Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do Was pytanie, co macie na podłodze w salonie i jaką ma to grubość. Musimy zdecydować się na grubość wylewek tak by ostatecznie terakota i parkiet była na jednakowym poziomie. Widzę że tradycyjny parkiet z drzewa krajowego ma 22mm grubości, jest też duży wybór paneli, desek i innych rzeczy o grubości około 15mm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani!

mam pytanie odnośnie piwnicy, u nas jest tam onko, kratka wentylacyjna, bardzo dobrze odizolowana od ziemi i na styku sciany i podlogi zrobila sie mokra plama- ( nie ma plesni ani stechlizny)to miejsce pod licznikiem wody, ale sprawdzalismy tu nic nie przecieka wiec co to moze byc? jak powinno byc przystosowana piwnica by uniknac takiej sytuacji? na razie wstawilismy wiatrak i suszymy tak. moze ktos podpowie co zrobić?

aha poza tym mieszka sie super! juz przestawilam sie na metraz jeszcze tylko trudno skoordynowac mi sprzatanie bo jak ogarne dół to juz gora do sprzatania- chyba musze sie rozejrzec za jakas pania raz w tyg, to moze troche odsapne,

zaskoczyl mnie tez dom pod wzgledem wys. temperatury w domu, nie mamy jeszcze gazu wiec palimu drewnem i weglem, mamy tylko 30 stopni na piecu a wdomu jak w ulu- chodzimy w krtokim rekawku

a z przyjemnosci wieczorem przepalam sobie w kominku- mam taki ktory ogrzewa tylko salon- i jest super :D

dzieciaki pokochaly swoje pokoje

a maz tylko czeka na meble do gabinety- zeby poukladac swoje ksziazki,

pozdawiam :D

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superiwona : może tam przemarza ściana i skrapla się we wnętrzu para wodna z powietrza ? Zobacz czy miejsce z plamą jest bardzo zimne.

 

Fąfalska : przeczytałem że decydujesz sie na inny projekt MGProjekt Topaz. Sprawdź czy nie ma konfliktu z planem zagospodarowania lub z warunkami zabudowy. U mnie np. można stawiać domy z dachem o minimalnym kącie nachylenia 30st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jestesmy na etapie projektowania pomieszczen.

Czy ktos robil w salonie parkiet a na okolo plytki lub kamien? Mi sie takie rozwiazanie podoba. Dzis mierzylismy ile mialoby byc tego parkietu i wyszlo ze ok 12 m. kw. Zastanawiam sie czy to nie za malo i optycznie bedzie zle wygladac....

I w ogole mam pelno dylematow....jak rzadzic ten dom, zeby go nie oszpecic :oops: :oops:

Iwona, czekam na zdjecia :lol: :lol:

 

Do malowania jeszcze dluuuga droga :-) :-?

 

Chetnie sprzedamy stemple po budowie, chyba ok 80 szt., osznurowane, wszystkie proste. jakbyy ktos chcial, zapraszamy :D

 

pozdrawiam wszystkich "Budowniczych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker my malowalismy duluxem i powiem super farby- wydajne!!! zawsze ten sam odcien, nie cuchną! zapachem farby całe wnetrza mamy w kolorze magnolii, tylko pokój syna w farbach nobilesu bo dulux nie mial ladnych odcieni zieleni> tez moge polecic ta firme ale dulux jakos bardziej ekonomiczny. do pomieszczen typu lazienka, kuchnia sa specjalne farby

malaza zdjecia wkleje obiecuje w tym tyg. :oops: sorki

u nas salon tylko w parkiecie uwzgledniajac płytki na około pamietaj o syficie podwieszanym- jak robisz zeby pokrywal sie z podloga- wydaje mi sie ze takie rozwiazanie jest najlepsze

co do wnetrz- ja podgladalam forum- piekne rozwiazania pomieszczen za darmo :lol: i troche doswiadczenia w pierwszym mieszkaniu zrobilam pare bledów i teraz staralam sie je uwzglednic biorac poprawke na dwa szoguny biegajace po domu- dzieciaki szybko udowodnily ze sa jeszcze z male na jesna skorzana kanape- czyszcze ja pewnie ze 3 razy w tyg -ale znalazlam sposob chusteczki typu pampers- bez detergentów, chemi szybko czyszcza powierzchnie potem recznik papierowy do sucha i juz

dzis ze starego mieszkanie przewiezlismy kwiaty i okazalo sie ze salon teraz jakis taki malutki- moje drzewko brzózka ma prawie 2m wyskokosci i blisko 3 w obwodzie- wiec troche duza jest druga zostala w gabinecie- podobnej postury! reszta duzych doniczek czeka na meza i transort na góre.

