Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Książki


Maluszek

Recommended Posts

Długo leżała na półce, aż się doczekała. Mowa o "Białej Masajce" Corinne Hofman.

 

Polecam z całym przekonaniem. Po pierwsze te wspomnienia są potwierdzeniem słyszanej czasem tezy, że stan zakochania jest stanem psychozy ;), a po drugie daje do myślenia, czy znaczne różnice kulturowe można pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio męczę "Kobiety dyktatorów" Diane Ducret. Tytuł bardzo obiecujący. Spis treści również (Mussolini, Hitler, Mao itp.). Jednak jeśli komuś wpadnie w ręce, to niekoniecznie trzeba się jak ja napalać. Pisane jakimś mało udolnym językiem. Moze nie pisane, a tłumaczone. Czasem mam wrażenie, że jakieś słowo znalazło się w zdaniu przypadkowo. Czytanie tej pozycji jest moim zdaniem męczące. Oczywiście jakieś informacje można wyłuskać, ale podane w mało porywający sposób. Szkoda, bo miałam nadzieję na wielką ucztę, a skończyło się przekąską. :(

 

cześć,

ja tez to czytam, mam podobne wrażenia podczas czytania - słabe tłumaczenie pewnie... przebrnęłam stalina i ..utknęłam trochę. Swoją drogą niesamowite ciekawostki(nie biorąc pod uwagę języka) - władza przyciąga kobity, oj przyciaga ;)

 

szybciej skończyłam fotobiografie Z. Nasierowskiej - POLECAM gorąco!!!

piekna książka, lekko napisana, o pięknej utalentowanej portrecistce - i w późniejszym okresie życia - posiadaczce ziemskiej ;) z pasja do urządzania, budowania, ulepszania... nie mogłam się oderwać, polecam:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dyktatorów jakiś czas temu odłożyłam i od nich odpoczywam. :)

 

Może ktoś widział niedawno w wiadomościach informację o tym, że niejaki Chris Kyle przyleciał do Polski promować swoją książkę? Chris Kyle uznawany jest za najlepszego snajpera armii USA, a nawet na świecie.

Kupiła, i przeczytałam jego książkę "Cel snajpera". Znajdują się w niej fragmenty (niewielkie wbrew temu, co się mówiło promując tę książkę) o współpracy autora z naszym GROMem. Cała książka to dla mnie przejmujące studium stopniowych zmian, jakim ulega człowiek decydujący się na służbę w oddziałach specjanych. Tego, jak wojna powoli wpływa na całe życie żołnierza i jego rodziny. Aż po objawy stresu bojowego. Książka nie jest pisana jakimś lotnym stylem. Nie ma w niej za dużo opisów sytuacji poza akcjami (akcje, broń, szkolenia są najważniejsze dla autora), ale polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie rozczarowanie.....

Kiedy zobaczyłam zapowiedź książki Dagny Dejny pt. Amisze, fenomen wychowania endemicznego, a do tego przeczytałam, że autorka pisząc swoją pracę doktorską o amiszach, pojechała do Pensylwanii prowadzić tam swoje obserwacje, to zdecydowałam, że musze tę książkę mieć. No i nabyłam. Autorka zapowiadała, że pojęcie o życiu amiszów jest stereotypem, który różni się od rzeczywistości. Byłam więc nastawiona na to, że poczytam sobie o tej zagadkowej społeczności i dowiem się wielu interesujących faktów. Nic bardziej mylnego. Nie diowiedziałam się niczego nowego.

Książka uboga w opisy, pełna powtórzeń, objętościowo marna.

Dodam, że praca Pani Dejny była jej rozprawą doktorską, więc zdawałam sobie sprawę, że musi zachować formułę pracy naukowej, ale liczyłam, że przygotowując ją do druku, autorka uzupełni tekst jakimiś zajmującymi fragmentami ze swoich doświadczeń. Padają stwierdzenia typu: wiele razy uczestniczyłam w tym, czy w tamtym.... i koniec. Brak opisu tego uczestnictwa, brak refleksji. Szkoda czasu i pieniędzy. Zarówno na taki wyjazd do Stanów autorki, jak i czytelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Samych interesujących książek w Nowym Roku:), przeczytane ostatnio: Pilch Jerzy "Dziennik", Małgorzata Braunek - w rozmowie o życiu z Arturem Cieślarem, świetna dla mnie, mądra i interesująca kobieta z Pani Małgorzaty, a książka starannie wydana, opatrzona jest wierszami W. Szymborskiej i wierszami w przekładzie męża Pani Małgorzaty; Brian Johnson " Gaz do dechy", to dostałam na prezent i też nieźle się czyta:) tak, bywają soczyste i dosadne teksty, ale to w końcu Brian Johnson:) T. White "Catch a Fire" - Bob Marley życie, polecam wszystko a każdą pozycje z innego powodu.

