Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Książki


Maluszek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JA polecam wszystkim wielbicielom nicka cavea "gdy oślica ujrzała anioła". Dla osób nie bioracych wszystkiego dosłownie i dla wielbicieli baaardzo czarnego humoru tego pana. Czsami straszna, z bardzo rezlistycznymi opisami.

A właśnie skończyłąm czytać "Ruski ekstrem" - polecana przez radiową trójkę. Polecam na wakacje, lekka i bardzo przyjemna.

 

Aha, no i mój odkryty przed 3 laty autor: China Mieville. Polecam bliznę i dworzec perdido. Tak odjechana, na pograniczu polityki/fantazy. Kojarzy mi się z flmem "podwodny świat"

Ludzie żyją razem ze zwierzętami uczłowieczonymi w wielkim mieście. Opis seksu owadów po prostu zrzuca z fotela. Ludzie karani prztwarzaniem (np amputuje się im nogi w zamian wszczepia (?) piecyk na węgiel. Odjazd to mało powiedziane. Cztery osoby w moim otoczeniu nienawidzące fantazy po przeczytaniu tej ksiązki (a niełatwo bo po 500 stron) jest w szoku, że takie rzeczy można wymyślić. To bezapelacyjnie najpelsze ksiązki z jakimi kiedykolwiek miałąm doczynienia.

A i autor niczego sobie ;).

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Filary Ziemi przeczytane. Zarwane noce, czytanie gdzieś tak ukradkiem w pracy ups;). Jesli o mnie chodzi to jutro lece kupić Świat bez końca. Mam nadzieję,że tak samo świetny jak Filary.

 

Właśnie kupiłam Filary Ziemi , mam nadzieję , że będzie fajna- nigdy wcześniej nie czytałam książek tego autora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, , wydanie które mam ja ma ponad 1000 stron , i mój mąż stwierdził że on chyba by je czytał 5 lat ;) mało udzielam się na tym forum , jednakże jestem molem książkowym i bardzo często jest tak, że czytam 2 czasem 3 książki na raz - tak jest właśnie teraz .Oprócz filarów ziemi czytam Tysiąc wspaniałych słońc-

Khaled Hosseini a także aby "złapać oddech w między czasie" -"Polskie tradycje świąteczne" Hanny Szymanderskiej- Uwielbiam książki o temetyce ludowej, o kulturze,obyczajach zwałszcza polskich. A propos czy ktoś z Was czytał bądź czyta książkę Polskie tradycje i obyczaje rodzinne napisane przez

Barbarę Ogrodowską? Warta polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu jakieś nowości:) a jakiego rodzaju jest ta prawda - że się tak zapytam nieśmiało?

 

przeczytałam parę rzeczy z polecanych książek i czekam na dalsze info, teraz czytam "w poszukiwaniu Jake'a" Mieville China

I jaka jest ? Możesz ją porównać do innych jego książek ?

 

Ja zaczytuję się ostatnio w pozycjach ... homosexualnych :). Dwie książki Marcina szczygielskiego (partner Żaczka) Berek a teraz Bierki. Żadnej książki tak szybko nie czytałam. Super humor, tema ciążki (opis przygód kilkunastoletniego chłopaka który odkrywa u siebie pociąg do tej samej płci).

Jak ktoś lubi taką tematykę to jeszcze polecam Gejdar.

Aha - Riu Murakami "Dzieci ze schowka" - gorąco polecam, nieźle szokująca. Nie mylić z Haruki Murakami (bo to nudziasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mogę bo to pierwsza pozycja China którą czytam, zbiór opowiadań, jedno nawet w formie komiksu, różne historie, mniej lub bardziej niesamowite, lubię takie klimaty więc "Dworzec Perdido" będzie chyba kolejny, chyba bo kolejka książek do kupienia spora, napewno zażyczę sobie coś od mikołaja;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...