Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cannondale Twoja O2 wygląda OK, gratulacje. Widzę że zdecydowałeś się na klinkierówkę od frontu i ogrodu, jak w oryginalnym projekcie. Mnie się tak podoba. Zastanawiałem sie wcześniej dlaczego wszyscy z Was rezygnuja z tego elementu. Czy chodzi o gust czy też jest z tym jakis problem ?

 

Cannondale jeżeli masz jakiś szkic tego przesuniętego kominka, to prześlij mi proszę, bo niebardzo widzę jak go można przesunąć, przecież kanał kominowy jest chyba już umieszczony w ścianie

 

Pozdrawiam, DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj nie wiem kiedy... Ostatnio przesunałem termin na święta. Dopiero od wczoraj mam gaz i ogrzewanie. Podłogówka się będzie wygrzewać 2 tygodnie. Potem dopiero posadzki.

 

Nie mam szkicu kominka. Budujemy spontanicznie :) Może nastepnym razem zrobie zdjecie, chociaz juz jest zabudowany i za wiele nie widac.

Wyglada to tak: Według projektu (albo raczej wg tego co mi wybudowali) To sam komin wystaje ze sciany w salonie na okolo 15 cm. Komin jednak nie musi byc od samej podlogi, wklad podlaczony do komina jest pewnie jakies 1.80 m nad ziemia. Wiec do wysokosci 1.5 m, kolesie z kilofami wykuli to co wystaje oraz troche do wnetrza tak, ze zostala tylko tylna sciana komina. Oczywiscie zeby komin nie wisial w powietrzu zainstalowali tam jakas belke. Pozwolilo to wklad wsunac w glab sciany o jakies 10-15 cm. Caly zabieg dal mi to ze kominek bedzie wystawal 55 cm. Gdybym go po prostu przystawil do komina to by wystawal na 80 cm. Jakbys spojrzal na salon z korytarza to bys nie widzial polowy drzwi na balkon, co mnie osobiscie bardzo wkurzalo.

 

A co do projektu, klinkieru na elewacji, dekorów... jak najmniej ingerowałem w projekt. Jedynymi zmianami jest podkucie kominka, wykusz prawie do ziemi, dodatkowa scianka w kotlowni.

A, zapomnialem ze u gory przesunalem scianke na wprost schodow o jakies 60 cm (powiekszony korytarz) i robie prawie normalne schody na strych. Polecam, super pomieszczenie tam wyszlo.

Pozdrawiam

C'dale

(ps. tak duzo nie napisalem od matury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannodale,

barzdo ladne wyglada twoj domek. na mnie tez sie podobaja te pytki klinkerowe na elewacje. Oni przy wejsciu sa bardzo praktyczne..Bardzo mi sie podoba pomysl na ta obudowka kaloryfera w pokoju nad garazem..Pomieszczenie nad stryszku jest super, my nawet kaloryfera tam planujemy. Fakt ze DGP i rekuperacja duzo mejsce zajma..

Ania,

to co Cannodale m0wi, jest mozliwy tylko w tedy jak masz komin murowany, a nie sysytemowy. Jest mozliwy inny rozwiazanei dla kominka , tak jak u Anii, ze tam sa dwie kolowny, miedzy ktory wchodsi komienek i w tedy jest schowany az 25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondale, ślicznie już wygląda ten Wasz domek!!! Bardzo ładny kolor klinkieru! Za to to okienko w pokoju nad garażem coś małe mi się wydaje... Zaczynam żałować, że go nie powiększyliśmy... Muci, u Ciebie jest optycznie dużo większe. Niestety jakoś na etapie adaptacji projektu nikt nam na to nie zwrócił uwagi... Acha. Dzięki za opis kominka. U nas chyba nie ma takiego problemu, że kominek zasłania wyjście na taras, bo w O1 jest inaczej niż u Ciebie w O2.

