Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam prośbę -czy ktos mogłby mnie oświecić co do stropu jaki zrobić lepiej terriwa,czy ten żel- betonowy z deskowniem i pełnym zbrojenie?Jakie są zalety i wady obdwu? :(

 

I jeszcze jedno czy pamiętacie bądz macie zapisane ile szt POROTHERMU Wam poszło 25 i 12

 

Trzeba spojrzeć na ceny, co w obecnej sytuacji się bardziej opłaca. Czy pieniądze wydać na deski, beton i pręty czy na gary terriwy i belki. Zalety stropu lanego to mniejsza grubość i większa dowolność stawiania ścianek działowych na górze. Terriwa powinna być raczej tańsza ale pewnie zależy to od konkretnej sytuacji.

Ja mam terriwę, tak jak w projekcie.

 

Porothermu 25 wyszło mi 38 palet ale miałem kilka niewielkich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tknu244,

d tego co podal DG, moge dodac jescze jedna wada Teriva: jest problem po otynkowanie sufitach..widac belki..Tak maja moje dwuch sasiadow, dla tego u nas sa wszedzie sufity podwieszany. + Teriva, jesli przewidujesz rekuperacja, nie masz problemu s otworow w stropie terivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

ja bym radzila montaz okien po 4 kwietnia, te 3 tygodnie cie nie zbawia..a wszystko troche przyschnie. Tez nie jest dobrze jak ktos chodzi po swiezych wylewkach. My nie zrobylismy jedna rzec przed wylewkach... i troszecka zaluje. Nie wstawilismy stylarze pod geberitach. Dobrze by bylo, ze by stylarze byli zamontowany przed wylewkami. Sa bardzej stabilny.

o pogodzie sie nie martw..gorzej jak sie zrobi upal..;-)) Temperatura do -3C..nie zaszkodzi ani wylewka , ani tynkowi.

 

Muci,

dla mnie kazdy tydzien jest wazny, bo chcemy sie wprowadzic w sierpniu. :D

Szczerze mowiąc chce jak najszybciej i juz sie nie moge doczekac przeprowadzki. :lol:

Dlaczego geberity trzeba montowac przed wylewkami? Nasz hydraulik powiedzial, ze montaz po wylewkach jest lepszy...

 

U nas tez jest Teriva. Zbrojenia robi sie strasznie dlugo. Piwnice mamy z litego betonu, robili ja dwa miesiace.

U nas niestety tez bedzie sufit podwieszany w salonie. Nie jestem z tego zadowolona, ale jak inaczej zamaskowac uskok w jadalni pod balkonem????

Moze macie jakies pomysly?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

ja rozumiem ze kazdy tydzien jest dla ciebei wazny.i dla tego bez okna wylewki wyschna szybczej. na dodatek i tak nic nie zrobys w srodku, dopuki wylewki nie wyschna..to jest tak min s 3 tygodnie..Ale za to mozna spokojnie ocieplac podasze. My tak zrobylismy..Ocieplylismy stryszka przed wylewek.. i 3 tyg po wylewkach, wesli od ocieplania w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

My mamy na dole sufity podwieszany, bo stwierdzylismy ze kost prawie taki sam..ale nie ma klopoty s dodania dowolnym punkcie oswietleniaowym na suficie.Mozna zmeniac bez problem,.Nie ma kucia.

Jesli chodzi o geberitach..my mamy sciany s porotermu, poroterm nie czyma dobzre kolkow. A zamontoranie do podlogi.. tez nie jaest bardzo satbilne( bo masz wylewka 7cm+10cm styro+chodziak). Jesii zamontujesz geberit przed wylewkach.Mas bardzo satbilna podstawa. u nas to wyslo przy montarzu geberitu w dolnej laziece.Glazurnicy i hydraulicy musieli sie nie zle nakombinowac.

Jesli chozi o sufit w salonie, my mamy tak: przeklejona plyta gypsowa na wykuszu..zlicowana s reszta sufitu.Sufit obnizony o 7cm.Daje jedna plaszcyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

My mamy na dole sufity podwieszany, bo stwierdzylismy ze kost prawie taki sam..ale nie ma klopoty s dodania dowolnym punkcie oswietleniaowym na suficie.Mozna zmeniac bez problem,.Nie ma kucia.

 

Jesli chozi o sufit w salonie, my mamy tak: przeklejona plyta gypsowa na wykuszu..zlicowana s reszta sufitu.Sufit obnizony o 7cm.Daje jedna plaszcyzna

 

A nam zaproponowali taka ramkę dookola salonu 60 cm ( w kuchni tez tak samo). I moze zrobimy podswietle, ale podobno to tanie nie jest, zobaczymy.

Podobno jak ramka bedzie biala a sufit w kolorze scian to optycznie to podnosi pomieszcenie...

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malaza

 

Połóż sobie jakąś folie przygniecioną cegłówkami na wykuszu. Podczas intensywnych deszczy niezaizolowany wykusz może przepuszczać wodę i tynki na suficie pod wykuszem mogą odpaść.

