Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zanim zwiększycie lub obniżycie okno w kuchni zróbcie projekt zabudowy.. Wiele firm robi wizualizacje za darmo. Ta kuchnia jest dość nieustawna, na każdej ścianie coś przeszkadza, mało miejsca na szfaki wiszące. Wysokość okna tez raczej powinna byc uzależniona od blatów.

 

Z garazem tez uwazajcie. Chodzi o bramę. Jeżeli ma to być brama segmentowa to potrzebuje ona okresloną odleglosc od nadproza do sufitu. Dowiedzcie sie najpierw jaka jest ta odleglosc minimalna zeby sie nie okazalo ze nie zamocujecie bramy.

 

Ja poszerzylem brame do 5m. Faktycznie moglby byc ten garaz 1m dluzszy.

Pozdrawiam

C'dale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cannondale, dzięki za rady. Okna w kuchni nie będę poszerzać, chcę tylko trochę obniżyć, właśnie na wysokość blatu (te 110 wydaje mi się strasznie wysokie, zwłaszcze po wizycie na Białołęce). Garaż wydłużyliśmy o 2 metry :lol: A co do bramy segmentowej to nie wiesz, ile potrzebuje? Gdzieś w gazetkach czytałam, że na bramę trzeba na górze min.15cm, ale juz teraz nie jestem tego taka pewna... Najlepiej chyba wypytać bezpośrednio u producenta.

Ola&Kamil - my tę ściankę bardzo sobie chwalimy, nie chcemy aby po domu się niosło. Tu, gdzie teraz mieszkam tak się niesie więc chcemy jakoś oddzielić schody, klatkę schodową od reszty domu. Ale takie podejście jest chyba obecnie niezbyt popularne. Cenię ciszę. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Normstahla min wys. jest 19cm, nizej sie nie da przy bram segmentowy. Tak jest u mnie. Byla welka wojna, bo mi zalezalo ocieplic dach w garazu..zmiescilo sie tylko 3cm..ale to i tak dobrze.

Jeszcze jedna rada, styropian w posadce 5cm na dole i 3cm nagore, to pomylka.. Musi cie zwiekszcyc. Ja mam 5cm na gorze i tak jest probem z rurami od centarlnego!! nie moge wszystko chowac 5 cm na dole to za malo..;-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img91.imageshack.us/img91/337/dsc01988sc9.jpg

 

Dach ułożony w 5 dni, ekipa rewelacyjna. Było ich 10 i każdy wiedział co ma robić. Pozamiatali cały dom i znikneli. Zadzwonili po 2 dniach wcale nie po pieniądze tylko żeby zapytać o wrażenia i zatwierdzić przez eksperta niezależnego solidność dachu.

Teraz walczymy z elektryką i tynki chcemy robic w przyszłym tyg.Mam nadzieję ze pogoda jeszcze dopisze:)

Niestety zdrowie psychiczne i cierpliwość nam po trochu siada przez tą ch...budowę. Tempo życia wzrosła o 200%.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem Robert , ale my chcielismy miec wszystko w stadarcie, z tej listwy, tez nie moglismy zejsc za bardzo w dol, bo by mi sie drzwi nie zmescili, przy wylewsce 12 cm.. Tak ze ma teraz te 3cm.. mysle ze i tak nie bedzie zle.No nic zostalo mi czekac.. i miec nadzeje ze pogoda dopisze ze by sie udalo i wylewki zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalne wymiary nadproży dla Normstahla znajduję się na stronach 34 i 35 prospektu "Bramy sekcyjne górne EURO", który należy ściągnąć ze strony producenta http://www.normstahl.pl/pl/do-pobrania.html

 

W naszym przypadku jako łączna wielkość nadproża potraktowane zostało istniejące nadproże wraz z listwą maskującą (blendą) zakładaną wraz z bramą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monorl,

dach wygloda bardzo ladne.. Tempo dekarze zawrotne( ale to zakladowa dachowka)... porownanie z mojego(4 tyg 6 osob)..U mojej sasiadki w 5 dni dach zrobyli, ale tez byla zakaldkowa dachowka i jest spora roznica w obrobki blacharskej.