DG, my robimy klinkier, ale jeszcze nie wiem, czy zamiast klinkieru nie będzie to jakiś kamień. Ale to rozwiązanie bardzo mi się podoba i chcę mieć taką elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie :)

Ścianka kolankowa nad garażem na 2 bloczki + wieniec 6cm.. tak nam wychodzi.

Ścianka nad resztą na cztery bloczki + wieniec chyba ze 20 cm.

Tak?

 

Dlaczego są różne wysokości HEBa 220 i 200 ??? - chodzi o element krótki, montowany i zamurowany w ściance kolankowej - edit : jest błąd w projekcie!

Dostanę dzisiaj pdf z Archonu z właściwymi wysokościami, choć i tak trzeba je indywidualnie adaptować.

 

Druga sprawa.

Cieśla chce, żeby murarz postawił ścianki do wieńca, potem on zrobi więźbę, a na końcu znowu wejdzie murarz i dokończy facjatki oraz kominy.

 

Correct czy nie?

 

Otwór w kominie Schiedla (ten duży w fi20 - od kominka) mam na wysokości około 170cm już po posadzkach, na gotowo.

Kierownik twierdzi, że za nisko i żeby podnieść o jeden bloczek wyżej...

Co o tym myślicie?

 

No i co z tymi trójkątami? Nie da się ich formować jak w pustakach. Przy skośnym cięciu rozlecą się :)

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

edit:

 

co sądzicie o dachówce Roben?

czy Creaton jest naprawdę o niebo lepszy? Bo cenowo to prawie 1/3 więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

u nas okno jest powiekszone nad garazem na etapie projektu.Ale nie ma problemu powiekszyc i poznej.

Peacmaker,

U mnei jest wszystko co do cm jak w projekcie, gwarantuje ze nia ma tam bledu

1) scianka kolankowa nad garazem 1 bloczek(porotherm 25) Wieniec, tyle ile w projekcie. Wychodzi wszystko na tej samej wysokosci co strop nad resta domu.

2) Resta scianki kolankowej nad domem 4 bloczki i wienec 10cm (razem 110cm)

3) wysokosc heba sie rozni ale malo, bo oni maja inny grubosci i wypadaja troche inny katy. Przy zamontowanie, te poziomy czesci, rownolegly do gruntu sa ta tym samym poziomie.i to jest naj -waznejszy, bo na nich leza platwie.

4) czesla ma racje, platwie sa ogromne, cziezkie. u mnie byl; dzrwig na budowie ze by gi podniesc i ulorzyc

Scienki dzialowe, tylko by przeskadzali. Na dodatek, krokwie koszowe sa tez bardzo dlugie. Jest latwiehsze manewrowanie ze krokwimy. Wieksza czesc jest ponad 8m!!. U mnie jedna ekipa murowala i robyla wiezba. Najpierw skonczyli wiezba, a potem robyli scianki dzialowe.

5) majster ma racje 1.7m jest troche za nisko dla otworu. Jesli wezmiesz duzy wklad, ze szyba otwierana do gore, mozesz miec problemy.

6) o jakich trojkotach chodzi? Nie rozumiem

Ja chcialam Creatan s powodu 50 let. gwarancji.. a i mi sie podobali gesiory i dodatki. Odpopwiedni kolor. Roben jak karpiowka nie mial dobrej opinji.. ale moze sie zmenilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie dziś nowa Orchidea zaczęła się piąć w górę :lol:

http://img148.imageshack.us/img148/3010/murowanie1kj4.jpg

 

Okno w gabinecie :D

http://img147.imageshack.us/img147/5380/murowanie3po1.jpg

 

I od strony drogi:

http://img148.imageshack.us/img148/7519/murowanie2ye1.jpg

 

Muci, naprawdę można powiększyć to okno nawet na takim etapie jak jestem teraz?

Peacemaker, my też chyba wybierzemy Creatona, ale to głównie ze względu na kolor... Chodziliśmy i szukaliśmy odcienia no i niestety spodobała nam się jedna z najdroższych dachówek :-? Ale fakt, Creaton jest barwiony w masie a Roben chyba nie?

