Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pawel,

bardzo prosze o kontakt do tego hydraulika na priva, mamy straszny problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby.

Mam nadzieje ze jest z okolic Warszawy :-)

Henia22,

Ja mysle ze okna to sprawa gustu. Ja chcialabym okna drewniane bo pCV mi sie nie podobaja (podono sie odksztalcaja i moze wyplywac z nich rdza po kilku latach ze wzgledu na metalowe profile).

Wada okien drewnianych jest cena i teraz szukam oferty na nasza kieszen

Mam oferty:

- PCV - Okfens, OknoPlast, ButzBAch

-drewniane - Skrzek, Urzedowski, Bildau

 

Widzialam okna Urzedowski - machoń meranti ze szprosami zewnetrznymi i....zachorowalam. Teraz mam problem :( :( :(

Czekalam na oferte Jezierskiego ale mi nie przeslali jeszcze, na jakim ni poziomie sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piszcie jakie są wasze opinie na temat wad i zalet okien drewnianych i pcv, PROSZĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ

 

Ja wybrałem PCV, ale zwracam uwagę na ograniczenia w wykonaniu okna łukowego z PCV. Dla tego rozmiaru otworu ze standardowego profilu nie można wykonać (gwarancja) tak dużych skrzydeł. Proponowali mi podzielenie okna na łuk i prostokątne drzwi lub zmniejszenie szerokości otworu o 25 cm. My wymyśliliśmy jedno łukowe skrzydło symetrycznie po środku i dwie stałe witryny po bokach, przy zachowaniu oryginalnych wymiarów otworu. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, mam nadzieję że ujdzie. Z drewnem podobno nie ma tego kłopotu bo materiał jest bardziej wytrzymały.

 

Co do wyboru producenta to sprawa bardzo trudna. W tym miesiącu jest 'promocja' u Jezierskiego polegająca w zasadzie na dodaniu bez dopłat pakietu 3 szybowego w wybranych profilach. Nie jest to dużo ale jak ktoś bierze tego producenta pod uwagę to jest to dodatkowa zachęta.

 

Ja okien jeszcze nie mam więc w zasadzie lepiej dużo gadać nie będę. Powiem tylko że do drewna zniechęciła mnie konieczność malowania co kilka lat co sugerowali niektórzy sprzedawcy.

 

 

Tak to prawda jest mały problem. Dako zmniejszyło nam otwór w świetle muru z 2000 do 1800 i okno ma być bez opcji ruchomego słupka, Jezierski podobnie. Z oknami drewnianymi nie ma żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialam okna Urzedowski - machoń meranti ze szprosami zewnetrznymi i....zachorowalam. Teraz mam problem :( :( :(

Czekalam na oferte Jezierskiego ale mi nie przeslali jeszcze, na jakim ni poziomie sa?

 

 

Ja też je widziałam :roll: i tez mam problem, jeśli chodzi o okna Jezierski zrobili nam wycenę okien ELITA THERMO w kolorze golden oak 5-komorowy i koszt nie wyszedł zbyt ogromny około 20 tyś. Mają też promocję o której napisał DG. My mamy trochę czasu na zastanowienie bo planujemy montaż dopiero koniec lutego początek marca, może dostanę olśnienia............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

My kupowaliśmy okna w lokalnej firmie, która jest przedstawicielem Włoszczowej. Okna drewniane merbau wraz z ogrodem zimowym kosztowały ok. 60 tys., w tym same okna jakieś 28 tys.

Dodatkowo później zamówiliśmy stolarkę wewnętrzną, drzwi drewniane, dębowe pełne firmy Lutostański, które formą i jakością nie odbiegają od Kluś&Kluś, gdzie najpierw się udaliśmy i za 13 drzwi wraz z ościeżnicą wyliczyli jakieś 80 tys., a zamawiając Lutostanskiego zapłaciliśmy ok. 27 tys. - warunkiem tak dobrej ceny było wpłacenie 90% na 8 tygonmi przed montazem.