 

DG,

nie rozumiem, napisz wiecej o co chodzi. ja mowilam nie o izolacji balkonow ale o uskoku w jadalni i co z tym zrobic... chyba ze pisze jakos koslawo. Moze to ze zmeczenia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

 

powklejaj zdjecia, pleaseeeeeeeeeeee :D :D

Ja nie chce halogenow montowac tylko takie podswietle (swiatlo wydobywa sie zza plyty KG.

I kolorystyke tez taka masz??? Sciany i sufit w kolorze a ramka biala???

 

U nas w kuchni tez tak bedzie i planujemy dac takie swiatlo zeby nie montowac zyrandola. Zwicajacy zyrandol bedzie nad barkiem. Pomyslelismy ze kuchcnia jest zbyt mala na dwa zyrandole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaza,

jak pojade na dzialke zrobie zdiecia i wstawie. Na razie jest to tylko zagruntowane. Bedzie bialy sufit, a sciany delikatna zolc. U nas sa w plany tam wstawic wezy ledowe..(sa drosie) lub jerzynowki(duzo tanszy). Robylismy proba s jerzunowka..wyglada to super. Listwy sa s poliesterenu, a nie styropianowe, bo lepej widzac struktura. U nas w kuchni, na razie taka liswa nie ma, zastanawiamy sie. ale beda 2 rzyrandole, jeden nad stolem(przy okno s boku domu) i jeden posrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale dziś wieje!!!

Malaza, ja za sprzęt AGD do kuchni dałam chyba ok.15tys. Też nie mało, ale mam lodówkę Liebherra, młynek do odpadków (polecam bardzo!) i płytę indukcyjną (Elektrolux); nie wiem co tam jeszcze z "szaleństw" :lol: Zlew Blanco (1,5 komory), zmywarka Siemens, piekarnik AEG Elektrolux. Niestety z tego co pamiętam to meble (drewno) i blat + stół z konglomeratem też ponad 30tys. wyniosło... Ale byłam przygotowana, że to tak wyjdzie. Niestety. Na szczęście jestem szalenie zadowolona ze swojej kuchni. Szafek mam mnóstwo, jeszcze wolne miejsce gdzie-niegdzie zostało.

Muci, kiedy przeprowadzka? Wasza barierka do schodów to będzie prawdziwe dzieło sztuki! Nie wiesz przypadkiem, czy Małgosia już mieszka? Światło tam prawie zawsze widzę przejeżdżając...

Superiwona, jeszcze raz składam gratulacje "poprzeprowadzkowe" :lol: Szybko Wam to poszło. My zasłonki pół roku po przeprowadzce wieszaliśmy :lol:

 

To tak na szybko, co mi się rzuciło w oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malaza

Chodziło mi o zabezpieczenie sufitu wykusza przed zalewaniem deszczem. Teraz ciągle pada. Radziłem żeby na piętrze położyć na podłodze wykusza folię – tymczasowo (folia na podłodze tego balkonika nad wykuszem). Tak by woda nie zalewała zewnętrznej powierzchni wykusza. Wylany tam beton może przepuszczać wodę aż do sufitu w salonie. Świeży tynk może odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

oj Anusia, dlugo cie nie bylo...U nas na ulicy wszyscy juz mieszkaja. Gosia mieszka ot parzdziernika..tylko u nas jest zastoj. Mam nazdeje ze jakos nam je ulorzy i sie uda we wrzesniu juz zamiszkac. Wies ja mam obsesia, ze by to zrobyc tak jak marzylam... i niestety to troche musi potrwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muci,

rzeczywiscie ladnie wyszly Wam te sufity, jestem pod wrazeniem. Tylko u nas nad wykuszem bedzie proste wykonczenie, zeby zaslonic uskok.

Ja sie boje ze u nas, dzieki sufitom, bedzie za nowoczesnie. Nie chce nowoczesnego wnetrza i chce nad tym panowac, ale nie wiem czy sie da. A wykonczeniowka dopiero sie zaczyna :roll: :roll:

 

Ania,

dlugo Cie nie bylo. Napisz wiecej jak sie mieszka, jak sprawuja sie kuchnia, lazienka, ogrzewanie...

Zapraszam po rekawiczke :D a przy okazji na wizje lokalna na naszej budowie.

Z ta kuchnia to mam wielki problem.

Ostatnio dowiedzialam sie o frontach niemieckich, ktore maja 4 szuflady w slupku (a nie 3 i wysoki cokol). Tyle ze te fronty maja tylko nowoczesny design... :-? :-?

A co do AGD to szukam piekarnika z funkcja pary i znalazlam tylko Siemens ale jakis maly, wys. 45 cm.

Tez bede miala mlynek do odpadkow!!!

Jak moj projekt kuchni zostanie poprawiony to zamieszce zeby poznac Wasze uwagi.

 

DG,

dzieki za uwage, przekarze fachowcom. Myslalam ze ci chodzi o jakas folie na stale i zupelnie nie wiedzialam jak to zrobic. :oops: :oops:

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...