Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cos tak cicho ostatnio tutaj, a ja wrocilam sobie do czytania watku od poczatku i tak mi sie przypomnialo, jak kupilismy dzialke i znalazlam ten watek i czytalam z taka zazdroscia, ze juz wszyscy buduja ...

Ech ...

ale ten czas leci ...

U nas elektryka z grubsza zaloznona, hydraulika tez, tynki wyszly z piwnicy i robimy parter.

 

Troszke zalamuje mnie ten kryzys i kurs franka ...

Niestety kredyt mamy wlasnie w nich, no i jeszcze nie zakupilismy pompy ciepla, a eurosie tez poszly w gore to i pompa poszla ....

 

A propo pompy, czy ktos moze slyszal o wentylacji za jej pomoca?

Podobno jest porownywalna do rekuperacji a juz nie trzeba duzo wiecej inwestowac.

Facet nas do tego namawia i chyba sie zdecydujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja sie głowie nad kuchnia i AGD???

Mozecie cos polecic ze sprzetu AGD?

 

U nas hydraulicy skonczyli i elektryk jezcze tydzien i moga robic tynki. A ekipa od tynkow ma obsow i moga wejsc dopiero ok 15 kwietnia :evil: :evil: :evil:

Chyba poszukamy kogos innego ...

Albo zaczniemy robic wylewki a potem tynki. Czy ktos z Was robil w takiej kolejnosci??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

my mielismy tynki a potem wylewki.

Nie jest dobre rozwiazanie zamiana kolejnosci, bo po tynkach, bedes miala slady na wylewkach, a i tynkarze beda mialy troche problem z wykonczenia rownych scian przy samej wylewki.Jesli nawet zostanie lekka nierownosc, potem styropian i wylewka wszystko ukrie. U nas byli tynki tradycjiny.. i troche brudu bylo.

My dzis odebralisny swiadectwo charakterystyki energetycznej.

U nas na 100% bedzie lodowak Whirpoola do zabudowy, i kuchenka Amici. Mamy takich w tej chwili juz 8 lat.. bez zadnych zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

Dziekuje za informacje, dzieki ktorym nasz szalony pomysł pójdzie w odstawkę.

 

Zaczynamy tynkować w najbliższy poniedziałek. Inne budowy mają poślizg i ekipa przyjdzie do nas. :lol: :lol: Juz od 9 marca!!!

Nie mamy okien i trzymamy mocno ksiuki za pogodę.

Czy ktos z Was ma kozę na sprzedanie??? Moze byc potrzebna.

 

Elektryk musi wrzucić tempo 2 swojej pracy bo ekipa tynkarska będzie mu stała nad głową :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

Dziekuje za informacje, dzieki ktorym nasz szalony pomysł pójdzie w odstawkę.

 

Zaczynamy tynkować w najbliższy poniedziałek. Inne budowy mają poślizg i ekipa przyjdzie do nas. :lol: :lol: Juz od 9 marca!!!

Nie mamy okien i trzymamy mocno ksiuki za pogodę.

Czy ktos z Was ma kozę na sprzedanie??? Moze byc potrzebna.

 

Elektryk musi wrzucić tempo 2 swojej pracy bo ekipa tynkarska będzie mu stała nad głową :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My montowaliśmy heby, ponieważ stwierdzilismy ze kontrukcja dachu musi byc solidna.

O ile pamietem, to nasz kierowni stwierdzil ze jesli bylaby blachodachowka to mozna z nich zrezygnowac i zrobic wiedzbe drewniana. Jesli planujesz dachowke - to absolutnie - nie.

 

U nas praca wre! Sprzetamy wnetrza, bo tynkarze juz od wtorku wchodza. Ekipa nie zyczy sobie zadnego gruzu. Kladziemy tynki cementowo-wapienne, rozrabiane na budowie, takie jak 1000 lat temu.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

u nas tez sa tynki tradycjiny, takie jak napisalas z przed 1000 lat. Moge tylko doradzicze by ci tynki nie penkaly, tam gdzie masz slupy drewniany(na podasze), myl zastosowalismy system: na drewniamy slup, gabka (jak pod panele drewniany), na tej gabki siatka metalowa i na to wszystko tynk.To wszystko robylismy, bo drewno pracuje. Tynki mamy juz ponad rok..tam nic nie popenkalo..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

dzieki za radę. Powiem o tym męzowi. My planowalismy sciany ze slupami obudowac płytą K-G.

Nie wiem co jest lepsze, ale przekaze SPECJALISTOM. Niech zadecydują.

 

U nas, dzis zawitali tynkarze o 9 rano. Sześć postawnych i skrzętnych panów. Agregat przywieżli duzym samochodem, ekipa busem, za nimi ciężarowka z pachem a na koncu przyczepa kempingowa.

Jednym słowem, ruszylismy ostro z tynkami. Elektryk zdębial bo ma jeszcze sporo do dokonczenia, a ekipa pewnie będzie go szybko gonic. :lol: :lol:

Dobrze ze sie cos w koncu dzieje !!!

Tylko z projektu kuchni jestem niezadowolona, a z wyceny jeszcze bardziej.