 

Aktualnie czytam "Zakopane odkopane" świetne, kocham góry i Zakopane miejscami trochę też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

zawsze-o-tym-marzylam-b-iext12744232.jpg

"Zawsze o tym marzyłam" Rita Golden Gelman...... to tytuł książki ,którą przeczytałam jednym tchem z wypiekami na twarzy,z podziwem i poczuciem zazdrości ,ale takiej pozytywnej za odwagę ,za chęć poznawania ludzi ,innych kultur bez ich oceniania ,bez moralizowania ,bez pośpiechu .......

To historia 48-letniej zamożnej Amerykanki ,której nie odpowiadał blichtrowaty świat jej męża, życie w luksusie, bankiety, jeżdżenie mercedesem i noszenie wizytowych kreacji. Ona chciała zwiedzać świat, poznawać społeczności żyjące na kuli ziemskiej, smakować lokalnej kuchni, uczyć się egzotycznych języków.Czując nieodpartą chęć zmiany w swoim życiu rozwodzi się z mężem ,sprzedaje wszystko i z dobytkiem w plecaku od 26 lat podróżuje po całym świecie ...żyje nieśpiesznie ,kilka miesięcy to w jednym lub kilka lat w innym kraju ......do życia nie potrzeba jak widać zbyt wiele ,ciepły kąt ,jakaś strawa ,bratnia dusza .....a my niestety obrastamy w przedmioty ,latami gromadzimy rzeczy ,które za kilka lat ktoś wyrzuci do kosza ...

Polecam bo czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Lektura wprowadza nas w świat , który powoli zamiera, zmienia się nieodwracalnie. To bardzo ciekawe doświadczenie przez książkę zajrzeć do stylu życia innych, odmiennych kulturowo ludzi.To fascynująca przygoda, która robi mocne wrażenie. Książka jest bardzo ciekawa i tylko trochę żałuję, że brakuje w niej zdjęć. Ale i tak bardzo gorąco ją polecam.

Edytowane przez Ew-ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
jednym tchem zmiotłam wszystkie III cz Cukierni pod Amorem ... fajnie się czyta szczególnie te rozdziały historyczne

 

Ukazała się kolejna powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk Podróż do miasta świateł.... Róża z Wolskich ......polecam wszystkim miłośnikom Cukierni pod Amorem bo to niejako kontynuacja ,zresztą bardzo udana:) ....już nie mogę doczekać się cz II (październik)

Tym razem autorka przenosi nas do XIX wiecznego Paryża (czasy Belle epoque) gdzie poznajemy intrygującą Różę i jak to u Gutowskiej -współcześnie Ninę ...kobiety jakże podobne do siebie .....Polecam serdecznie ,bo czyta się jednym tchem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To ja polecam- szczególnie na urlop "Byle dalej- w 888dni dookoła świata" Marty Owczarek i Bartka Skowrońskiego. Młodzi podróżnicy, którzy postanawiają zrezygnować z pracy i udać się w podróż na tak długo, na ile starczy im oszczędności. Podróżują rowerem, skuterem, samochodem i motorem. Zapuszczają się w najdziksze zakątki, jedzą i żyją skromnie, byle tylko móc jak najwięcej zobaczyć. Uczą się po drodze języków, zdają prawo jazdy na motocykl (to Marta), skaczą ze spadochronem, nurkują, obserwują zaćmienie słońca, spotykają się ze znajomymi i rodziną (którzy to odwiedzają ich gdzieś po drodze). Zwiedzają Azję, Australię, Wyspy Marschalla, Indonezję, a kończą na Ameryce Południowej.

Książka okraszona niezwykłymi i bardzo cennymi radami i wskazówkami dla innych śmiałków, którzy przygotowują się do takich samodzielnych podróży.

Wspaniale, bogato ilustrowana, pozwala przenieść się w niezwykłe miejsca, jakich na naszej planecie nie brakuje. Szczerze polecam- sama czekam na relacje z kolejnej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Chcecie odpocząć pod niu pełnym remontów, aranżacji i prac wykończeniowych?

Kto z Was lubi sensację? Ja gorąco polecam "Czystą Robotę" Forsytha. Genialny zbiór opowiadań sensacyjnych, które czyta się z zapartym tchem. Jest ich około 10, wszystkie dotyczą innej tematyki, a łączy je tylko jedno - niesamowite zakończenie. Ja się zakochałam i gorąco polecam zwolennikom sensacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...