My chyba musimy od razu zrobić ścianki na piętrze, bo mamy jedną ekipę od murarki a inną od dachu... A ile zajmuje zrobienie więźby? Bo może jakbym ekipę zatrudniła przy ogrodzeniu to cieśla mógłby chwilę poszaleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA gratuluję :D

 

No to ja też sie pochwale nowymi fotkami

 

drzwi wewnetrzne wstawione

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/7/3/28268269_d.jpg

 

zabudowa komika

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/4/1/8/28268285_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/6/4/28268369_d.jpg

 

podłoga na górze jeszcze bez lakieru

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/8/3/28268508_d.jpg

 

górna łazienka

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/2/8/27468319_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/6/8/27468137_d.jpg

 

lazienka na dole

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/5/0/28268431_d.jpg

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/5/4/28268477_d.jpg

 

no i plot w trakcie budowy

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/4/4/0/28268358_d.jpg

 

za dwa-trzy tygonie przeprowadzka!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

bez problemu mozesz powiększyć to okno nad zarazem, tylko musisz przy zamówienie wiezby wydlurzyc dwie krokwie. Jak sie spotkamy powiem ci nawet które i o ile, ale musimy sie spotkac s projektami.

Super ci idzie budowa. Wygodnie sie siedzi na oknie w kabinecie? ;-))

Goda,

Super to wyglada u ciebie. Bardzo cziekawy rozwiazanie na tej scianie s kominkem. Mam pytanko, jakie drzwi wewnetrzny zamawialas, jakje firmy?

Widze ze masz szans zdarzyc s przeprowadzka na swieta. Super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnei jest wszystko co do cm jak w projekcie, gwarantuje ze nia ma tam bledu

1) scianka kolankowa nad garazem 1 bloczek(porotherm 25) Wieniec, tyle ile w projekcie. Wychodzi wszystko na tej samej wysokosci co strop nad resta domu.

2) Resta scianki kolankowej nad domem 4 bloczki i wienec 10cm (razem 110cm)

5) majster ma racje 1.7m jest troche za nisko dla otworu. Jesli wezmiesz duzy wklad, ze szyba otwierana do gore, mozesz miec problemy.

6) o jakich trojkotach chodzi? Nie rozumiem

 

Cześć, Muci :)

 

Podaję wymiary HEB 220 z projektu, poz 1.6 Konstrukcja,

poz.1 - bez zmian,

poz.2 - bez zmian,

poz.3 - 7406 a wg najnowszego rysunku ma być 7576 !

 

HEB 200

poz. 1.7, Konstrukcja

poz.1 - 1317 a wg najnowszego rys. ma być 1281 !

poz.2 - 2212 a wg najnowszego rys. ma być 2267 !

poz.3 - bez zmian.

 

Poza tym rzędna na rys. 1.6 u mnie 4,0 a na drugim 4,04 - w Archonie coś im poodobno sknocili z matrycą i dlatego nie pokazuje tego samego.

Murarz od razu wiedział, że to jest błąd ;)

 

Mnie zastanawiało, dlaczego te Heby mają inną wysokośc idąc w jednej lini :)

 

Ad. 1

Ścianka nad garażem 2 bloczki + 6 cm wieniec,

Ad. 2

Reszta 4 bloczki + około 20cm wieniec i też wyjdzie 110 ;)

 

Widać wszystko zależy od inwencji twórczej i specyfiki każdej budowy :)

 

Ad. 5

Trochę mnie martwisz.

A kierownik mnie wnerwił. Jakby nie widział tego przed zalaniem stropu!

Nie jestem zwolennikiem takich poprawek... pomyślę....

