Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byłbyś dobrym wyznawcy o. Rydzyka - jak ktoś się z Tobą nie zgadza, to jest Twoim wrogiem i trzeba mu nawrzucać. Bez sensu w ogóle, że zacząłem z Wami polemikę, strata czasu...

 

A ja widze w Tobie bratnia dusze "tatusia R". Starasz sie pobudzic nasze potrzeby. My pewnie bardzo potrzebujemy tego sterowania, bufora i co tam jeszcze, tylko o tym po prostu nie wiemy. Bardzo starasz sie nam to uswiadomic. Tylko ze my nie nosimy takich beretow. ;)

 

Przeszczepianie mechanicznie wszelkich "ideii" bez logicznego obmyslenia czy ma to w danych warunkach sens, nie swiadczy dobrze o fachowosci Twojej firmy. Takie bezkrytyczne "malpowanie" skutkuje wlasnie u nieswiadomych inwestorow dwiema pompami ciepla, buforem, regulatorami podlogowki, solarami i kominkiem z plaszczem. Tutaj Ci bedzie ciezko trafic taki "zloty target" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniście dostać Nobla, mało tego wszystkie Noble powinny zostać wam oddane. Nie dość, że wiecie lepiej ode mnie jak działa Ekoheat i to od razu w ogóle wszystko na jego temat i można by waszą przenikliwość wykorzystać do np. wystawiania ocen maturalnych noworodkom, bo pewnie to też byście od razu wiedzieli, i jakie oszczędności by to generowało od tak, od pierwszego spojrzenia :), to znacie jeszcze tak dokładnie wszystkie urządzenia do ogrzewania na świecie, które macie w małym paluszku jak i ranking co jest "szajs" a co nie. Cały świat się trzęsie, żeby tylko Liwko nie powiedział szajs o czyimś produkcie, bo od razu bankrut :D.

 

Normalnie przy was czuję, że im więcej życia spędziłem na edukację, praktykę i porównywanie produktów, tym jestem głupszy :D. Jesteście Einsteinami w dziedzinie :), na łopaty rozwalacie Viessmanna, który wydaje miliony na badania rocznie zatrudniając kretynów, którzy mają tylko marketing w głowie i chcą wszystkich okradać. Cała reszta świata na 100% zazdrości Polsce takich wybitnych specjalistów i dziwie się, że jeszcze nie wydaliście własnego podręcznika do fizyki :D. No i nikt was nie przekona, że...

 

http://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciskaj się, tylko odpowiedz na moje pytanie! Gdzie będę miał oszczędności jeżeli dołożę bufor do ogrzewania podłogowego i PC?

Moim zdaniem jedyną osobą , która na tym zyska jesteś ty!

I z Vieśkiem tu nie wyskakuj, przenieśli z klapkami na oczach standardy niemieckie na rynek polski. Zapomnieli tylko zauważyć, że u nas nie ma specjalnych taryf dla PC!

Mam kolegę, który właśnie wciska ludziom Vieśki z buforami i sterowaniem podłogówki. Za nic nie potrafił mi powiedzieć po co to robią. Ale ja wiem- dla kasy!!! Szkoda tylko, że później klienci zamiast płacić mniejsze, płacą wyższe rachunki... Drogi system, wysokie rachunki, ale w Vieśku już to nikogo nie obchodzi. Czuję, że podobnie jest w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciskaj się, tylko odpowiedz na moje pytanie! Gdzie będę miał oszczędności jeżeli dołożę bufor do ogrzewania podłogowego i PC?

Moim zdaniem jedyną osobą , która na tym zyska jesteś ty!

I z Vieśkiem tu nie wyskakuj, przenieśli z klapkami na oczach standardy niemieckie na rynek polski. Zapomnieli tylko zauważyć, że u nas nie ma specjalnych taryf dla PC!

Mam kolegę, który właśnie wciska ludziom Vieśki z buforami i sterowaniem podłogówki. Za nic nie potrafił mi powiedzieć po co to robią. Ale ja wiem- dla kasy!!! Szkoda tylko, że później klienci zamiast płacić mniejsze, płacą wyższe rachunki... Drogi system, wysokie rachunki, ale w Vieśku już to nikogo nie obchodzi. Czuję, że podobnie jest w twoim przypadku.

 

A ja czuję, że czego bym nie powiedział to i tak będzie źle, bo Ty wiesz najlepiej ze wszystkich. Pisałem już o tym o co pytasz, więc nie będę się powtarzał. Dla mnie jesteście obrońcami wyznania jedynej słusznej waszej prawdy i jak ktoś mówi coś innego to od razu jest jazda jak na spotkania u o. Rydzyka. Sorry, to nie moja bajka i jeszcze trochę i będę współwinnym za Smoleńsk, zdrajcą z dziadkiem z Wermachtu :).

 

Zresztą tak na prawdę moja odp nie jest Ci potrzebna do merytorycznej dyskusji tylko do wyszukania kolejnych detali, do których dorobisz historię po czym mi nawrzucasz od złodziei okradających ludzi, marketingu i inne takie bzdury. Nie jest mi to do szczęścia potrzebne, za każdym razem jest tak samo, zaczyna się pozornie merytorycznie a potem jest obrzucanie "szajsem". Więcej nie dam się nabrać idź "popolemizować" z kimś innym.

