Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuję elektryka z uprawnieniami, który podłączył by prąd do celów zagospodarowania terenu 10KW. Mam już warunki przyłącza. Działka w Długiej Szlacheckiej.

Poproszę o namiary. Ile to może mniej wiecej kosztować (od słupa jest mniej wiecej 15 metrów do blaszanego garażu)

 

Pozdrawiam,

Adrian

 

Mogę polecić elektryka z Wesołej, który nas podłączał na prowizorkę: tel 504407021. Sumienny, terminowy, może nie najtańszy - ale fachowo zrobione. Nas prowizorka na 12 kW ze słupem, kablem, wszystko razem (materiał+robocizna) kosztowała 1700 zł ("na legalu", z rachunkami); u nas też było coś koło 10-15 metrów od słupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mogę polecić elektryka z Wesołej, który nas podłączał na prowizorkę: tel 504407021. Sumienny, terminowy, może nie najtańszy - ale fachowo zrobione. Nas prowizorka na 12 kW ze słupem, kablem, wszystko razem (materiał+robocizna) kosztowała 1700 zł ("na legalu", z rachunkami); u nas też było coś koło 10-15 metrów od słupa.

 

 

Witam,

 

Dziękuję za kontakt.

 

Pozdrawiam,

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Chce wywiercic studnie.

Mozecie kogos polecić?

Czy wiecie może jakie formalności trzeba przy tym zalatwić? Jakies badania wody?

 

Znalazlem na forum URGOT'a ktory ponoc w Halinowie tez dziala. Macie jakies opinie na temat tego wykonawcy?

http://forum.muratordom.pl/wiercenie-studni-piaseczno-gora-kalwaria-okolice-warszawy,t99356-120.htm

 

pozdrawiam

H

 

 

Polecam ze wszech miar obiema rekami sie podpisujac. Facet przyjechal na czas. wszystko zrobil b.starannie. Wyjasnił, MMS zdjecie studni, gwarancja, porada. jeszcze pompe taniej kupil.. jestesmy bardzo zadowoleni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie moze gdzie mozna wypozyczyc jakies urzadzenie do osuszania pomieszczeń

 

Zapytaj w Jartonie w Wiązownej, powinni mieć....

 

Przy okazji inne pytanko, jak wasze szamba?

U mnie niestety woda gruntowa się wlewa, jest gorzej niż na wiosnę, zastanawiam się nad uszczelnieniem i czy w ogóle to ma sens.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałabym wszystkich ostrzec przed robieniem zakupów w składzie budowlanym "Śledziewscy" w Koniku Nowym, ul. Terespolska 74.

Mają towar bardzo wątpliwej jakości, zamówione pustaki dosłownie rozpadały się w rękach (już nie mówiąc o tym, że 30% na palecie nie nadawało się w ogóle do użytku). Oczywiście winą obarczyli wykonawcę, że nie umie murować ;)

Zawalają terminy, dużo obiecują a potem wszelkie roszczenia kwitują wzruszeniem ramion.

Jest naprawdę sporo w okolicy składów budowlanych, które są zorientowane na klienta, więc nie warto zawracać sobie głowy Śledziewskimi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałabym wszystkich ostrzec przed robieniem zakupów w składzie budowlanym "Śledziewscy" w Koniku Nowym, ul. Terespolska 74.

Mają towar bardzo wątpliwej jakości, zamówione pustaki dosłownie rozpadały się w rękach (już nie mówiąc o tym, że 30% na palecie nie nadawało się w ogóle do użytku). Oczywiście winą obarczyli wykonawcę, że nie umie murować ;)

Zawalają terminy, dużo obiecują a potem wszelkie roszczenia kwitują wzruszeniem ramion.

Jest naprawdę sporo w okolicy składów budowlanych, które są zorientowane na klienta, więc nie warto zawracać sobie głowy Śledziewskimi.

 

Pozdrawiam,

 

Ja sporo od nich kupiłem, m.in tarcicę, cement, cegłę klinkierową, kostkę brukową i nigdy nie narzekałem na jakość dostarczonych towarów. Ponadto to właśnie oni prktycznie zawsze mieli transport "od ręki" w odróżnienia np od Kowalczyka u którego na dostawę trzeba było czekać nawet do dwóch-trzech dni....

 

Nie wiem jak jest teraz (moje doświadczenia dotyczą lat 2007-2009)... niemniej ja byłem z tego składu budowlanego w miarę zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Jartonie w Wiązownej, powinni mieć....

 

Przy okazji inne pytanko, jak wasze szamba?

U mnie niestety woda gruntowa się wlewa, jest gorzej niż na wiosnę, zastanawiam się nad uszczelnieniem i czy w ogóle to ma sens.....

 

Ja brałam urzadzenia do osuszania wylewki (przed polozeniem klepki) w firmy dry-pol - kontakt do pana Pawla: 502-401-270. Mamy osuczacze + wentylatory!

A co do szmba to jestesmy przed, ale tez mamy dzialke na troche podmoklym terenie. I sie boje co to bedzie za szczelne szambo - bo jak czytam opinie to wnioskuje, ze moze sie napelnic woda gruntowa..... Choc wszyscy producenci zapewniaja ze sa szczelne, zabezpieczone etc... tylko w praktyce moze to wygladac inaczej. A jakie Ty masz szambo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam urzadzenia do osuszania wylewki (przed polozeniem klepki) w firmy dry-pol - kontakt do pana Pawla: 502-401-270. Mamy osuczacze + wentylatory!

A co do szmba to jestesmy przed, ale tez mamy dzialke na troche podmoklym terenie. I sie boje co to bedzie za szczelne szambo - bo jak czytam opinie to wnioskuje, ze moze sie napelnic woda gruntowa..... Choc wszyscy producenci zapewniaja ze sa szczelne, zabezpieczone etc... tylko w praktyce moze to wygladac inaczej. A jakie Ty masz szambo?

 

Betonowe.... Oczywiście że szczelne:)

A te nieszczelności to na łączeniach tzn. na styku kominek-pokrywa, oraz pokrywa-zbiornik. Jak już wiem było to zrobione niefachowo tzn na piankę montażową a nie na wodoszczelną zaprawę. Zastanawiam się czy teraz jest szansa te nieszczelności jakoś usunąć bez wielkiej demolki (aby odkopać zbiornik musiałbym ściągać kilkanaście metrów kostki brukowej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonowe.... Oczywiście że szczelne:)

A te nieszczelności to na łączeniach tzn. na styku kominek-pokrywa, oraz pokrywa-zbiornik. Jak już wiem było to zrobione niefachowo tzn na piankę montażową a nie na wodoszczelną zaprawę. Zastanawiam się czy teraz jest szansa te nieszczelności jakoś usunąć bez wielkiej demolki (aby odkopać zbiornik musiałbym ściągać kilkanaście metrów kostki brukowej.....

 

Rozumiem, a kto Tobie robil szambo i jaki byl koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...