Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co do projektu- dostajesz "gotowca" -projekt( z ewentualna adaptacja), instalacje wod.-kan, elektr. Reszta na Twojej glowie- warunki przylacza- prad, woda,gaz. Mapki, zezwolenie na wjazd itd. Projekt zagospodarowania dzialki moze Ci zrobic architekt z biura, lub kazdy inny. Nie zapomnij o kanalizacji( szambo) i smietniku- wszystko zgodne z przepisami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuje oszacowac koszty budowy mojej przyszlej orchidei 1. znalazlam zestaw materiałów na stronach archonu ale moze ktoś kupił już płytkę z kosztami od archonu i mógłby mi przesłać podstawowe excelowe zestawienia

- lista prac potrzebnych do wybudowania poszczególnych etapów chałupy , wraz z ilosciami (moga tez być ceny). wlascicie kazdy excel mnie interesuje i tak bede go wypełniac wedle uzyskanych cen od potencjalnych kontrachentów. (a ja bede zamiać projekt gdzies za miesiąc wiec stad moja prosba)

 

bylabym bardzo wdzieczna za pomoc

podaje maila

[email protected]

 

dzieki z góry, jesli ktos pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U nas ok. Mój wczorajszy dzien moge opisac slowami card core!!!

W ciagu jednego dnia zjawili sie chlopcy z meblami do kuchni i 1 lazienki, ekipa elektryków- zmieniali sztyce, pani ola , ktora po raz pierwszy w historii mojej O umyla okna- pewnie trzeba bedzie je jeszcze 3 razy umyc przez grudzień, pan od rolet wymierzyl wszystkie okna, a potem zapowiedzial sie pan parkieciarz by sprawdzic robote swoich chlopcow, i jeszcze o 15 zadzwonili z gazowni ze na poczatku roku beda robic gaz i zebym do blonia zawiozla dokumenty do pozwolenia na budowe- to zalatwia mi bez okresu oczekiwania w satrostwie :D zrobilam wielkie oczy :o - mysle fajnie bede miala gaz na swieta wiec dzis rano kurier odebral paiery i pognal do blonia

w ciagu dnia do firmy przyszly jeszcze zamowione szablony a na koniec intensywnego dnia pojechalismy jeszcze z mezem i zakupilismy sprzet na raty do kuchni i pralke, i jeszcze tem pare innych drobiazgów.

a jeszcze zapomnialam bylam w mojej ukochanej hurowni i zamowilam reszte baterii do lazienek i odbralam moje umywali roca do mojej lazienki.

tak wiec dzien byl mega intensywny- tylko dlaczego wszyscy zjawili sie jednego dnia, co prawda ola i meble byli umuwienia a reszta to tak przypadkiem.

meble kuchenne wygladaja fajnie(beda fronty teak, blat sól-pieprz i szkło na scianie) ale jeszcze nie wszystko jest- reszta w nastepnym tyg, natomiast szafka lazienkowa jest a hebanu na wysoki polyski i jest po porstu boska!!!

bedzie sie pieknie komponowac z lazienkowymi plytkami sublime.

to tyle- a ha jeszcze cylinowanie w nastepnym tyg, potem malownie i do 15 grudnia schody i na wigilie przeprowadzka. :D

mam nadzieje ze nie wyzine ducha na siweta AD 2008 i dotrwam chociaz do sylwestra

 

serdeczne pozowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

Gratuluje postepow i wierze ze masz ostatnio intensywny czas, ale... liczy sie cel, ktory osiagniesz na Wigilie (potem, przez reszte zycia to juz tylko szlify :lol: :lol: ). A ja go osiagne na druga wigilie :lol: :lol:

 

Teraz mamy dach zafoliowany i zaczynaja klasc blache. Pogoda nie sprzyja, wiecdzie wolno i z przerwami, ale podogno za tydzien powinnismy miec polozona blache.

Podpisalismy umowe na okna.

Poza tym szukamy fachowcow od tynkow, docieplenia, hydrauliow i elektrykow.

Firme docieplaaca tez juz mamy zaklepaną na maja 2009

Oni maja juz terminy na 2009!!!!