Edytowane przez ekoheat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ekoheat chyba źle trafiłeś ... koledzy niestety mają rację. Stosowanie bufora jak leci mija się kompletnie z celem a jak słyszę argument, że pompa mniej chodzi bo coś tam i to daje oszczędności to bełkot marketingowy jakich mało. Prąd potrzebny do pompy (zwłaszcza energooszczędnej) stanowi taki ułamek procenta zużytej energii, że szkoda gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym o co pytasz, więc nie będę się powtarzał.

 

Gdzie??? Człowieku, odpowiedz w jaki sposób bufor przy PC przyczyni się do obniżenia rachunków!

Cały czas walisz bełkotem marketingowym ale żadnych konkretów. Udowodnij mi, że jak zakupię ten bufor i dorobię sobie sterowanie to ta inwestycja będzie miała ekonomiczny sens. Udowodnij!

Nie udowodnisz, bo to się w moim przypadku i chyba we wszystkich tu dyskutantów, kompletnie się to nie będzie opłacać!

Ile średnio ten bufor i sterowanie będzie mnie kosztować? Ile zejdę rocznie z 1200zł na CO?

I nie częstuj po raz kolejny swoimi bajeczkami, tylko kawa na ławę, tyle i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie??? Człowieku, odpowiedz w jaki sposób bufor przy PC przyczyni się do obniżenia rachunków!

Cały czas walisz bełkotem marketingowym ale żadnych konkretów. Udowodnij mi, że jak zakupię ten bufor i dorobię sobie sterowanie to ta inwestycja będzie miała ekonomiczny sens. Udowodnij!

Nie udowodnisz, bo to się w moim przypadku i chyba we wszystkich tu dyskutantów, kompletnie się to nie będzie opłacać!

Ile średnio ten bufor i sterowanie będzie mnie kosztować? Ile zejdę rocznie z 1200zł na CO?

I nie częstuj po raz kolejny swoimi bajeczkami, tylko kawa na ławę, tyle i tyle!

 

Ty to jak byś mógł, to byś mi ten bufor do czoła przykleił. Napisałem wcześniej jak dobieramy źródło ciepła i optymalizujemy system pod kątem kosztów eksploatacji, słabo spostrzegawczy jesteś. Poza tym wyciąłeś sobie kawałek wypowiedzi, która w kontekście ma kompletnie inne znaczenie i czepiłeś się jak rzep psiego ogona.

 

Masz tyle postów na kącie, więc chyba powinieneś już umieć poruszać się po forum.

Nie będę Ci niczego udowadniał, bo z chęcią obejdę się bez Twoich kolejnych "przyjaznych" postów. Idź pomęczyć kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jak byś mógł, to byś mi ten bufor do czoła przykleił. Napisałem wcześniej jak dobieramy źródło ciepła i optymalizujemy system pod kątem kosztów eksploatacji, słabo spostrzegawczy jesteś. Poza tym wyciąłeś sobie kawałek wypowiedzi, która w kontekście ma kompletnie inne znaczenie i czepiłeś się jak rzep psiego ogona.

 

Masz tyle postów na kącie, więc chyba powinieneś już umieć poruszać się po forum.

Nie będę Ci niczego udowadniał, bo z chęcią obejdę się bez Twoich kolejnych "przyjaznych" postów. Idź pomęczyć kogoś innego.

 

Będę się za tobą szwendał jak smród w gaciach po tym forum, puki nie wyjaśnisz o co chodzi z tymi oszczędnościami z buforem przy PC i podłogówce.

Ja powtarzam, bufor przy PC i podłogówce jest zupełnie zbędny i namawianie na niego inwestorów jest zwyczajnym naciągactwem! Będą mieli tylko drożej i gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekoheat!

Myślę że powinieneś dalej wytrwale przekonywać niedowierzających!

Dlaczego?

Otóż nawet jeśli nawet 99% procent czytających nie uwierzy (zresztą) słusznie, to 1% kupionych to też czysty zysk-koszt to tylko trochę czasu na pisanie bzdetów.

Następne, możesz zyskać sławę jak bogusław lub TB (przynajmniej na forum). To też COŚ!

Nie odpuszczaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Trochę racji ma ekoheat.

 

Znajomy ma pompę ciepła na II taryfie współdziałającą z dużym buforem ciepła.

Korzyści z bufora i II taryfy:

Pompa ma lżej - dłuższe cykle pracy i dłuższe przestoje.

Zużywa tyle samo energii elektrycznej lecz znacznie tańszej.

 

Dodatkowo po przeorganizowaniu zajęć domowych w II taryfie odbębnia się wszystkie energochłonne prace na sprzęcie agd.

W czasie II taryfy oprócz PC w ruch idą: zmywarka , pralka, piekarnik, kuchenka, żelazko i co kto tam jeszcze ma.

Reasumując oszczędza się wtedy nie tylko na PC.

Różnica 150 do 200 zł miesięcznie (dom 300mkw / 5 osób)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...