Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To wcale nie jest skomplikowane.. To nie Michal Angelo ani Rodin.

Jaki to byl styropian to ci nie powiem, poza tym ze byl bialy :) 2cm gruby.

Do tego byl potrzebny i tu uwaga bo to wazne: sznurek, olowek i nozyk do wycinania.. :)

 

Najbardziej co Ci sie moze wydawac skomplikowane to ten luk. Mozna pewnie znalezc jakis wzor na promien kola, ktore przechodzi przez 3 punkty ale prosciej bylo to zrobic organoleptycznie. Z jednej strony przywiazujesz olowek. Z drugiej strony bedzie twoj srodek okregu, oddalasz go lub przyblizasz az przejdzie przez dwa bunkty na bokach i trzeci na szczycie i tyle. Na to wycinasz jeszcze trapezik (ja mam ze styropianu 1 cm) i naklejasz centralnie na luk. Wszystko wycinasz ostrym nozykiem.

 

Jedyny dylemat to rozne szerokosci okien. Gdzies widzialem zrealizowana Orchidee i rzucilo mi sie w oczy ze niektore łuki były zbyt okrągłe a inne bardziej płaskie. Te roznice wygladaly dziwnie.

 

Ponizej zalaczylem rysunek. To posrodku okno jest wezsze od dwoch pozostalych. Mozna zrobic w dwojaki sposob. Pierwszy to jest rozwiazanie po lewej, ten sam promien za to luk schodzi nizej. Drugie (po prawej) to wiekszy promien i co za tym idzie wieksza krzywizna, ale luk zaczyna sie na tej samej wysokosci.

Ja wybralem opcję po prawej. Z tego co moj gust mi podpowiadal to element nad oknem pownien miec zawsze ta sama wysokosc.

O ile pamietam, to pasek dookoła miał u mnie 12cm a wysokosc luku z trapezem 31cm.

 

Pozdrawiam

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/ac8f449a6f15dcf62ce54d4f9226cfe7,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondale,

bardzo dziękuje za wyjaśnieniem. Musze przyznać bardzo pomysłowo! Rozumiem ze nie złe sie bawiłeś przy tym. A jaka satysfakcja po tym, patrząc na swoje dzieło. My układaliśmy z mężem sami styropian pod wylewce, bo stwierdziłam ze 3zl/m^2 to lekka przesada. Musze przyznać ze jest duza różnica w cziencie EPS100 i EPS200-hydro.. jeśli chodzi o krawędzi dużo równiejszy sa w ten twardszy.Juz mamy trochę sprawy, ale nie wiem ze sie tym podejmie zrobyc sama te gzymsy...s powodu broku czasu, ale może moja ekipa sie tym podejmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeeśli chodzi o bonie narożne, u mnie tak jak u C'dale - wykonanie własne speców od elewacji (styropian 3cm + klej z siatką +tynk).

Profile dookoła okien - o takie

http://images33.fotosik.pl/30/d72d9c0a9958eeadmed.jpg

pochodzą od tego producenta http://www.listw-profil.pl/

Przez hurtownię w Lublinie ceny miałem duże niższe niż na ich stronie. Konkretnie za model OD-11 szer. 12cm płaciłem po 28pln za 2m kawałek, trochę wiecej za łuk. Za profile do wszystkich otworów (oprócz drzwi wejściowych zapłaciłem 1.400pln).

Elewacja jeszcze nie skończona, ale wygląda mniej więcej tak:

http://images33.fotosik.pl/30/5d5611484ce90d5fmed.jpg

Kilka fotek więcej: http://piotr-m.fotosik.pl/albumy/296446.html

 

Jak mi skończą podbitkę, założą szprosy na okna i posprzątam na działce :wink: porobie więcej fotek.

 

Była też mowa o kominku. Bez wkuwania (cofania wkładu) wygląda to tak - to był PIERWSZY OGIEŃ :D :

http://images24.fotosik.pl/105/186ba7f15f7386c9med.jpg

Brak jeszcze portalu (robi się u kamieniarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że O2 ma inaczej komin. W O1, komin wystaje po drugiej strony ściany, W O2 niestety w salonie.

Tak wygląda to z korytarza. A teraz jak by wyglądało 20-25 cm szersze?

http://foto2.m.onet.pl/_m/f423c380224568fd5df81336f66ca94e,21,19,0.jpg

 

ps. A domek wygląda ładnie a dekory faktycznie tanie. A kształt wymyślałeś sam czy to gotowy model był? STO robiło jakby pod okno na zamówienie. Wychodziło już nie pamiętam ale około 50 PLN za m.bieżący + za łuk coś extra. Jedno okno wychodziło jakoś około 500-600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr,

super sie prezentuje twoja domek. Widze ze jest w plytkach klinkerowych nad wejsciem, tak jak w projekcie. Czekam z nieczierpliwosci na resta zdiec. My ocieplenie bedziemy robyc w marcu. Musimy odczekac ze by dom wyschl troche po tynkach i wylewkach. Dzieki za info na temat te gzymsy.

