Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podzielcie sie namiarem na kontener nie koniecznie najdrozszy, a moze ktos chcialby wziac na spolke?

 

Mi zawsze najtaniej wychodziło w Lekaro. Ale nie pamiętam już ile. Niestety w spółkę nie wchodzę, bo nie mam tyle odpadów. Ale za ta cenną informację oczekuje, że będę mógł Ci podrzucić dwa wiaderka z zaschniętą farbą. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze najtaniej wychodziło w Lekaro. Ale nie pamiętam już ile. Niestety w spółkę nie wchodzę, bo nie mam tyle odpadów. Ale za ta cenną informację oczekuje, że będę mógł Ci podrzucić dwa wiaderka z zaschniętą farbą. :-)

 

W Lekaro biorą 400 PLN za kontener.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ja nie mam kregow, ale karbowane rury z pomaranczowego tworzywa sztucznego o srednicy nie pamietam dokladnie ale jakies 35cm-40cm. Kupowalem razem z deklami, chyba u Sledziewskich.

 

Bardzo jestem z tego zadowolony, chociaz teraz moze zrobilbym moze o wiekszej srednicy, bo glebiej wkopac nie moge - wody gruntowe podchodza i nie ma to sensu.

Rozwiazuje spraw kaluz, lisci, podmywania kostki i wyplukiwania trawy przez struzki splywajacej z rynien wody.

Co bym jeszcze zmienil? Dekle sa plastikowe w zwiazku z tym lekkie. Dobra strona jest to, ze gdy rury napelnia sie woda, woda wypycha dekle i wylewa sie swobodnie na trawe nie obciazajac rynien. Minusem jest to, ze dziecko przy odrobinie sprytu i samozapracia moze to otworzyc, a jak moze otworzyc to moze i tam wpasc (chociaz przez 35 cm sr moze nie przejdzie...). W zwiazku z tym zastanawiam sie na zrobieniem/kupieniem ciezszych stalowych z otworami pozwalajacym na wyplywanie wody, ale tudniejszymi do otworzenia (moze jakos zabezpieczonymi?).

 

pozdrawiam

H

 

Dużo czasu mi dziś zajęło by znaleźć tą informację podaną przez "Padrino naszego wątku", Hefalumpa. Jako, że Hefalump się tu od zarania dziejów nie ujawniał może ktoś z sąsiadów ma podobne rozwiązanie u siebie? Czy to można podłączyć samemu? Na jakiej głębokości jest zakopana rura łącząca te "studzienki" z rynną? Czy może komuś udało się przekonstruować te dekle, tak by ciekawski dzieciak tam nie wpadł?

Generalnie uważam to rozwiązanie za najlepsze na naszym terenie jeżeli ktoś nie ma rowu, zbędnego zbiornika po szambie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze najtaniej wychodziło w Lekaro. Ale nie pamiętam już ile. Niestety w spółkę nie wchodzę, bo nie mam tyle odpadów. Ale za ta cenną informację oczekuje, że będę mógł Ci podrzucić dwa wiaderka z zaschniętą farbą. :-)

 

bezinteresowny kolega... dzięęęęęęęęęęęęęęeeki :)

jak mi się uda już to załawtić to może się dogadamy :p

 

kuzyn dziękuję. Ty też chciałbyś dorzucić farbę? może jednak wyjdzie na spółkę :) hahah

Edytowane przez Malutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezinteresowny kolega... dzięęęęęęęęęęęęęęeeki :)

jak mi się uda już to załawtić to może się dogadamy :p

 

kuzyn dziękuję. Ty też chciałbyś dorzucić farbę? może jednak wyjdzie na spółkę :) hahah

Ja mówię serio o tych wiaderkach, bo nie mam gdzie tego wyrzucić. :-) Mam jedno większe z masą szpachlową, drugie mniejsze z farbą i chyba jedno małe z jakąś masą uszczelniającą. Przecież w krzaki tego nie wyrzucę.

Zrewanżować się mogę cennymi kontaktami z branży budowlanej bądź paczką dropsów.:-)

Ewentualnie może chcesz ziemię na podniesienie terenu w mojej cenie, bo jeszcze będę domawiał. Ale ta opcja tylko jeżeli się z dostawcą ziemi dogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na zbyciu trochę pozostałości po budowie:

Do oddania za free: brama dwuskrzydłowa z desek i siatki z zawiasami oraz dwoma słupkami zrobionymi ze stempli + furtka wykonana w tej samej technologii z zawiasami na stemplu. Do tego jakieś resztki siatki zielonej.

Za symboliczne 50 zl: wielka paleta bloczków i cegieł silikatowych. Bloczki są różne ale w większości 25 x 25 wys. 25 cm. Są też 25 x 12. NIe wiem ile tego jest ale sporo. Warunek: trzeba odebrać całą paletę.

Odbiór w Halinowie koło stawów.

 

Nie no sąsiedzi. Widać, że kryzysu w materiałach budowlanych nie ma.:)

Jak budowałem się parę lat temu, to po brakujące bloczki silikatowe musiałem za Brwinów jeździć, gdzie kolega forumowy miał jakieś zachomikowane pozostałości.

Bloczki oraz brama z furtką czekają dalej na chętnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sąsiedzi. Widać, że kryzysu w materiałach budowlanych nie ma.:)

Jak budowałem się parę lat temu, to po brakujące bloczki silikatowe musiałem za Brwinów jeździć, gdzie kolega forumowy miał jakieś zachomikowane pozostałości.

Bloczki oraz brama z furtką czekają dalej na chętnego.

 

masz moze jakas fotke bramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Sąsiedzi,

 

chciałem wszystkich serdecznie zaprosić do korzystania z wypożyczalni pomiarowego sprzętu budowlanego.

 

Mam nadzieję, że jest to ciekawa inicjatywa, pozwalająca za nieduże pieniążki wykonać samodzielnie dużą część prac pomiarowych, za którą w normalnych warunkach trzeba słono płacić geodetom lub innym specjalistom branżowym.

 

Do końca września na hasło "mierzymy.pl" przy wypożyczeniu dowolnego urządzenia na co najmniej 3 dni otrzymacie Państwo specjalny upominek.

 

Szczegóły działania wypożyczalni i oferta sprzętu pomiarowego.

 

Życząc miłego dnia,

 

pozdrawiam

Marek Pudło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania bańkę na wodę 2000L może komuś się przyda na rozruch budowy cena 300,00 do zabrania od zaraz w długiej kościelnej.

 

Mam również barak budowlany, duży 8x3m . jest wystawiony na allegro . Elektryka, sanitariat, grzejniki dwa pokoje. Cena 5000,00 ,mało używany.

 

Tel 508-348-876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na zbyciu trochę pozostałości po budowie:

Do oddania za free: brama dwuskrzydłowa z desek i siatki z zawiasami oraz dwoma słupkami zrobionymi ze stempli + furtka wykonana w tej samej technologii z zawiasami na stemplu. Do tego jakieś resztki siatki zielonej.

Za symboliczne 50 zl: wielka paleta bloczków i cegieł silikatowych. Bloczki są różne ale w większości 25 x 25 wys. 25 cm. Są też 25 x 12. NIe wiem ile tego jest ale sporo. Warunek: trzeba odebrać całą paletę.

Odbiór w Halinowie koło stawów.

 

A gdzie te bloczki są dokładnie do wzięcia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...