Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuje za rady w sprawie trawnika. Pożyczyłam glebogryzarkę razem z panem, który ja obsłuży. Mam nadzieję, że pójdzie to sprawniej, niż gdyby miał to robić mój małżonek.

cześć,

 

skąd pożyczałaś glebogryzarkę?

bo w Ramirencie można wziąć dopiero po weekendzie ,a w Jartonie nie ma pewności, że będę mógł wypożyczyć w dogodnym terminie

no i jak drogo? :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuje za rady w sprawie trawnika. Pożyczyłam glebogryzarkę razem z panem, który ja obsłuży. Mam nadzieję, że pójdzie to sprawniej, niż gdyby miał to robić mój małżonek.

cześć,

 

skąd pożyczałaś glebogryzarkę?

bo w Ramirencie można wziąć dopiero po weekendzie ,a w Jartonie nie ma pewności, że będę mógł wypożyczyć w dogodnym terminie

no i jak drogo? :-)

 

pozdrawiam

 

W Cisiu w straży pożarnej jest wypożyczalnia sprzętu.

Na 100% mają glebogryzarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi drodzy, poradźcie jak doprowadzić działkę do porządku...

Dom stoi, ale działka po ciężkich autach wygląda masakrycznie: koleiny, glina wylazła, trawa znikła, nierówno jak cholera i za nisko w stosunku do drogi :/, wymyśliłem sobie żeby nawieźć żwiru i koparką to równo rozprowadzić a na to dać ziemię żeby woda miała jakąkolwiek szansę w coś wsiąkać bo obecnie na wierzchu mam w gromy gliny i po 2h deszczu spokojnie mogę ze schodów stateczki puszczać... :/

 

http://images36.fotosik.pl/18/cb0b4d3f36656aa4.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/317/369ed80616bdc641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi wiem, że Zajączek już był a do Gwiazdki jeszcze droga daleka ale z okazji dowolnej: moze być 1 maja, albo 3 maja, 26 maja albo 1 czerwca albo coś postanowiłam robić prezenty w postaci: DAJE DARMO, za dobre słowo, byle ktoś sobie owe cuda zabrał. Oddaję:

piasek, moze byc użyty do zasypania dołu po fundamencie, albo zrobienia gigantycznej piaskownicy oj ze dwie wywrotki będą

drewno iglaste na opał jak dla mnie to palenia na 2 miesiące, pod warunkiem, ze codziennie

oraz jakieś za gotówkę nie wielką silikaty 24 cm i bloczki fundamentowe

To jak by ktoś chciał zabrać to proszę o liścik

seredeczności Tosieńka

Nikt nie chce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie studnie wiercił będzie forumowy urgot. Można znaleźć całkiem dobre opinie ale u mnie dopiero po weekendzie zaczyna więc zobaczymy jak wyjdzie . Jest jeszcze pan Grzegorz ale cenowo dużo drożej a opinie różne. Wiercił u mojego znajomego i po trzech latach okazało sie że studnia spłyciła się o 5metrów :o Dziwne.

Czy ktoś może mi podać tel na transport piasku?

Na Rudzie ponoć jest ktoś tylko telefonu nie moge znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek wozi kilku dostawców.

Jeden jest np. przy zjeździe z Traktu do Józefina (nie mam nr telefonu).

Mnie na początku woził p. Tadek K. +48 663-563-424, ale samochód miał dość mały. Wiem, że Markop wozi, ale u nich z pewnością nie jest tanio (tel. +48 603-924-645). Jeszcze brałem od p. Sławka R. (+48 606-238-492).

 

Nie napisałeś do czego ten piach ma być :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolniku swiezy, rolniku mlody.... czekales kiedys az trawa wzejdzie po jej zasianiu... Patrzyles, sluchales jak pekaja nasionka i wykluwa sie z nich zielona lodyzka.... Oooo niecierpliwosci ludzka....

 

Teraz koś, koś i koś.... Po jaka cho...rę to zielsko tak szybko rosnie....

 

:)

 

Piekna pogoda w majowy weekend sprzyja porzadkom w ogrodzie.... Sielskie zycie.... O sielskie zycie z kosiarka w tle...

 

Eeee lepsze to przeciez niz kisnac w biurze na papierami, planami, wariantami, etc....

;)

 

A co wiecej! W poniedzialek urlop, bo....

 

Bedzie rekuperator! Bedzie Lossnay...

 

W poniedzialek przyjezdza ekipa. Beda montowac i regulowac... Zobaczymy co warta jest wczesniej zrobiona instalacja

 

Przekopalem pol internetu, znalazlem na australijskich stronach Mitsubishi broszure w pdf-ie z charakterystykami tych urzadzen i info o nowym sterowniku - na polskich stronach tych informacji jeszcze nie ma...

Jest na prawde OK. Co prawda z punktu widzenia wydajnosci max i sprezu dyspozycyjnego przy 500 m3 do Storkair'a Comfoair CA550ERV bardziej nalezaloby porownywac raczej LGH-65RX5 a nie 50RX5 - u mnie mam jednak nadzieje ze sprawdzi sie wystarczajaco 50-ka.

