Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak powieścić żyrandol na poddaszu użytkowym ?


Gość

Recommended Posts

Mam duży salon (60m2) na poddaszu, gdzie wszystkie boki to ścianka kolankowa plus skośny sufit. Pomieszczenie jest dosyć wysokie (ścianka kolankowa ma 2 m). Żona uparła się, aby nad stołem (duży+6 krzeseł) był żyrandol (lampa)i to akurat w miejscu schodzenia sie 2 połaci (krawężnica). Ale ja sobie nie moge tego wyobrazić, jak będzie wyglądał taki żyrandol zawieszony w takim miejscu? Pomóżcie, jak to rozwiązać ?

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie wygladał??? krzywo...:smile:

jaką masz wysokość tego poddasza? chyba z 2.5 m conajmniej - bo w przeciwnym razie żyrandol bedzie ciagłym zagrożeniem dla gości - chyba ze masz kaski ochronne dla każdego...

 

wydaje mi sie że lepszym rozwiazaniem byłby jakiś plafonik albo oświetlenie na ścianie - to moje zdanie...

 

poza tym dość dziwne miejsce na salon prawda??? no chyba że to jest mieszkanie w bloku a nie domek - w domkach raczej poddasza są przeznaczane na sypialnie albo na pokoje dzieci (ew. pokoje do pracy) - do salonu trzeba nosić jedzenie i napoje - jeśli kuchnia jest też na poddaszu to OK - jeśli niżej to współczucie...:smile:

powiedz żonie że w tym miejscu lepiej będzie właśnie wyglądało oświetlanie na plafonach - ew. reflektorki (wszystko zależy od stylu w jakim jest utrzymany salon)

 

dla mnie - plafony na scianach, i świece do kolacji (+ butelka dobrego wina) i już jest nastrój...:grin::grin::grin:

 

pozdrowka

snow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo jak wygląda ten salon,ale może w takim razie 3 wiszące lampy (takie z małymi dyskretnymi kloszami) na różnej wysokości. W ten sposób może się "zamaskują" te krzywizny.Zresztą nie wiem za bardzo o co chodzi :wink:

Jak wysoki jst salon?

Pozdr :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

 

Opiszę dokładniej to pomieszczenie.

Wyobraźcie sobie, że jest to kwadrat z dachem kopertowym (jak dom) - tyle, że mieście się na górze budynku. Wszystkie ściany składaja się ze ściany kolankowej ok. 2 m oraz skośnych sufitów schodzących sie w jedno miejsce ok 3,5 m nad posadzką.

 

W jednym narożniku ma być otwarta kuchnia, w drugim stół, w trzecim kącik wypoczynkowy (ława telewizor itp), w czwartm jest wejscie.

 

Jedyny problem mam z żoną, a raczej ze stołem, który ma być dokładnie na przekątnej tego kwadratu (pod kraweźnicą).

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę że mógłbyś poszykać jakiegoś ciekawego rozwiązania - np. jakaś podwieszana belka (pozioma) do której zamontowałbyś lampę - co do stylu tej lampy (nowoczesna czy trasdycyjna) to nie wiem jakie będzie całe mieszkanie...

 

czy wymiary są już po zaizolowaniu poddasza? chyba tak z tego co widze

 

możnaby też taki panel z halogenikami - mógłby wisieć pod kątem

 

zależy wszystko od stylu mieszkania jak mówiłem

 

napisz coś więcej bo to ciekawy problem

 

snow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z podwieszaną belką jest interesujący.

Sam myślałem o czymś takim podobnym do jętki (jętek konstrukcyjnych brak).

Przyszedł mi do głowy szalony pomysł, aby podwiesić 4 belki, ale nie tak jak jętki, ale w ten sposób aby tworzyły kwadrat obrócony o 45 stopny wzgędem ścian. Spóbuje narysować :

 

|---------------------|

| / \ |

| / \ |

| / \ |

| / \ |

|/ \|

| |

|\ /|

| \ / |

| \ / |

| \ / |

| \ / |

|---------------------|

 

 

Nie wiem czy wiecie o co chodzi.

Na poddaszu chcemy mieć dużo drewna, wiec takie belki, będą OK.

Nie jestem pewien czy takie "złamanie" pomieszczenia będzie ładnie wyglądało, bo przecież po przekatnej pomieszczenia idą krawążnice dachu.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już ten żyrandol?

Pytam, bo jeżeli tak, to pewnie można go trochę przerobić. Tzn. oddzielić zawieszenie od zasilania. żyrandol wisi sobie na haku wkręconym w belkę, a przewód zasilający obok - do jakiejś w miarę prostej puszki - bez obciążenia żyrandolem może być i na skośnej połaci. Widziałem już takie rozwiązania fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już ten żyrandol?

Pytam, bo jeżeli tak, to pewnie można go trochę przerobić. Tzn. oddzielić zawieszenie od zasilania. żyrandol wisi sobie na haku wkręconym w belkę, a przewód zasilający obok - do jakiejś w miarę prostej puszki - bez obciążenia żyrandolem może być i na skośnej połaci. Widziałem już takie rozwiązania fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie że pomysł z belką ci się spodobał...co do konstrukcji (ten twój kwadrat) - podoba mi się - z tym że nie wiem jak wyglądałaby sprawa jej cięzaru i czy byłoby do czego ja podwiesić - jeśli masz wystarczająco dużo miejsca - "pod sufitem" - powinno się udać

 

co do samej konstrukcji - ja proponowałbym romb ( wiekszość stółów nie jest kwadratem tylko prostokatem) - konstrukcja powinna być więc wydłużona (oczywiście ułożona osiowo do ustawionego pod nią stołu)

 

proponuję własnie romb

 

podwieszenie - do skosu - oczywiście konstrukcja tworzyłąby z powierzchnią ukosu kąt równy nachyleniu dachu...

mocowanie do więżby - zależnie od wystroju wnętrza - dla mnie np. kuty łąńcuch, konstrukcja łączona również kutymi opaskami lub klamrami + ozdobne gwoździe (bretnale)

 

i byłoby miodzio

 

pozdrowka snow

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...