Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Chciałam sie pochwalic, ze na Walentynki kupilismy sobie projekt domu Orchidea 1. Teraz zastanawiamy sie nad technologia i epika budowlana oraz robimy drobne adaptacje.

Ania,

Dziekuje za zaproszenie, które pomogło nam podjac decyzje i jednoczesnie gratuluje postepow na budowie. Z moich obserwacji wynika ze budujesz strasznie szybko. Gratuluje. A moze Wasza ekipa ma wolny termin z tym roku??? Daj znac na maila.

Jacek,

Mam oferte ekipy z Podkowy Lesnej, przy ul Głównej, czy wiesz cos na temat tej ekipy? Bede wdzieczna za opinie. Jaka technologia ty budujesz?

pozdrawiam Wszystkich sympatyków Orchidei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muci, skąd brałaś te płyty OSB? To się nie nazywa MDF? Już mi się te nazwy plączą... Drogie to było? Musimy to kupić jeszcze w tym tygodniu albo na początku przyszłego...

jacekpodkowa, u nas nad garażem są teraz 4 okna połaciowe 78/118. 3 z jednej i 1 z drugiej strony. Ale my wydłużaliśmy garaż o 2 metry. Tyle okien chciałam ja, mąż optował za pozostawieniem 3. Mi zależało na dużej ilości światła. Popatrz jeszcze na strony świata. Z pozostałych to w pokojach daliśmy okna 78/160 a w łazienkach 78/140.

Monia, powodzenia :lol:

Malaza, super :lol: Witamy kolejnych fanów Orchidei :lol: No i zapraszamy na kolejne wizyty - w końcu będziemy w miarę bliskimi sąsiadami :lol: Co do murarzy, to nie wiem, czy mają termin na ten rok, ale jak już wspominałam, specjalnie ich nie polecamy. Generalnie są w porządku, ale wykończenie, detale, szwankują...

 

A nasz domek wygląda teraz tak:

http://img98.imageshack.us/img98/2639/domwv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

super sie dom przezentuje. Okna tez, widze dobrany do kolor rynien.Ja plyty OSB kupuwalam w Leroy.Oni sa rozne grubosci. My mamy naj-grubszych, chyba 2.3cm. (cos takiego), tanie nie sa. Wychodzilo okolo 28zl/m^2. Cena jest taka sama i w Bricomanie i w Castoramie.Nie pamietam dokladnie. Transport s Leroy do nas wychodzilo 60zl. Moj kolega zamiast plyt stosowal deski, wychodzila podobna cena. Sprawdz ze w Bricomanie sa, jesli tak s tam bedes miala naj-blizej. Wiem ze wam zalerzy na czasie, moze cie tez zrobyc tak jak u nas bylo: ocieplilismy ten nie urzytkowy stryszek przed tynkami i wylewkami. W tedy w tym transporcie s plytami, zamowilysmy welny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym projekcie mi się podoba oprócz wejścia - generalnie nie ma możliwości zrobienia zadaszenia - nie wyobrażam sobie siebie stojacej przed drzwiami i szukającej kluczy w trakcie deszczu kiedy nie ma się gdzie schować, lub gości oczekujacych na otwarcie drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje od października, 4 miesiące i też rachunku jeszcze nie dostałem. Za to spojrzałem na licznik, który pokazuje 1700 m3. Wychodzi mi więc ze jakieś 2500 pln rachunek będzie za te 4 miesiace. Chyba trochę dużo jak za 17 stopni w niezamieszkałym domu .. sam nie wiem - dom ocieplony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie.

Wlasnie planujemy dolaczyc do grona szczesliwych orchideowiczow...

Po przejrzeniu szeregu projektow stwierdzilismy rodzinnie, ze wlasnie ten pasuje nam pod wzgledem ksztaltu dzialki, metrazu, i rozmieszczenia wnetrz... oczywiscie po kilku przerobkach osobistych wydaje sie nam niemal idealny.

Ponadto w decyzji pomoglo nam niniejsze forum. Dzieki Wam obejrzelismy fotki i poznalismy kilka ciekawych pomyslow na przerobki.

W miare mozliwosci bedziemy prosic o rade i wsparcie duchowe

Planujemy budowe Orchidea 2 aneks z czesciowym podpiwniczeniem w Lublinie...

Moze ktos ma jakies zdanie na ten temat - kazda rada jest cenna.

Bedziemy dzielic sie postepami... na razie trzeba zakupic fizycznie projekt.

Pozdrawiamy

Monika i Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golthar,

wytam w grupie milosnikow Orchidei.

