Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

WITAM. Widzę, że szukasz tego co najważniejsze przy wylewkach. Nie bardzo będę mógł Ci pomóc ponieważ nie zajmuję się wylewkami w praktycznym wydaniu.

Wiem, że swego czasu w Strzegowie była żwirownia, po drodze przed Strzegowem masz Aleksandrowo, Rejon Dróg w Mławie ma własne żwirownie no i Wysoka za Działdowem, na Lidzbark bardzo duża żwirownia.. Tyle mogę Ci pomóc. Pozdrawiam.

 

ok dzieki,juz mam zwirownie Lafarge Rudno Kmiece k/Przasnysza

maja tam piasek plukany siany i piasek lamany 0-2 0-4 0-5 0-8mm i wieksze wiec to pozadna zwirownia raczej

tel 297527824 wiec jakbys chcial piasek pod parkiety to mozesz inwestorom polecac.mysle ze jak komus zalezy to zamowi bo te frakcje sa bardzo ciezko dostepne.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok dzieki,juz mam zwirownie Lafarge Rudno Kmiece k/Przasnysza

maja tam piasek plukany siany i piasek lamany 0-2 0-4 0-5 0-8mm i wieksze wiec to pozadna zwirownia raczej

tel 297527824 wiec jakbys chcial piasek pod parkiety to mozesz inwestorom polecac.mysle ze jak komus zalezy to zamowi bo te frakcje sa bardzo ciezko dostepne.pozdrawiam

OK. Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Tydzień temu zostały położone panele - 22 m2 - w pomieszczeniu o zarysie prostokątnym 5.5x4m. Poprzednio były panele klejone (jedne z pierwszych na rynku), nie uginały się, nie było żadnego problemu. Po położeniu panele zaczęły się uginać kilku miejscach (punktowo).

Na beton została położona pianka 2mm. Dyslacje ściana-panele zachowane na poziomie 10-20 mm. Po ściągnięciu paneli dzisiaj zauważyłem nierówności na posadzce, wgłębienia.

 

I teraz pytanie jak zniwelować nierówności posadzki, podłożyć grubszą piankę czy od razu robić podkład z płyty OSB. Dodam, że wylewka nie wchodzi w grę mieszkanie jest używane na co dzień, a wylewka powinna schnąć do 6 tygodni zanim położy się panele.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia oraz film z ugięciem paneli, w miejscu gdzie jest to najbardziej głębokie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IkDUEZypKAg&feature=youtu.be

http://img822.imageshack.us/img822/6788/podkad1.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/9032/dyslacja.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/6080/pooone.jpg

 

Położone panele, specyfikacja :

 

http://www.castorama.pl/panel-time-dab-richmond-ac3-gr-7-mm.html#full-prod-specs

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tydzień temu zostały położone panele - 22 m2 - w pomieszczeniu o zarysie prostokątnym 5.5x4m. Poprzednio były panele klejone (jedne z pierwszych na rynku), nie uginały się, nie było żadnego problemu. Po położeniu panele zaczęły się uginać kilku miejscach (punktowo).

Na beton została położona pianka 2mm. Dyslacje ściana-panele zachowane na poziomie 10-20 mm. Po ściągnięciu paneli dzisiaj zauważyłem nierówności na posadzce, wgłębienia.

 

I teraz pytanie jak zniwelować nierówności posadzki, podłożyć grubszą piankę czy od razu robić podkład z płyty OSB. Dodam, że wylewka nie wchodzi w grę mieszkanie jest używane na co dzień, a wylewka powinna schnąć do 6 tygodni zanim położy się panele.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia oraz film z ugięciem paneli, w miejscu gdzie jest to najbardziej głębokie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IkDUEZypKAg&feature=youtu.be

http://img822.imageshack.us/img822/6788/podkad1.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/9032/dyslacja.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/6080/pooone.jpg

 

Położone panele, specyfikacja :

 

http://www.castorama.pl/panel-time-dab-richmond-ac3-gr-7-mm.html#full-prod-specs

 

Proszę o pomoc

 

to co widać na filmie nie musi być powodem nierówności podłoża. Jest to raczej wina nieodpowiedniego klimatu, zbyt wilgotnego otoczenia. Sprawdź najpierw wszystkie dylatacje, czy gdzieś nie oparły się o ścianę lub inne przeszkody.

Panele puchną we wszystkich kierunkach z prędkością i w zakresie drewna Buk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co widać na filmie nie musi być powodem nierówności podłoża. Jest to raczej wina nieodpowiedniego klimatu, zbyt wilgotnego otoczenia. Sprawdź najpierw wszystkie dylatacje, czy gdzieś nie oparły się o ścianę lub inne przeszkody.

Panele puchną we wszystkich kierunkach z prędkością i w zakresie drewna Buk.

 

Tak jak pisałem, nigdzie panele się nie opierają. Mam ściągnięte listwy dookoła pomieszczenia. Ściągnąłem kilka rzędów paneli przyłożyłem belkę do posadzki aby sprawdzić poziom - są "dziury". Między belką, a posadzką występują szczeliny 5-6 mm.

Ewidentna wina nierówności posadzki. Wcześniej były grube panele klejone, dlatego się nie ruszały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości najlepiej ? Czy 10 mm wystarczy ?

 

A jak by wyglądała naprawa posadzki za pomocą zaprawy wyrównującej, czy są stosowane praktyki użycia jej pod panele ?

Czy może klej do kafelek MAPEI ?

 

Proszę o opinie

Edytowane przez EBO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ludziska,

 

Plany byly aby caly dol domu zrobic w gresie bo mamy wszedzie podlogowke. Problem w tym ze nie ma ladnego gresyuwygladajacego jak drewno. Jak cos sie podobalo to kosztowalo ponad 200zl za m2 !! Panele wygladaja o niebo lepiej nie mowiac o cenie, mamy jedynie watpliwosci jak beda one spisywaly sie pod podlogowka i w pomieszczeniach typu kuchnia czy wiatrolap.

