Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - Łóżko: wybór, modele, zdjęcia, inspiracje, opinie


Sonja

Szerokość łóżka dla dwojga.  

214 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szerokość łóżka dla dwojga.



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 471
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ach, wreszcie temat lozka :wink: !

Osobiscie odradzam cokolwiek ponizej 160 cm. Oboje z zona mamy chyba 180 (coz, jak sie jest daleko to sie nie pamieta) i wcale nie jest to duzo.

Ale wszystko zalezy od tego, do czego takie lozko jest najczesciej uzywane, przez ile osob jednoczesnie oraz jak mocno pcha sie na nas po zasnieciu nasz wspolmalzonek.

Pomysl z dwiema koldrami jest super - musze sprobowac. Sam cierpie z powodu notorycznego odbierania mi koldry przez moja zone, ktora dodatkowo rozpycha sie niemilosiernie :-?

 

A jak radza sobie Szanowni Forumowicze w sytuacjach, gdy jedna z osob uzytkujacych normalnie lozko jest chora - ma np. grype? Drugie lozko? Trzecia koldra?

Prosze o odpowiedz bo wlasnie jestem chory!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy cudaka - 130 cm (nawet niecałe) :(

Najlepsze byłoby chyba 160 cm, ale Pikuś ma rację - czasem nie tylko duże łóżko. ale dwa łóżka, a najlepiej dwa mieszkania....

 

Dwie kołderki to podstawa.

Choroba - spanie w stylu obrażonym (pleckami do siebie) [ale nikt jeszcze nie miał np. ospy :o ]

 

_______________________________________________

"Wezmę cię do łóżka, nie płacz już głuptasie..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies na zbyt krótkim łańcuchu też robi się wredny i jazgotliwy. Myślisz, że kobitka, to nie :wink:

 

Ależ Ewunia, gdzie tam kobitkę na łańcuch... czy to studio S-M ??? :o

W poprzednim poście pisałaś o cudzym łóżku (sic!)... stąd moje zadziwienie.... i :oops:

 

Już Wisłocka pisała o tym, że "odwiedzanie się" w "swoich" łóżkach jest bardzo erotyczne. To jakby przypomnienie okresu randkowania, kiedy podczas spotkania liczyła się tylko ukochana osoba i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cudze, to takie, w którym śpi ten facet za ścianą :wink: 8)

 

No, wreszcie rozumiem... to naprawdę ekscytujące :oops:

Też tak chciałem [może jednak w wersji bez faceta za ścianą :o ], ale od razu był krzyk.... :( . A to naprawdę jest bardziej erotyczne, higieniczne, a przede wszystkim praktyczne...

 

To Ci zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy łóżko 160 i jest OK. Zamierzamy zabrać je do naszego domku.

Mieścimy się my + czasmi nasz 2 letni Misio (też niestety wędruje nocami z łóżeczka do nas). Kołderka 2 na 2,20 jest też w porządku. Lubimy się przytulać więc pomimo dobrych rad mojej teściowej, że konieczne są dwie kołdry, ostaliśmy przy jednej dużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tapczan 180 cm szeroki i dwie kołdry. Dwie kołdry tak z kilku powodów ... raz. ze wygodniej, bo nie odkrywamy się wzajemnie, a dwa to taka trochę symbolika oddzielnych łóżek... jak jedno z nas wchodzi pod kołdre drugiego i... :wink:

Oddzielnej sypialni to raczej bym nie chciała, czasem mam problemy z zaśnięciem i w mężowskich ramionach ten sen jakoś tak szybciej przychodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest mieć 3 pokoje do spania - 2 oddzielne "własne" sypialnie i jedną wspólną(wtedy najlepsze jest łóżko 2x2m). Kobiety mają manię spania z własnymi facetami ( nawet w nocy muszą ich pilnować), a z tego co zauważyłam mężczyźni czasem lubią spać sami - potrzebują troszeczkę wolności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie z tym pilnowaniem jest dokładnie odwrotnie. Ja proponuje dwie kołderki, ale mój kochany małżonek, pomimo ciągłego marudzenia, że go w nocy odkrywam nie chce nawet o tym słyszeć. Łóżko mamy 1,6x2,2 ze względu na wzrost mojego kochania. Do nowej sypialni mamy zamiar zamówić (niestety nikt nie produkuje w standardzie łóżek na 2,2) łóżko o identycznych wymiarach. Chociaż jak poczytałam o "nocnych tuptusiach" może należy to uwzględnić, bo jak się pojawi taki wędrowniczek może się okazać, że miejsca jest za mało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...