Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwona,

barzdo wesolutka ta twoja elewacja.Thomasso pokazal jak wydlada nasz domek. Nie mamy jescze podbytka(czekam na dekaraza),ale bedzie w kolorze obrubki blacharskej (palisander(Sadolina)). Kolor domu bedzie delikatna zolc.

DG, jesli chodzi o powietrza do kominka, to zalerzy od wkladu kominkowego fi 110 lub fi 160. Nie martw sie sa prostokatne ksztaltki s ktorych mozes doprowadzic powietrze prezd wylewkami. Maja wys. 5cm..tak ze ladnie sie schowaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeden projekt, a kazdy domek inny :D

Moj kolor elewacji z kazdym dniem i przy innym oswietleniu wyglada inaczej :wink:

efekt mi sie podoba, a nawet przerosl moje oczekiwania bowiem z poczatku myslalam ze bedzie jeszcze bardziej intensywny, a tu wyszla sloneczna brzoskwinia na majej Orchidei.

ze zlych wiadomosci- nasz glazurnik niestety odmowil nam prace, muzi wyjechac, a szkoda bo to dobry znajomy i robil juz u nas blok i dom u rodzicow wic teraz musze szukac fachowca :(

tarakota na balkonach jest teraz bierzemy sie za taras bo jeszcze grila musze machnac na koniec wakacji

serdeczne pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla budujących O1. Wylewka nad wykuszem u mnie wygladała następująco

1 folia w płynie chyba ze 3 warstwy też na sciance pod dzrwiami alkonowymi

2 folia grubośći 03 albo 0,4mm

3 styropian 18cm z czego pierwsza warstwa 5 cm wysunieta poza wykusz 10cm

4 folia jak w pkt 2 i wylewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG, u nas robili ręcznie tynki cementowo-wapienne. Namiar: 0605139831. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Nie wiem, jak stoją z terminami, ale raczej trochę będziesz musiał czekać... Bo taki dom jak nasz, to robi się miesiąc.

Superiwona, śliczne kolorki Ci wyszły :lol:

DG, w sprawie wnętrz, to coś powstawiam, ale nie wiem jak i kiedy, bo oczywiście nie mam teraz netu, w pracy brak czasu na neta (dziś po 9 godzinach w pracy zrobiłam wyjątek - powiedziałam, że mnie już nie ma i czytam :lol: ). No i jeszcze aparat musi wrócić z wakacji - a to jeszcze tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

nasz watek troche zamarl- ale mam nadzieje ze to zwiazane z szalenstwem na budowie :)

u nas od jutra bedzie dzialal parkieciarz- w tydzien ma ulozyc 180m2 parkietu! po 2 tygodniach szukania jednak poloze parkiet dab natural, nie lubie egzotyki, nie wszysto do ciemnego parkietu pasuje a ja nie planuje mebli wenge.

od 1 wrzesnia glazurnicy

juz pracuje tez speniu od kominka- i faktycznie tak jak czytalam na naszym forum nalezalo cofnac komin, no coz juz po fakcie

 

nie mam podlogowki,wiec nie pomoge niestety...

poza tym przeciaga sie sprawa podciagniecia gazu w ulicy- miasto zapomnalo ze oprocz naszego gazociagu , budowanego z sasiadami bedzie szedl gazociag do nastepnego osiedla, wiec cala zabawa z projektem gazociagu i jego budowa zaczela sie ponownie w wakacje, liczymy ze zima nie zastanie nas bez ogrzewani, bo bedzie ciezko :(

 

z dobrych newsow, do konca pazdziernika zakonczymy sprawe odkupienia dzialki od miasta

serdeczne pozdroiwnia

odezwijcie sie czasem- powklejajcie fotki bo ta nasza orchidea to fajna chalupka jest :D :D :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacmaker,

my dalismy tylko folia budowlana, papa na goraco nie wchodizla w rachuby bo milesmy za duzo rurek. Mamy folia-styropian 2 warstwy na przemian-folia-wylewka.Nie smarowalismy nicym..ale ja zamiast hudizka mam b20_W6 (nie nasikajacy woda). Folia na podzasze pod styro nie kladlismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, Muci :)

miałem nadzieję, że się odezwiesz.

właśnie o tą informację mi chodziło.

