Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

malaza- projekt kuchni i wykonanie robil mi znajomy z mojego miasta, ktory tez robi mi cala zabudowe czyli wiatrolap. przedpokoj , w kotlowni szafy cala biblioteke meble lazienkowe i garderobe a takze panel pod tv w salonie, fajny facet, jak zrobi meble to wypowiem sie nad ich wykonaniem :D

dzis nowe zakupy rtv i odbior mojej nowej cudnek lodowki side by side na ktora czekam z utesknieniem pozowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

Iwona, mysle ze jak sie znajdzie kogos, kto Cie rozumie to łatwo mu powierzyc wszystko. I bedzie pewnie dobry efekt, bo jedna reka robila. A jak kazdy cos innego to .... folklor :-)

Czekam na zdjecia, moze ja tez go sobie zatrudnie :-)

 

My konczymy dach i teraz chyba wezmiemy sie za ocieplanie z zewnatrz, wstawianie okien i instalacje (zima).

 

Ponawiam pytanie o brame garazową, macie kogos do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie, ja Pruszków City wiec tez rzut beretem :D :D :D

Jak facio od mebli sie spisze to go z czystym sercem bede mogla polecic ale on dopiero meble przywiezie pod koniec listopada, wiec jeszcze troche.

wtedy tez wkleje fotki bo narazie to kurz i balagan- najgorsze ze ja nie lubie sprzatac, a tu tyle m2 do ogarniecia i dwojka dzieciaczkow o mezu tez wspomne, wiec koniec roku szykuje mi sie ciezki :(

ale odbiore sobie za rok- super wakacje, 10 rocznica slubu i okragle latka- 18- jak ktos sie pyta :D - wiec zaciskam zeby i jade na budowe- dzis pan szaleje na tarasie skoczkiem, bo moze jeszcze cos zrobimy z nim przed zima

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

na poczieszenie ja ma 3-ka. Tak ze spzatanko wieksze, ale widac ze energji masz.. tak ze spszatanko pojdzie migiem..;-))

Malaza,

obok mnie (w promieniu 4 km) jest 4 Orchidei..takl ze projekt bardzo polularny, tylko ze nie wszystkie osoby sie ujawnili na forum.

Jesli chodzi o hydraulika o p. Leszka info posle na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muci to moze machnij fotki tych domków powklejaj to poogladamy te orchidee.

co do hydraulika to nie poratuje, bo u nas moj tata wszystko zrobil - jest hydraulikiem, a on teraz calkowicie poswiecil sie taeraz budowlance

co do zadaszonego tarasu- to wlasnie dlatego wybralam O2 a w przyszlosci czesc ta od strony gabinetu bedzie przerobiona na ogrod zimowy, a nad tarasem bedzie elektronicznie zwijana roleta. ale miejsca pod zadaszeniem i tak jest sporo :D

na budowie skoczek poszalal, majcher wziol 50 zl i ugadalam sie z nim ze w nastepnym tyg zaleje taras pod kostke- wiec jak nas zima nie zastanie to jeszcze machniemy i taras w tym roku

pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Pozwolę sobie podzielić się moimi obserwacjami nt. kosztów budowy O2.

 

Szacuję, że całkowity koszt, na gotowo, z bramą, furtkami, ogrodzeniem, wyposażeniem (1TV, 3 łazienki, pokoje, etc) - po prostu do zamieszkania a nie remontowania, to :

 

1.000.000,00 pln

 

i myślę, że przekroczenie tej kwoty nie jest problemem, przy jednoczesnym braku złotych klamek...

 

i niestety nie ma co się łudzić, że za 400 czy 500 tys. kredytu wystarczy na wybudowanie tego domu od A do Z i po prostu zamieszkanie bez stresu...

 

a tak poza tym, jakoś sobie radzimy ;)

zdjęcia w weekend...

 

pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty budowy.

