Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cannondale,

Klatka schodowa jest porzezona o 84cm.W tej chwili szyrokosc kladki jest 2.84. Schody zostali takie samy szyrokosci jak w originalnym projekcie. Spoczniki maja 1mx1m. To porzezenie jest za ceny szyrokosci w kotlowni(40cm) i kabinetu (przesunieta sciana kabinet/lazienka o 40cm). Na gorze automatycznie od obie lazienki jest wzieto po 40cm. Ale nam zalezalo na schody nie jak w bloku. Pod schodamy jest planowana bibliotecka (polki na ksiazki, fotelik). Mamy polaczenie od salonu ze schodami tak jak w O1. tak ze schody sa wydocni ze jadalni. Wyglada to calkiem fainie, bo sie zrobyla duza przescen na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

barzdo dziękuję za zdjęcie klatki scodowej, my niestety nie bedziemy jej poszerzac i pewnie zostanie tak jak jest. BArdzo ładnie wylądaja te okna w łazience na poddaszu. Prosze napisz mi jakie sa to rozmiary i firma....

My mamy ok tygodnia na dokonczenie adaptacji, wiec robimy ostatnie szlify :-)

pozdrawiam

malaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

u nas okna dahowe sa Velux-y. Sa 2 rodzaje do lazienki(bialy) i do pokojach(taka jasna sosna). Rozmiar 160x78.Zalezazalo mi na duzo swiatla w pokojach i laziemkach. Ja wcesnej pisalam, ze s tym rozmiarze jest problem z ich micia, ale nie jest az tak tragycnie, da sie ich umic..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dawno coś tu nie zaglądałam, a widzę, że są nowe zdjęcia :lol:

 

Jacek, cudnie ta Wasza dachówka komponuje się z cieniami z drzew!!! I jaka piękna okolica! Tyle drzew!

Malaza, chyba pomyliłaś mnie z kimś innym, nie robiliśmy rekuperacji. Mamy tylko rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka na piętro (grawitacyjne). Robił to nam kominkarz.

Superiwona, gratuluję wklejenia pierwszego zdjęcia :lol: Ładną masz okolicę! Widzę, że robota posuwa się sprawnie do przodu! Ładny masz kolor drzwi - taki jasny. Dawno nie widziałam tu na forum. Chyba większość robiła ciemniejsze.

DG, impregnowaliśmy ciśnienowo, ceny niestety nie pamiętam. Ma to pewnie gdzieś mój mąż (trzebaby odszukać fakturę za więźbę...), ale on wraca dopiero w weekend. Zostałam słomianą wdową na tydzień 8) Z tego co pamiętam, niespecjalnie na tym oszczędziliśmy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawklejaliście zdjęcia, że ja też się pochwalę 8)

Tak świeci się w naszej saunie :lol:

http://img134.imageshack.us/img134/3531/sauna1fi6.jpg

i jeszcze jedno:

http://img504.imageshack.us/img504/7489/sauna2hq4.jpg

A tak wygląda część podłogi w salonie:

http://img209.imageshack.us/img209/9021/salongm3.jpg

 

Oczywiście kolory nie są tu zbyt wiernie oddane, ale ogólne wyobrażenie macie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIA idziesz jak burza z budową- gratuluje postępów, napisz gdzie stoi twoja sauna, bo cudna wyszła, ja zamawim swoja dopiero w wakacje, zazdroszcze kaminka.

ze zdjec wynika ze masz tylko 1 drzwi wyjsciowe w salonie? mozesz wkleic zdjecie z zewnatrz- zastanawialam sie jak to by wygladało

u nas wlasnie byli panowie z barierkami balkonowymi juz sa zainstalowane i wyszlu ok. dzis tez zamowilam parapety- granitowe, ale nazwy nie powtorze jakas włoska :lol: - nigdy to nie byl moj ulubiony język mowy

poza tym tynkarze zasuwają non stop- wlacznie z majowka a ze zostajemy w domku to nawet sie ciesze szybciej skoncza

nadal czekam na wiesci z urzedu odnosnie odkupienia czesci dzialki ale panie juz poczuly majowke i totalnie nie prcuja

projekt przylacza gazowego dopiwro za 2 tyg. w ZUDzie wiec pewnie za miesiac bede mogla zlozyc o pozwolenie na budowe- nie jest to dla mnie pocieszajaca info, bowiem dopiero wtedy bede mogla wpuscic ekipe od ocieplenia. a szkoda bo mialam zamiar latem zorganizowac sobie podworko- wiecie iglaczki trwaka a tu klops, praca ta pewnie zostanie na nastepny rok.

