Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sako chętnie poznam Twoje przemyślenia na temat poprawy energochłonności O2. Ten temat również leży mi na sercu. Powiedz co Twoim zdaniem należy w pierwszej kolejności zrobić by w przyszłości płacić mniej. Ogólnie teorię znam chodzi mi o praktyczne rozwiązania.

 

Monorl jak pewnie wiesz widziałem Twój dom, dzięki. Powiedz czy powiększenie okna w pokoju nad garażem wiąże się ze zmianą więźby dachowej ? Jakie wymiary ma Twoje okno ?

 

Muci kiedyś obiecałaś mi podać namiary na firmę od rekuperacji jak się u Ciebie sprawdzi. Jeżeli już możesz to czekam gdyż firma rekuperatory.pl chce odemnie 20tys za taki luksus. Myślę że to trochę dużo i nie wiem czy dożyję zwrotu kosztów z tej inwestycji. Widzę że razem z _ANIA korzystacie z usług Pana Leszka, jak sądzę jest to spec od CO. Jeżeli jesteś zadowolona z jego roboty prosze o namiar.

 

LukaszH cześć, widzę że również masz zacięcie na energooszczędność. Chyba jesteś na tym forum pierwszy który planuje pompę ciepła, no chyba że się ktoś do tej pory nie pochwalił.

 

A teraz od siebie. U mnie trwają prace pzygotowujące działkę na wejście ekipy, miedzy innymi rozbiórka istniejących budynków. Wykonywanie tych prostych prac osobiscie to świetny sposób na zrzucenie zbędnyh kilogramów i poprawę kondycji. Polecam wszystkim. Jest wprawdzie jeden minus - wydłuzyły mi sie ręce ojakieś 10cm.

Mam nadzieje że w marcu zostanie wbita łopata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sako chętnie poznam Twoje przemyślenia na temat poprawy energochłonności O2. Ten temat również leży mi na sercu. Powiedz co Twoim zdaniem należy w pierwszej kolejności zrobić by w przyszłości płacić mniej. Ogólnie teorię znam chodzi mi o praktyczne rozwiązania.

 

Ogolnie biorac to temat na ksiazke .... Poza tym nie wiem, czy punktem wyjscia dla Ciebie jest wersja podstawowa projektu czy pakiet energooszczedny Archona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sako, mam projekt podstawowy. Jakoś w chwili zamawiania, wrzesień 2007, nie zauważyłem pakietu energooszczędnego. Powiedz jakie są zasadnicze różnice.

 

Ano widzisz, teraz Archon dodaje pakiet energooszczedny (datowany wlasnie na wrzesien 2007), w ktorym sa pozmieniane ilosci ocieplenia dosyc mocno.

 

Sa w nim np:

- schematy/przekroje zmienionych scian

- ocieplenie dachu 30cm welny (u=0.17)

- strop nad poddaszem 30cm welny (u=0,16)

- podloga na gruncie 20cm styro (garaz 10)

- sciany zewnetrzne 16cm styro TO Platinum 16cm (odpowiednik 20cm zwyklego)

- docieplenia balkonu itp

 

To tylko te glowne rzeczy, razem jest tego calkiem sporo. W zestawie projekt (Dospel) wentylacji mechanicznej z reku i DGP oraz klima (salon + pokoj obok - jak dla mnie bez sensu). Oczywiscie to wszystko propozycje zmian, nalezy je naniesc na projekt (uprawniona osoba) lub wpisem szeryfa do dziennika :)

 

Zaproponowane zmiany sa calkiem sensowne, ja jednak podpieram sie obliczeniami w programie OZC (ktore przy sensownych kosztach zbytnio nie odbiegaja od propozycji Archonu). Jako ze staram sie postawic dom energooszczedny (zwlaszcza przy tej powierzchni), ciagle jeszcze przeliczam rozne warianty, ktore oczywiscie zostana zweryfikowane realiami cenowymi w trakcie stawiania domu :) Tak czy inaczej, trzeba przy obliczeniach brac pod uwage stale rosnace ceny nosnikow energii, zwlaszcza ze roczny % wzrostu na pewno nie spadnie, moze tylko wzrosnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dg,

wysle ci namiary na pana Leszka na priva, tez i o tej firmy od rekuperacji. Ja mam na razie tylko kanale, rekuperator, sie pojawi ale we lepiec, sierpien.

U mnie jesli chodzi o ocieplebie mam:

podasze welna 20 (15 Toprock +5 Unimata)

strop na podasze 20 (15 toprock+5 unimata)

podloga na gruncie 10 cm Hydro swisspora

na sciant 15cm Gold organika.

docieplenie balkonow, jest i w straszej wersji.

Ja uwazam, ze to i tak jest duzo lepej niz wersja standartowa. Bo zwiekszanie ocieplenie wencej juz jest nie oplacalne..Nie zwroci sie nawet za 20lat.. Nawet przy tej wersji, jak sie porowna ceny w calosc..jest spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci, ja też jestem ciekawa, jak to grawitacyjne grzanie będzie działało, ale przekonam się dopiero na jesieni :lol: Jak by co, to mamy wyprowadzenie na strych przygotowane pod turbinę i rozprowadzenie mechaniczne.

