęcie z dzisiejszego popołudnia:

http://img67.imageshack.us/img67/3867/widokzgory3malewh3.jpg

 

Fundamenty mają skończyć w środę, może czwartek, mąż na weekend już ustawia ekipę do "zalewania" :wink: tych fundamentów. Jak się buduje, to jest sporo okazji do "zalewania" :wink: :lol:

 

Monorl, wydaje mi się, że brama nie musi być w kolorze okien, ale to oczywiście wszystko kwestia gustu :D No i dobrze, że wyrzuciliście murarzy teraz, a nie jeszcze później... Teraz łatwiej naprawić. :) Zdjęcia wklejam przy pomocy stronki http://www.imageshack.us Chcesz, to poszukam "instrukcji" Generalnie wyszukujesz zdjęcie, wciskasz "host it" i potem ja kopiuję wiersz "direct link to image" (ostatni), czy jakoś tak, z przodu daję i na końcu tego adresu . Bez żadnych spacji. :D No i zdjęcie nie może być za duże (ale nie pamiętam jaka wielkość przchodzi).

 

A propos tych bram garażowych: jakiej robicie szerokości? My zostaliśmy przy bramie pojedynczej, ale kier.bud. zasugerował nam jej poszerzenie. Budujemy O1 i tam jest szerokość 420cm, chyba zrobimy 500? A jak jest u Was???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujemy wstawić obrazek:

 

http://img444.imageshack.us/img444/9853/ospa556fk4.jpg

 

 

Bramę dajemy 440, nie wiem dlaczego ale domyslam się że z niedopatrzenia murarzy. Dzisiaj weszła ekipa od dachów i podobno zasiała taki popłoch swoją aktywnościa na budowie że sąsiedzi mysleli ze to ekipa złodziei rozbiera nasz dom.Nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca. Powiedzieli ze do końca tyg. musza skończyć.

Mamy problem z tynkami,bo boimy sie ze jak teraz zaczniemy to one nie wyschna do listopada a ok.15.11 wstawiamy okna drewniane i nie może być wilgoci w domu.

Czy ktoś z was wstawiał w takim okresie okna drewniane i po jakim czasie od tynków

[/img][/url]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich,

 

Planujemy wlasnie zakup Orchidei 2 i sledzimy uwaznie od jakiegos czasu ten watek...

 

Chcialabym zapytac wszystkich doswiadczonych, co by doradzili takim poczatkujacym jak my? Czy dokonywaliscie jakichs konkretnych zmian w projekcie na wstepie, np czy cos trzeba od razu poprawiac? i czy na cos trzeba szczegolnie zwrocic uwage?

 

Dzialka i czesc papierow jest, teraz projekt:)

 

a wszystkim Wybudowanym serdecznie gratulujemy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monorl,

ja w tej chwili robie tynki cementowo-wapieny za 2 tygodnie wylewki (miksokretem) a okolo 15.11 mi montuja okna-drewniane. Nie wiem jak bylo u innych, ale tynky na razie schna bardzo powoli, a pogoda nie jest bardzo zla. Za tydzien mam skaczana gore.Do srodka nastepnego maj skoncic dol.Ale dla tego ze nie mamy ocieplone podasze w calosci, mam nadzeje ze nic strasznego sie nie stanie z okna mi. Tylko trzymam kciuki ze by mrozow nie bylo.

Ania,

super to wygloda.W pierwszym momiencie sie zdiwilam...pomislalm jak moze byc styropian bez sciny fundamentowych, ale potem sobie przypomnialam ze ty mas plyta..;-)) Widze ze maz ciezko pracuje nad ksiazka. Ja tez tak bym chciala..posiedzic przy domku z ksiazka. Tylko ja ostanie zasuwam ze zmiatka, albo spszatam po roznych ekip i robymy porzadki na dzialce..:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy się w Michałowicach róg Wesołej i Poniatowskiego. Zapraszamy :)

Ekipa dekarzy juz działa i jesteśmy w kropce bo chcielibyśmy kłaść juz elektrykę i tynki ale nie ma ekip na już.

nie wyobrażam sobie nie zamknąć domu oknami przed zimą. Specjalnie rezygnuję z pracy w grudniu żeby zając się wykończeniówką a tu gucio...

liczę na trochę szczęścia, z pogodą też.

Czy jest jakaś różnica w jakości między tynkami tradyc. a gipsowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Własnie jesteśmy z żona na etapie wyboru projektu i Orchidea jest najbliższa naszym wymaganiom. Jedyne czego nam w niej brakuje to podcień. Wiem że jest w Orchidea2, ale ona jest większa i podcień w niej wygląda dosyć wąsko. Myślimy raczej o wycięciu podcienia o wymiarach ok. 2x3m z salonu (2m od tyłu budynku, 3m na scianie bocznej). Czy ktoś z Was robił podobna modyfikację?