Jeśli chodzi o hydraulika to wraca w niedzielę to zapytam się czy można podać jego namiary.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem na forum od niedawna. za kilka dni w koncu stane sie wlascicielka swojej wymarzonej dzialki (no moze prawie wymarzonej). wiem juz ze chce bez zwlekania wybudowac na niej orchidee (jedynke i najlepiej z piewnica)...

 

szalenie bylam optymistyczna do soboty.... kiedy zylam w przekonaniu ze zatrudnie sobie pana zbyszka, ktory wybuduje mi dom....

 

nie wiem czy słusznie ale lekko sie podlamalam.... Pan zbyszek (nie tani ale bardzo solidny) zaproponowal mi tak z grubsza cene 3 200 PLN za wybudowanie m2 chalupy (liczac garaz). czyli stan deweloperski za 700 000 PLN. patzrac na to w ten sposób ze nie bedzie tam nic - podłóg, płytek, kuchni itp itd.... to sie zalamałam.....

 

zastanawiam sie za ile ja taki dom moge wybudować.... wcodzi w rachube metoda gospodarcza. czy ktos kto buduje od niedawna (czyli po tym szalenstwie cenowym na rynku nieruchomosci i materialów budowlanych) moze mi powiedziec za ile jestem w stanie wybudowac ta moja chalupe....

 

moze szukam zbyt prostej recepty.... ale potrzebuje chyba jakiegos wsparcia innych budujacych. tak dzisiaj wlasnie uszło ze mnie powietrze..... a przeciez jeszcze nie rozoczelismy budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zastanawiam sie za ile ja taki dom moge wybudować.... wcodzi w rachube metoda gospodarcza. czy ktos kto buduje od niedawna (czyli po tym szalenstwie cenowym na rynku nieruchomosci i materialów budowlanych) moze mi powiedziec za ile jestem w stanie wybudowac ta moja chalupe....

 

moze szukam zbyt prostej recepty.... ale potrzebuje chyba jakiegos wsparcia innych budujacych. tak dzisiaj wlasnie uszło ze mnie powietrze..... a przeciez jeszcze nie rozoczelismy budowy

 

Witaj w naszym forum,

my zaczęliśmy budować orchidee 2 ale z częściowym podpiwniczeniem (pod garażem i kuchnią) w lutym. W tym tygodniu zakończymy tynki i wylewki. Podliczyliśmy koszt naszej orchidei, i mniej więcej wychodzi 350 tyś. Oczywiście metoda gospodarcza, więc połowa z tego co p. Zbyszek ci zaproponował. Ja bym się rozglądnęła za inną ekipą na Twoim miejscu.........

Pozdrawiam :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladajac ze wycena pana zbyszka nie uwzgledniala piwnicy. Za piewnicę policzył dodatkowo 120 000, czyli stan developerski za 820 000 pln.

 

brrrrrrrrrrrr

 

350 000 pln w waszym przypadku.... brzmi juz mocno optymistycznie.

zastanawiam się czy da sie taka orchdee postawić za jakies 500 000? + wykonczenie oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

witam kolejnego miłosnika orchidei.700 000??? - to oczywiscie z materialem chyba !!!!

My w lipcu zaczelismy orchidee 1 z pelnym podpiwniczeniem.

 

Placimy robocizne a sami zalatwiamy material, wiec dzwonily i szukamy gdzie taniej.

Mamy ekipe ktora robi od piwnicy do dachu, na razie taka umowe mamy z nimi podpisana. Za sama robocizne mamy zaplacic 140 000 zł :-(

U nas piwnica sama wyszla drogo, bo cala zbrojona(z materialem to koszt ok 70 000). Ale podobno to jest OK.

A material???

Ostatnio planowalismy ile jeszce wydamy na wykonczenie....

Mysle ze ok 650 tys potrezbne jest do stanu zdatnego do przeprowadzkitzna z lazienka i kuchnia ale nie liczylismy mebli.

Co wy na to???

Henia22,

ile kosztuja wylewki??? Zastanawiam sie na jakiego rzedu wydatek sie szykowac???

 

W tym tygodniu u nas koncza wiedzbe i wchodzi dekarz.

Rozgladam sie za brama garazowa. Macie cos do polecenia w tym temacie???

