Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

hmm, wydaje się, ze normalnie jak to na panelach, innego podkładu nie mam to nie porównam, u rodziców w domu na jakimś podkładzie piankowym wydaje sie, ze jest podobnie, gdy coś upadnie to nie jest to "głuchy" odgłos jakiejsc pustki pod panelem a raczej odgłos samego uderzenia twardego przedmiotu w twarda laminowaną powierzchnię, nazwałbym to :) odgłosem powierzchniowym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was,

mam dokladnie takie panele na podlogowce. Nie wiem czy od tego samego sprzedawcy, kupowalam na allegro w ub. roku. Na pewno sa bez warstwy wyciszenia, maja 8 mm. Mam z firmy kronotex, dopytaj sprzedawce czy to te same (nie chce mi sie czytac calego opisu aukcji).

Moje kronotex sa przeznaczone na ogrzewanie podlogowe, dlatego je kupilam. Balabym sie dac zwykle, a po roku wyrzucac... pod spodem jest nieieska gabka firmy arbiton, specjalna na podlogowke. U mnie wygladaja tak:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/Kl1Ns6I2zgSpQQ85dB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/ScEEUWRb5UqXfUomYX.jpg

 

W razie pytan piszcie.

 

Odświeżę nieco temat. Jak sie sprawują panele po nieco ponad 2 latach? Man na myśli pracę z ogrzewaniem podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

Podłogówka jest dużo większym zagrożeniem dla bezawaryjnego użytkowania podłogi niż podłoże bez niej. Mianowicie: trzeba sprawdzić wilgotność podłoża i trzymac się wytycznych producenta paneli oraz jego wskazówek montażu. Folia paroizolacyjna nie załatwi problemu przenikania pary wodnej z podłoża, która pod ciśnieniem w sezonie grzewczym z niego się ulatnia. W efekcie może dojść do zrujnowania podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam wszystkich. Podobne pytania jak wyżej. Nie do końca rozumiem. Może to gra słów. Najbardziej jak do tej pory podoba się mi ten Pianomat 3mm. Jednak na stronach piszą przy nim , że jest pod ogrzewanie podłogowe, zamiast naogrzewanie a pod panele? Jednocześnie przy tym siwym Pianomacie pisze się , że świetnie izoluje -ma bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej. Może mnie ktoś oświeci? Ja mam do zgubienia 3-4mm - pomiędzy terakotą i panelami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich. Podobne pytania jak wyżej. Nie do końca rozumiem. Może to gra słów. Najbardziej jak do tej pory podoba się mi ten Pianomat 3mm. Jednak na stronach piszą przy nim , że jest pod ogrzewanie podłogowe, zamiast naogrzewanie a pod panele? Jednocześnie przy tym siwym Pianomacie pisze się , że świetnie izoluje -ma bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej. Może mnie ktoś oświeci? Ja mam do zgubienia 3-4mm - pomiędzy terakotą i panelami.

 

Odkopywanie tematu ale odpisze.

Mam na parterze domu samą podłogówkę ok 80m2 w tym salon 27 metrów same panele.Podkład to siwy pianomat 3 mm i panel ac4 8 minimetrów.Podłogówka położona co 15 cm(obrzeża 10cm) w 5 cm jastrychu a pod nimi 10cm styropianu eps100.Całość wbrew moim obawom śmiga super.Ciepło aż za bardzo mimo tego na zaworze 3d mam ustawione max 38-40 stopni a spalanie kotła w normach.Pianowat mimo tego ze troche drogi(ja kupowałem za 6zł metr)warty swojej ceny,spełnia swoje zadanie.Jestem kolejną osobą która obala mit panelu na podłogówce.Podłoga przy paleniu ciagłym niczym sie nie rózni od glazury,oczywiscie ma moze 1 stopień mniej odczuwalny ale rekompensowane jest naturalną ciepłościa panelu a w temp pomieszczenia nie widać zadnej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nasz hydraulik zasugerował, żeby pod panele położyć tekturę. Znalazłam w necie coś takiego: http://nokautimg3.pl/p-28-f3-28f321178e467e1e1df1025a3beb30ae500x500/podklad-pod-panele-przy-ogrzewaniu-podlogowym-tekturowy.jpg