serdeczne pozdrowienia

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

Rzeczywiście wasze postępu sa imponujące. Mam pytanie: Czy drzwi na taras macie O SZEROKOŚCI 150 czy 180cm ? Sauna jest extra!!!!

 

Iwona,

Czy masz godne do polecenia miejsce zaopatrzeznia w granit? Bardzo podoba mi się ten kamień i chgciałabym go połozyć w jadalni na podłodze, ale muszę znaleść go w miarę tanio. Jak będziesz mogła to napisz mi ghdzie ty kupiłas (KOŁO wAWY CZY NIE...)

Moj mail: [email protected]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No rzeczywiście cisza...

 

Ale odzwierciedla to niestety tempo naszych ostatnich prac :roll: :evil: Na etapie wykończeniówki to jak na razie chyba tylko elektrycy i hydraulik mi nie podpadli... Właśnie zmieniliśmy wykonawcę kominka... Front ogrodzenia (podmurówkę) dziś i jutro robi mój mąż z ojcem (po rozwaleniu tego, co ekipa zostawiła - a poszło to rozwalanie szybko :-? ) No i tak to się przędzie...

 

DG, fajnie, że u Was jakoś idzie. Okna zamawialiśmy tam, gdzie Muci. Też jesteśmy zadowoleni.

Muci, widzę, że Dzień Mamy będziesz świętować na budowie :lol:

Peacemaker, Tobie też gratuluję postępów! My okna połaciowe ciut powiękrzyliśmy - te co są pojedyncze (sypialnia u rodziców i ta nad wejściem) powiększyliśmy do 160 (78x160). Poza tym z powodu wydłużenia garażu o 2m dodałam jedno okno w tym pokoju nad garażem (czyli razem mam tam 4 - 3 z jednej i 1 z drugiej strony, rozmiar 78x118). Łazienkowe 78x140 (razem 3szt). Nie myśl, że tak to wszystko pamiętam - musiałam sięgnąć do archiwum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My startujemy s ocieplenie pod koniec maja, ale muse przde tym zrobyc izolacje i wylewkw na wykuszu i balkonu.Mam goraca prosba do wszystki, ktory juz zrobyli izolacje wykuszu i balkonu.Ja w projekcie mam: strop, paroizolacia folia PE, styrodur(20cm), 2x papatermozgrzewalna.. i to zagwozdka..jak sie wam udalo zrobyc papa termozgzrewalna na styrodurem?i to jeszceze by sie zawinela na scianie.

Moze ktos zastosowal ine rozwiazanie, jesli tak prose o podanie jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, hey :)

Ty budujesz O1, prawda?

W O2 w pokojach po stronach wykuszu okna mają 78x160. Trzy okna w pokoju nad garażem mają 78x118. Okna w łazienkach mają 78x118 oraz 66x118 (tak jak w garderobie).

 

I teraz... coś nie gra u nasz i nie można dać okna w garderobie, bo HEB przeszkadza...

 

Trudno. W związku z tym podjęliśmy decyzję o zrównaniu okirn z tyłu i zamiast tego łazienkowego 66x118 damy na tyle domu 78x118 (w sumie dwa okna w pokoju nad garażem i dwie łazienki).

 

Ja się tak zastanawiałem... okna na parterze mają na wysokość 1520. te połaciowe będą w sumie większe?? (1600).

 

W sumie, poza tymi dwoma 160 tkami, moglibyśmy resztę zrobić 140 tki, ale wydaje mi się, że będą za duże lochy.

 

Jeszcze dodatkowo będę miał dwa wyłazy na strychu (a strych ocieplany będzie, użytkowy). No i te wyłazy planuję też na tyłach domu zrobić - ładnie powinny doświetlić poddasze. Szkoda, że od Północy, ale trudno.

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...