Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Książki


Maluszek

Recommended Posts

Mnie też się zdarza czytać po dwie książki naraz,poza tym gdy kupuję książki na prezenty,to prawie zawsze czytam je przedtem,ostatnio był to ,,Długi marsz" Rawicza i ,,Czwórka" Łysiaka.W radiowej ,,Trójce'' słuchałam niezbyt regularnie ,,Jak ryba w wodzie'' Vargasa i już ją mam,ale najpierw muszę skończyć ,,Księcia mgły'' Zafona,którą kupiłam dla siostrzeńca do którego wybieram się na ferie,pozdr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skończyłam "Millenium" :yes: wszystkie części są rewelacyjne, ale pierwsza najlepsza, a teraz? sporo tego, chyba zamówię kolejną pozycję China Mieville

czeka w kolejce:yes: ....pierwszą część juz kupiłam ,ale teraz czytam 21,37 Mariusza Czubaja ...zgrabny kryminał osadzony współcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam drugi tom ''Cukierni pod amorem"'-warto-czekam na trzeci-podobno w kwietniu.

Wczoraj skończyłam nową ksiązkę Kalicińskiej''Zwyczajny facet".Jest to historia małzeństwa widziana oczami faceta.Warta przeczytania choćby po to ,żeby zobaczyć niektóre ''babskie zachowania" .Ciekawa jestem Waszych opinii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam drugi tom ''Cukierni pod amorem"'-warto-czekam na trzeci-podobno w kwietniu.

 

Galka - niestety przesunelo sie na jesien.

 

Ale dostepna jest najnowsza ksiazka tej autorki opisujaca czasy PRL - "Mariola, moje krople" - jeszcze nie czytalam, ale zbiera dobre opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie:

http://znak.wsofkrakow.com.pl/bimg/1859-dni-warszawy_43667.jpg

 

Już kończę. Świetna kronika, bardzo dobrze się ją czyta i wielu rzeczy można się z niej dowiedzieć. Jedynym w moim odczuciu bardzo poważnym minusem książki jest brak źródeł. Bartoszewski nie przytoczył bibliografii ani nie zrobił przypisów z odwołaniami do źródeł, co dla mnie, w publikacji roszczącej pretensje do opiniotwórczej i źródłowej, jest niewybaczalne. O ile dziś autor jest postacią znaną i w pewnych kręgach poważaną i jego zdanie czy poświadczenie coś znaczy, to czy za 20 lat tak będzie? Niekoniecznie. Wówczas taka książka będzie bezużyteczna. Szkoda... bo autor odwalił kawał porządnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pochwalę się:

JESTEM NAŁOGOWYM CZYTACZEM :)

Czytam przy jedzeniu - najlepiej smakuje, w łazience - mniej przyjemnie, wieczorem - jak mam jeszcze moc. Czasem zdarzy się do rana - ale to już musi być coś naprawdę ciekawego.

 

Pozdrawiam czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwutygodniowej lekturze bardzo poważnych "rzeczy" zapragnęłam "odmóżdżacza" i mnie wciągnął. Biografia geniusza - oszusta, czyli " I love you Phillip Morris. Autor: Steve McVicker.

Troche nieudolnie spisana histoia adoptowanego genialnego dziecka, które w dorosłym życiu zostaje oszustem i uciekinierem więziennym. Filmu nie widziałam, ale obsada (Jim Carrey i Ewan McGregor) obiecująca. Polecam do poduszki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio przeczytałem pierwszą z pięciu cześci sagi "Opowieści anglosaskie" Bernarda Cromwella pt. "Ostatnie królestwo" ... kolejne szykują się obiecująco!

W skrócie: wiek IX/X , nazjazdy Wikingów na Anglię, poganie przeciw chrześcijanom.... ja lubie te klimaty, brudne średniowiecze, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam drugi tom ''Cukierni pod amorem"'-warto-czekam na trzeci-podobno w kwietniu.

Wczoraj skończyłam nową ksiązkę Kalicińskiej''Zwyczajny facet".Jest to historia małzeństwa widziana oczami faceta.Warta przeczytania choćby po to ,żeby zobaczyć niektóre ''babskie zachowania" .Ciekawa jestem Waszych opinii:)

 

no proszę.. widzę, że nie jestem odosobniona w czytaniu kilku książek na raz :) czasem po prostu nie można się powstrzymać :)

 

"Zwyczajnego faceta" dostałam od męża.. i to podobno nie była żadna aluzja :D też jestem zdania, że warto przeczytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie raj zaliczyłam - super :).

Mnie żelazna rada też nie bardzo przypadła do gustu. Po dworcu i bliźnie chyba ciężko mu będzie wymyślić coś zaskakującego.

Skończyłąm Suka - czyli z pamiętnika masochistki :). Fajna, lekko erotyczna.

Teraz - Jestem Czeczenem. JEstem na 10 stronie ale na razie ciężko mi to idzie. Mam chyba jeszcze z liceum uraz to martyrologii. Mam nadzieję, że przebrnę.

Aha, przed Suką był bidul - Maślanki. Super książka. Dzieciak opisuje swoje przeżycia w domu dziecka. Polecam szczerze, czyta się jednym tchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...