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona,

czekam na zdjecia przede wszystkim Twojej kuchni. Jestemm na etapie projektowania i jestem ciekawa jak zaplanowalas rozmieszczenie sprzetow AGD.

Dzieki za uwage z sufitem podwieszanym, ale my bedziemy go miec tam , gdzie musimy ukryc rury od rekuperacji. Jezeli chcialibysmy jeszce nad podloga to byloby za duzo. Ale zobaczymy. W salonie, jadalni i kuchni planujemy granit, dlatego tak zalezy nam na polozeniu drewna, aby ocieplic pomieszczenie.

A co do salonu, to prawda. Nie jest za duzy. Przez duza jadalnie i rozlozysty wykusz salon trzeba naprawde dobrze zaplanowac, aby nie zagracic.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :)

My też w całym domu będziemy mieli magnolię. Poza sypialniami dzieciaków i naszą (mokka+budyń waniliowy)

 

Miał być wszędzie budyń, ale po pierwsze straszny problem z dostępnością, a po drugie bezsensownie drogi.

 

Co do salonu... my przenieśliśmy jadalnię na tył domu, zobaczymy jak się sprawdzi (jakiś wózek z Tesco trzeba będzie "pożyczyć" :D )

 

Generalnie to mamy wywaloną ścianę (jak patrzymy na kominek) z obu stron po trochu. Z jednej strony wejście do jadalni, z drugiej na schody.

 

Tak się zastanawiam czy kolumnę czymś obłożyć... nawet kupiłem ładny kamień, ale był koszmarnie gruby i za drogi, więc oddałem.

 

Ostatnio znowu coś mi w oko wpadło w normalnej cenie, ale sam nie wiem...

 

:)

 

a tak poza tym to mamy kryzys :D

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyzstkich

Od jakiegos czasu sledze ten post na forum, bo z zona zastanawiamy sie nad budowa domu i myslimy wasnie o projekcie orchidea. Mamy waska dzialke i zaden inny sie nie za bardzo miesci.

I mam prosbe o pomoc. Wyczytalem ze taki dom powstal w Lublinie lub jego okolicach i czy mogl by mi ktos powiedziec w ktorym miejscu. Podjechal bym sobie z zona i zobaczyl jak wzglada z zewnatrz bo zadne zdjecie nie zastapi realu. Mieszkam w Bilgoraju, moze ktos wie o domu orchidei ktory powstal w blizszej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacemaker,

ja tez planuje oblozyc lupkiem ten skosmy slupek. Planowalam tez tam akwarium obustronne, ale podobno tak nie mozna, bo to slup nosny i dziur nie mozna robic, zeby sie nie zawalilo :o :o

Trzeba naprwade pomyslec nad ustawieniem tego salonu, aby go nie zagracic i zeby bylo troche miejsca. Jak dla mnie jadalnia moglaby byc mniejsza a salon wiekszy, ale zobaczymy. Juz i tak nic nie zmienie :-)))))

Zundi,

Ja ogladalam zdjecia Orchidei chyba kolo Rzeszowa i zakochalam sie :-). To przesadzilo o wyborze tego projektu. Nie bylam tam, ale wlasciciel jest budowlancem i budowal ja dla siebie. Wykonczyl ja rewelacyjnie. Zaluje ze jest tak daleko i nie moge tam pojechac. Dla ciebie jest blizej.

