Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam .

Mam podłogówkę na całym dole gdzie planowany jest gres oprócz salonu tam chcę położyć panele żeby moim maluchom było przyjemniej się bawić na podłodze , ale mam problem ,znaleźliśmy z żoną panele AC 5 gr. 12 mm które znakomicie by nam pasowały do salonu tylko że nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy grubość ta nie będzie za bardzo tłumiła ciepła .

Bardzo proszę o opinie może ktoś już użytkuje taki panel .

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o opinie użytkowników podłóg wyłożonych panelami laminowanymi na wodnym ogrzewaniu podłogowym. Najważniejsze pytanie - czy jest ciepło, np. w porównaniu z podłogą wyłożoną płytkami ceramicznymi?

Wiem, że można kłaść panele na wodne ogrzewanie podłogowe (o ile dopuszcza to producent paneli) ale czy - z Waszego doświadczenia - jest to dobre rozwiązanie?

Dodam, że planuję kupić panele Quick Step Perspective o grubości 9,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :lol:

U nas prawie cały dół jest w panelach, hol, kuchnia ,salon, a pod nimi ogrzewanie, panele tej samej firmy tylko 8mm. Spokojnie mozesz klasć i bedzie cieplutko, róznica jest oczywiscie ale niewielka.Pod panele kupcie podklady ryflowane , ktore sa własnie na taka okoliczność :lol: :lol: , teraz moze juz inne cuda sa dostepne, my kladlismy ponad rok temu.W obawie ze bedzie zimno(w salonie mamy 3 duze witryny), maż uparł sie na 2 grzejniki,1 w holu 1 w jadalni! zbyteczne zupełnie!!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Help.

Panele kupione. chcemy je przykleic, zeby zminimalizowac stukanie. CZYM - jakim klejem, rozumiem ze musi byc elastyczny i specjalnie do tego przeznaczony?

 

I co dac pod panele - folia, pianka odpada. Czytalam ze tektura lub juta - ale mysle ze jednak za bardzo odbijaja cieplo i nie chce ich dawac. Czy mozna nie dawac niczego, jesli jastrych mam bardzo gladki i rowny?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podlogowke tylko klej poliuretanowy jednoskladnikowy, do paneli tez mozna stosowac, warunkiem jest klejenie do podloza

 

zalecenia producenta? w przypadku desek 3-warstwowych tez zaleca sie fabryczne systemy bezklejowe, ale to tylko teoria producenta... kazdy madry parkieciarz/hydraulik zaleci klejenie poliuretanem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W naszej praktyce :wink: sprawdza się dobrze. Testujemy to rozwiązanie już drugi sezon grzewczy i nie zauważam różnicy pomiędzy podłogówką pod kafelkami a tą pod panelami. Tzn. wszędzie jest tak samo ciepło. Panele też póki co się nie wypaczyły. Mamy pod panelami tylko specjalną matę (niebieska z dziurkami). Oczywiście mówimy o ogrzewaniu podłogowym wodnym. Na elektrycznym broń boże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...