Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

palenie w kominku brykietem - opinie


BK

Recommended Posts

A tak przy okazji;1. Czy we wkładach Tarnava można palić węglem?

 

We wszystkich wkładach naszej produkcji zabronione jest stosowanie jako paliwa węgla. Palenie węglem w każdym przypadku wiąże się z utratą gwarancji na palenisko. Klient zgłaszający w ramach gwarancji usterkę jest każdorazowo zobowiązany podpisać deklarację, iż nie używał do palenia w naszym wkładzie węgla oraz innych niedozwolonych paliw. Następnie reklamowany kominek jest poddawany ekspertyzie pod katem palenia węglem przez akredytowane laboratorium. W przypadku gdy analiza wykaże stosowanie niedozwolonego paliwa klient traci wszelkie prawa gwarancyjne oraz pokrywa wszystkie koszty związane z dotychczasową reklamacją (również koszty ekspertyzy).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja traktuję brykiet jako "rozpałkę" - rozpala się szybko. POtem wrzucam na to większe kawałki drewna.

O podpałkach też piszą:Czy do rozpalania we wkładach Tarnava można używać podpałek?

 

 

Do rozpalania w naszych wkładach dopuszczalne jest stosowanie podpałek stałych. Zabrania się stosowania jakichkolwiek podpałek płynnych i innych cieczy łatwopalnych. Do rozpalania najlepiej używać kawałków papieru i drobnych kawałków drewna. Przed zapaleniem należy ustawić regulatory powietrza w pozycji otwartej. Gdy nastąpi rozpalenie oraz powstanie grubsza warstwa żaru, można dokładać drewniane polana. Zaleca się dokładanie opału do wkładu dopiero wtedy, gdy pozostaje w nim żar i prawie w ogóle nie ma płomieni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozpalania w naszych wkładach dopuszczalne jest stosowanie podpałek stałych. Zabrania się stosowania jakichkolwiek podpałek płynnych i innych cieczy łatwopalnych. Do rozpalania najlepiej używać kawałków papieru i drobnych kawałków drewna. Przed zapaleniem należy ustawić regulatory powietrza w pozycji otwartej. Gdy nastąpi rozpalenie oraz powstanie grubsza warstwa żaru, można dokładać drewniane polana. Zaleca się dokładanie opału do wkładu dopiero wtedy, gdy pozostaje w nim żar i prawie w ogóle nie ma płomieni [/b]

 

uff, cieszę się że nie mam tej tarnavy

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...
  • 10 months później...
Jakie macie opinie na temat palenia w kominku brykietem? Czy cena 460 zł za tonę brykietu dąb / buk (mieszanka) to dużo czy mało? Na ile to wystarcza? Przy paleniu codziennym / dwa razy dziennie? Czy mieszac brykiety z drewnem?

 

Wiem, że temat trochę odgrzewany. ale ja trzeci sezon palę w kominku z płaszczem wodnym głównie brykietem i nie wyobrażam sobie innego sposobu ogrzewania domu. Ładuję pełny kominek i mam spokój na całą dobę.

 

Ale trzeba uważać, bo tylko niewielka część produktów, które nazywane są brykietem rzeczywiście nim jest. Spora część to syf z warsztatu sprasowany w kostki. Dobry brykiet to podstawa ciepłego i romantycznego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak.Ma super brykiet selekcjonowany.Załadowuje nim całą komorę ,podpala i cieszy się ciepłem aż 24 h.Instalację.Chcesz ją zastosować u siebie???

 

Tak na poważnie, to po ilości zamówień paletowych, wnioskuję że bardzo dużo osób pali już na co dzień brykietem.

Troszkę trzeba się po prostu naumieć i w sumie jest ekonomiczniej niż tradycyjnym sezonowanym drewnem.

No a teraz ekonomia, wygoda i komfort się bardzo liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty bohusz jajcarz jesteś !:yes:

 

Ostatnio zauważyłem ,że nawet za bardzo.Czasami to nie rozumiem go. Batura wykłady wali o paleniu sezonowanym drewnem,uczy palenia nim,forest ma odmienne stany świadomości ponieważ raz drewno wiedzie prym w jego doświadczeniach a raz brykiet.Gdzieś tu jest logika ale gdzie.Jedno niestety jest pewne w jednym z tych paliw nie ma płomienia zaś w drugim dłużej mamy z niego temperament;).Może Batura ma rację bohunio handluje jakimś brykietem bo wkłady stanęły konkurencji nie trzyma jak dzidziuś moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zebyście wiedzieli że handluje ;) akurat wczoraj szukałem w okolicy, a tu : http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=111882&us_id=11601211

700 za tonę przy odbiorze własnym

ja kupiłem gdzie indziej wczoraj 2 tony za 990 z transportem, bukowy, tyle że po zmierzeniu wyszło że ma 14% wilgotności, sporo za dużo jak na brykiet, tak że jak widac tani ale coś za coś.

Edytowane przez orcio_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zebyście wiedzieli że handluje ;) : http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=111882&us_id=11601211

700 za tonę przy odbiorze własnym

ja właśnie kupiłem wczoraj 2 tony za 990 z transportem, bukowy, tyle że po zmierzeniu wyszło że ma 14% wilgotności, sporo za dużo jak na brykiet, tak że jak widac tani ale coś za coś.

 

A który to jego bo wszystkie to chłam marketingowy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie, to po ilości zamówień paletowych, wnioskuję że bardzo dużo osób pali już na co dzień brykietem.

Troszkę trzeba się po prostu naumieć i w sumie jest ekonomiczniej niż tradycyjnym sezonowanym drewnem.

No a teraz ekonomia, wygoda i komfort się bardzo liczy.

 

To ja za tobą żyły wypruwałem,a ty badziewiem się zajmujesz i na dodatek wciskasz kit ,ze on lepszy od drewna sezonowanego.:cool:.Tak coś czułem ,że cię dopadła ta masakra.To masz teraz swoje tête-à-tête.tyle ,że z brykietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja kupiłem gdzie indziej wczoraj 2 tony za 990 z transportem, bukowy, tyle że po zmierzeniu wyszło że ma 14% wilgotności, sporo za dużo jak na brykiet, tak że jak widac tani ale coś za coś.

Kupiłeś za prawie tysiąc złotych odpad, kóry tak naprawdę powinno się zutylizować na kompost, albo dać z powrotem producentowi żeby sobie zmielił i wysuszył w wialni do ponownej produkcji ...

Brykiet powyżej 8 % wilgotnośći to nic nie warte śmieci rozlatujące się po pewnym czasie w rękach ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłeś za prawie tysiąc złotych odpad, kóry tak naprawdę powinno się zutylizować na kompost, albo dać z powrotem producentowi żeby sobie zmielił i wysuszył w wialni do ponownej produkcji ...

Brykiet powyżej 8 % wilgotnośći to nic nie warte śmieci rozlatujące się po pewnym czasie w rękach ...

Pozdrawiam.

 

Tak jak pisze kolega wyżej kupiłem w OBI paczkę z ciekawości, w domu zmierzyłem i miał 15% wiec otwarłem i zostawiłem by się wysuszył, po kilku dniach nie dość że urósł to jeszcze nie dało się chwycić bo się rozpierdzielał na kawałki. Ogólnie to nie wyobrażam sobie jak można drzewo zamienić na coś takiego, zabija się cały klimat jaki daje kominek dodatkowo jeszcze kosztuje 3 razy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...