Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Do M&M i Fąfalska, namiary na kuchnię Pan Kaczmarek tel. 695 393 086 jest to właściciel firmy Dom Italia z Radomska, która współpracuje z włoskim projektantem, który zajmuję się projektem i sprowadzeniem mebli z Włoch.

Odnośnie kosztów budowy, to myślę, że Peacemaker ma dużo racji, przekorczenie 1 mln w O2 nie stanowi problemu, ale jest to rzecz względna, gdyż można zrobić kute przęsła za 500 zł/m2 albo kupić "podobne" w Castoramie za 200 zł/m2. Wszystko też zależy ile kto ma płotu. Tak samo z łazienkami, są baterie za 500 zł i jak i za 5000 zł.

Jeżeli mogę się podzielić moimi doświadczeniami, to postawienie O2 w wysokim standardzie materiałów - porotherm, dachówka ceramiczna np. karpiówka, drewniane okna, kotłownia z kotłem kondesacyjnym, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła, itd to ok. 600 tys. zł. Drugie tyle trzeba liczyć na wykończenie i wprowadzenie się do 100% wykończonego domu, tj. ogrodzenie, kostka granitowa, automatyka bram, drewniana stolarka wewnątrz, kamień + parkiet na podłogach, kuchnia drewniana, łazienki z ceramiką na zamówienie, nowe meble, dywany, itd.

Wydaje mi się, że to samo można zrobić i za połowę ceny - jednak taniej chyba się nie da. Podsumowując, ktoś kto decyduje się na O2 musi liczyć się z wydatkiem 900 tys. zł, aby zamieszkać w całkowicie wykończonym domu.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany,to mogę na priva przesłać dokładny kosztorys, gdyż prowadziłem go w xls włącznie z wódką dla murarzy i innych wykonawców.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mogę ci podesłać ofertę od mojej ekipy murarskie plus "dachowiec" :D - wysyłam na priva.

Materiały gdzieś kiedyś szacowałem ale nie w kompie... Ale ze strony archonu możesz sciągnąć wykaz materiałów potrzebnych do budowy w postaci pliku Excel + trochę szperania w internecie i szacunek gotowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pozwole se włączyc do dyskusji o kosztach.

My takze zrobilismy arkusz w xls i wyszlo ze stan z trzema wyposazonymi łazienkami, kuchnią, drzwiami wewnętrznymi, podłogami (bez mebli) - to 650 tys.

 

Przyjelismy strategie aby kupowac porzadne rzeczy te które trudno sie wymienia np. okna drewniane, podłogi - kamien i parkiet itp.

Jezeli bedzie nam brakowalo kasy na wykonczenie to kupimy tymczasowe baterie do łazienek lub tanie umywalki. Za trzy lata mozna je wymienic i kupic cos porzadnego.

 

Z obsewracji moich wynika ze jak poswiecamy wiecej czasu to mniej placimy, a jak nie ma czasu podzwonic to bierzemy w najblizszym skladzie budowlanym cos, co polecaja i placimy jak za zboze.

Naprawde mozna sporo zaoszczedzic dowiadujac sie o te same rzeczy w roznych miejscach.

Dzis podpisujemy umowe na pokrycie dachowe - w sumie o 10 tys mniej niz srednia wstepna oferta, chyba warto :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zainteresowana excelkami.... sama zamierzam prowadzic wlasny i bylyby mi bardzo przydatne (najbardziej dla celów porównawczych..... mialabym wiedze na kazdym etapie czy wyrabiam sie czy jednak bedzie drożej)

 

jesli mozna to prosba Paweł o excelka....

wodzu1 na razie jeszcze nic nie mam

malaza, moze ty tez dasz sie namówić na podesłanie excelka?

 

tez zamierzam zrobić porzadnie chałupę. wchodza w rachube parkiety itp....

bardzo dziekuje za wszelkie komentarze.... chyba postaram sie zbudować tą "orchdejke" :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

jesli mozesz to prosze przeslij mi twoj kosztorys na priva. Pytales hydraulika o kontakt???

 

a to nasza orchidea wczoraj;

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/wiedzba.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/12935/wiedzba1.jpg

 

 

od poniedziałku wchodzi dekarz.

 

rzymajcie kciuki za pogode, proszę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fąfalska,

decydujace dla Ciebie powinno byc to ze projekt ci sie podoba. My projekty szukalismy ok 1,5 roku i juz mielismy robic wlasny, gdzy na 2 dni przed umowionym spotkaniem z architektem znalezlismy ten.

I to bylo to !!!

Nie myslalam potem o kosztach i jak go wykoncze, przeciez zmiany aranzacji domu to moga mi zajac reszte zycia.

 

wazne jest tez pozytywne myslenie i okreslenie celu. Moga przyjsc momenty kiedy bedziemy decydowac czy pojechac na urlop czy kupic cos do domu i wtedy, kiedy to bedzie wymarzony dom, nie bedziesz miala zalu, ze wlozysz w niego kolejna okragla sumke.