Czy wieksza izloacyjnosc paneli przeklada sie na rachunki za ogrzewanie ? Czy nie jest tak zeby miec w pomieszczeniu ok 21 stopni to majac panele grzejemy podloge do wyzszej temperatury niz majac np gres ?

Panele jakie rozwazamy to typu ac4 i ok 8mm do tego odpowiedni podklad. Troche jeszcze nas martwi sytuacja laczenia paneli z kaflami np w okolicach lazienek bo bedzie wyzej przy plytkach. Dawac znowu grubo podkladu jeszcze bardziej sie odizoluje.

Wiecie czy panele firmy Egger sa pod podlogowke bo jakos nie umiemy nic na ten temat znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
mam do was pytanie. jakiego podkladu uzylibyscie w sytuacji gdy jest ogrzewanie podlogowe wodne. panele chce zrownac idealnie z wysokoscia gresu tj. 12-13mm. panel zazwyczaj ma 7 lub 8 mm, wiec zostaje 4 mm na podklad. problem w tym ze wszystkie podklady na podlogowke sa bardzo cienkie. 4mm tektury to troche porazka, wszystko sie bedzie uginac a nadlewac cale pomieszczenie bez sensu. poradzcie cos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie. jakiego podkladu uzylibyscie w sytuacji gdy jest ogrzewanie podlogowe wodne. panele chce zrownac idealnie z wysokoscia gresu tj. 12-13mm. panel zazwyczaj ma 7 lub 8 mm, wiec zostaje 4 mm na podklad. problem w tym ze wszystkie podklady na podlogowke sa bardzo cienkie. 4mm tektury to troche porazka, wszystko sie bedzie uginac a nadlewac cale pomieszczenie bez sensu. poradzcie cos.

 

szukaj grubszych paneli są 10mm i 12 również. Niestety kosztują drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj grubszych paneli są 10mm i 12 również. Niestety kosztują drożej.

 

hehe gratuluje pomysłu ;)

 

Emka79 ja u moich klientów stosuje tekture Midasa i nie słyszałem jeszcze skarg a jeżeli chcesz naprawdę dobry podkład który zapewni przepływ ciepła i wygłuszy to obejrzyj podkłady Balterio ale niestety cena "kosmos".

 

Grubość panela max 8mm i takie proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Tak jak pisałem, nigdzie panele się nie opierają. Mam ściągnięte listwy dookoła pomieszczenia. Ściągnąłem kilka rzędów paneli przyłożyłem belkę do posadzki aby sprawdzić poziom - są "dziury". Między belką, a posadzką występują szczeliny 5-6 mm.

Ewidentna wina nierówności posadzki. Wcześniej były grube panele klejone, dlatego się nie ruszały.

 

U mnie miały być kładzione plyty osb na stara podłogę drewnianą, ale okazalo się, że po dobiciu desek do legarów wystarczylo położenie pianki, chyba 8 mm. Natomiast wykonawca mówił, że to bardzo powszechna metoda, więc myślę, ze spokojnie możesz spróbować z tymi płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe gratuluje pomysłu ;)

 

Emka79 ja u moich klientów stosuje tekture Midasa i nie słyszałem jeszcze skarg a jeżeli chcesz naprawdę dobry podkład który zapewni przepływ ciepła i wygłuszy to obejrzyj podkłady Balterio ale niestety cena "kosmos".

 

Grubość panela max 8mm i takie proponuje.

 

Można spróbować się potragować, jak kupisz panel i podkłady u producenta, może wtedy nie będzie tak drogo. Albo poczekać na promocje, bo widziałam, ze czasem mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez od razu zapaliła mi sie lampka z tymi grubszymi panelami. :)

 

Odnośnie ceny tych podkładów to faktycznie 200zł za 10m2 pianki to "kosmos"

 

 

hehe gratuluje pomysłu ;)

 

Emka79 ja u moich klientów stosuje tekture Midasa i nie słyszałem jeszcze skarg a jeżeli chcesz naprawdę dobry podkład który zapewni przepływ ciepła i wygłuszy to obejrzyj podkłady Balterio ale niestety cena "kosmos".

 

Grubość panela max 8mm i takie proponuje.

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe gratuluje pomysłu ;)

 

Emka79 ja u moich klientów stosuje tekture Midasa i nie słyszałem jeszcze skarg a jeżeli chcesz naprawdę dobry podkład który zapewni przepływ ciepła i wygłuszy to obejrzyj podkłady Balterio ale niestety cena "kosmos".

 

Grubość panela max 8mm i takie proponuje.

 

Tak oglądam te proponowane przez Ciebie podkłady i mam pytanie-jeżeli cena jest jednym z mniej ważnych kryteriów to który byś miał podkład konkretnie na myśli?Czy ten ma np wystarczająco dobry współczynnik przewodzenia ciepła i nie stosuje się już pod niego folii?

http://www.balteriopanele.pl/natural-wood-sound-plus-odglos-litego-drewna-plus.html

 

ed

żem blondynka :roll: oczywiście odpowiedzi na moje pytania są na ich stronie :bash:

 

Niektóre podkłady podłogowe Balterio takie jak np. ComfortSound Base, ComfortSound Plus en ComfortSound Pro są fabrycznie wyposażone w przyklejony ekran paroizolacyjny. W takim przypadku stosowanie osobnej folii paroizolacyjnej jest zbyteczne.

Należy zadbać o to, aby całkowity (podłoga laminowana + podkład) opór cieplny ® był mniejszy niż 0,15 m²K/W.

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...