 

Ad. 6

Eeee, sam nie wiem o co mi chodzi :lol:

 

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacmaker,

te poprawki sa bardzo male, wez pod uwage i to, ze jak sie spawa to spawy tez czagna. U nas poradzili i my zrobylisme tak: Na kazda czesc ramy byla zaspawana plytka stalowa i zrobiony w tej plytki 2 dziury. Najpierw ustawilismy cala rama, wypoziomomalismy ja skrecona na srubach, wstawiliszmy platwie!! wyporziomowane i dopiero spawalismy. Na niektory mejsca dalismy maly podkladki. Tak jest duzo proscej, niz spawac po kolej kazda czesc i podpierac. Nie bylo potrzby podpierania, bo jak moj kierownik muwil ze dobzre zaprojektowana rama, musi sie sama czymac, pod wlasnym ciezarem.

Jescze jedna uwaga, jesli zamawiales okna dachowe 160cm, oni wchodza przy sam sufit!! jest na styk!

Jesli masz komin systemowy.. juz sie nie da poprawic, jesli sa wstawiony, te czesci ceramycne. Bedes musial dostosowac wklad do komina. U mnie skrzanili komin w kotlowni, tez za nisko 1.7m od podlogi, a my miec stojacy kociol z wymagany 1.8m .. tak ze podnosilam o te 10cm. Probowalismy poprawiac, ale to bylo tak , ze ceramyczny nie rozmontowalismy, a bloczki betonowe przecielismy, a caly!! wklad ceramycny podnosilismy do gory o te 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zrobylisme tak: Na kazda czesc ramy byla zaspawana plytka stalowa i zrobiony w tej plytki 2 dziury. Najpierw ustawilismy cala rama, wypoziomomalismy ja skrecona na srubach, wstawiliszmy platwie!! wyporziomowane i dopiero spawalismy. Na niektory mejsca dalismy maly podkladki. Tak jest duzo proscej, niz spawac po kolej kazda czesc i podpierac. Nie bylo potrzby podpierania, bo jak moj kierownik muwil ze dobzre zaprojektowana rama, musi sie sama czymac, pod wlasnym ciezarem.

Jescze jedna uwaga, jesli zamawiales okna dachowe 160cm, oni wchodza przy sam sufit!! jest na styk!

Jesli masz komin systemowy.. juz sie nie da poprawic, jesli sa wstawiony, te czesci ceramycne. Bedes musial dostosowac wklad do komina. U mnie skrzanili komin w kotlowni, tez za nisko 1.7m od podlogi, a my miec stojacy kociol z wymagany 1.8m .. tak ze podnosilam o te 10cm. Probowalismy poprawiac, ale to bylo tak , ze ceramyczny nie rozmontowalismy, a bloczki betonowe przecielismy, a caly!! wklad ceramycny podnosilismy do gory o te 10cm.

 

Bardzo trafna uwaga - na śruby! Muszę to szybko przekazać, bo 200 już w drodze, a 220 może na jutro.

 

Okien jeszcze nie zamawiałem - dopiero na wiosnę 2008.

 

Komin oczywiście systemowy Schiedla.

W kotłownik mam gdzieś na 210, a w kominku na około 170.

 

Tak też mówił kieras, żeby same wkłady przesunąć do góry.

Tylko dlaczego do cholery dopiero teraz?!

 

Martwię się, żeby ceramiki gdzieś szlag nie trafił i tego całego ocieplenia.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannodale,

domek wyglada slicznie noca...super.

Faktycznie kibelek z dusza..;-)) ale wies ja na razie mam Clip-a.. i przy tym zostane. Nie mamay jeszce szamba, ani kanalizacji..

Mam pytanko, od jakie firmie, od jakiego producenta kupuwales, gzymsy i bonie? Wie ze sa dwa rodzaje, stpropianowe i polisterenowe. Twoje jakie sa?

Peacmaker,

uwarzaj jak bedes wkladal kotwie do murlaty. Nie wszystkie kowtwy sa na rysunku !!! Przynajmnej u nas brakowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego producenta? .. Sami wycinalismy ze styropianu. Dostałem ofertę z STO na jakies 7-8 tys pln i podziękowałem. Koniec funduszy na szastanie kasą.

A ze steropianu wyszły całkiem dobrze. Listwy, szpachel, klejenie.

 

Pozdr C'dale

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/58d4f25e4b92bc632b1cdf5433df7706,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...