Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - Łóżko: wybór, modele, zdjęcia, inspiracje, opinie


Sonja

Szerokość łóżka dla dwojga.  

214 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szerokość łóżka dla dwojga.



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mamy łóżko które ma 170 cm szerokości i jest super .Nawet jak nasza mała wejdzie w nocy do łóżka to jest to prawie nieodczwalne . :wink: Jest tylko jeden problem mamy jedną wspólną kołderkę i jak mała wejdzie do łóżka to ja budzę się odkryta a mój kochany małżonek z dzieciaczkiem smacznie śpią pod kołderką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zależy od postury śpiących. My na razie mamy do dyspozycji 140cm szerokości. Jeśli śpimy rzeczywiście we dwoje, to wystarcza(ło). Teraz mam z przodu dużą piłkę i zaczynam żądać większych powierzchni (jak śpimy razem, to żeby się przekręcić, muszę się nadbudzić i przesunąć). Z tego, co pamiętam przy starszych dzieciach, jak któreś przyszło (a nie daj Boże oboje) z nami spać, to było już za ciasno. Niestety (a może stety, nie mamy problemu z decyzją) w planowanej sypialni nie zmieści nam się wygodnie szersze łóżko niż z materacem 160. Ale gdyby nie perspektywa małego szkraba śpiącego z nami, to uważałabym, że materac 140 też może być. Dwie kołdry rzeczywiście się przydają - szczególnie, że mamy inne potrzeby cieplne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 160 i jest w sam raz. Nawet nasz dodatkowy pół-nocny lokator (pół-nocny, bo przytupuje w środku nocy i zostaje do rana :p ) mieści się bez problemu - za ciasno robi się dopiero w sobotni poranek, gdy przychodzi do nas na przytulanki jeszcze starsze dziecko :D.

Natomiast ilość kołderek - jedna kołderka była super - ach, jaka przyjemna bliskość! :p - dopóki sypialiśmy sami. Teraz, gdy mamy przez pół nocy lokatora pomiędzy nami, musieliśmy zainwestować w drugą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy "140" i to był dobry rozmiar, jak nie było jeszcze współlokatorów... Teraz czasami musimy się mieścić i w 4, dzieci śpią w poprzek, a my na bokach - w takim wariancie to by i 200 nie wystarczyło.

W domu chcemy mieć "160", w naszej zaplanowanej sypialni więcej się nie zmieści - ale myślę, że taki rozmiar pozwoli na wygodne spanie i zabawy z dzieciakami poranną porą. Dwie kołdry to podstawa. :D Zwłaszcza jak różnica we wzroście przekracza 30 cm...

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie tylko ja mam problem z tuptającym w nocy maluszkiem .Na początku zanosiliśmy ją z powrotem ale było to bezcelowe.Karolcia gdy przychodzi kładzie się zaraz z brzegu,tak że nawet czasem nie zauważymy i nie jeden raz mąż strącił ją na podłogę :wink: (niechcący :wink: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 160x200, 1 materac i 2 kołdry. Jest nam wygodnie, chociaż uważam, że optymalnie jest 180x200. Kupiliśmy sobie niedawno wspaniałą pierzynkę 220x200. Jest cudowna, niezbyt lekka i niezbyt ciężka, ale... nie możemy dostać opdowiedniej poszewki /te o odpowiednich rozmiarach są zapinane na zamek, a żadne z nas nie chce zamkowej części po swojej stronie/. Rozmiar kołderki jest wielce rokujący: możemy w przyszłości powiększyć sobie rodzinkę bądź łóżko, bądź jedno i drugie :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :)

 

Zaraz po ślubie to może być mniej niż 160 cm, czym dłuższy staż małżeński to i 240 cm może być za mało!

 

Pikuś - święta racja :lol:

 

Ja nie mogę zapomnieć hotelowego wielkiego łoża, miało nie wiem czy dwa metry czy ze dwa dwadzieścia, ale spało się tak jakbyśmy spali oddzielnie. To było cudo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...