Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja planuje jeden, gruby, szeroki parapet. :-)

Jak zamontuja, napewno pokaze, ale to dopiero w polowie kwietnia.

 

Ja walcze z ta moja zabudowa kuchenna, w weekend sama wymyslilam jakies rozwiazania teraz chce zeby mi to wrysowali....

Najchetniej zrezygnowalabym z tego studia bo nie maja wyczucia do tradycyjnych kuchni. Chyba specjalizuja sie w nowoczesnych meblach, ale tego nie bylo do tej pory widac.

Tylko troche szkoda kaski, bo zaplaciclismy duzo jak na projekt i mąz stwierdzil ze musimy od nich wyeksekwowac jakis akceptowalny projekt.

Najgorsze ze kreuja sie na superprofesjonajistow, szkolenia za granica itp...

:-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas,

u nas tez jest maly grzejnik pod oknem w wykusu.

Dzecydowalismy sie na 3 nie zalezny parapety, tylko ze ten srodkowy, bedzie szerszy. Beda parapety miranti, ale montarz po 4.05. Dopiero w tedy moge rzucic zdiecia.

 

A jak będzie wyglądała przerwa pomiędzy parapetami? Czy może będą połączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas,

ze by te parapety byli polaczone, musis gi zamowic u bardzo dobrego stolarza, lub kamieniaraz. U nas sa parapety s miranti, i zamowilismy tam gdzie robia okna, nikt w fabrice sie nie chcial podiac wizac rozmiar i zrobyc tak ze by ich polaczyca nam zalerzalo nam na ten sam kolor i mateial, co okna Tak ze beda osobno, nam to nie przszkadza, bo to prawie nie bedzie widoczne, bo firanka to schowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgubialm zdjecie

 

a oto klatka schodowa

[/img]http://images32.fotosik.pl/451/e89596636431d696med.jpg</p><p> http://images32.fotosik.pl/451/e569c8e15dfda57dmed.jpg</p><p> http://images39.fotosik.pl/56/a9908875dae9530dmed.jpg</p><p> http://images34.fotosik.pl/452/e1e848a71875f985med.jpg</p><p> </p><p> schody debowe</p><p> tynk- to gips pomalowany farba z pigmentem a nastepnie lakierowany lakierem wodnym</p><p> pozo aha poszukam jeszcze zaginionego zdjecia

 

 

 

Czym nakładaliście ten tynk tzn gips :) chodzi mi o metodę by uzyskac taki wzór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

gips nakładano zwyklą packą duzą kwadratową, potem malowalismy farba z pigmentem i lakierowalismy lakierem wodnym

 

co do parapetów u nas sa 3 oddielne środkowy troche węższy wyszedł, ale optycznie to prawie nie widac tego, poloczone sa ze soba

serdeczne pozdowienia z zimowego zasypanego mojego miasta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

musze sie z Wami podzielic moją radościa, którą wczoraj przezylam w momencie, gdy zobaczylam otynkowany salon i hol.

Zwykle wchodzilam do domu, otwieralam drzwi i ....bylo czerwono (pustak Max) a potem szaro (zaszprycowane).

A wczoraj ................

Kiedy pojechalismy wieczrem, otwieram drzwi a wszedzie jest biało!!!!!!!!!!

Wrazenie jest niesamowite, bo zrobilo sie bardzo domowo i optycznie jest o wiele wiecej miejsca. Panowie naprawde bardzo sie staraja, rownaja i rownaja.... Mamy tynki cementowo-wapienne i bylam przygotowana na to ze bede miala porowate sciany, tak jak teraz w mieszkaniu.

A tutaj - mile zaskoczenie. Sciany rowniótkie i bialutkie i pory na scianie nie sa w ogole widoczne.

To chyba najlepsza ekipa, jaka do tej pory byla u nas na dzialce!!!!!!!!!!!!

 

Nie wiem czy Wy mieliscie takie samo wrazenie, moze ta moja radosc jest banalna z Innego punktu widzenia, ale sie ciesze, bo do tej pory jakos nie mielismy szcescia do wykonawcow.

Dzis Panowie tynkarze sprzataja i koncza prace.

Od wczoraj dziala hydraulik a w poniedzialek wylewki.

Ciesze sie ze prace tak ida, ale juz jestem troche zmeczona..... a tam, odpoczne jak sie przeprowadzimy :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a co do kuchni....

 

Dalam se spokoj z profesjonalnym studiem kuchennm, od ktorego nie moglam wyekzekwowac ladnego projektu (pewnie przez te szkolenia za granica , poprzewracalo im sie w glowie....).

Zadzwonilam do mojego stolarza, ktory robil nam meble do mieszkania.

Przyjechal, pomierzyl, usiadl w kuchni na deskach i narysowal projekt na kartce, ktory w 100% jest ładniejszy i praktyczniejszy od tego ze studia.

Facet ma naprawde wyczucie estetyki, a jego rysunki sa tak dokladne jak wizualizacja w komputerze.

Bylam pod wrazeniem, tym bardziej ze wspolpraca z "profesjonalnym studiem kuchennym" kosztowala mnie sporo nerwow (i kasy tez).

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

gips nakładano zwyklą packą duzą kwadratową, potem malowalismy farba z pigmentem i lakierowalismy lakierem wodnym

 

:D

 

Zrobiłam taki tynk gipsem :) teraz czas to pomalowac powiedz mi czym to malowaliście pędzlem gąbka wałkiem ?? czy to przecieraliście jednym kolorem czy cos jeszcze było robione ? a ten lakier wodny to coś bezbarwnego ?? i specjalnie do tynków to jest bo niewiem gdzie tego szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wyglądało to nastepująco- po nalozeniu gipsu, jak wyschlo malowalismy to frba z pigmentem- i nastepnie lakierowlosmy to tym wodnym lakierem zwylkym waleczkiem. kupione to bylo w zwyklym sklepie z farbami

moj brat podobny tynk zrobil, ale lakier wodny wymieszal z pigmentem i tynk polakierowal- wyszlo tak samo jak u mnie

 

co do twojego tynku- wyszedl super :D

u mnie w kotlowni zwykle plytki, piwnica jeszcze czeka na fundusze :(

serdeczne pozowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wyglądało to nastepująco- po nalozeniu gipsu, jak wyschlo malowalismy to frba z pigmentem- i nastepnie lakierowlosmy to tym wodnym lakierem zwylkym waleczkiem. kupione to bylo w zwyklym sklepie z farbami

moj brat podobny tynk zrobil, ale lakier wodny wymieszal z pigmentem i tynk polakierowal- wyszlo tak samo jak u mnie

 

co do twojego tynku- wyszedl super :D

u mnie w kotlowni zwykle plytki, piwnica jeszcze czeka na fundusze :(

serdeczne pozowienia

 

Własnie wróciłam ze sklepu z farbami wspomniałam o wodnym lakierze powiedział że jest takie cos ok 25 zł litr chyba ale polecił mi odrazu własnie z kolorem takie cuś by wałkiem pomalowac i przecierke zrobic gabka :) pojadę zachwilkę na budowę to zacznę kombinowac wziełam litr tego czegoś :) wodniste to to jest chyba ,może wystarczy :) oby to wyszło jako tako :) to kotłownia ale tam jest gazowy piec tylko i będa szafki stanowisko fryzjerskie więc będę tam przyjmowac moją rodzinke do strzyżenia :) musi być ładnie :) choc te tynki maja to do siebie że trzeba byle jak robnic i będzie że tak ma byc :p :) a metod faktycznie cała masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...