Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

No i koleżanka Cieszynianka odnalazała się w nowym forum i już sypie linkami - szacun...

 

:-x Odnalazła się, ale dowcipne, nic kurna znaleźć nie mogę :mad: , przez kilka dni nie dało się zalogować, już myślałam, że po mnie.

 

A teraz te tematy jakoś tak porozrzucane, że nawet nie wiem gdzie zajrzeć :bash:

 

Buuuuuuuu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

się nie martw, nie jesteś sama, niestety

też mnie wkurza to rozdrobnienie forum (może jak ktoś szuka konkretnej info o konkretnym zagadnieniu to jest mu łatwiej, ale stałym czytelnikom już nie), na starym wymiana doświadczeń załatwiała wszystko a tu... :(

miejmy nadzieję że jednak ludziki na nowej wymianie będą się udzielać zamiast na sztucznych podrozdziałach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ma ktoś może parkiet lity (nie warstwowy) na podłogówce? We wszystkich sklepach z podłogami mówią mi, że lity parkiet nie naddaje się na podłogówkę. Ostatnio to mi nawet powiedzieli, że już po pierwszym sezonie podłoga będzie do wymiany bo się pozsycha, popęka, ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może parkiet lity (nie warstwowy) na podłogówce? We wszystkich sklepach z podłogami mówią mi, że lity parkiet nie naddaje się na podłogówkę. Ostatnio to mi nawet powiedzieli, że już po pierwszym sezonie podłoga będzie do wymiany bo się pozsycha, popęka, ....

Nie temperatura ale wilgotnosc jest istotna aby drewno zachowywało sie stabilnie. Ogrzewana podłoga powoduje (najczęściej), ze wilgotnosć powietrza nad parkietem osiaga wyjatkowo niski poziom. W takim środowisku również człowiek jest wysuszony. Utrzymanie odpowiedniej wilgotnosci dla zdrowia jest prorytetem w mieszkaniu.

Jezeli ktos tego nie rozumie to doradza właśnie tak jak sklepikarze. Panele równiez schną przy niskiej wilgotności, także deski trójwarstwowe. Zamki trzymają ale wierzchnia warstwa drewna szlchetnego pęka, odkleja się lub tylko kurczy. Do tego zagadnienia potrzebny jest ktoś, kto potrafi zminimalizować skutki ogrzewania podłogowego. Utrzymywanie wilgotnosci w zakresie minimum 40% na poziomie podłogi daje gwarancję na dobrą jakość takiej podłogi. Oczywiście również wilgotność drewna. W tym przypadku lekko zaniżona czyli 6-8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może parkiet lity (nie warstwowy) na podłogówce? We wszystkich sklepach z podłogami mówią mi, że lity parkiet nie naddaje się na podłogówkę. Ostatnio to mi nawet powiedzieli, że już po pierwszym sezonie podłoga będzie do wymiany bo się pozsycha, popęka, ....

na stronie http://www.parpo.pl jest coś co Cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 5 months później...

Będę wdzięczna za informacje od osób, które mają w domu ogrzewanie podłogowe i panele. nurtują mnie dwie kwestie:

- jakiej firmy panele wybrać, żeby nie było problemu ( w ostatnim muratorze była informacja o panelach i kilka firm podanych i był punkt podłogówka tak/nie. niektóre miały, że ok, a inne, że nie. Wychodzi więc na to, że ma to znaczenie i nie można wybrać bez zwracania na to uwagi). Poczytałam trochę, ale najciekawsze są opinie użytkowników

- czy pod panele dawaliście gąbkę? jakiej grubości? czy to ma w ogóle jakiś wpływ na wydajność ogrzewania?

 

Ja byłam przeciwnikiem podłogówki i mocno się przed nią broniłam. nie chce mieć glazury w salonie i korytarzu, bo mi się nie podoba. Tak naprawdę na ogrzewanie podłogowe zdecydowałam się tylko dlatego, że nie mam gdzie wcisnąć kaloryferów, żeby było ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moje panele placiłem o ile dobrze pamiętam 28 zł/m - podobał mi się kolor i to był wyznacznik. Gdyby kosztowały 20 albo 35 zł/m też bym wziął. Dom użytkuję drugą zimę, rodzice kupili jeszcze tańsze i mają ich jeszcze więcej - cały salon i jadalnia (40 m2 w jednej powierzchni). Swoją drogą na opakowaniu była informacja że nadają się na podłogówkę - producent Kronopol - ale jak już pisałem nie to bylo naszym kryterium.

Nic się z nimi nie dzieje, tzn. zużywają się.... przesuwanie mebli, upadek kryształu pozostawia ślad, ale na jakim panelu nie pozostawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto mi chodziło. A jak pytałam czy coś się dzieje to chodziło mi bardziej o deformacje, odkształcenia czy rozwarstwienia. Ale jeżeli jest ok, to mnie pocieszyłeś. Na dole chce mieć panele w salonie i holu, czyli jakieś 45 m2. I bardzo bym nie chciała musiec kupić takich po 100 zł/m2 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...