Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

Najlepiej jak by się dało panele przykleić do betonu, znacznie by to zwiększyło przewodnośći

 

Była kiedyś dyskusja o tym, były spore obawy o brak wygłuszenia.

Podobno przeszkadza i denerwuje jak słychać każdy krok :-?

 

Nie wiem czy mam nadwrażliwość słuchu (chociaż moja żona twierdzi w w ogóle jej nie słyszę :) ), ale dla mnie każde panele bardzo słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój znajomy kupował w zeszłym roku panele firmy Haro. Ma ogrzewanie podłogowe i nic mu się do tej pory nie dzieje. Jest zadowolony. Kupował do tego podkład pod panele, który też dodatkowo nadawał się na ogrzewanie podłogowe. Jakby ktoś potrzebował namiary mogę się dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież producenci paneli drewnianych polecają podłogi na ogrzewanie podłogowe więc na pewno się nadają. Jaki pisałem wczesniej znajomy mój ma takie panele drewniane na ogrzewaniu podłogowym i jest zadowolony. Nie ma też obawy co do gwarancji:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

 

Przewaliłam kilka wątków o panelach na podłogówce, ale jakoś nikt nie pisze jaki podkład ma pod panelami.. Kompletnie nie wiem, czy moje rozwiązanie się sprawdzi:

 

warstwy wyglądają u mnie tak:

-chudziak (skąd ta nazwa skoro ma 20 cm????) :o

-folia

-styropian 10 cm

-folia alu do podłogówki

-rury do podłogówki

 

i teraz etap który jest aktualny:

- folia

- podkład - płyta eko (Steico) 4 mm http://www.panele-podlogowe.eu/szczegoly/906/plyty_podlogowe_steico_ekopor_kolor_zielone_gr_4mm

- panel laminowany Pergo 9 mm

 

Czy dawać folię i czy ten podkład nie będzie zbyt mocno izolował??? (producent podaje 0,048 W/mK)

 

Jakoś mam wrażenie, że koleś z Pergo nie za dobrze mi doradził wybór tej płyty pod panele na podłogówce...

 

Poratujcie babę opiniami bo w sobotę muszę to położyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...