Czy ktoś budował/buduje ten dom w lubuskiem lub okolicach (wielkopolskie, dolnośląskie)? Z chęcią przejechalibyśmy się obejrzeć ten dom na żywo.

 

Pozdrawiam,

Bordzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio,

my mamy O2 z podczienem i on jest duzy. Wezmi pod uwadze, ze masz jeszcze okap z dachu metrowym. Jak pada dezd, mejsce zadszone jest 2.5x5.4m..dosc duzo. Moze lepek ze by tego slupa ne bylo , ale 6 osob spokojnie posiedzi.Podejrzewam ze jesli zrobycie podczien 3m na czisnie boczny..gdzies tam jest rama stalowa!! a nie daleko ogromny podcziag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czy znajda sie tu jakies litosciwe dusze co wskaza droge poczatkujacym Orchideom... :oops: czy zabierajac sie do adaptacji projektu, jest cos co trzeba na wstepie poprawic?

 

Czy ten dom ma w ogole jakies wady? Dla nas wydaje sie idealny. :D

 

Jak u Was sprawdza sie aktualna wersja krokwi koszowej? W Archonie poinformowali mnie, ze po tej modyfikacji odpyw wody opadowej ma byc ulatwiony, po zmniejszeniu wysuniecia jaskolki na wejsciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam po przerwie ;)

Robert - jasne, że nie biorę tego do siebie hehe!

 

w tym tygodniu wraca moja ekipa i jedziemy ze ścianką kolankową.

Cieśle wchodzą około 30 października i wiem, że praca potrwa około 3 tygodni.

Po nich wchodzą dekarze (jeśli tylko uzgodnimy z żoną jaka ma być dachówka :lol: ) i koniec w tym roku.

 

Teraz mam dosyć osobiste pytanie do osób bardzo zaawansowanych w pracach.

W jakich okolicach szacujecie jeszcze wkład gotówki? Od stanu jak wyżej?

Wydaje mi się, że 400 tys. na gotowo - wejść i mieszkać, z urządzonym domem od garażu po strych, ale może wyprowadzicie mnie z błędu?

 

pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ci nikt nie powie, wszystko zalezy od standardu.

Mozesz kupowac kafle w castoramie po 10pln m2 i travertyn po 900 za m2,

Mozesz zrobi panele za 15 pln/m2 i merbau za 300, na ogrzewanie mialem oferty od 30 do 65 tys, okna mozesz kupic drewniane albo plastykowe...

a liczysz plot? podjazd? drzwi, brama, ceramika...

u mne 300 tys nie starczylo, ale nie licze dachu i dachowki - od stanu surowego otwartego. Najtanszych materialow nie kupowalem, ale tez nie przeginalem (travertyn odpuscilem).

kominek, balustrady, schody, taras, ogrod, meble kuchenne - wszystko zalezy co wybierzesz.

 

 

Mysle ze gdybys poszedl oszczednie to bys sie zmiescil w 400

Aha, i jeszcze ja nie skonczylem :)

Pozdr C'dale

 

 

witam, witam po przerwie ;)

Robert - jasne, że nie biorę tego do siebie hehe!

 

w tym tygodniu wraca moja ekipa i jedziemy ze ścianką kolankową.

Cieśle wchodzą około 30 października i wiem, że praca potrwa około 3 tygodni.

Po nich wchodzą dekarze (jeśli tylko uzgodnimy z żoną jaka ma być dachówka :lol: ) i koniec w tym roku.

 

Teraz mam dosyć osobiste pytanie do osób bardzo zaawansowanych w pracach.

W jakich okolicach szacujecie jeszcze wkład gotówki? Od stanu jak wyżej?

Wydaje mi się, że 400 tys. na gotowo - wejść i mieszkać, z urządzonym domem od garażu po strych, ale może wyprowadzicie mnie z błędu?

 

pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker,

przy tych cen w tej chwili za roboczyzne, i materialy na gotowo nawet s najtanszych materialow sie nie zmescis! Jesli wszystko bedzes robil systemem gospodarczym to szans jest. U mnie sztan otwarty 300 tys, fakt ze s karpiowka. Dodaj elektrika, hydraulika, tynki, wylewki, okna(naj tanszy)+drzwi garazowe juz masz 400 tys, a gdzie resta... To jest duzy dom..

