Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie o to mi chodziło z tymi 180 :)

 

u mnie do sufitu będzie około 275cm, do surowego sufitu. Coś tam będziemy podwieszali ale ile, zobaczymy...

 

180 cm - szerokość kaloryfera w salonie w oknie obok wykuszu oraz w małym pokoju (tym za kominkiem).

przy szerokości okna ~160cm, to tak średnio będzie się komponować.

ale podobno z wyliczeń powierzchni tak wyszło i koniec ;)

 

p.s.

właśnie wróciłem ze skrobania podłogi....

odciski na palcach już podwójnie popękane, pleców nie czuje, ale zrobiłem prawie cały dół (bez salonu)...

jutro reszta... do zwycięstwa...

 

pozdrawiam,

 

P.

 

p.s.2

no i co sądzidzie o tym dysperbicie na posadzce? dawać czy nie?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacmaker,

ja mam kaloryfery nie podwojne a potrojny..Takie dlugie nie sa, ale za to sa szyrokie. W kabinecie ja mam 2-ka drzwi i kaloryfer jest na scianie pomiedzy drzwiami, chyba szyrokosc 80cm..ale wyszy. Za to w salonie jest chyba 140..nie mieszylam, tak ze sie miesci elegansko pod oknem, tylko parapet bedize duzo szerszy, ze bu go jakos schowac. Tak samo w wykusu jest potrojny kaloryfer i na gorze w srednym pokoju tez. W salonie tam bedzie kanapa, tak se go nie bedzie widac

Ja dysperbyt bym nie dawala. S powodu zapachu. Uwazam ze 2 razy folii + hydro styropian jest wystarcajace zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Tez buduje orchidee tylko moja to 1 lustrzana .

Bardzo żałuje ze tak pozno tu trafiłem bo widze mnóstwo fajnych pomysłów

U mnie wnętrze bedzie wygladać tak:

http://images49.fotosik.pl/5/6debcbcd775af11dm.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/268/31767fcf595d55d2m.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/5/26a37fab9aed7d13m.jpg

 

a to wizualizacja salonu

http://images42.fotosik.pl/5/c1a34a9c169c91cam.jpg

 

http://images24.fotosik.pl/270/eae3f10f72eef17em.jpg

 

 

 

Co o tym myslicie?

 

Mam w tej chwili ból głowy ,za radą murarzy podniosłem scianke kolankową o 1 pustaka maxa . W tej chwili ustawiają krokwie i jestem przerażony czy nie wyjdzie mi z tego jakis potworek ;(

Kąt dachu zostawili jak w orginalnym projekcie

Robił ktoś tak ? Jak to wygląda?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko777 ale żeś zmienił cały dół, masz rozmach. Chyba godzinę oglądałem Twój projekt upewniając się czy to napewno Orchidea z Archonu. Bardzo ciekawe i rewolucyjne pomysły.

Co do podnoszenia ścianki kolankowej to wiem że niektórzy z naszego forum tak zrobili i z zewnątrz specjalnie różnicy nie widać. Dla pewności można trochę wydłużyć okap, wtedy optycznie zatraca się zwiększona wysokość domu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko777 jeszcze jedno, która z wersji będzie ostateczna, ta z wizualizacji czy z rzutów? Z wizualizacji wynika że bedziesz mógł oblecieć kominek do okoła a na rzutach jest tam ściana. W wizualizacji nie ma też ścianki pomiędzy salonem a kuchnią. Mnie bardziej podoba sie wersja z wizualizacji, choć jest bardziej odważna. W porównaniu z Twoimi zmianami moja inwencja w projekt jest śladowa. Sam nie wiem czy nie będę żałować i to kusi i to nęci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na naszym gronie,

faktyczne duzo zmieny w Orchidei dol prawie nie do poznania..

czesc na korzysc..duzy widny wiatrolap, ale resta wedlug mnie nie na kozysc:

1) brak drzwi garaz-kotlownia. Zapach s garazu, bedzie czuc w domu. Nie mowiac ze przy takie rozwiazanie, dzwi pomiedzy garazem i holem musa byc przeciw pozaraowe-oni wszystkie sa stalowe! Beda sie roznic ot resty stolarki

2) dwie umywalki w lazience na dole? tylko dodatkow koszty

3) ustawienie kibelka przy samym oknie..Okno musi byc caly czas zaslonito, bo sie trafi konfort s korzystania s kibelka przy zapalonym swietle!

4)zastanow sie nad innym sposobem otwierania drzwi do domu, lepej na zewnac..nie zaimuje mejsce we wiatrolapu

5) ustawienie jadalni w samym srodku..lepej przesunac w stronie okna

6) brak przysnica w jakis kolwiek lazienki na gore. Tak jak rozumiem tylko jedna wanna w pokoju nad garazem.. To jak 2 dwuch osob ma sie wykompac w tym czasie, ma biegac na dole? Troche tego nie praktyczne. jak sie wezmnie po uwadze powierzchni lazieniek na gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

 

DG: Na razie zrobione jest tak jak na wizualizacji , na rzutach jest stara wersja;)

W tej chwili nie ma ściany miedzy kuchnią i salonem , nie ma tez scianki oddzielającej jadalnie od salonu tak jak na rzutach.