DG, my nie mamy pompy ciepła, za to zainwestowaliśmy w inną "nowinkę" w ogrzewaniu - Legalett. Trzymam kciuki za rozpoczęcie budowy w marcu! Widzę, że Muci Ci wysyła namiary na p.Leszka, to nie będę się dublować. Jestem z niego jak na razie bardzo zadowolona.

Sako, kurczę, no szkoda, że kupowaliśmy wcześniej projekt (VI.07), bo energooszczędność też nam leży na sercu... Z tego co piszesz, to sami z siebie realizujemy większe ocieplenie zewnętrzne (20 styropianu Gold cośtam) i mamy 20cm styropianu pod domem (ale to wynika z konstrukcji płyty fundamentowej Legalett). Dach będzie miał 15cm wełny, strop nad poddaszem też 15cm. Wydaje mi się, że to i tak nieźle.

 

Jeszcze zadam Wam pytanie:

kiedy wstawiacie drzwi wewnętrzne? Przed posadzkami, czy po? No i czy macie sprawdzoną firmę? Z sensownymi terminami? Najlepiej z okolic Warszawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jestem pierwszy raz na forum, więc mampytanko , czy ktoś z krakowa lub okolic buduje Orchideę?

 

rafal

 

Zapraszam do Gaju, gmina Mogilany, ul. ksiezowka i to dwie, sasiad juz prawie sie bedzie wprowadzac a ja na razie mam fundamenty i ruszam ze stanem surowym otwartm na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym projekcie mi się podoba oprócz wejścia - generalnie nie ma możliwości zrobienia zadaszenia - nie wyobrażam sobie siebie stojacej przed drzwiami i szukającej kluczy w trakcie deszczu kiedy nie ma się gdzie schować, lub gości oczekujacych na otwarcie drzwi.

 

:o :lol: nie bardzo rozumiem... wjeżdżasz do garażu i wchodzisz od wewnątrz. stawiasz na podjeździe, w samochodzie przygotowujesz klucze i idziesz...

:-?

 

Goście? Przecież najpierw dzwonią domofonem przy bramie czy coś...

 

no ale ja nie wiem.. nie znam się :lol:

 

p.s.

zamówiliśmy w końcu okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldro, ja też uważam, że ścianki kolankowej nie warto podnosić. Tylko w pokoju nad garażem trochę mi się nisko wydaje, ale rozważam obniżenie sufitu w garażu zamiast podnoszenia ścianki kolankowej. Muci ma rację, może w biurze architektonicznym kogoś Ci polecą? W okolicach Warszawy sporo się tego buduje, jest nawet całe osiedle :lol: (chyba z 10 domków). W biurze które mi adaptowało projekt mówili, że to jeden z dwóch najpopularniejszych projektów tego biura i że dużo go sprzedają. Jest na wąską działkę (a takich sporo w okolicach Warszawy), ma 2 garaże a mimo to 200 metrów powierzchni. Po prostu dobry projekt.

 

Witam, a mozna wiedziec gdzie dokladnie jest to skupisko orchidej. Bede wdzieczny za odpowiedz.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

Jakis czas temu znalazlam to pomocne forum, jednak wtedy bylismy jeszcze na etapie zastanawiania sie nad orchidea.

Na dzien dzisiejszy projekt juz kupiony, pozwolenie na budowe juz mamy i byc moze w przyszlym tyg. koparka juz wjedzie wykopac piwnice :D

Postaram sie nadrobic przynajmniej czesc watku, bo z wszystkim nie dam rady na pewno, ale na dzis mam pytanie.

 

Rozmawiialam, wstepnie z ekipa od dachu i jedna chciala za sama robote z deskowaniem 70 zl, jednak trafila im sie jakas wieksza robota i w tym roku nie beda mogli do nas wpasc a teraz mam druga i wolaja juz 100 zl, czy mozecie sie pochwalic ile wy zaplaciliscie za robocizne???A moze kto ma dobra firme, ktora moze nam polecic?

Budujemy sie w okolicy Poznania.

 

Przetraza mnie troszke koszt tego dachu materialy i robocizna, ale trudno slowo sie powiedzialo :D

 

Bede wdzeczna za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG, okna połaciowe mamy z zewnątrz ciemnobrązowe - to chyba standard? Nasz dach jest brązowy, więc dobrze pasuje. W środku wygląda to inaczej - okna łazienkowe są białe, PCV (ponoć te drewniane malowane na biało nie są najlepszej jakości), a pozostałe są jasnobrązowe (drewno). Nad garażem pokój będzie cały w boazerii, więc pasować będzie super. Zatem odpowiedź na Twoje pytanie (a właściwie żony) jest NIE - nie dostosowywaliśmy koloru okien połacionych do pozostałych okien. Bo pozostałe mamy ciemnobrązowe (sosna "orzech").