Dopiero teraz ci sie rozkreca tempo, poczekaj jak dojdesz do wylewek..;-)) Musis miec caly projekt wnecz-uzgadniac wszystkie instalacje..i tak nie przewidzesz wszytkiego. U nas wcoraj bylo 3 ekipy na budowie i pierwsza poprawka w hydrauliki, borura od zymnej wody przeskadzala troche rekuperacji. Ale mam nadzeje ze jak zrobymy wylewek bedzie tydzien otdechu do nastepnych ekip. Zaczynam sie bac ze sie uda w jeden dzien zgracz: montaz okien(jedna firma), grzwi garazowe(druga firma), alarm(3), elektryk(4)..To pomisl co w tedy bedes mila, bo tez masz jesli dobrze pametam okna drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, mówisz, że aż 19 :roll: Sprawa w takim razie do szybkiego przemyślenia... Chyba muszę już tą bramę zamówić, albo co najmniej się zdecydować... Bo ja też chcę dobrze ocieplić ten strop nad garażem.

Monorl, gratulacje!!! Szybciorem Ci ten dach ułożyli! Wygląda pięknie! I widzę, że też zdecydowałaś się nie na czerwony kolor dachówki. U nas będize jasny brąz.

Cannondale, Muci, o tych drzwiach to już tu chyba Anusia pisała. Też muszę o tym pamiętać :)

 

A u nas stan zero. Schnie. Nadal. Murarze niestety nie wyrobią się w tym tygodniu, mam nadzieję, że w przyszłym skończą i zjawią się już na dobre u nas. Oby tylko pogoda była!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nadprozem w sumie nie mam problemu. Drzwi zamówiłem standardowe a nadproże mam jak w projekcie. Po zamontowaniu drzwi powstała urocza szpara na 20 cm. Bob budowniczy wkleil tam po prostu styropian, zaszpachluje i bedzie ok. A Pozbud nawet mi oferował drzwi wyższe bez doplat, tylko własnie zastanawiało mnie to że one wyjda takie wysokie i w sumie waskie, i ze to nie bedzie ladnie wygladac. Dlatego wzialem nizsze.

Stad tez moje pytanie, czy nizsze wyglada dobrze? Mam od wczoraj zamontowane ale mi je obfoliowali i nie moge sie dobrze przyjrzeć a troche się zaniepokoiłem czy wiochy nie zrobiłem.

Alec chyba bedzie ok :)

Pozdr

C'dale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

bedzie dobrze. Wiesz pod uwage ze tez musisz ocieplisz strop od spodu nad drzwiami , jesle sie nie myle tam dojdzie jeszcze ocieplenie 20cm. Z tyle ci sie obnizy sufit od gore. A problem jest z drewniany mi dziwami. Pani, byla bardzo mila i mi wytumaczyla, ze problem jest zwiazane s jedenj strony s ciezarem drzwi, ze by zawiasy wyczymali, a z drugej strony s tym ze jest potrzebny w tym przypadku, inna konstrukcja.. a to kostuje. Na przyklad drzwi na pietrze od sypialni, te owalne, sa robione na pogrubionym ramiaku, jesli chces ze by sie otwierali na boki, a nie do srodka.Tak bylo w dwoch producentow. Tak bedzie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hey :) !

Nie ściemniaj mi tu z tymi fotkami, tylko wklej duże i z kilku stron :)

Bardzo ładny kolor! Pierwsza chyba tutaj O z czarnym dachem.

Jeździmy od kilku dni i szukamy dachówki ;)

Karpiówka odpada bo:

1. pełne deskowanie odpada (koszty)

2. koszty dachówki.

 

Tak więc, Monorl! dawaj, dawaj!

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

p.s.

jedziemy dalej od poniedziałku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze nie mozna znac sie na wszystkim. W koncu trzeba komus zaufac. Ja wzialem zduna z polecenia, widzialem kominek ktory i wygladal i dzialal.

 

Jedyne co moge zasugerowac to rozwaz jego wsuniecie w sciane. Wydaje mi sie ze projekt O2 ma to zle zrobione. Jak dostawisz wklad do komina + jakieś waty, izolacje to kominek bedzie wystawał na 80-90 cm od ściany. A takie wysuniecie powoduje ze kominek przysloni w polowie drzwi na taras.

U mnie komin podkuty, i wklad wsuniety jeszcze 15 cm w sciane. Czyli w sumie okolo 30 cm mniej wystaje niz projekt 02 przewiduje

Pozdr

B

 

 

Muci, Canondale, rzeczywiście chyba muszę już zacząć się powoli decydować! A tu jeszcze kominek też w kolejce... :lol: Trochę mnie to zaczyna przerażać - nie znam się na tym wszystkim!!!!!!!! Bez wsparcia Opatrzności nie wiem, czy to się dobrze skończy :lol: :p :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...