Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DG, a nasz 5 tysiaków zgarnie za stan surowy... Ale jest na budowie bardzo często (jak trzeba i codziennie) i jest naprawdę bardzo dobry. Nie jest to mało, on nie jest z tych najtańszych, ale mam do niego zaufanie. 1500 wydaje mi się niedużo za nadzorowanie budowy całego domu. Chyba, że ten kierownik ten sam dom buduje i i tak na budowę jeździ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ślicznego masz tego kotka! Z czego to jest?

Muci, byliśmy dziś w Płocku :lol:

 

Dobry wieczór,

Kierownik nie buduje nam domu :) Jest z polecenia i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni (wcześniej na etapie fundamentów mieliśmy innego i okazło się, że dziennik budowy powstał w momecie rezygnacji z jego usług).

Kotek jest ceramiczny - do wyboru była jeszcze wersja biała (ale o 500 zł droższa - zaraz napiszę ile kosztował nasz).

Z kotkiem to historia, jak zamawialiśmy karpiówkę (mogę polecić od kogo i gdzie) to zapytaliśmy się o kotka - Pan powiedział czarny 2500 zł, biały 3000 zł, lunatyk ok. 4000 zł - więc wg nas trzeba dostać na głowę aby tyle zapłacić :) i podczas rozmów rozmawialiśmy, że zamówimy go sobie od grupy znajmomych jako prezent na parapetówę, wtedy Pan zaoferował kotka gratis.

Jeżeli ktoś szuka firmy od materiałów na dach to polecam tą, z której my braliśmy cały materiał.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

wies wcoraj u mas byl dekarz, robyl mi parapet pod oknem trojkatnem. Tez mu sie okna spodobali..mowil ze takich jeszcze nie widzial.. a on glownie sie specyalizuje w karpiowce i to w duzych dacahach.U nas mam nadzeje ze ocieplenie gora:szpachlowanie, scienki dzialowych dokaca do konca stycnia.

Tez polecam faceta od bram garazowy-terminowy, montaz rewelacjiny,cena tez dobra.Jesli chces zobaczyc moje tynkarze w tej chwili konca u mnie glify. Beda jeszce jutro. Tak ze mozna ocenic ich pracy:koncowy efekt. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dlugiej nieobecności. u nas juz ocieplony strych i poddasze, wlasnie przywiezli plyty k-g. pod koniec roku podlaczylismy nasza o2 do wody i kanalizacji w marcu bedziemy do instalacji gazowej.

okna zamowione- beda na marzec.

obecnie szaleja elektrycy i stad moje pytanko- jakiej szerokosci powinny miec podwieszane sufity z oswietleniem halogenowym w salonie, i w kuchni. codzi mi tylko o taki waski pasek od scian w gląb pomieszczenia. widzialam podobny u anusi? chyba. prosze o sugestie bo w kuchni to chyba 70 cm( bo bedzie szfka 60 wysoka słup) a salon?

pozdrawiam

iwona, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superiwona,

roby sie tak, jak naj-bardzej pasuje estetycnie da ciebie. Do kuchni okolo 15cm, od koncowki gornych szafek. Ja mam teraz taki pas, nad szafkowy, ale powiem ze mi nie odpowiada, to oswietlenie jest slabeCo kolwiek robie na blatie, moj cien mi zaslania.Llepej zrobyc podszafkowe...ale to tez kwestii gustu. Tak samo w salonie, zalezy co planujesz po bokach.. naj lepej wstaw jednego halogrnu. Wlacz i zobacz jak ci bedzie padalo swiatla i jak bedzie oswietlalo sciana. Ustaw tego jednego..a potem resta. Ja tak sie umawialam z moich robotnikow, ze poeksperymentujemy troszecka..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na tym forum,

Śledze rozmowy od niedawna ale od dawna szukamy projektu domu.

Mam pytanie wszystkich sympatyków Orchidei (chyba 1) jako do osób ktore budowe maja juz za soba (lub jej etapy) a wraz z nia pełen bagaz doswiadczeń.

Czy robilcie podpiwniczenie?

Czy kuchnia nie jest za mała?

Jaka technologia budowania została zastosowana?

CZy nie ma bledow konstruktorskich w zakupionym projekcie?

I najwazniejsze, czy mozemy z mezem obejrzec Orchidee na "zywo" w okolicach Starych Babic?

Juz dlugo szukamy projektu a ostatnio zatrzymalismy sie przy orchidei, jednak do ostatecznej decyzji potzrebny bylby nam oglad w rzeczywistosci. Bedziemy bardzo wdzieczni za te mozliwosc.

