Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sako,

moj saisad mataki sistem..to tak sie nie zapycha. On na wiony wypompowyje na konec dziaki. Jak to bedzie pojemnik zamkniety..W moim przypadku, naj-prawdopodobnie to bedzie normalnie szambo. Nie mam jeszcze kanalizacji, gmina zaczni robyc w lipcu, ale ze zdarza w tym roku, to ciezko powiedziec, Kupimy szambo, a jak juz sie podlaczymu do kanalizacji, to go wyczyscimy i bedzie zbionik na wody.. a propo studnie w takich warunkach jak moje i twoje woda do automatycznego podlewanie tylko pod 20m..cieba szukac!!Podskurna jest tylko na wiosny i lato. tak ze sie zastanow nad studnia glebinowo. Jest jeszce jeden wariant-zrob sobie staw na dzialce..i pompuj do stawu. U mnie odpada za mala dzialka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy juz mapę!!! Trzeba jednak samemu dzwonic do Ożarowa, bo sprawa gdzies utknęla a nasz geodeta nic nie robil w tym kierunku zeby cos przyspieszyc. Oczywiscie nam mowil co innego!!!

 

A jak szanowni forumowiczne zapatrują sie na temat schodów??? Czy budujecie wg projektu? Betonowe schody, w ksztalcie litery U?

 

Ania, idziecie jak burza z budową! Jak wy to robicie? Czytalam wczesniej ze macie godna polecenia ekipe od rekuperacji. W projekcie energoosczednym Orchidei projekt rekuperacji jest strasznie zawily. Jezeli podeslalabys mi kontakt do nich, to chętnie bysmy sie z nimi skontaktowali.

pozdrawiam

Malaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

ja mam betonowe schody w kszlcie litera U. Wyglada tak 3 stopni, spocnik 1mx1m, 3 schodki spocznik 1mx1m, i nagore 8 schodkow. Schody, takie skrucone "U". Zmiany na etapie projekcie, mam przesuniety sciana od kotlowni o 40cm i o 40cm, przesunieta sciana na dolnej lazience. Tak ze szyrokosc schody to 2.80m. Ja mam O2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani prosze o pomoc

chciala bym wkleic zdjecie, mam juz zalozony album na fotosik.pl i kody tylko jak w klejam na strone muratora to literki sa czarne a nie czerwone wiec sie nie otwiera zdjecie- co robić?

pozdrawiam

aha dodam, ze to jeszcze zdjecie mojej O2 z jesieni, nowe zdjecia w nastepnym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci: o studnie sie nie martwie, w okolicy jest ich pelno i dzialaja (najblizsza jakies 40-50m od mojej. Martwie sie tylko o odprowadzenie deszczowki, bo instalacja do jej zbierania i uzywania nijak nie chce mi sie skalkulowac na plus - widze niepotrzebne koszty i to na kazdym etapie budowy/uzytkowania :roll:

 

Malaza: projekt rekuperacji nie jest zawily, taki musi byc :) Niestety, mam do niego wiele zastrzezen, typu rury przechadzac przez belki Teriva, bo projektantowi nie chcialo sie obejrzec rysunkow konstrukcyjnych projektu (!!!!!!) To mozna poprawic w czasie budowy, ale nie po to jest projekt ....

 

jacekpodkowa: Sliczna masz okolice :) Te drzewa wygladaja pieknie :) Fajnie Ci, ze masz juz tyle postawione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

bardzo ladna ta mieszanina kolorow na dachowecki, idealnie pasuje do otoczenia.Widze ze tez sie zdecydowlaes na ciemno brazowa obrobka dekarska i brazowe rynny. Mam tylko pytanko, dla cziego dekarz czy nie ocieplil lukarnie s boku? Powinno byc min 10cm styropianu (ja mam 15). Ocieplis lukarnie i od srodka welna, ale jak dasz za bardzo duzo welny, to zmnejszys lukarnie.

