Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Książki


Maluszek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dworzec rzucił Cię na kolana, to jestem ciekawa ja co rzuci Cię blizna ? Wg mnie jest najlepszą z jego powieści. Dzisiaj odbieram jego Miasto i miasto, ale kończę jeszcze jakąś powieść muzułmańską - "Napisane na moim czole" więc zejdzie mi jeszcze trochę zanim coś o mieście napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do grona (żałuję tylko, że tak późno)

zaledwie "przekartkowałam" watek, więc mogę się powtarzać, ale:

 

Gorąco polecam książkę Zaklęci w czasie A. Niffeneger. Zapowiedź na okładce mówi o przemieszczaniu się w czasie, zaburzeniu genetycznym itp. To mnie średnio zachęciło, ale książkę dostałam w prezencie, więc i przeczytać wypadało, a efekt był taki, że wciągnęła mnie całkowicie.. o emocjach, jakie wywołała nie wspominając :). Na stronie Merlina jest ciekawy komentarz:

Po przeczytaniu tej powieści tkwi we mnie wspomnienie uczucia pięknego i tragicznego zarazem. Bo jak ma ułożyć sobie życie żona mężczyzny, który nagle znika, bo przeniósł się w czasie? Dramat zaczął się wtedy, gdy ona dostrzega w sobie oznaki starzenia, a on nagle pojawia się u niej piękny i młody. Całe jej życie polegało właściwie na czekaniu na niego. Wyobrażacie sobie? On też nie był szczęśliwy - tęsknił i wciąż miał świadomość, że ją kocha a krzywdzi tymi zniknięciami. Książka wzruszająca i zapadająca głęboko w pamięć.

 

Aktualnie czytam Władcę Barcelony (nie mogę się wciągnąć, choć zachwalano mi książkę jako lepszą od Katedry w Barcelonie i Wyroczni księżyca) i Japońską parasolkę - wypowiem się jak skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

zamówiłam "miasto i miasto" Mieville, "blizna" będzie kolejna, mój schowek w empiku znacznie sie powiększa....

co mogłabym polecić od siebie? możliwe że ktoś już to wymieniał: Sztukmistrz z Lublina - Singera, Sto lat samotności - Marqueza, Córka czarownic - Terakowskiej, oczywiście Tolkien - Władca pierścieni, Silmarilion, Hobbit, Niedokończone opowieści, Dzieci Hurina - jestem fanką Tolkiena;), Rzeźnik drzew - Pilipiuka, chyba wszystko Whartona, i oczywiście Pożegnanie z Afryką-Karen Blixen - to chyba jedyny przypadek gdzie film był lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę pt. "Dziewięć milimetrów do nieba", autor Piotr Pochuro. Jest to powieść kryminalna, opowiadająca o pracy psiaków z KSP, napisana przez byłego funkcjonariusza. Czytało się szybko, można dowiedzieć się dużo szczegółów o pracy psów, nieznanych cywilom, naprawdę polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęlam "Miasto i miasto" , pierwsze rozdziały przeczytałam bez entuzjazmu szczególnego, przy ósmym zaczyna się rozkręcać i pojawił się entuzjazm....to faktycznie swego rodzaju kryminał metafizyczny - recenzja z okładki, jestem za zwolnieniu więc napewno niebawem skończę czytać i napiszę coś więcej, póki co dworzec to mistrzostwo świata!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie China Melville nie zachwyca. Przeczytałam Bliznę, ale bez entuzjazmu. Widocznie nie moje klimaty.

Skończyłam też właśnie Dziewczynę, która igrała z ogniem po całych 3 entuzjastycznych dniach lektury :) - to stanowczo są moje klimaty.