Czekam na informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza, z tymi okolicami Babic to nieźle trafiłaś :lol: Z tego co wiem, to dwie Orchidee są w Izabelinie, jedna w Ożarowie a nasza za Borzęcinem na Wyględach. I my budujemy O1. Stan niezbyt zaawansowany, bo dopiero więźba zrobiona, ale zapraszam. Z dachem i oknami będzie można oglądać po połowie lutego :lol:

Acha. Podpiwniczenia nie ma, technologia oryginalna (porotherm + styropian), błędów nie zauważyliśmy :lol: Kuchnia rzeczywiście nie jest za duża (w O2 jest większa), ale uznaliśmy, że wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza, co do kuchni, to pojecie "za mala" jest zbyt subiektywne ... Dla jednej osoby 8m^2 to jest wystarczajaco duze (bo np. gotuje tylko wode na herbate), dla innej osoby 25m^2 jest malo ... Osobiscie naleze bardziej do tych drugich i uwazam, ze kuchnia w O2 (moj wybor) jest mala, ale w polaczeniu ze spizarnia i piwniczka (w O2 jest calkiem przyjemna!) wystarczy. Chcialbym podkreslic, ze wybor O2 to kompromis na podstawie _moich_ preferencji i nie mam zamiaru krytykowac w zaden sposob osob posiadajacych mniejsze kuchnie!!!

 

Mysle ze jedynie slusznym rozwiazaniem jest zobaczyc na wlasne oczy jak to wyglada, co dzieki uprzejmosci osob z tej grupy jest na szczescie przewaznie mozliwe i wielkie dzieki im za to :)\

 

Co do technologii, to genralnie polecam sciane min 2 warstwowa, ale na ten temat to jest cala masa baaaardzo dlugich watkow na forum. W pakiecie energooszczednym Archona dolaczanym do projektu jest np BK + 16 cm ocieplenia U=0.032, czyli odpowiednik 20cm styropianu 0,04 i to jest mniej wiecej to czego _ja_ (znowu subiektywnie) spedziewalem sie/oczekuje od cieplej sciany.

 

Podpiwniczenie chetnie bym zrobil, bo by mi sie przydalo, ale realia weryfikuja checi, wiec nie bedzie :) Koszty sa spore, wiec kazdy musi zrobic wlasny rachunek zyskow/strat.

 

Jeszcze raz polecam zobaczyc juz postawiony dom, to daje najlepsze pojecie o danym projekcie. Zakladam ze ogolna koncepcja projektu jest zbiezna z Waszymi oczekiwaniami, bo inaczej nie zadalibyscie tych pytan :)

 

IMO glowne wady Orchidei to: 1. potrzeba zwrocenia wieszkej uwagi na izolacje wykusza nad wejsciem z uwagi na wode z kosza i 2. niezbyt duzy salon w O2 (to akurat nie dotyczy O1). 3. Moze nie wady, ale dopasowanie do wlasnych preferencji mozna znalezc w informacjach zamieszczonych wczesniej w tym watku (np. usuniecie lukowego nadproza na pietrze nad drzwiami balkonowymi, ktore osobiscie popieram)

 

Poza tym mysle, ze jesli nawet nie znajdziecie chetnego do pokazania domu poza Starymi Babicami, to takze warto sie przejechac ciut dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sako, pewnie ze pojedziemy dalej... tylko gdzie? Na razie czekamy na zaproszenie.

 

Co do kuchni, to spedza sie tam duzo czasu i musi byc swoboda oraz miejsce na ten stol dla czterech osob. Chyba ze to polaczyc z jadalnia?

 

A jesli chodzi o technologie to co myslicie o keramzycie? Czy ktos budowal z gotowych elementow skladanych na dzialce? My nie mamy czasu siedziec na budowie cale lato i to nam by odpowiadalo, ale boimy sie o koszty...

 

No i ponawiam pytanie o solary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Sako,

my budujemy O2 w Hornowku, k. izabelina. Mamy zrobiona instalacja pod solarami i kupiony piec do wspolpraca z nimi. Solary na razie nie mamy zainstalaowany. Oni sa zaplanowany nie na dach, a nie daleko linji ogrodzenia.Widzialm to rozwiazanie u znajomych i bardzo mi sie spodobalo i sprobuje my to u siebie.

Jesli masz zamiar budowac w okolicy Wiktorowa, zapomni o podpiwnicenie. Bardzo wysoki poziom wod gruntowych!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...