Mam znajomego, ktory kupil dom i po 2 miesiacach przestal mu sie podobac. Teraz go wykancza i wscieka se o kazda zlotowke, ktora musi wlozyc w niego i to ze nie moze co miesiac jechac na narty ....bo dom !!!

Pomysl o tym i najwazniejsze zeby dobrze sie czuc w swoim domku a czy to beda panele czy arkiet to juz sprawa drugorzędna.

 

ehh, to taka południowa refleksja...

a jak moj xls bedzie zdatny do podeslania to wysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca się zgadzam....

chcialabym zyć wygodnie, tak jak mi się podoba, bez ustepstw w tym temacie. mam obecnie mieszkanie. garaż naziemny w budynku obok (brrrrrrrr, marze o garazu w bryle domu), mam na dole parkiet a na górze deske barlinecką. wchodzaćc na górę w myślach powtarzam sobie, ze w domu bedzie parkiet zeby mi juz nigdy nic nie skrzypało. mam w łazience na górze przypadkowe półki (zakryte żaluzją drewnianą) i powtarzam sobie, ze bede miala przemyslane szafki w łazience....., mam drewniana kuchnie i tez drewniana chce miec we wlasnym domu itp itd

 

nie chcialabym rezygnowac z tych rzeczy bo mnie nie stać...... a to na co mnie stać jestem w stanie powiedzieć analizując ratę kredytu. Poza tym nie chce mi się żyć odkładając grosz do grosza, bo jedna cegła wiecej do chałupy. mam gdzie mieszkać, lubie moje duże mieszkanie i nie musze sie budować. ale chcę i po prostu boje sie zeby ta budowa nie przerosła moich mozliwości ....

 

a jesli chodzi o wakacje to prawde mówiąc nie pamietam kiedy na takich byliśmy.... człowiek tyra od kiedy pamietam

 

ale orchidea pasuje mi w 100%, no moze w 90% z racji braku zadaszenia nad tarasem.

 

ps. wlasnie dostalam informacje od sprzedajacych ze kasa z banku do nich dotarła. to juz formalnie jestem wlascicielka swojej działki..... prosze nadstawic kieliszki bo polewam szampana.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca się zgadzam....

chcialabym zyć wygodnie, tak jak mi się podoba, bez ustepstw w tym temacie. mam obecnie mieszkanie. garaż naziemny w budynku obok (brrrrrrrr, marze o garazu w bryle domu), mam na dole parkiet a na górze deske barlinecką. wchodzaćc na górę w myślach powtarzam sobie, ze w domu bedzie parkiet zeby mi juz nigdy nic nie skrzypało. mam w łazience na górze przypadkowe półki (zakryte żaluzją drewnianą) i powtarzam sobie, ze bede miala przemyslane szafki w łazience....., mam drewniana kuchnie i tez drewniana chce miec we wlasnym domu itp itd

 

nie chcialabym rezygnowac z tych rzeczy bo mnie nie stać...... a to na co mnie stać jestem w stanie powiedzieć analizując ratę kredytu. Poza tym nie chce mi się żyć odkładając grosz do grosza, bo jedna cegła wiecej do chałupy. mam gdzie mieszkać, lubie moje duże mieszkanie i nie musze sie budować. ale chcę i po prostu boje sie zeby ta budowa nie przerosła moich mozliwości ....

 

a jesli chodzi o wakacje to prawde mówiąc nie pamietam kiedy na takich byliśmy.... człowiek tyra od kiedy pamietam

 

ale orchidea pasuje mi w 100%, no moze w 90% z racji braku zadaszenia nad tarasem.

 

ps. wlasnie dostalam informacje od sprzedajacych ze kasa z banku do nich dotarła. to juz formalnie jestem wlascicielka swojej działki..... prosze nadstawic kieliszki bo polewam szampana.....

 

Wobec tego przyjmij w swoich założeniach proponowany już wcześniej 1mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Fąfalska, na szczescie każdy robi wg własnego uznania. Mysle ze sztuka jest dopasowac dom do swoich potrzeb a na to potrezbny jest pomysl a potem pieniadze.

Nie wszystko co jest super drogie jest dobre i nam odpowiada.

 

Dobrze ze ma sie doswiadczenia z urzadzania domu. My dopiero skonczylismy urzadzac mieszkanie i teraz w domu wiem co bym chciala zrobic tak samo a co zmienic.

 

Najwazniejsze jest zebys ty sie dobrze czuła w swoim przyszłym domu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogród zimowy

http://www.floramedia.pl/o2/o2h.jpg

http://www.floramedia.pl/o2/o2i.jpg

TUTAJ POLECAM FIRMĘ, KTÓRA NAM ROBIŁA. OGRÓD (PROFILE + OSZKLENIE) ZOSTAŁ WYKONANY WE FRANCJI W KOLORZE JAKI CHCIELIŚMY. JEŻELI WZIĄĆ PO UWAGĘ, ŻE LOKALNY ERGON (ZE MSZCZONOWA) OFEROWAŁ PODOBNY OGRÓD (TYLKO NA GRUBYCH BIAŁYCH PROFILACH) 2 -RAZY DROŻEJ TO CENA NASZEGO WYSZŁA BARDZO PRZYZWOICIE.