Hydraulik i elektryk wycene robia od 2 tyg do mieciaca. Strasznie duzo czasu i czekania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- tak mam ciezki czas, ale jednoczesnie bardzi mily, dzis zakupilam ze znajomym elektrykiem wszystkie mozliwe halogeny, wlaczniki, gniazdka, lampy, kinkiety, do calego domu, a ze on ma 40% rabat w jednaj z najwiekszych warszawskich hurtowni to moje ukochane lampy do salony nie dosc ze w tym sklepie byly 300 zl tansze to jeszcze rabat 40% i po podliczeniu kosztow wyszlo ze stac mnie jeszcze na lampe stojacą do salonu i ukochana czarna lampe z krysztalkami do sypialni :D - wymarzylam ja sobie ogladajac zdjecia na forum i bedzie juz u mnie w nastepnym tygodniu.

dostalam tez wycene na rolety wew, na wszyatkie okna + 3 rzymskie

w srode/czwartek cyliniarze, potem malarze, dzrwi wew i schody do 15 grudnia- bedzie dobrze!!!

to nic ze nie moge w nocy spac bo rozmyslam i zastanwiam sie czy wszystko bedzie do siebie pasowac, biorac pod uwage brak architekta wnetrz i wsparcia mojego meza a o zmysle artystyczneym juz nie wspominajac :wink:

bedzie dobrze!!!

a w miedzy czasie znalazlam pania do opieki nad mlodszym dzieckiem, bo chyba nie ogarne sie bez pomocy posiedzi z mala 6 godz. dziennie w domciu to corka chociaz nie bedzie sie nudzila jak ja bede w pocie czola 4 raz myc lazienke woda z octem

serdeczne pozd- znikam na weekend uciekam na wies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superiwona

czekam zatem na zdjecia :D :D

No i co to za superhurtownia z tymi superlampami??? Mozes mi wyslac na priva link???

Ja teraz mysle nad podloga, chcialabym jakis kamien w kuchni i jadalni a w salonie parkiet. Wybor jest trudny a ceny rozne. Uff, a to chyba dpiero poczatek. Ja na meza tez nie mam co liczyc jesli chodzi o kolory... :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG, u mnie parapety mało wystają, ale ja nie mam grzejników.

Superiwona, mimo że my już mieszkamy, to jak tak dalej pójdzie, to nas przegonicie :lol: :lol: :lol: Dopiero co zamówiliśmy zasłony do salonu, kuchni i gabinetu 8) A zakupy elektryczne to dla mnie makabra. Tyle żarówek, lampek, lampeczek ile już kupiliśmy to w głowie mi się nie mieści! A i tak chyba jeszcze wszystkich na podbitkę nie mamy. Gdzie jest ta hurtownia? Czekam na zdjęcia i trzymam kciuki za przeprowadzkę. I zdradź mi jeszcze, co zejdzie tym octem? Może i mi się przyda - mam np. trochę starej taśmy do odskrobania z kafelków :evil: I z drewnianych schodów :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

hurtownia elektomag z brwinowa/ oddzial na połczyńskiej- lampy firmy Massive- jak tylko zaloaza beda fotki.

dzis byl montaz drzwi wew. na dole, a od czwartku cylkiniarze- fotek brak bo bylo juz ciemno a nie mam owietlenia na budowie jeszcze zalozonego :evil:

ze swiatecznych zakupow na nowy dom kupilam szklane platki sniegu -boskie - juz nie moge sie doczekac jak zawisna w salonowych oknach.

serdecznie pozawiam

super budowniczowa- to taka moja nowa ksywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow przez ydzien nikt nic nie pisał :(

troszke szkoda-

z ostatnich news`ów- dzis na urodziny dostalam pozolenie na budowe przylacza gazowego i projekt( za drobna oplata !!!) 12.12 tylko upawomocnic, a pan od 15 zaczyna budowe przylacza na dzialce- w gazowni potwierdzili ze oni tez zaczynaja 15.12, a na swieta bedzie gaz :D

nastepny tydzien zaczyna sie ciekawie- jak go przezyje to bedzie dobrze, bo w poniedzialek montaz drzwi na gorze i gabinecie i przesuwne, od poniedz. zaczynaja prace malarze oraz ekipa od mebli na wymiar.jutro i w piatek elektrycy oraz tata z armatura lazienkowa.

kupilam duzo- za duzo dekoracji swiatecznych :D :D

pozdowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cisza zapadła na naszym forum.

 

U nas dziś wyjeżdżają tynkarze, było ich tyko dwóch. Zaczęli 3 listopada i 4 grudnia kończą. Pogoda na szczęście dopisała tym bardziej że dopiero tydzień temu zostały wstawione okna. A do tej pory w otworach okiennych była folia.

Góra praktycznie już wyschła - przewiewy, na dole jest jeszcze sporo wilgoci. Osuszamy kozą i mam nadzieję że uda się odpowiednio wysuszyć przed mrozem, który pewnie kiedyś przyjdzie.

Tak więc z duma mogę powiedzieć że mam tynki, okna oraz co najważniejsze parapety na których jak wiadomo można już butelkę postawić i parapetówkę wypić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...