Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo dziękuje za odpowiedz na temat okien.

 

wielkość okien/otworów w ścianie zewnętrznej możesz mieć ile chcesz i jak chcesz - nie podlega to pod znaczące odstępstwo od projektu czy jakoś tak, za wyjątkiem odległości od granic działki.

 

Wielkość okien w poziomie i pionie ograniczy Tobie kierownik budowy ze względów "technicznych" lub praktycznych. Reszta to gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natrafiłam na to forum całkiem przypadkiem. Powiem szczerze że jestem bardzo zadowolona. Przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi. Chciałabym do was dołączyć. My również budujemy dom w orchideach, Wkleiłabym zdjęcia swojego domku, ale niestety nie umiem.[/img]

witamy.

ja tez mialam problemy, ale na forum jest mnóstwo wątków0 jak wkleic zdjecie. ja tez sie z forum nauczylam- zycze powodzenia

 

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziekuje za informacje na temat hebów, biore sie zatem do zamawiania.

 

Mam jeszcze pytanie o wymiary okien na poddaszu:

1. Czy w pokoju nad garazem powikszalisnie okan do 140 cm?

2. Czy w łazienkach zalozyliscie 140 lub 160?

 

Mam wrazenie ze te okna 118 beda za małe. Prosze o opinie.

Pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam HEBów. Mój kerownik i wykonawca stwierdzili że ten dach jest na granicy możliwości konstrukcji z samych krokwi bez płatew (około 11 metrów od ściany do ściany) a tu są jeszcze płatwie. Zwiększone zostały wymiary poprzeczne krokwi, płatew i słupków. Dodano dwa słupki ukryte częściowo w ścianach. Krótsze płatwy (płatwy czy płatwie nie wiem jak to się odmienia), które według projektu opierają się na HEBach połączono śrubami z dłuższymi płatwami. Ponieważ ja na górze mam trochę wyżej sufit przez wydłużenie słupków (ścianka kolankowa bez zmian) ramka z płatwi jest trochę mniejsza.

 

Broń Boże nikogo nie zachęcam do takiej zmiany, każdy musi sam podjąć taką decyzję, a już najlepiej żeby to przeliczył projektant. Mam nadzieję że na łeb mi się to nie zawali. Z drugiej strony zauważcie jak Archon z automatu wstawia te swoje HEBy do wielu swoich projektów. Mam wrażenie ze na tym forum poświecono więcej czasu na HEBy niż Archon podczas projektowania tego elementu w O2.

 

U mnie marazm, nie wypaliła umówiona ekipa tynkarska, z drugą się rozstałem pierwszego dnia, a pozostałe nie mają już teraz terminów. Planuję wstawić okna PCV. Nie wiem czy robić to teraz i brać tynkarzy na zimę czy też czekać do wiosny a otwory okienne pozabijać. Ogarnęła mnie lekka jesienna depresja.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci

bardzo dziękuje za podpowiedź. My planujemy okna Fakro ze względu na klamkę na dole.

Myslala o 140 w pokoju nad garazem i w łazienkach (moim zdaniem wszystkie okna myszą byc po tej stronie takie same zeby ładnie wyglądało).

Ostatnio widziałam w skladzie 118 i to tez nie są małe okna.

Muci - na jakich wysokosciach masz montowane? W pokoju nad garazem i w łazienkach?

 

Jestesmy teraz na etapie wyboru koloru dachu i klinkieru na elewacje i kominy. Myslimy o dachuw jakims brązie i klinkier rubin (CRH). Nie bede szalec bo ciezko sobie wyobrazic teraz efekt. Wole bezpiecznie :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

w duzej lazience nie milalam duzego wyboru. Jak ja wstawialam to okno-160, to sie miescilo akurat, bym powiedziala na styk. Wsztawialismy tak ze by gorna krawez okna byla pod platwi,o te 10cm. Ze by zostalo mejesce na ocieplenie.. i ze by nie sterczlao za scinki!Wstawilismy jak to bylo mozliwe naj nizej. Okno w malej lazience jest na taki sam poziom jak w duzej, bo to jest ta sama czesc domu, dzieli ich lukarnia. Inacej wyglada bzydko(wedlug mnie). Ale za to w garazu mam tak, ze bym mogla otworzyc okna wstajac na palcach.,Mejc pod uwade ze podloga bedzie podniesziona o 5cm styro+5cm wylewki.

Ty masz otwierany ot dolu, ale zamontuje tak ze by ci bylo wygodnie ich mic. To znacy ze bys mogla dosoegnosc do gorna krawez okna. tak mi sie przynajmnej wydaje.

Jak ja wybieralam dach-wypatrzylam sobie osiedle domkow jednorodzynnych i poslam na niedzelny spacer..;-)) Naj lepej zobacz juz takie zestaw kolorystyczny.Masz dosyc duzy wykor kolorow dachu, rynien, obrobek.

My chyba jako jedyny wybieralismy dach do kolor okien! Wybralam okna, a potem dchowka, do nej rynny, koszy i klinkeru do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

Muci,

bardzo dziękuje za podpowiedź odnośnie okien. Myslę, że zdecydyje sie wszędzie na 140. A klinkier już chyba wybrałam - ruin z CRH, myślę że bedzie OK.

 

Poniżej przedstawiam zdjecia naszych działań (zdjęcia sprzed tygodnia). Pogoda troche nie sprzyja , ale działa mobilizująco na ekipę. W przyszłym tygodniu chcą zalać strop

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/sciany.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/od_ogrodu.jpg

 

a tu moja dekoracja salonowa:

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/dekoracja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malaza

_MAGDA_G- gratuluje postępów w pracach. :D

ja z barku gazu wczoraj kupilam piec węglowy, ale okazalo się ze gaz bedziemy miec w polowie pazdziernika- ale grzac trzeba- wiadomo klepka. dzis jade po wycene schodów.

ciekawy szykuje mi sie listipad- zaplata za drzwi wew, kuchnie, schody, meble w zabudowie... sporo

serdeczne pozdowienia aha a fotki to gdzie? ja pare wkleiłam to tez poprosze o wasze wnetrza :D

serdeczne pozdowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superiwona,

twoje działania sa bardzo dynamiczne i jak sie domyslam dynamicznie wypływa gotówka z kieszeni. Ale pomysl, ze robi sie to tylko raz. Piec nastepny kupisz za ...10-15 lat, wiec żal nie jest taki ogromny.

My tez chcemy skonczyc na dachu (tak jakMagda). Nasze ambitne plany z elewacja i oknami skonczyly sie razem z przyjsciem jesiennych deszczy, ktore rzyzuja plany budowlane.

Jakie macie okna? Plastiki? Drewniane a moze aluminium?

My nadal walczymy z kolorystyka dachu, kominow, klinkieru na elewacji itp. Kolornik Archonu na nic sie tutaj zdaje, zupelnie nie przydatne narzędzie.

 

Moze zamiesciccie jakies foty? Bedzie nam latwiej...prosze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda,

a moze podeslesz mi na priva?

Ja tez mam taka orchideę "wzorcową" ale nie tam jest dachowka ceramiczna a my chcemy nblachodachowke (ze wzgledu na cene i ciezar), podobno na blasze kazdy kolor wyglada mniej atrakcyjnei niz na dachowce.

Trzymalas sie jakis regul? Blagm o kazda wskazowke. Zwykle mam wyobrazie, a teraz ...pustka w glowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...