 

Ja też mam B20, ale chyba zwykły.

 

U mnie wchodzą z CO w okolicach 26 - 27.08 i w tej chwili skrobię posadzki ze wszystkich dziwnych rzeczy ;)

 

W weekend chciałem dać dysperbit w celu wyrównania nieco powierzchni i wygładzenia ewentualnych ostrych wypukłości. Na to chcę dać folię 2x 0,2 i na to przyjdą rurki z wodą (ciepła/zimna) i styropian 5+3+ podłogówka 2,5 i 5+5 w każdym innym miejscu.

 

Czy styropian dałaś EPS 100 czy EPS 200 ???

 

Mój murarz namawia mnie na 200 bo jest bardzo twardy i nic nie ma prawa się uginać.

 

EPS 100 dajemy na elewację.

 

pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

ja dalam nie folia budowlana a taka w rolkach po 60cm. Dawalismy na zakladka 10cm. Ona jest Grubsza i taka sztywna..My mielisny cala hydraulika zrobiona a potem sie zabralam za wylewki, a dlatego ze na dole mam czesc podlogowki..(chyba 6 ze 7 obiegow s podlogowki)+6 obiegow ot kaloryferow.. +centr odkuirzac.. no to bylo nadmiar nawet na normalna folia budowlana. Nie bylo szans podlozenie je na wyscia s kotlowni do przedpokoju!!Ale za to mam styro Hydro(Swisspor-a). On jest s 200 i to polecam..Jest nie samowita roznica w jakosci.Na gora mam EPS100. ja rury mama w peszlach.Mam srobione tak: pod rurach 1cm styro na rurac 1 srtyro. na okolo 5cm.. i Druga warstwa 5cm , bez garazu. Tam nam zaleczyli wyllewka min 7cm.. tak ze stryro jest tylko 5 na podlodze.

Ja milam tynki tradycjine.. i ekipa uwazala.. ale i tak skrubanie mialam na 3-4 dni..Mialam tego dosc, tak ze ci spolczuje. Dysperbyt nie dalam, bo stwierdzilam ze nie ma sensu, a sie balam ze ten zapach bede czula potem.. Na razie sie sprawdzilo.

Za to obsmarowalam sciany tarasu dysperbytem.. bo mialam nie zly atak mrowek!! Tak gdzie jest podmarowano, nie ma zadna mrowka.

Tam gdzie ma byc kominek...zadne styro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga z mrówkami i kominkiem :)

tak się zastanawiałem nad tym zapachem, ale przecież będę weekend wietrzył ;)

 

u nas będzie podobnie - podłogówka w wejściu, holu, kuchni i łazienkach. to wszystko. reszta kaloryfery (ale pomierzyli mi w salonie i małym pokoju na dole 180 cm!

 

EPS 200 swisspor... właśnie wczoraj ten mi polecali jakbym się upierał przy eps 200. czyli, że jednak murarz dobrze radzi :) bo handlowcy tak się dziwnie na mnie patrzyli... :D

 

pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bylo 300cm przed wylewek,

po wylewkach cos okolo 182!

Wylewka na podlogowce min 6-7cm. My mamy teras murowany.. i te mrowecki zaczeli robyc sobie gniazdka pomiedzy blockami. Tak ze musialam zainterweniowac.

Ten styropian swisspor hydro tanej nie jest..ale naprawda jest roznica. Jesli nawet sie nie zdecydujesz na caly parter koniec uloz w garazu!! Sprawd naj pierw w hypermarketach, czasa mi jest tanej niz w hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...