Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, chciałam się pochwalić, że już nam do domu nie kapie :lol: Od dwóch dni robią dach i już jest po całości folia (+łaty, kontrłaty) :lol: Za tydzień będę się mogła pochwalić zdjęciami :lol: :lol: :lol:

 

Paweł1976, gdzie budujesz? Na pewno się nie rąbnąłeś pisząc o cenie robocizny za ocieplenie poddasza? Słyszałam, że ceny na to to mnw.40-60zł/m2 i skoro mojej dachówki jest 300m2 no to wewnątrz będzie 200 do ocieplenia? Wtedy jeśli "uśrednię" cenę na 50zł to 50x200=10.000 a nie 2.500... Hmm...

 

Dobry wieczór,

Na pewno się nie pomyliłem. Dokładnie tyle zapłaciliśmy. Budujemy w Skierniewicach, gdzie ceny "podchodzą" pod Warszawę. Pana, który układał dachówkę i robił docieplenie już poleciliśmy osobie z Podkowy Leśniej (też O2) i powiedział cenę za robociznę (chodzi o dachówkę) dokładnie taką samą.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paecemaker,

ja mam drzwi otwierane na zewnac. Jest wygodnie, jak wychodzi pare osob naraz. Okno trojkatne utwierane(zawiasy sa na srodkowej listwy) i uchylne.

Tknu244,

Ja buduje O2, mam zmieniona klatka schodowa i klatka otwarta na salon(zlikwidowana czesc sciany). Postaram sie zrobyc dziecia i wrzucena forum. Nie powiekszalam salon(nie likwidowalam podcien) salon i tak jest duzy, a mi zalezalo na zadaszonym tarasie. Powiekszylam garaz tylko o 0.5m s powodu dluzszego samochodu. Tez mam sauna w garderobie. Potzrebujesz na normalnje sauny na 4 osob 2mx2m. Mam powiekszone okno w pokoju nad garazem.Te zmiany mnie kostowali 1800zl(z projektem za adaptacji dzialki).

Jesli chces zapraszam, mozes sam zobaczyc jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

dwa szybkie pytania:

 

1. drzwi zewnętrzne - otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz??? :)

2. jak poradziliscie sobie z oknem trójkątnym nad garażem - jest otwierane/uchylane czy nie??? :)

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

 

1. A ja mam drzwi do środka, Na razie się sprawdza (mieszkam 2 tyg.)

2. Coś z tym oknem namieszałem ale nie pamiętam jak było w projekcie. Chyba był słupek po środku i dwa małe trojkatne okienka. Dobrze mówie? Ja go nie mam, tzn okno jest w jednej całości. Zawias jest na dolnej krawedzi i okienko jest uchylne, jak je wypne to sie otworzy do samego dołu.

 

Pozdr

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tknu244, no rzeczywiście, tam budują O1. Zatem jeśli chcesz obejrzeć O2, to musisz uśmiechnąć się do uczestników Forum, budujących O2...

Peacemaker, drzwi zewnętrzne mam otwierane na zewnątrz. Wydawało mi się to być oczywiste... Wymiaru w tej chwili nie pamiętam, ale chyba 110 szerokości a wysokości jakoś mniej niż te 235cm... Od razu na początku zmniejszyliśmy ten wymiar. Okno trójkątne mam otwierane tak śmiesznie do środka - zawiasy są na środkowym słupku (tak jak pisze Muci), ale z tego co pamiętam, nie uchyla się. A z resztą po co... W końcu mam tam jeszcze 4 uchylne okna dachowe...

Cannondale, gratulacje z okazji przeprowadzki!!! Chyba się nam nie chwaliłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!!!!

 

Na początku lutego rozpoczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku, oczywiście jest to projekt "Dom w orchideach 2". Budujemy w Krakowie, okolice Niepołomic. Projekt ten bardzo nam się podoba i spełnia nasze wymagania, ale podczas budowy ciągle coś nowego wychodzi na wierzch, mam na mysli błędy tegoż projektu.

Na szczęście udaje nam się je rozwiązać. W tym tygodniu, środa lub czwartek będziemy zalewać płytę główną. Potem poddasze i dach. Szacujemy że koszt budowy naszego stanu surowego, nie wspomniałam że dom jest częściowo podpiwniczany, z dachem i oknami dachowymi, będzie wynosił około 250 tyś.