Wiecie czy warto wogle zawracać sobie głowę, czy po prostu brać zwykłą tekturę z rolki z Casto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz hydraulik zasugerował, żeby pod panele położyć tekturę. Znalazłam w necie coś takiego: http://nokautimg3.pl/p-28-f3-28f321178e467e1e1df1025a3beb30ae500x500/podklad-pod-panele-przy-ogrzewaniu-podlogowym-tekturowy.jpg

Wiecie czy warto wogle zawracać sobie głowę, czy po prostu brać zwykłą tekturę z rolki z Casto?

tektura fakista z casto a pod nią dwie warstwy na krzyż folii 0,2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż dwie warstwy? Dawać folie paroizolacyjna (żółtą lub zieloną) czy zwykłą czarną budowlaną

 

Tak z ciekawości....czy folia ma jakikolwiek opór cieplny?

większość materiałów ma. Przy foli tej grubości nie ma znaczenia. Ma za to znaczenie, opór przenikania dyfuzyjnego folii np. wilgoci lub pochodzącej pary z tej wilgoci.

Na pewno nie wiesz kiedy twoja wylewka będzie czy jest sucha. Tego nie wie też ten kto mierzy wilgotność wylewki. Pisanie o maksimum 2CM% to są nie poparte w praktyce i w fizyce budowlanej pobożne życzenia. Dlatego dwie warstwy folii. Każda wartwa iłożona na zakładkę, a zakładki dokładnie posklejane taśmą samoprzylepną. Grubosc papieru falistego jest tak nie wielka, że trudno tutaj mówic o jakiś znacznym opadnięciu. Tak się raczej dzieje pod ciężkimi meblami. Tektura dlatego, że daje najmniejsze straty cieplne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Jeśli ktoś myśli o ogrzewaniu podłogowym i drewnie na nie warto przeczytać http://jpdparkett.eu/poradnik-kowalskiego/

Poradnik jest spójny technicznie, natomiast dotyczy przeciętnych warunków klimatycznych a ogrzewnanie ma służyć równie dobrze kiedy jest "mróz na dworze". W związku z tym mam kilka pytań:

1 - jaką najszerszą deskę litą zalecacie na podłogę ogrzewaną?

2 - jaką najgruszą deskę litą polecacie na podłogę ogrzewaną?

3 - jaką maksymalną gęstość strumienia ciepła oraz temperaturę podłogi dopuszczacie dla swoich podłóg litych?

4 - w jakim stopniu Wasze deski są mniej kurczliwe względem klasycznych desek - proszę o konkretne dane procentowe co realnie zobrazuje walory Waszego produktu. Jeśli jest patent to powinny być wyniki mówiące o istocie tegoż patentu.

Uważam, że produkt jest interesujący i warty poznania, choć poradnik jest zbyt gładki żeby do końca odzwierciedlał podłogową rzeczywistość.

Czekam na rzeczowe odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli o ogrzewaniu podłogowym i drewnie na nie warto przeczytać http://jpdparkett.eu/poradnik-kowalskiego/

 

wszystko w porządku lecz:

1. Problemem jest przy ogrzewaniu podłogowym nie temperatura lecz suche powietrze, bezposrednio nad posadką podłogową.

2. Problemem jest nieznajomość wilgotności równoważnej podkładu ogrzewanego, bezpośrednio przed klejeniem drewna!

3. Problemem jest blokowanie nadmiernej wilgoci w ogrzewaniu podłogowym. Kiedy jest ona nadmierna, też nie wiadomo, ponieważ nie zna się patrz pkt.2

 

Jak widać nie ogrzewanie desek jest problemem na ogrzewaniu podłogowym, lecz zupełnie inne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pytanie do Parkietkompleks troche z innej beczki.Bede lał hale sportowa w Strzegowie,pytalem sie juz parkietu nie bedzie he ale powiedz mi jak mozesz jakis dobry piasek na mixokreta np u Ciebie w Mlawie.cos czystego 0-4.jak mozesz to rzuc jakis kontakt.wielkie dzieki.pozdrawiam

WITAM. Widzę, że szukasz tego co najważniejsze przy wylewkach. Nie bardzo będę mógł Ci pomóc ponieważ nie zajmuję się wylewkami w praktycznym wydaniu.

Wiem, że swego czasu w Strzegowie była żwirownia, po drodze przed Strzegowem masz Aleksandrowo, Rejon Dróg w Mławie ma własne żwirownie no i Wysoka za Działdowem, na Lidzbark bardzo duża żwirownia.. Tyle mogę Ci pomóc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...