Sako,

nie masz wyboru, gdzies bedzes musial ta woda odprowadzic, bo Orchidea ma spory dach inacej bedzie plywal naokolo domu. J a wtej chwili mam rowek, ktory odprowadza wody na tylu dzialki.. el to tym czasowe rozwiazanie.Jak niechces do podlewania, zrob sobie sporo ocko wodno i do niego ja wprowadz. Jesli chodzi o rekuperacje, kazdy robi zmainy w swoim projekci i musi projekt rekuperacji zastosowac pod swoich zmian. U nas te rury, jakos barzdo ladnie sie pochowalo, nie bylo tez problem z przejcziami. pomoedzy stropem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci wlasciwie to nie wiem dlaczego nie ocieplili mi lukarn. Twierdzili ze to powinni zrobic ludzie od ocieplenia zewn. budynku. Ale jeszcze ich zapytam bo dachu jeszcze nie ukonczyli, wiec moze to zrobia. W ubieglym tygodniu p. Leszek Iwanek (zreszta polecony przez Ciebie) rozpoczal instalacje hydrauliki. Narazie kopia jakies kanaly w piwnicy.

Ciagle jestem na etapie poszukiwan sprawdzonego elektryka. Moze ktos z forumowiczow moze kogos polecic :) .

Muci dzwonilem do Twojego znajomego ale tak jak pisalas ma duzo pracy na miejscu i w okolice Warszawy sie nie wybiera.

Pozdrawiam

:p Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

ocieplenie lukarni sie roby przed czesc obrobki blacharskej. Zwroc uwagi, ze od sciany lukarni do blachy, mas nie duza odleglosc..jak tam ci sie zmesci styro 10 lub 15cm? Ale moze to tylko tak wyglada na zdecia. Tam musi byc specialna blacha podwinieta na styropian, nawet gorna krawedz blachy wchodzi pare mm-y w styropianu. U mnie nawet na tej lukarni przed wejsciem nawet kawalek na sciany ulorzyli, tam gdzie dochodzi dach od garazu. Popatrz pary stron do przodu na forum, chyba maz wklejal jakis zdecia i to co mowie jest wydoczne. Ludzi od ocieplenie aa tym juz polorzonym styropainu, zaciagnietym siatka polorza tylko klejem. Przecies oni nie beda lazyli po dachu ze by to dokanczac. Pozdrow pana Leszka i p. Marka, bedes s nimi zadowolony. To chya juz ich 3-cia orchidea..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci wlasnie rozmawialem ze swoim dekarzem. Twierdzi ze ocieplenie lukarn mozna robic po obrobkach. Jednak masz racje z tym ze powinno sie to robic przed obrobkami. On poprostu nie ma aktualnie czlowieka w swojej ekipie ktory by to zrobil. Ale obiecal ze wszystko zrobi tak aby potem mozna bylo latwo ocieplic te lukarny. Moze bedzie dobrze???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

dla mnie troche to jest dziwnie, bo nie spotkalam ekipa dekarska, ktora nie ociepla lukarni. Wedlug mnie, ja nie mam wyksztalcenie budowlane, jestem fizikiem, ale lukarnia, do ktory dochodzi dach pochyly nie pozna potem ocieplac. Jest problem technicny. Jak mowilam kawalek 2-3 mm od blachy ma wejsc w styropian. Roby sie dla tego ze jak woda sciaka po sciany(jak dezd bedzie zaczynal) ze by sciekala po tej blachy. Ze by tam nie silikonowac, bo s czasek ten sylikon, nie uszczelnia to az tak dobrze. To samo jest jak masz wanna i plytki, jest duzo lepej, jak wanna podchodzi pod plytek, jest duzo mnej silikonu, nie mas potem tam nalotu i grzybu. Jak mas dach plaski w styropiani zrobys rowek i go wcysnes..ale przy nachylony, jest to trudnej. Lepej zrobyc to teraz.

Ja ze swoim dekarzem jestem umowiona, ze po zrobienie ocieplenie budynku, przyjedzie robyc podbytka i na pare mejsc dozrobi dodatkowej obrobki, na ten cel mam nawet zakupiony i lezal 2 arkuszy blachy. Moze tez sie tak dogadaj ze swoim.

Wysli mi na priwa jesli masz normalny adres, podesle ci zdecja , jak wygladalo u mnie. Bedes mogl sam zobzczyc o czym mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://http://images29.fotosik.pl/200/f64bfdb55ad306e7m.jpg

drzwi garazowe

http://images32.fotosik.pl/226/2bb83df3086f9c79m.jpg

okno zad garazem

http://http://images32.fotosik.pl/226/6f32462c91928baam.jpg

drzwi wejsciowe

mamy tez juz wszystkie okna

dzie weszla ekipa tynkarska

zamowilam tez barierki na balkony a gaz do konca maja :D

super pozdrowienia

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...