Jest bardzo duza rozbeznosc cenowa gzymsow, na dodatek jedna hurtownia ma te listwy od jednego producenta, druga ot drugego..Biegaj po calej Warszawie. Ale jak roznica dochodzi do 1000-1500zl za dom, to gra sie oplaca. A tak jak czlowiek ma troche informacje od was.. to zaosczedzi troche czasu.

Ja powiem ze mamy komin systemowy.. i on bardzo malo wystaje w salonie. U nas tez bedzie portal marmurowy, taki klasyczny kominek...;-))Dzisja z mezem idziemy ogladac kominki. Mam dilemat pomiedzy DOVRe 2180CBC lub 2900RGB, ze wybrac model Jotula, ze Sparkthema. Wymagania, wbudowawany dystributor goracego powietrz do DGP i bezposrednnie doprowadzenie nawiewu do wkladu.

Jakie wklady wy wybraliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Walka z Hebami trwa.

Wczoraj przerzuciłem sobie dla sprotu 1.5t stali, a dziś już ją obrabialiśmy, skosy, blachy, etc.

 

O ile prostki wychodzące z kolankowej kupiłem 1.5m, więc z dużym zapasem, o tyle resztę kupiłem na wymiar.

Wszystko pięknie, ale... nastąpił mały zonk.

Okazuje się, że najdłuższa belka 7576mm jest u mnie za krótka o niecałe 4cm!

Szlag by trafił!

Jutro dospawamy blachy z 20 a nie 10 i tym sposobem zostaną do nadrobienia 2cm.

Błąd wynika z tego, że marki prawdopodobnie nieco się przesunęły podczaszalewania stropu. I teraz wyszło jak wyszło. Ale to nic.

 

Do tych co jeszcze nie na tym etapie - Marki dajcie z większej blachy. W projekcie jest chyba 25x25. Spokojnie można dać 28x28 i będzie spokój. My jutro robimy dodatkową ramkę, żeby Heby miały wszędzie podparcie.

 

I jeszcze pytanko - czym zabezpieczaliście Heby? Czy zwyczajnie Unikorem, czy piaskowaliście, czy jeszcze inaczej?

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker,

my nie piaskowalismy. Kost w Warszawie byl 1500z za obu raml. Stwierdzilam ze to za drogo.

Zagruntowalisme ich.. Stwierdzilam ze i tak to wszystko jest pod dachem, nie powinno sie nic dziac. I nic sie nie dzeje.

Nie martw sie o te 4cm.., wystarczy zmenic troszecka kat.. o 0.1.. na te pochylych do nej. Zobaczys ze i spawy, tez daja szoje. Myrobylismy podlkladki. Ta dodatkowa ramka jest absolutnie nie potrzeba. jak zlorzys Heba, on sie musi trzymac pod wlasnym ciarzarem! My podparlismy tylko s bokach, dopuki zaspawalismy, ze by sie na bok nie prezwroczyl w razie czego.

Piotr,

mam pytanko ze te twoje gzymsy i bonie juz miesi siatka i byli zagruntowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do budujących w okolicach Warszawy: gdzie zamawialiście te ramy stalowe (HEBy) i ile się na to czeka? No i jaki jest orientacyjny koszt. Bo dziś jeden ślusarz mi powiedział, że ma zamówienia aż do Świąt, a tego się kompletnie nie spodziewałam!!! Ramy potrzebuję za około 2-3 tygodnie...

 

Pomóżcie, proszę. Ostatnio troszkę nie pisałam, ale obiecuję dziś nadrobić :lol: Bo jakieś śliczne zdjęcia się pojawiają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czas zamawiać dachówkę....

No i jest problem...

Czarna/antracyt czy miedziana?

a może lekko brązowa?

 

okolica lasu....

 

No i mam wyceny :

Roben - 24tys. do 28tys. (miedź/czarna)

Koramic - 24 tys. (miedź)

Creaton - 32tys. do 39tys. (Terra viva/Kerra Phanne miedź/antracyt)

 

dachówka betonowa Brass - 18tys.

 

ale jej nie biorę pod uwagę.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramę stalową zamawialiśmy w Konsorcjum Stali w Warszawie, koszt ok.10 tys.plus transport. Nie mieliśmy żadnych problemów z nimi więc polecam. Ddzwoniłam też do innych "slusarzy budowlanych" ale byli duzo droźsi i terminy gorsze.

Mamy dachówkę ceramiczną Creaton i jak na razie jest ok. Cieśle też byli pod wrażeniem ramy.

Czekamy teraz na okna, mają byc 15 listop. Na razie kończą nam ocieplać domek z zewnątrz.

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goda, Twój domek jest już piękny, zazdroszczę niesamowicie!

Cannondale, Twój też!!!!! Elewacje wyglądaję przepięknie! I naprawdę sprytnie poradziłeś sobie z tymi boniami i gzymsami. Wyszło super!