Jak cos, dam Ci maila.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana skośna jest w O1 w O2 jej nie ma. Według mnie ta krótka skośna ściana w O1 pełni rolę kolumny podpierającej krzyżujące się nad nią dwa podciągi. Z uwagi na ten fakt też bym odradzał wstawienie zamiast niej akwarium. No chyba że z odpowiednio grubymi szkłem - to taki mały żart.

Czy w swoich Orchideach stosowaliście papę termozgrzewalną na chudziaku na dole ? Czy też zdecydowaliście się na 2 x folię ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas pierwsza katastrofa budowlana :(

w nocy uslyszelismy wielki huk, zerwalismy sie na nogi- maz myslal wlamanie, ja ze szafka spadla ze szklem, bo alarm nie wyje, z sercem na ramieniu schodzimy na dol, na gorze dzieciaki dra sie w niebo glosy wystrasone na maxa, maz kij w reku i na dol ja wchodze do kuchni, boze nic sie nie stalo maz wchodzi do salonu a tu...................................................................

zyrandol potluczony lezy na stole, reszta dynda na drutach, kwiaty w wazonie na podlodze klosze pobite jak ochlonelismy okazalo sie ze elektrycy przymocowali nasz piekny ,drogi, ciezki szklany zyrandol na dwa male wkrety. nie bede sie denerwowac i pisac jakimi epitetami ich okreslilam!!!

po przezyciach nocnych, sprzataniu rannym i nerwach maz zadzwonil do "fachowców" szef przyjechal obejrzal pokiwal glowa, naprawil co bylo do naprawienia i zamówil zyeandol na wlasny koszt po poludniu przyjechali cala ekipa i poprawili- czyli mocowali jeszcze raz wszystkie zyrandole w saolonie- i posprawdzali reszte w domu

 

 

do tej pory mysle co by bylo gdyby...

a wieczor porzedzajacy "wypadek" my z dzieciakami caly wieczor gralismy w scrable i synek na kompie.nawet nie chce myslae jaka tragedie mogla by byc gdyby stalo sie to pare godzin wczesniej...

z dorbych wiesci 12 lutego bede miala GAZ!!! :D :D :D

NARESZCZIE

pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superiwono to szczęście w nieszczęściu, że tak się stało. Ale elektryk trzeba powiedzieć gościu na poziomie. Jak to jest, człowiek czasem nawet we własnym domu nie może czuć sie bezpiecznym. Życzę Ci aby takie sytuacje już sie nie przytrafiały...... a tak poza tematem to czy możesz zamieścić zdjęcie klatki schodowej. Kiedyś prosiłam bo pisałaś o tynku który tam masz i o oświetleniu. Jest jedno zdjęcie na forum z oknem na klatce ale tynku tam nie widać.

Bardzo Cię proszę!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani oto zdjecia kuchni i klatki schodowej na prosbe budujacych Orchidee2

ogolny balagan opanowany wiec moge pokazać

kuchnia fronty fornir teak blaty pieprz/sół szkło matowe, chociaz brakuje jescze 2 platow szkła, które beda umiejscowione po bou stronach okna obao zlewu, beda niskie tuz pod parapet.

nie mamy spizarni, tu stoi lodówa, uwazam ze piwniczka jest wystarczajaca, ja mam jeszcze szafe w kotłownio-pralni miejsca jest multum

stół z tego samego forniru ale malowany na kolor dzrwi wew. krzesla ikea

oto zdjecia

http://images32.fotosik.pl/451/248af647cc79cfccm.jpg'[/img]

[/img]

 

http://images32.fotosik.pl/451/248af647cc79cfccm.jpg' alt='248af647cc79cfccm.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgubialm zdjecie

 

a oto klatka schodowa

[/img]http://images32.fotosik.pl/451/e89596636431d696med.jpg

http://images32.fotosik.pl/451/e569c8e15dfda57dmed.jpg

http://images39.fotosik.pl/56/a9908875dae9530dmed.jpg

http://images34.fotosik.pl/452/e1e848a71875f985med.jpg

 

schody debowe

tynk- to gips pomalowany farba z pigmentem a nastepnie lakierowany lakierem wodnym

pozo aha poszukam jeszcze zaginionego zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...