 

Moim zdaniem ciężko porównywać koszty budowy gotowego domu. Im bardziej budowa zaawansowana tym większe mogą wystąpić różnice dotyczące zastosowanych materiałów. Praktycznie od stanu surowego ciężko cokolwiek porównywać. Do tego domu można wstawić okna za 10 i 50 tys. Na podłogę można rzucić panele za 20zł/m2 i parkiet za 300 zł/m2, na dachu blacha lub ceramika, można znaleźć 'fachowca', który będzie robił za 0,5 litra C2H5OH dziennie lub firmę która się wyżej ceni i tak dalej i tak dalej. Dodatkowo jeszcze lokalizacja - tu niestety Warszawa przegrywa. Nawet przyjezdne ekipy podają tu zupełnie inne stawki.

Ale tak jak powiedział Peacemaker decydując się na ten niezbyt skromny dom każdy z nas zapewne będzie musiał wydać kilka worków pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze łudze się (jeszcze nie kalkulowalam dokładnie bo nawet projektu jeszcze nie kupilam z kosztorysem) ze za 650 000 wybuduje i wyposaże (no moze bez bramy i ogrodzenia.

wybudowanie+ podłogi+ schody+ łazienki i meble kuchenne

 

ogród, ogrodzenie, a nawet kostka..... nie licze na razie

czy takie założenie jest realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafalska,

u nas stan deweloperski wyszedl 600-620 tys. To jest bez podlog, ale s jedna lazienke, kominek, garaz i wykonzcona kotlownia. Tak ze wedlug mnie za 650 tys..nie zrobys tego, nawet jesli kupis panele po 20zl.. i plyki po 30zl/m. Jest to mozliwe tylko w systemu gospodarczym-sami robicie czesc prac wykonczeniowych. U mnei jest O2..ale mi sie wydaje ze nie ma az tak duzych roznic s O1.. a i ja nie ma piwnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.

myslalam o systemie gospodarczym (ale rozumiem to w taki sposób ze mam kilka ekip a nie jedna, bo czasu na wbijanie szpadla przez moja rodzine nie mamy)

 

musze sie wiec jeszcze raz nad wszystkim zastanowić dogłębnie.....

niestety zaden inny projekt mi sie nie podoba zbytnio. szczególnie takie domy w stylu stodoła

 

poszukam w mojej rodzinnej miejscowości jakichś budowlańców - moze uda mis ie jakos obniżyc koszty budowy

 

kurcze, tylko przy dwójce małych dzieci już człowiek taki mobilny i elastyczny nie jest:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sie Canondale - on wydał chyba pod klucz ok 600 tys. ( O2 ale w Poznaniu) i budował w okresie szczytu. W najbliższych miesiącach ceny usług i materialów będą spadać - budowy deweloperów stają wiec ekip bedzie pod dostatkiem i zacznie się walka ceną - mam znajomych w tej branży i juz się zastój zaczął.

Ja startuje na wiosnę i koszt robocizny za kompletne stan surowy wyjdzie mi ok 70 tys. + materiały na ten stan - powinienem sie zmieścić w 250-270 tys.

całkowity koszt szacuję na ok 650 tys pod klucz (oczywiście bez mebli :D )

 

Nie zalamujmy sie - trzeba pozytywnie myśleć :D

 

Pozdrowienia z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś mi pokazać (podesłać?) swój kosztorys - (nie musi być dokładny co do gwoździa, ale taki orietacyjny, który bede mogła sobie porównać z ofertami jakie beda do mnie napływać. skoro ty planujesz zamknac sie w 650 pod klucz to w przypadku uzyskiwania podobnych kosztów mam równiez na to szanse

 

oczywiscie rozumiem jesli nie bedziesz chciał :-)

 

a Poznaniacy to potrafią, ja wiem - spedzialm tam ponad cztery lata swojego zycia.... i wiem, ze Poznaniak potrafi. Wzór gospodarności, oszczedności, porzadku i ładu. W warszawie przydałoby sie kilka poznańskich rozwiazań - chocy buspas oddzielony takim a la krawężnikiem. W Poznaniu się da a warszawie nie :-(

 

jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...