AsiaR, nic nie zmieniałam w wykuszu względem projektu. Może oprócz wykasowania szprosów. Ale to we wszystkich oknach :lol: Zatem te mniejsze dwa to 90/180 a ti środkowe to 120/180.

maciek, to osiedle jest na Pradze, mniej więcej na Białołęce. Zdaje się, że to była ulica Twórcza (takie skupisko Juranda ze Spychowa, Danusi...). Tam stoją właśnie Orchdee w wersji podstawowej. Ja też taką buduję. W razie czego zapraszam. Sporo osób tu na wątku buduje Orchideę2, ale my akurat budujemy O1.

malutka, nie robiłam deskowania, więc nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiedle domkow jest na Tworczej, na Bialolence.

Jesli chodzi o kolor okna polacziowe, mam kolor czeresnia, tak jak na zewnac, bo bede miala taki sam kolor dzrwi wewnetrzny. Okna dachowe mama tak jak u ani. W lazienka sa biale. jak bedzie bialy sufit. W pokojach bezowych, ale sie nie gryrzie, bo okna sa na innych scinian niz okna stpjace. Pytalam sie nie warto zmawiac inny , bo to bardzo, bardzo drogo. Na dodatek, jak tak bardzo przeskadza, mozna przemalowac..;-))

Asia mam kaloryfer w oknach w wykuszu. Okna mam na wysokosc tak jak w projekcie, kaloryfer wys.40cm.

Malutka ,nie pomoge, nie mam deskowanie. U mnie dach byl oceniany nie na m^2 a dochodzi obrobki8 blacharskie, montaz okien, rynien i t.d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, nie będę miała w wykuszu kaloryferów, bo mam fundament grzewczy (a więc ogrzewanie podłogowe na całym parterze).

Muci, rozmawialiśmy z dwoma panami od saun, min. z tym, co mi polecałaś. Obaj strasznie narzekają na te skosy... Zobaczymy, co ostatecznie nam zaproponują, bo mają dwie różne wizje.

Tak jak Ci też mówiłam, wzięłam w czwartek dzień wolny w celu zamówienia płytek no i jesteśmy z siebie dumni, bo już wszystko wybraliśmy :lol: Są dostępne właściwie od ręki, więc zastanawiam się, kiedy zamawiać... Bo na razie nie mam gdzie składować. A boję się, że jak potem pójdę, to nagle się okaże, że jest z czymś problem... :-? Jak Ci Twoi glazurnicy? Jak im idzie? Mam nadzieję, że się na coś zdecydują... Mogą u nas robić, czy nie... Jak byście chcieli nas odwiedzić, to jutro od południa pewnie będziemy na działce, i to kilka ładnych godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

relacja z naszej budowy- wlasnie rozprowadzamy instalacje wod-kan w domu. za 2 tyg okna i drzwi wejsiowe + garazowe i ochrona, po swietach ocieplenie i tynki wew.

co do sauny- u nas bedzie zlikalizowana w garazu. polecam firme http://www.saunaki.pl , wielu znajomych zamawialo u nich sauny i sa zadowoleni.

 

kochani mieszkajacy wstawcie fotki waszych kuchni- jestem ciekawa jak rozplanowaliscie szafki i czy kuchnia jest funkcjonalna. to moj najwiekszy orzech do zgryzienia. w kuchni spedzam sporo czasu wiec mazy mi sie wygodna i funkcjonalna wlasnie, w mojej obecnej strasznie sie mecze- mam za malo szafek i nic mi sie nie miesci.

jeszcze raz pozdrawiam

iwona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

przyjechali moje rodzice, ze by nam pomoc troszecka w uporzeadkowanie tego wszystkiego. Jest ladna pogoda..przepraszam ale wpadniemy kiedy indzej. Glazurnicy skonczyli garaz, zostalo tylko fugowanie. Do czwartek , piatek beda na pewno. Zapytam gi w poniedzialek, jak to bedzie s tych ich czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Może już bym znalazł odpowiedz na moje pytania na tym wątku ale pomyślałem,że będzie szybciej.

Zamierzam budować 02 na Białołęce ,czy ktoś w okolicy buduje ten dom?

Zastanawiam się nad skróceniem ściany dzielącej salon z holem( aby odcłonić klatkę schodową) i zastąpić ją na końcu okrągłym filarem.Poza tym chciałbym powiekszyć salon i wyprostować scianę od ogrodu likwidując chyba to się nazywa podcień(co tracę takim rozwiązaniem?).Czy pokój nad garażem jest wystarczający jeżeli chodzi o wysokość w oryginale.Wyczytałem tutaj,że większość z was przedłuża garaż o 1m -czy to też zmiana konstrukcyjna?,podoba mi się ten pomysł ze względów też na większy pokój .W tym pokoju planuję rekraację a więc kawałek siłowni i może bilard(czy muszę myśleć o wzmocnieniu stropu.Planuje saunę w mniejszej łazience na górze(ile miejsca potrzebuje najmniejsza sauna)-wyczytałem że ktoś tez planuje saune w łazience połączonej z byłą garderobą-jakie rozwiązanie jest lepsze

Zwracam się do tych co robili te zmiany jaka jest procedura i z jakimi kosztami się to wiąże-jestem tuż przed zakupem tego projektu.Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...