Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Pytanie: czy opłaca się inwestować w zawór przeciwskażeniowy plus podlicznik i jego legalizację celem bezpowrotnego zużycia wody(ogród). Dochodzą jeszcze opłata abonamentowa itd. Wielkość terenu zielonego około 800m2. Poproszę o rady i spostrzeżenia.

PZDR

 

Czesc,

 

Jesli dobrze Cie zrozumialem, pytasz, czy warto zrobic odgalezienie w przylaczu wodnym by "z oddzielnego licznika" podlewac ogrod i nie placic za scieki z tej objetosci wody?

Ja przez podlewanie (mam automatyke) w ubieglym roku zaplacilem o ok 1000 pln wiecej. W tym roku bede chcial zrobic studnie tylko do podlewania ogrodu.

 

pzdr

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie gminy, może to kogoś zainteresuje...

 

Urząd Miejski w Halinowie informuje, że z udziałem przedstawiciela Burmistrza Halinowa obędą się zebrania mieszkańców niżej wymienionych miejscowości:

1. Budziska, dnia 12 maja 2009 roku o godz. 18.00.

2. Chobot, dnia 13 maja 2009 roku o godz. 18.00.

3. Żwirówka, dnia 14 maja 2009 roku o godz. 18.00.

4. Michałów-Bankówka dnia 14 maja 2009 roku o godz. 19.30.

Na spotkaniach zostaną przekazane informacje na temat możliwości budowy przydomowych oczyszczalni ścieków ze środków unijnych oraz warunki ich realizacji i eksploatacji.

 

Spotkania dot. możliwości budowy przydomowych oczyszczalni ścieków ze środków unijnych.

 

 

Piszę po raz pierwszy na tym forum, więc witam się i pozdrawiam serdecznie przyszłych sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie nie działa :/

 

a z innej beczki:

 

jak sąsiedzi wygląda sprawa ze schodami drewnianymi (na beton), bez podstopnic, same trepy: dąb, buk, buk czerwony? jakie są Wasze doświadczenia, jakie koszty? mam 18 stopni na schodach po łuku (jak w avatarze :) ) plus dwa długie zejściowe do saloniku, pierwsza wycena: dąb - 9800, buk 7000, buk czaerwony 8000. Jakie są mniej więcej realia rynkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nurni: dzięki za odpowiedź, człowiek który był u mnie - spec od terenów zielonych powiedział dokładnie to co opisałeś ale koszty mnie załamały.

Stanęło na podniesienieu terenu + 15 cm, na to nawiezieniu dobrej ziemi ogrodowej (50zl /1m3 :o ) - potrzeba tego ok 80 m3 na oko fachowca :/

i wysianiu dobrej mieszanki traw. Gliny pod spodam kazał nie ruszać - podobno docenie ten ruch przy żadszym podlewaniu bo wilgoć będzie dłużej się utrzymywać - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni sąsiedzi

Czy ktoś z Was budował przydomową oczyszczalnię ścieków w Kazimierowie? Planuję w najbliższym czasie budowę domu i zastanawiam się nad rezygnacją z szamba na rzecz takowej oczyszczalni, nie wiem czy nie będzie sprzeciwu starostwa.

 

Był ktoś może na spotkaniach w tej sprawie z Burmistrzem, o których pisałem powyżej? Może jakieś informacje? Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni sąsiedzi

Czy ktoś z Was budował przydomową oczyszczalnię ścieków w Kazimierowie? Planuję w najbliższym czasie budowę domu i zastanawiam się nad rezygnacją z szamba na rzecz takowej oczyszczalni, nie wiem czy nie będzie sprzeciwu starostwa.

 

W prawdzie nie jestem z Kazimierowa ale odpowiem :wink:

Ja oraz mój sąsiad przez płot mamy POŚ-ie tlenowe :)

Sprzeciwu starostwa nie było, moja śmiga już 1,5 roku, sąsiada kilka miesięcy.

Polecam takie rozwiązanie, czas zwrotu w porównaniu z szambem to ok 2-2,5 roku w zależności kto ile wody zużywa, a jaka wygoda :lol:

 

pozdrawia

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość, dziękuję :)

A czy mógłbym prosić o namiary na wykonawcę? też myślę o tlenówce. A czy mógłbyś księciuniu napisać orientacyjny koszt takiego urządzenia? cenę samej oczyszczalni mogę znaleźć w necie, ale montażu już trudniej się doszukać, a tutaj podobna okolica...

z góry dzięki

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do sprzedania welnę ursa df40 20cm i 15cm, trzy okna polaciowe drewniane roto a także ksztaltki (daszki) ogrodzeniowe dwuspadowe czerwone. Więcej informacji lub zdjęcia mogę przeslać na priva :)

 

pozdrawiam,

z.

 

 

Ponawiam ofertę. Czy nikt się nie buduje i nie potrzebuje ww rzeczy? Można też ponegocjować...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...