 

Witam Forumowiczow,

 

Nie bede moze juz nic pisal o pogodzie, bo moje ostatnie radosne na jej temat wypowiedzi przed swietami okazaly sie zdecydowanie przedwczesne...

 

Niemniej jednak cieszy mnie dzisiejsza sloneczna choc chlodna aura:)

 

Trawa po raz pierwszy w tym roku juz skoszona - co prawda tylko w polowie, bo w sobote przed poludniem padalo, a gdy troche podeschla szybko zrobilo sie ciemno, jednak sezon zainaugurowany. Reszta, wraz z wertykulacja po niedzieli...

 

Pochwale sie Wam jeszcze jednym... Mam nadzieje w tym tygodniu finalnie wybrac dostawce rekuperatora i wykonawce zmian w instalacji wentylacyjnej. W finale znalazly sie dwie opcje. Obie z odzyskiem wigotnosci z wywiewanego powietrza.

 

1. Mitsubishi Lossnay LGH-50RX5 z dodatkowym wentylatorem GWC i sterownikiem nasciennym

2. Storkair Comfoair CA550ERV z sterownikiem nasciennym Easy

 

:)

 

Mitsubishi jest tanszy i ma 5 lat gwarancji. Poza tym, instalacje przeprowadzilaby mi firma znajomego. Storkair ma wiekszy sprez dyspozycyjny - ale nie wiem czy az taki mi jest potrzebny.

Mam nadzieje rozwiazac sprawe do konca tygodnia.

 

 

Pozdr.

H

Ekscytacja siega zenitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MazaQ

 

U mnie sprawa, az tak kiepsko nie wygladala. Po zdjeciu humusu mialem mieszana ziemie: troche zoltego piachu, troche gliny. Woda stala w zaglebieniach. Genralnie problemem byl bardzo wysoki poziom wod gruntownych (15-20cm pod powierzchnia, na wiosne) - bycmoze nizej byla glina, ktora nie pozwalala wodzie wsiakac glebiej.... Dzialka byla sporo ponizej poziomu drogi. Chcialem ja podniesc - humusu zdjetego z powierzchni pod budowe domu nie wystarczylo do podniesienia. Nawiozlem kilka duzych wywrotek czarnej ziemi. Calosc rozwiozlem po czesci sam, po czesci zrobila to ekipa, ktora mi to skopala glebogryzarka, wyrownala i wysiala trawe. Cala dzialke mam ogrodzoną na podmurowce, wiec nie przeszkadza to ze jest nieco wyzej niz sasiednie. Grunt jest obecnie na poziomie drogi. No i ulozone mam spore ilosci kostki. Dom jest posadowiony nieco wyzej, podloga garazu takze jest na takim poziomie, ze na podjezdzie tworzy sie spadek w kierunku drogi - to tez pomaga. Woda przewaznie nie stoi, chociaz podczas wiosennych roztopow w jednym miejscu trawnika gdzie mam troche nizej, robilo sie "male jeziorko"...

Nie znam sie na tym - moze znajdziesz lepsza porade na forum w innych watkach, moze trzeba pogadac z jakims architektem ogrodu - pewnie nie raz spotykali sie z takim problemem i maja na to recepte.

 

Daj znac jak cos postanowisz, zrobisz dla korzysci pozostalych forumowiczow

:)

Powodzenia

 

Sąsiedzi drodzy, poradźcie jak doprowadzić działkę do porządku...

Dom stoi, ale działka po ciężkich autach wygląda masakrycznie: koleiny, glina wylazła, trawa znikła, nierówno jak cholera i za nisko w stosunku do drogi :/, wymyśliłem sobie żeby nawieźć żwiru i koparką to równo rozprowadzić a na to dać ziemię żeby woda miała jakąkolwiek szansę w coś wsiąkać bo obecnie na wierzchu mam w gromy gliny i po 2h deszczu spokojnie mogę ze schodów stateczki puszczać... :/

 

http://images36.fotosik.pl/18/cb0b4d3f36656aa4.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/317/369ed80616bdc641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hefalump: dzięki za podpowiedzi ;)

po dlugim weekendzie zdecydowalem sie na spotaknie z czlowiekeim od zieleni (firma w duzej mierze obsluguje tereny zielone w w-wie) i chce go generalnie wziac do siebie niech cos wymysli, efektami na pewno podziele sie na forum gdyz widzialem w okolicy sporo podobnych widokow wiec pewnie ktos jeszcze skorzysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MazaQ77 - daj znać, oj daj :). My już podnosimy teren i nawozimy ziemię z humusu, no i zrezygnujemy z jednego schodka żeby podnieść się jeszcze wyżej. W rogu działki chcemy zrobić studnie chłonna i tam skierować deszczówkę ale do tego jeszcze daleko. Co u was w dzienniku takie braki? Śledzę postęy prac bo macie wole oczko tak jak my a tam tak mało zdjęć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam:

3 (144szt.) palety beton komókowy H+H 24cm - 6 zł/szt

3 (288 szt.) palety beton komókowy H+H 12cm - 3,30 zł/szt

 

Materiał pozostał mi po budowie, jest na paletach, nie odpakowany, nie używany.

Mam także cegłę czerwoną około 450 szt.

 

Miejsce: Sulejówek

Kontakt 509-465-143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...