 

Paweł, Twój ogród zimowy jest przecudny. Jestem nim zauroczona. Czy możesz dać bliższe namiary na firmę? no i ta przyzwoita cena??(może być na priv) My co prawda nie wybudowaliśmy Orchidei, tylko Neptuna z Domusa i mamy w planie właśnie ogród zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Pozwolę sobie podzielić się moimi obserwacjami nt. kosztów budowy O2.

 

Szacuję, że całkowity koszt, na gotowo, z bramą, furtkami, ogrodzeniem, wyposażeniem (1TV, 3 łazienki, pokoje, etc) - po prostu do zamieszkania a nie remontowania, to :

 

1.000.000,00 pln

 

i myślę, że przekroczenie tej kwoty nie jest problemem, przy jednoczesnym braku złotych klamek...

 

i niestety nie ma co się łudzić, że za 400 czy 500 tys. kredytu wystarczy na wybudowanie tego domu od A do Z i po prostu zamieszkanie bez stresu...

 

a tak poza tym, jakoś sobie radzimy ;)

zdjęcia w weekend...

 

pozdrawiam,

 

P.

 

niestety to smutna prawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Na prośbę kilku osób wrzucam kilka zdjęć jak wykorzystaliśmy powierzchnię nad garażem oraz antresola nad środkowym, górnym pokojem.

Powiększona została łazienka o pralnię, a z reszty zrobiona została bibliotek / pokój komputerowy.

Kosztorys Tym, którzy prosili na priva prześlę za kilka dni, muszę zrobić w nim "porządek", bo jest kilka "niezrozumiałych" pozycji, które muszę odpowiednio nazwać.

Pozdrawiam

Paweł1976

 

POWIERZCHNIA NAD GARAŻEM

 

http://floramedia.pl/o2/1.jpg

http://floramedia.pl/o2/2.jpg

http://floramedia.pl/o2/3.jpg

http://floramedia.pl/o2/4.jpg

 

ANTRESOLA

http://floramedia.pl/o2/5.jpg

http://floramedia.pl/o2/6.jpg

http://floramedia.pl/o2/7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji o kosztach... 850 tys. przekroczyliśmy :cry: . Bez ogrodu i bramy (słupki z klinkieru już są). Przestałam już zapisywać wydatki... Już takie "spektakularne" kwoty się skończyły... Budowa systemem gospodarczym, z prac które zrobiliśmy sami to właściwie można policzyć tylko malowanie domu. Z "kosztotwórczych" rzeczy mamy inteligentny dom, ceramikę na dachu, porządny styropian na ocieplenie, drewniane okna, klepkę na piętrze... Hm... co jeszcze... kominek? Za to oszczędzaliśmy na innych rzeczach, np. mamy dość byle-jakie drzwi wewnętrzne. Nie ma za to jeszcze np. kanapy w salonie... W ogóle mebli jeszcze brakuje, zasłon... Kasy też... Szacowany przez nas na początku inwestycji koszt to było 800.000 (lato 2007), dla banku zrobiliśmy kosztorys na 700K. Czyli jakoś bardzo się nie rozjechaliśmy...

Malaza, musimy kiedyś wreszcie do Was wpaść, bo tak sie wybieramy i wybieramy już kilka miesięcy :roll:

Paweł, Twój dom jest rewelacyjnie wykończony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

zapraszamy, kiedy tylko macie ochotę. My jestesmy na budowie czesto, popoludniami - prawie co dwa dni i w weekend - kontrolnie.

Robią nam dach. Ekipa dekarza miala wejsc juz od dzisiaj ale nie wyrobiła się i jeszcze gdzies cos konczą. Maja przyjsc od srody.

 

Pogoda sie psuje i nie wiem czy zdazymy cieplic dom :( :(

Zatem nie wiem czy teraz montowac okna :( :( :(

Moze poprostu odlozyc wszystko do wiosny.

 

Czy ktos planuje ocieplac jeszce w tym roku???? A moze sa specjalne kleje, ktre wytrzymija nizsza temperature???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

Rozumiem ze nie mas instalacji w srodku, ani tynui.Jesli nie palujesz sie wprowadzac jak naj szybczej, tak jak Ania(zalezalo i na czasie). Poczekaj z ocieplenia do wiosny, po montarzu okien:

1) bo inacej jest podwojna robota s glifami przy oknachi i parapetami zewnetzrnimi

2) jesli zaczniesz tynkowac w srodku, a masz dom ocieplonym styropianem..bedes miala problem z wyschniecia tynkow: musis grzac i wietrzyc!

Tak nam radzil nasz kieownik. My zalorzylismy okna i konczylismy srodek, a ocieplalismy w lipcu.

Mozna ocieplac jesli temperatura jest ponad 2C.. nie ma problemu s keliju do styropianu, ale klej do siatki lepej nie moczyc przez pierwszych 10godz!Musa miac siatka ochronna na niego, jesli bedzie padac. Narazie pogoda jak naj bardzej sprzyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...