Dzis dostane ostateczna wycene okien od Urzedowskiego .... trzymajcie kciuki :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za przekazanie tej cennej wiedzy.

wlasnie liczylam na podobny kosztorys. około 500 000 za samo wybudowanie bez wykonczeniówki. tak do 650 000 myslalam zeby sie zamknac przy wprowadzeniu.

 

jesli to jest relane (a mówisz ze tak) to chyba nie zrezygnuje z tej piewnicy - tak bardzo bym chciala ja jednak mieć :-)

 

czyli zostaje mi poszperac w necie, na lokalnym rynku jakichs ekip, materiałów..... dowiedziec sie (pewnie forum bedzie niocenione) jak sie za to zabrac..... samo pozwolenie na budowe a potem co i kto ma co robic....

 

i byc dobrej mysli, ze jednak moja orchdea stanie na mojej dzialce a ja udzwignę ten finansowy ciężar :-)

 

dzieki za wsparcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z materialem - to najlepiej poszperac blisko, ale grubsze dostawy sciagamy nawet z ok 100 km.

a ekipe - polecam swoja :D :D :D

moze nie robia szybko i najtaniej ale solidnie. I to nie sa moje obserwacje, bo nie siedze w tej dziedzinie od lat. To opinia budowalncow z zewnatrz.

powodzenia!!!

a forum !!! - rewelacja i pozdrawiam wszystkich :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu śledzimy to forum które jest dla nas prawdziwą kopalnią wiedzy. Na razie jesteśmy w fazie przymierzania się do orchidei choc mamy już działkę i projekt O1. Pomysłów jak i pytań: cale mnóstwo! I z góry wybaczcie niewiedzę (czasami w najprostszych aspektach) ale znalazłem sie tutaj między innymi z zamiaru wzięcia "korepetycji z budowlanki":)

A więc bardziej rzeczowo: na wiosnę przyszłego roku najprawdopodobniej ruszamy! Do tego czasu musimy zdecydować się na rodzaj ogrzewania- w głowie mamy pompe ciepła plus kominek z płaszczem wodnym. Chociaz kto wie czy nie zamienimy PC na Kocioł kondensacyjny... Chcemy tez "dopieścić" wnętrze wg swojej koncepcji czyli zlikwidować ściankę na parterze między gabinetem i łazienką- tam powstać ma duża kuchnia z wyspą. Na miejscu starej kuchni- gabinet, a miejsce na toaletę chcemy wygospodarować z przedłużonego o 1m garażu, tuz koło wiatrołapu który niestety pozostanie jak w projekcie czyli nieco mały.

 

Paweł 1976, jak sprawuje się w Orchidei PC? I czy mógłbys wysłać na priwa namiary na wspomnianą firmę od kuchni? A nawiasem: niezła chata! :)

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wutamy "nowych" na forum :D , szkoda ze zalozycielka postu juz do nas nie zaglada :( moze podzielila by sie z nami swoimi przemysleniami odnosnie naszej Orchidei.

Z dobrych wiadomosci - istnieje szansa ze jednak przeprowadzimy sie na gwiazdke do naszego domu, podłogi ulozone, taraz czekamy na schody i lakierowanie to pod koniec listopada. meble zamówione prawie wszystkie (w sobote zakupilam zestaw do salonu stol krzesla sofy i komode) wiec licze ze na poczatku grudnia pomalujemy sciany i poustawiamy meble i bedzie ok, a moze ja optymistka jestem ze przez 3 tyg sie nam uda?

no nic poczekamy zobaczym a na wiosne zostanie ogrodzenie,podjazd i ogrod

kochani wklejajcie fotki naszego ukochanego domku :D

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy (to znaczy bedziemy budowac) na Nowodworach (Tarchomin, jak komus łatwiej zlokalizować). drugi brzeg wisły na północ.

 

zastanawiam sie czy te 500 tysiecy to jest mniej wiecej stan z płytkami/armaturą czy bez. ktos juz wie ile go wykonczenia kosztowały (srednio mnie interesuje). czy to jest 150 tys? czy moze mniej czy wiecej?

 

z piwnicy postaram sie nie rezynować. w koncu marze o wlasnej ciemni :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...