Cannondale,

moj hydraulik, nas uprzedzal, ze przez pierwszy 3 miesiaca bedzie wieksce rzyzycie gazu, bo dom jest mokry, nawet przy ocieplonym domu, sciany inaczej przywodza ciepla. Ja sama widzialam, jak u nas sciany sa zachowali, byli w pazdrzieniku suchy, a w listopadzie naciagneli juz wody, jak tylko sie nie grzalo. Po tych 3 miesiaca zuzycie, ma spac o 30%. Moj dom jest nie ocieplony, nie starczy tego, mam piekny dziury pod dzwiamy, bo nie mam wykonczony, wylewlewki na tarasach. Nie ocieplony balkonik nad jadalni. Zajrze i zobacze ile moj licznik pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczeni budowlańcy Orchidei

Z ogromnym zainteresowaniem śledzimy wymianę Waszych doświadczeń i jednoczesnie zdaliśmy sobie sprawę ze jestesmy całkiem zieloni...Az wstyd! Nie wiemy co to te stropy monolitowe, karpiowecki, sciany kolankowe :o :roll:

Dlatego bardzo prosimy o mozliwośc obejrzenia Waszych poczynań. Mamy nadzieję że nam pomożecie :D Szczególnie zrozumieją nas Ci, którzy sami mogli skorzystać z możliwości obejrzenia domku swoich marzeń na etapie wyboru projektu...

Planujemy budowę w Lublinie, ale bardzo często jesteśmy w Warszawie. Serdecznie prosimy o pomoc i liczymy na życzliwość

Pozdr

Monika i Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ania,

ja mialam 4 ekipy na raz..widze ze teraz rekord na lezy do ciebie? :wink:

poznaje rurki p. Leszka, ale mam pytanko co to jest to srebrne kanal. Jest szyroki i za wysoki, niz moje kanaly ot DGP i rekuperacjia?Ze by go schowac to bedes musiala dac 10cm styropianu.Dla zcego kable ida podloga, to nie jest dobre rozwaizanie w razie powodzi w domu( nikomu nie rzycie). Nie lepej puscic w stropodachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, ten srebrny kanał to rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka. Na podłodze, bo grawitacyjnie. Na wszelki wypadek zrobiliśmy wypust na strych, bo jak grawitacja nie będzie działać, to może turbinkę zamontujemy. Grubość tego to 6cm, więc wylewki będzie mniej. Chcemy podłogę mieć na 10cm (już na czysto). Kable nie wszystkie są w podłodze... Chyba tylko w tym miejscu :lol: więc bardzo się nie martw :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka mam taryfe i jaki gaz.

 

Muci, w naszej okolicy nie sadze zeby wystepowalo cos poza GZ50 - nizsze klasy gazu sa raczej dostepne w innych rejonach kraju. Informacje o tym na pewno masz w papierach od gazu, ale stawiam Ci (dobre :) ) piwo, jesli nie masz GZ50 :) Zreszta za udzielane informacje na forum tak czy owak Ci sie nalezy :)

 

W okolicy Wawy nie ma (z tego co zauwazylem) lokalnych zloz gazu wysoko-zaazotowanego takiego jak GZ35, dla tego mamy wysokometanowy GZ50 ze wschodu :)

 

Tak czy owak zuzycie gazu z tego co podajecie jest spore :( Ja na razie skupiam sie na energooszczednosci i wprowadzam kolejne zmiany w projekcie oczekujac na zakonczenie formalnosci zwiazanych z przestawieniem slupa elektrycznego, stajacego mniej wiecej w kominku .... (walcze od wakacji, jeszcze zostalo na oko ze 2 miesiace ....).

 

Dom generalnie jesli chodzi o energooszczednosc z racji skomplikowanej bryly jest dosyc trudny i przerobienie go na pasywny jest niemozliwe (nie dostanie certyfikatu), ale IMO lepiej zaplacic za dodatkowe (ogolnie mowiac) docieplenie niz za rachunki za gaz lub inne nosniki energii. Przez ten paskudny slup wszytko mi sie opoznia, ale z drugiej strony mam wiecej czasu na przemyslenia zwiazane z projektem :) Chetnych do dyskusji na temat zmian majacych na celu poprawienie energooszczednosci zapraszam do dyskusji :)

 

Cieszy mnie bardzo to, ze dolaczylo do nas pare nowych osob, bedzie z kim dyskutowac, jak starzy wyjadacze zakoncza budowe i zapomna niestety :roll: o nas ... Tak wiec witajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sako,

umowa z gazowni podpisywal moj maz. Wiem ze jesli chodzi o gaz nie ma mozliwosci wyboru tarify. Na moich okoloc jest monopol.. tak ze nie zawracalam sobie glowy s tym. Dom ocieple w koncu kwietniu, ale tak jak pisalam ja mam paskudny dziury pod drzwiami tarasowymi i wejsczowimi, bo mi skszanili wylewke( wylewka sie koncy 3-4 cm przed drzwiami, ot strony pokoju). S tego powodu u mnie jest takie spalanie gazu.

Ania,

na tych zdiecjach wygladal ten kanal na wencej niz te 6cm, porownania w rurkach p. Leszka.. Cziekawa jestem ze takie grawitacjine zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...