Mam pytanko: czy koszt ten jest podobny do Waszych??

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka zdjęć:

http://foto3.m.onet.pl/_m/f69e99186732fa7051e0427f4ff43fc3,5,19,0.jpg

wejście

http://foto1.m.onet.pl/_m/1fb10e90a8c3de1eabee340ec29783c9,5,19,0.jpg

wykusz

http://foto1.m.onet.pl/_m/c21eb186aede9bc6cd2597b309aae385,5,19,0.jpg

szalunek pod płytę główną

http://foto2.m.onet.pl/_m/e2c1288f7858188c05f50ea04ac59eb2,5,19,0.jpg

 

Strasznie się cieszymy :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

Oto kilka zdjęć:

http://foto3.m.onet.pl/_m/f69e99186732fa7051e0427f4ff43fc3,5,19,0.jpg

wejście

http://foto1.m.onet.pl/_m/1fb10e90a8c3de1eabee340ec29783c9,5,19,0.jpg

wykusz

http://foto1.m.onet.pl/_m/c21eb186aede9bc6cd2597b309aae385,5,19,0.jpg

szalunek pod płytę główną

http://foto2.m.onet.pl/_m/e2c1288f7858188c05f50ea04ac59eb2,5,19,0.jpg

 

Strasznie się cieszymy :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniah22, witamy :) W fajnym miejscu macie domek :) W kosztach chyba się wyrobicie. Zależy z czego dach i okna... No i ceny na materiały i robociznę są bardzo różne w różnych częściach Polski...

 

Nam zamontowali wczoraj bramę garażową i mamy wreszcie stan domu naprawdę zamknięty :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniah22, witamy :) W fajnym miejscu macie domek :) W kosztach chyba się wyrobicie. Zależy z czego dach i okna... No i ceny na materiały i robociznę są bardzo różne w różnych częściach Polski...

 

Nam zamontowali wczoraj bramę garażową i mamy wreszcie stan domu naprawdę zamknięty :lol: :lol: :lol:

 

 

Nam jeszcze troszkę brakuje do zamknięcia. W środę przed Świętami mieli wylewać nam płytę główną, ale niestety trochę się ochłodziło i postanowiliśmy poczekać.

Dach będziemy mięć z dachówek, wybraliśmy Koramic angobę kasztanową a okna dachowe obrotowe z Welluxa.

Jeżeli chodzi o robociznę to faktycznie koszty są bardzo zróżnicowane, w Krakowie baaardzo się wszyscy cenią. Mieliśmy mały problem ze znalezieniem dobrego fachowca do dachu, ale się udało. Bardzo ładnie robi dachy, a Orchidea nie ma prostego dachu, a zależy nam na tym żeby wszystko było dopracowane, dobrze i ładnie wykonane, no i nawet nie drogi 50 zł za metr :) :)

Jak wszystko dobrze się ułoży to pod koniec maja powinien być już dach. Zrobię parę fotek to zabaczycie :lol: :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma zainstalowany odkurzacz centralny? u nas instalacja 1700zł a przy wykończeniu dokupimy jednaostke centralną- koszt od 2000 do 4500 zależy od modelu i ilości końcówek. mamy po 2 punktu na parterze i pietrze plus szyfelke ssaca w kuchni. odkurzacz w garazu

14 kwietnia tynki

jak tam prace w pozostałych O2

serdecznie pozdrawiam

aha kochani wklejcie fotki wnetrz, szczególnie kuchni i łazienek, plizzzzz!!!

bardzo mnie ciekawia mnie rozwiazania jakie wpowadziliscie

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

u nas jest dwa pkt na parterze+2pkt na pietro w garazu standart( jeden punkt) + sufelka w kuchni+ szufelka we wiatrolapiew. Polecam ta specialnie we wiatrolapie(przyda sie na piachu po butach). Instalacja 1500zl..ale 6 miesiecy temu. U nas zastoj, jesli chodzi o duzych prac, narazie gruntowanie i pierwsze malowanie. Czekamy na barierki balkonowe, ze by dokonczyc izolacja balkonow i oczieplicz na reszczie dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...