Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja to rozumiem - tylko nigdy wcześniej nie budowałem domu a tym bardziej moje wizje ni zostały nigdy zrealizowane w takiej skali.

W związku z planami budowy piwnicy - zaczynam zastanawiać sie nad orchideą (zwykłą).

No i tutaj zmianiam (w zasadzie to samo w orchideii2):

1 przedłużam garaż o ok. 1 metr - powiększę wiatrołap w szerokości

2 pomieszczenie gospodarcze (nr 9) – wstawić garderobę z ORCHIDEA III + POM. Gosp.

3 usunięcie słupa na środku pomiędzy korytarzem (2) i salonem (4)

4 usuniecie ściany nośnej kuchnia-salon przylegającej do ściany zewnętrznej – pozostaje podparcie dla belki stropowej

5 usunięcie ściany kuchnia-salon (lewy górny róg) – pozostają jedynie kominy oraz podparcie stropu

6 usunięcie balkonu na poddaszu wychodzącego na ogród

7 doprojektować wywietrzniki w każdym pomieszczeniu

8 doprojektować ogrzewanie kominkowe na poddasze - wszystkie pokoje i np garaż

9 okno na poddaszu wychodzące na ogród w prostokąt bez łuku (w zasadzie wszystkie okna w domu prostokątne)

10 likwidacja małych okien z salonu i gabinetu na ogród

11 likwidacja okna dachowego w garderobie

12 doprojektować zadaszenie wejścia

13 wysokość stopni na schodach- do ustalenia - chodzi o to aby łatwo się chodziło np. 14.5 cm

14 centralny odkurzacz

15 poddasze – zmiana układu holu – wejście do pokoju 2/06 kąt prosty

16 zaprojektować uziom

17 zrzutnia brudów z garderoby do piwnicy-pralni

18 kominek z płaszczem wodnym - projekt instalacji

 

Jeżeli coś już mieliście w projekcie w cenie podstawowej - dajcie znać. Ja jeszcze nie wyjaśniłem spraw odpłatności dróg dojazdowych do działki (wszyscy chcą mnie wydoić na kasę) dlatego czekam z zakupem projektu.

 

Ostatnoi doszedłem do wniosku, że orchidea 2 jest trochę duża - powierzchnia użtkowa z garażem to kolos... a jak by jeszcze doszła piwnica to łącznie lotnisko... Dodatkowo na orchideii podstawowej zyskam na powierzchni ogrodu oraz otoczeniu budynku.

 

I ci Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pomysł z otwartą kuchnią jest fajny. My powiększyliśmy przejście między kuchnią a jadalnią, ale zrobimy drzwi przesówne, tak żeby ją pokazać, jak będzie się do tego nadawała, hi, hi, hi.

Likwidujemy ściany na dole, żeby było przestrzenniej. Kominek ma być dwustronny.

Schody ze spocznikiem są wygodniejsze, ale mnie bardzo kojarzą się ze schodami w bloku, więc kosztem wygody zdecydowaliśmy się na zabiegowe. Chcemy, aby one też były ozdobą domu, więc wysunięte są do przodu o 1 stopień i szersze niż na rysunku. To, że są zabiegowe dało nam również więcej miejsca pod schodami i w związku z tym można było tam zrobić WC. Nie jest duży, ale wystarczający.

Pomieszczenie gospodarcze będzie w garażu, a pomieszczenie nr.11 to nasza pracownia.

Balkonów nie likwidujemy, a nawet je odrobine powiększamy. Myślę, że są dużą ozdobą domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z pomysłem na drzwi przesuwne walczy moja żona (również ma wątpliwosci nt usuwania ścian - ale to już przesądzone). Całą myśl nt rozwiązania kuchnia-salon pozostawimy dla projektu kuchni. Może będą jakieś półeczki, pergola na kwiaty, drzwi przesuwne itp - niech myśli projektant kuchni. Lepiej dobudować ścianke niż później burzyć niepotrzebną.

Pokoju na dole nie usuwamy z dwóch powodów - jako pokój dla gości/gabinet/pokój tymczasowy synka(1,5 roku)/ewentualnie w razie konieczności w przyszłości pokój babci. Z drugiej strony podobne rozwiązanie jest u znajomych - fakt dużo przestrzeni ale w salonie w miejscu obecnego pokoju żadko się przebywa (stół obok kuchni i to co na nim stoi skupia całą uwagę) za wyjątkiem siadnięcia do oglądania telewizji (TV stoi w pok. 5 na miejscu obecnej narożnej kanapy i jest widoczny również z kuchni).

Zastanowiam się również nad powiększeniem salonu kosztem tarasu i zlicowania ściany zewnętrznej od ogrodu (zwłaszcza przy usunięciu ścian działowych pomiędzy pok. 5 i 6).

Usuniemy również spiżarkę (najprawdopodobniej bo żona marudzi coś przeciwnego ale planujemy piwnicę). W takiej opcji spiżarka pójdzie w miejsce pok. 11. W układzie z archonu spiżarka zasłania w bardzo dużym stopniu salon (patrząc z kuchni) zabiera przestrzeń (duży słup z dziurą w środku). Poza tym kuchnia mała też nie jest, trochę szafek wejdzie ... no i jak często otwiera się zgrzewkę np. mąki? Codziennie? Można sobie ją przynieść z spiżarki usytuowanej gdzie indziej.

Martwi mnie trochę to przedłużenie garażu (też planujemy) - powbijałem kołki na działce z odsunięciem garażu od bramy na 7 metrów. Wtedy od furtki do drzwi wejściwoych jest bardzo dużo terenu - a po co aż tyle od frontu? I tak bedzie życie toczyć się w ogrodzie z tyłu domu.

Odnośnie schodów - pozostawiamy dwubiegowe z spocznikiem (juz pisałem) ale usunięcie słupa na środku powoduje u nas zmiane stropu na monolityczny (u Ani chyba dzięki poszerzeniu schodów i pozostawieniu na środku kominkach jako podpory dla terrivy nie trzeba zmieniać stropu). Aniu - a jaki będzie podciąg przy suficie, tj. ile centymetrów grubości ?

Pozdrawiam.

 

Ps. mamy już trzy strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czytam i myślę, niby ten sam dom a tyle pomysłów na zrobienie go. Fajnie :wink:

U nas też nie będzie spiżarki, mam to samo zdanie co Ty.

Stropy pozostają te same. Podciągi są częściwo chowane w stropie i wystają tylko 16 cm.

U mnie zostały 2 ekipy, z którymi prowadzę negocjacje. Zobaczymy co wymyślą. Niedługo zrobię doktorat z budowlanki :p . Mają ze mną ciężkie życie. Pisałam, że złożyłam już papiery i czekam na pozwolenie na budowę. Teraz jest luz w urzędzie, więc może dostanę szybciej. Grunt to pozytywne myślenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...