Ja robiulam kosztorys w marcu, wyslo okolo 400tys od stanu otwartego do na gotowo,, bralam sredne ceny..ale juz wiem ze roboczyzna bardzo podrozala, czesc materialow tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monorl, no to widzę, że pierwsze wklejanie zdjęć za tobą :D Jak jeszcze linka wsadzisz w nawiasy, o takie : bez żadnych spacji, to wyjdzie coś takiego:

http://img444.imageshack.us/img444/9853/ospa556fk4.jpg

 

Super to już wygląda! Brama na 440 to wcale nie tak dużo, my zmieniliśmy z 420 na 500. Powodzenia!

Ola&Kamil, wydłużenie garażu - sporo osób to robi, my wydłużyliśmy o 2 metry. W powstałym miejscu mąż będzie miał warsztat a ja spiżarkę. My budujemy O1 i z tej perspektywy piszę. Powiększam też okno w kuchni, to wychodzące na furtkę. I obniżam. Zastanówcie się też nad podwyższeniem ścianki kolankowej, ale tylko nad garażem. My rozważamy lekkie obniżenie stropu nad garażem, żeby w tym pokoju zrobiło się troszkę wyżej. Jak zwiedzałam, wydawało mi się tam trochę nisko. Brakuje mi trochę daszka nad wejściem, ale jeszcze nie wiem, jak to rozwiążę. No i to na razie tyle.

Muci, ale u Was fajnie! Codziennie przejeżdżam koło Was i zastanawiam się, jak to już wygląda :p Pogoda na razie łaskawa :D Więc się udało skończyć tę płytę! Mąż nie siedzi i nie czyta sobie książki a studiuje wnikliwie plany domku i instalacji :D Ale może to miałaś na myśli? U nas teraz wygląda tak:

http://img159.imageshack.us/img159/3193/dzien7qmaleiy6.jpg

Tu jeszcze brakuje kawałka betonu, ale ogólny pogląd masz :lol:

Czekamy teraz 2 tygodnie i mam nadzieję, że ruszymy dalej :lol:

Bordzio, nie wiem, czy takie wycinanie z salonu nie pomniejszy go zanadto... My wybraliśmy O1. Daszek nad tarasem zrobię sobie później.

Peacemaker, powodzenia z kolankową! Ale Ci fajnie! My też musimy się wreszcie na dachówkę zdecydować... A co do kosztów, to aż boję się myśleć :cry: , ale trzeba sie będzie zabrać, bo kredyt muszę zacząć załatwiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

fainie to wyglada u ciebie. Super wam idzie. Teraz czekacie chyba z 2 tygodnie, ze by mozna wstawiac scian.

U nas tynkarze zasuwaja, dzisja skaczal dom i im zostanie tylko garaz. Pogoda faktycznie laskawa, na rescie jest jak pod moich tynkach. Ale musi wyczymac jeszce z 10dni, ze bym skonczyla z wylewkach. Bedziemy w sobote(musimy sprzatac dla hydraulika. Zapraszam.Powiem ze juz jak sa tynki na scianie, dom nie wyglada juz tak duzy.Jesli sie zdecydujesz na karpiowka, polecam mojego dekarza.

Ale musis sie z nim juz umawiac, bo dalekie terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA,

 

Dzieki za cenne info. Wlasnie zauwazylismy, ze duzo osob powieksza garaz, czyli ze rzeczywiscie jest chyba za maly.

Być może w ogóle zamiast garazu zrobimy tam pokoj - pomieszczenie sluzbowe na pszyszlosc albo jakas sale treningowa z lustrami:lol: mamy o tyle duza dzialke ze mozemy garaz osobno postawic.

 

Powiekszenie okna w kuchni - dobry pomysl, nam tez wydaje sie za male.

 

Balismy sie ze skosy na poddaszu beda zabieraly duzo prestrzeni ale nie - dzieki Waszym zdjeciom :) widzimy ze pokoje sa przestrzenne (oprocz tego nad garazem, ale tu obnizenie stropu moze pomoc). Kat dachu tez jest dosc duzy, przynajmniej porownujac z innymi projektami....

 

Co do zadaszenia nad wejsciem, to faktycznie brakuje go, zwlaszcza jesli osobom wchodzacym ma np splywac woda na glowe z dachu (wciaz nie jestem pewna czy jest to dobrze rozwiazane w projekcie) ale czy taki daszek nie zepsuje wygladu frontu domu?

 

Myslimy jeszcze o powiekszeniu salonu kosztem tarasu od ogrodu. Obok domu moglibysmy postawic altanke na grilla itd.

 

W orchidei 2 jest wydzielony korytarz przy schodach na parterze, to jest sciana nosna, mozna ja w jakis sposob zlikwidowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...