Zamek z piasku już czeka, ale postanowiłam sobie dozować tę przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o "mieście i mieście" - sam pomysł niesamowity, akcja dzieje się w dwóch miastach, które fizycznie znajdują się na jednym obszarze, spora część jest wspólna, ulice, budynki, nie wiadomo czemu doszło do tak dziwnego podzielenia, ludzie muszą "przeoczać" budynki i ludzi z drugiego miasta - niezła schiza.....spodziewałam się czegoś więcej, ale jak skończyłam czytać to stwierdziłam że warto - być może przeczytam jeszcze raz, teraz wiem o co tam chodzi:cool:

zaczęłam sobie wyobrażać jak by to było gdyby był Olsztyn i np. Allenstein w jednym, i trzeba przeoczać- nie zauważać ludzi z Allenstein którzy faktycznie mieszkają w budynku obok - inne miasto-państwo w zasadzie, a najlepsza była jazda samochodem....w każdym mieście dozwolone inne kolory budynków i ubrań,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
coś o "mieście i mieście" - sam pomysł niesamowity, akcja dzieje się w dwóch miastach, które fizycznie znajdują się na jednym obszarze, spora część jest wspólna, ulice, budynki, nie wiadomo czemu doszło do tak dziwnego podzielenia, ludzie muszą "przeoczać" budynki i ludzi z drugiego miasta - niezła schiza.....spodziewałam się czegoś więcej, ale jak skończyłam czytać to stwierdziłam że warto - być może przeczytam jeszcze raz, teraz wiem o co tam chodzi:cool:

zaczęłam sobie wyobrażać jak by to było gdyby był Olsztyn i np. Allenstein w jednym, i trzeba przeoczać- nie zauważać ludzi z Allenstein którzy faktycznie mieszkają w budynku obok - inne miasto-państwo w zasadzie, a najlepsza była jazda samochodem....w każdym mieście dozwolone inne kolory budynków i ubrań,itp.

 

Jeszcze nie skończyłam, ale czytam drugi rozdział. Podoba mi się, ale to książka dla ludzi którzy nie są zafascynowani politicalfantasy (dla tych blizna i perdido). Jest dużo "lżejsza" od poprzedników, czyta się szybciej, łatwiej.

Przed miastem przeczytałam cykle reportaży pt." Wściekły pies" Wojciec ha Tochmana :http://www.tochman.eu/artykuly.php?id=2

Polecam przeczytać fragment - bardzo szokujących reportaży. Polecam także perełkę dla wielbicieli "młodego" Beksińskiego.

Po mieście najnowsza powieść Szczygła "Zrób sobie raj"

W ciągu dwóch dni (a pracuję i mam małe dziecko) przeczytałam Szczygielskiego " Bierki" - bardzo "biorą" mnie takie książki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Medicus"... polecam, opowieść o średniowiecznym chłopcu, który szuka celu w życiu..poprzez asystowanie pewnemu balwierzowi odkrywa w sobie, iż ma pewną moc którą mógłby pogłębić poprzez zgłębienie wiedzy medycznej i temu poświęca swoje życie... wędruje w przebraniu Żyda z Anglii do Persji na uniwersytet,gdzie wykłada słynny Awicenna... poznajemy klimaty kultury żydowskiej, arabskiej i perskiej.... fantastyczna lektura, polecam gorąco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trylogie Larssona juz przeczytalam :)

Teraz zabieram sie powoli za drugi tom "Cukierni pod Amorem".

 

A i nie pamietam juz, czy polecalam w tym watku Mendoze? "Brak wiadomosci od Gurba" i "Niezwykla podroz Pomponiusza Flatusa" - swietne ksiazki :)

 

O,widzę że trafiłyśmy na te same książki.Trylogia zliczona,pierwszy tom ''Cukierni" przeczytany:).Trochę denerwowały mnie na początku skoki w czasie ale potem się wciągnęłam i jutro kupię-już sama sobie-drugi:)

Czytałam też Medicusa i uważam,że warto.Potem trafiłam jeszcze na dalsze częsci tej ksiązki.Dalsza część -czyli Szaman-daje się przeczytać ale trzecia część czyli Spadobiercy Medicusa to w/g mnie niepotrzebna strata czasu

pozdrawiam wszystkie mole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...