Czy nie sadzicie ze wycena jest troche przesadzona???

Zabudowa drewniana - 34 000, AGD - 20 000. :o :o :o

 

Szukam teraz innej firmy solidnej, ktora wykona mi meble kuchenne... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

twoje tynki bede s agregatem, to XX wek, ale u nas naprawda bylo jak dawno temu: wapno(waw workach)+specialna becka na moczenia wapna. Tynki robione recznie, ekipa 4 osobowa robyla 3,5tygodni, bez sufitow.I naprawad tezko parcowali, wogule sie nie obilai. Tearz rozumiem ze twoj elektryk mial strach w oczach.tynki poleca migem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tynki były rzucane ręcznie. 2 osoby 4 tygodnie, przełom listopada i grudnia, poczatkowo w oknach była folia - zimno. Pełny szacun dla ich pracy, mogę polecić.

 

Teraz kończą kolejny etap hydraulicy i być może w przyszłym tygodniu będą wylewki.

 

Coś ta zima nie odpuszcza.

 

Szukam glazurnika z polecenia, może ktoś z Was da mi kontakt.

 

Pozdrawiam, DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krycie dachu to mogę polecić ekipę Pana Czesława Wrzoska (mam jego pozwoleństwo na podanie nazwiska) 601-37-23-85. Można się powołać na Darka z Józefosławia. Może nie są najtańsi ale są OK. Nawet się nie obejrzysz a dach już będzie skończony. A sposób transportu dachówek na dach zasługuje na uwiecznienie kamerą. Otóż z małpią zręcznością rzucają sobie dachówki. Np. jeden stoi na ziemi i rzuca koledze stojącemu na skraju dachu. Ten odrzuca następnemu który stoi w środkowej części dachu a ten odrzuca człowiekowi stojącemu na szczycie dachu, który podaje facetowi mocującemu dachówki. Czasem w powietrzu są na raz dwie dachówki, na początku i na końcu tego łańcucha. Patrzyłem się na to wielokrotnie i nie zauważyłem żeby któryś nie złapał. Być może jest to powszechne wśród dekarzy ale na mnie zrobiło wrażenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Muci,

przekazalam sposob polozenia tynku na drewnianych belach i tak zrobili. Wielkie dzięki za podpoiwedz. Nasi specjalisci powiedzieli ze jeszce sie z tym nie spotkali wiec poeksperymentuja. :-? :-?

Ble eksperyment sie powiodl...

 

U nas jeszcze przyspieszamy. Wczoraj zadzwonil pan, ktory robi nam okna i chce przyjechac do nas 4 kwietnia na montaz. Potem wyjezdza za granice i montaz moglby sie odwlec ok 3 tyg.

 

Ulozylam grafik poszczegolnych ekip (tynki, hydraulik, elektryk, wylewki i okna) i jest szansa ze na 4 kwietnia sie wyrobimy, ale dni mamy policzone co do jednego. Nie moze byc obsowu, ani jednego dnia!!!! Bo caly grafik sie psuje.

Z ekipy tynkarskiej jestesmy zadowoleni. 6 osob pracuje do wieczora i planuja w dwa tygodnie nam zrobic ten dom.

 

Moze ta pogoda sie w koncu wyklaruje...

pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

ja bym radzila montaz okien po 4 kwietnia, te 3 tygodnie cie nie zbawia..a wszystko troche przyschnie. Tez nie jest dobrze jak ktos chodzi po swiezych wylewkach. My nie zrobylismy jedna rzec przed wylewkach... i troszecka zaluje. Nie wstawilismy stylarze pod geberitach. Dobrze by bylo, ze by stylarze byli zamontowany przed wylewkami. Sa bardzej stabilny.

o pogodzie sie nie martw..gorzej jak sie zrobi upal..;-)) Temperatura do -3C..nie zaszkodzi ani wylewka , ani tynkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

Temperatura do -3C..nie zaszkodzi ani wylewka , ani tynkowi.

 

Ja właśnie mam taką sytuację, że mogę mieć wylewki w przyszłym tygodniu. Ale wiem że ogrzewanie podłogowe powinno być mapełnione wodą podczas wylewania wylewki. W nocy spada temperatura poniżej 0. Mam wiec pytanie czy z wylewką powinienem poczekać. I czy dopuszczalne jest położenie wylewki bez ostatecznej próby na szczelnosć hydrauliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG,

proba czesniniwa musi byc. Ale my nie miesmy wody w podlogowce, jak robylismy wylewki. Pierwszy raz o tym slysze, ze ma byc woda w podlogowce przy wylewkach. Juz drugi rok wszsytko dziala bez zarzutow. My wylewki robylsmy pod koniec pazdriernika. Musielismy po wylewkach zatkac wszsytkie otwory, ze by wiatar nie chulal po domu, i ze by welewki wysychali rownomiernie. Z mezem 1 den robylismy ramki do oknach, nie zle sie napracowalismy.Okna i drzwi garazowe montowalismy 3 tyg. po wylewkach. Pan ot wylewkach mowil ze po 2 tyg jest wszytko ok..ale u nas byla obsuwa jeszce 1 tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...