PiotrM, no u Ciebie też już bliżej niż dalej do wprowadzenia :lol: Super, że już w kominku możecie palić, my postaramy się go zrobić najszybciej jak się uda - będziemy go "przepalać" Ty masz O1? Bo u nas jakoś tak dziwnie nad kominkiem wychodzi belka ze zbrojeniem :o I jak ja mam zostawić miejsce na ten kominek?

Peacemaker, my jednak zamówiliśmy to piaskowanie. Muci mnie uprzedzała, że wyjdzie z 11 tys. ale u nas jest HEB200 i HEB160 to wyjdzie bliżej 7tys. Więc zabezpieczamy. A jeśli chce się samemu, to nasz kier.budowy mówi, żeby zabezpieczać od razu po postawieniu, nie odkładać na później. Bo potem, jak się dach położy, to się człowiekowi trudno będzie we wszystkie miejsca dostać, nawet tylko pędzelkiem...

Wyceny dachu masz chyba tanie, mi Creatona wycenili na 50tys (z Veluxami)!!! Fakt, że 2m wydłużamy garaż, ale mamy O1 a nie O2!

Monorl, my też zamawialiśmy w Konsorcjum, w Rembertowie. A Ty w ogóle tu tak z cicha pęk budujesz, już ocieplenie, okna... Może jakieś zdjęcia? :lol: I jakie bierzecie okna? Ile kosztują? I jak długo na nie czekaliście?

 

No dobra, rozpisałam się... :lol: Dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monorl,

widze ze jestesmy na ten sam etap...;-))

Idzies jak buza, dogonilas nas, a zaczelas 2 miesiaca za nami. U nas okna, drzwi, brama garazowa okolo 19.11, tylko ze teraz ja ocieplam od srodka poddasze. Nasze tynkarzy upszedali a i ja sie doczytalam, ze lepej zostawic ocieplenie styropianem , tak 2-3 miesiaca po tynkach wewnetrzny..ze by mury wysychali.

My mamy obcja przeprowadzka w czerwcu, nie wiem ze zdarzymy..ale narazie idzie to. Jestem przerazona niektorych terminach..Firm aot babrierek na schodach ma termin lipiec 2008!! Moze ktos sie podzeli z namiarem na firma , ktora robi barierki, bramy, ogrodzenia kute w okolicy Warszawie do 100Km.

Piotr, Peacemaker ile kosztowala obudowa kominka?

My bedziemy miec podobny, tez z portalem marmorowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do wszystkich orchideowiczów. Mam nadzieję wystartować ze swoją O2 na wiosnę. Bardzo was proszę o namiary na ekipy, które u Was robią lub robiły. Jeżeli jesteście zadowoleni z ich pracy to podajcie kontakt na mojego maila. Jakieś dodatkowe informacje np. ile biorą jak powinna wyglądać umowa itp. będą mile widziane. Lokalizacja - południe Warszawy. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję, DG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muci

Wkład kominkowy: Spartherm Varia Sh

http://www.spartherm.com/uk/tgd/techinfo/einsatz/gerade/varia-sh.html

Robocizna obudowy kominka z instalacją wkładu, łącznie z systemem DGP i montażem portalu kamiennego 3.500 pln.

Bonie (narożne), wykonali spece od elewacji - styropian + siatka + klej + grunt + tynk.

Natomiast gzymsy (profile dookoła okien) były już z siatką i klejem, tak jak widać na tej fotce:

http://www.listw-profil.pl/files/products/O-D%2011_m.jpg

gruntowane były przed malowaniem.

 

ANIA

Tak buduję O1. Faktycznie w okolicach komina jest belka, ale to chyba w niczym nie przeszkadza. U mnie kominek zlokalizowany jest mniej więcej jak w projekcie - jego oś trochę na prawo od komina dymowego, do przejścia DGP na górę wykorzystany został jeden z kanałów wentylacyjnych.

 

Robert,

wpadłeś jak po zapałki :p, napisz co o Ciebie, na jakim etapie jesteś, może jakieś fotki.

 

Anusia, Goda a co u Was, czy już mieszkacie?

 

Pozdrawiam wszystkich Orchideowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG, no ja na razie niewiele mogę pomóc, bo jeszcze nawet stropu nie zalałam, a pogoda "jaka jest, każdy widzi" :-? :( . Jak się murarze sprawdzą, to wyślę namiary. I wstyd (?) przyznać

Muci, tymi balustradami mnie zmartwiłaś! Co tak długo??????? I jakie decyzje z kominkiem? Co tam u Was teraz robią? Około 16.30 światło było widać i dobiegało z wewnątrz stukanie...

PiotrM, dzięki za wyjaśnienie z tą belką.

Robert, dołączam się do Piotra, co tam u Ciebie? Jak idzie budowa? W ogóle ostatnio zanikłeś...

Peacemaker, wow, no i zazdroszczę... To już nie musisz się martwić wreszcie pogodą :lol: A u nas strop nie wylany... Trzymajcie kciuki za ten tydzień, to wyleją. Na razie ostatnie dwa dni niemal na straty. W taki śnieg z deszczem niewiele da się robić...Na razie Teriva ułożona nad garażem i niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...