Zobaczymy jak to bedzie w praktyce wyglądać ... wyszedłem z założenie że zawsze lepiej otwór zamurować niz wykuć ;)

 

 

Muci Ad 1. O tych drzwiach metalowych od garażu to nie słyszałem ... ale pewnie masz racje , ja pożaru sie nie boje , w domu bedzie instalacja inteligentna wraz z czujnikami zaprojektowana tak ,że instalacja alarmowa i ppoż ma działać nawet przy tygodniowym braku prądu.

Poza tym mozliwe że zostanie oddzielona kotłownia od garażu i zostaną wstawione drzwi na razie tak do konca tego nie przemyslałem , a chciałem troche powiększyć garaż.

Ad 2. Pewnie i koszty ale co tam można innego dać ? A czasami sie przydaje , czesto ze szwagrem grzebiemy cos w garażu przy naszej terenówce i jak nasze kobiety wołają na piwo to sie robi kolejka przy umywalce , a tak problem z głowy ;)

Ad.3 Z tym kibelkiem masz racje ... no ale to było jedyne rozsądne miejsce do którego pasował.

Ad.4 Zgadzam sie w zupełności , nie zwróciłem na to uwagi

Ad.5 Też tak mysle

Ad.6 Te łazienki na rzutach piętra to prowizorka , projektant sie nie wyrobił ;) prysznic ma być i w łazience przy sypialni , i nad garażem ...

tam też wanna z jakuzzi i sauna , sam jakos tego sobie nie moge za bardzo na razie wyobrazić ale podobno wszystko sie fajnie zmieści.

Dziękuje za miłe przyjecie

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast drugiej umywalki zrob pisuar. Szwagier sika, ty myjesz rece ... to zbliza :)

A jak grzebiesz przy samochodzie to zrob sobie lepiej umywalke w garazu, bo cie zona pogoni jak bedziesz smarowal sciany po drodze do lazienki. Poszerzylbym wjazd do garazu. Ja mam dokladnie 5m.

 

A tak na marginesie, nie lepiej bylo zrobic projekt od zera? Przeciez to nawet orchidei nie przypomina.

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannodale Z zewnatrz orchidea w 100% :D Moja dziewczyna sie uwzieła na ten projekt a zważywszy ze nie należe do ludzi zbyt klotliwych to sie zgodzilem. Ale w srodku zrobilem po swojemu :D

Muci Ogrzewanie to pompa ciepla , czyli w moim wypadku 4 odwierty po 120m , wszystko jest w piwnicy pod garażem (ktorej nie ma na rzutach;))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Muci, Cannon :)

 

to teraz ja... nie przeglądałem dokładnie... moją uwagę przykuła pompa ciepła...

 

trochę tematów o niej jest... wniosek dla mnie był tylko jeden - bez sensu ;)

 

ale jak kto lubi :D

 

fajnie, że masz własny pomysł na dom. czasami im więcej zmian tym gorzej.

 

pozdrawiam,

 

P.

 

p.s.

około 15 września będę po wylewkach. zrobię forki i jak chcecie, pokażę co my zmieniliśmy i jak to ma mniej więcej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy porotherm trzeba ocieplać przed zimą?

Mój majster mówi że koniecznie bo może popękać, natomiast inni mówia że nic sie nie stanie jak nie ocieplimy?

A poza tym ile teraz kosztuje metr ocieplenia (styropian, siatka, gruntowanie)?

Pozdrawiam my budujemy Orchideę w Gdańsku.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, ja te okna w wykuszu każde zrobiłam otwieralne i uchylne. Gwarancja jest.

Michalkal, ja porothermu na zimę nie ocieplałam, nikt mi tego nie sugerował. Ale też zima była taka, jaka była... U nas budowa trwała całą zimę, z przerwą w styczniu. W grudniu stanęła więźba, na początku lutego dachówka, potem okna, elektryka, hydraulika... Styropian na zewnątrz poszedł chyba po Wielkanocy.

Niko, wow, ale zmian! Ja też mam wjazd do garażu 5m i polecam. Tak samo jak umywalkę/ zlew w części gospodarczej (u mnie to solidna pralnica i idealnie myje się w niej np. wałki i wiaderka po malowaniu :D :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michakal,

my porotherm nie uciplalaismy na zimie. Nic mu sie nie stanie. Nasz kierownik budowy zalecal nam nie ociplac, bo tynki wap-cen. zrobylismy w wrzesien/parzdiernik. Zalorzylismy okna, ale wylgoc w scianach byla. Jak bysmy ociplili, bysmy tej wigoc zamkneli. A tak ona sobie wychodzila przez porotherm.

Koszt ociplenie budynku, zalerzy ot rozdaju styro, kleju, rodzaju tynku+roboczyzna. Roboczyzna ok. 40zl (polrzyc styro, siatka, zagruntowac) za 1m^2.

Moniab999,

okna zrobylam otwierany i uczylny. Nie wyobrazam sobie okna nie otwierany, bedzie problem s mycia, musis myc ot stronie ogrodu i to na drabinie. Wydaje mi sie to nie praktyczne. Firmy daja gwarancja bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących i tych co już wybudowali orchideę!

Od długiego czasu śledziłem ten wątek na forum muratora i w końcu nieśmiało postanowiłem się dołączyć. Wdzięczni będziemy za wszelkie uwagi i pomysły.

Pozdrawiam! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...