Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety nie mogę się doszukać posta na którego odpowiadasz.

Czy mógłbyś napisać z jakiego rozwiązania i w stosunku do czego jest te 15% oszczędności ?

 

Przyznam, że nie chciało mi się przeglądać az 23 stron, by sprawdzić, czy nikt o to nie pytał, dlatego, jak sie powtarzam, to po prostu mi powiedzcie. Jak to w ogóle jest z\ podłogowym ogrzewaniem? To się opłaca, to się zwraca?

 

Może z tymi 15% troszkę przesadziłem, jest to około 12%. Wszystko przez to, że przy ogrzewaniu podłogowym temperatura odczuwalna jest o dwa stopnie wyższa. Jeżeli przy grzejnikach odpowiada nam np. +23 to przy podłogówce wystarczy +21. Każdy stopień w górę lub w dół to około 6% różnicy na ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może z tymi 15% troszkę przesadziłem, jest to około 12%. Wszystko przez to, że przy ogrzewaniu podłogowym temperatura odczuwalna jest o dwa stopnie wyższa. Jeżeli przy grzejnikach odpowiada nam np. +23 to przy podłogówce wystarczy +21. Każdy stopień w górę lub w dół to około 6% różnicy na ogrzewaniu.

 

Dzięki za odpowiedź. Pewnie się więc zdecyduję na takie ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś z Was panele na podłogówce tylko z folią paroizolacyjną pod spodem, bez podkładu wyciszającego (wyrównującego)? Konkretnie mam na myśli panele z kolekcji Brilliance Floor z Krono, które standardowo mają od spodu zintegrowany podkład wyciszający. Instrukcja mówi by układać bezpośrednio na folii...chciałem zapytać fachowców i doświadczonych użytkowników jak się to sprawdza?

 

Z tego co się orientuję nie jest to jakaś nowość, tego typu rozwiązania są praktykowane przez kilku producentów paneli laminowanych. Domyślam się że wyciszenie będzie jednak mniejsze niż przy "jakimś" standardowym podkładzie, z drugiej strony wyeliminowanie dodatkowej warstwy (z racji podłogówki planowałem tekturę falistą) spowoduje na pewno lepsze przekazywanie ciepła przez podłogę, a co za tym idzie oszczędności na ogrzewniu.

 

Będę wdzięczny za opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nowe rozwiązanie, to jest szansa, że nikt go tutaj dokładnie nie przetestował :/ Natomiast panele, jeśli dobrze osadzone, nie są specjalnie głośne. Ja mam balterio na starych deskach i zwykłej piance zielonej i nie ma stukania ani nic. Więc może taki podkład Krono wystarczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.idealnie rowne podloze...to przede wszystkim

2. folia owszem jesli to prater

3.jesli pietro( tu zdania uczonych sa podzielone hehe ) nie znajduje sensu ale zawsze lepiej miec niz nie miec ..

4.jakiej grubosci jestże tenze podklad i z czego..ogarniaja mnie wszelkie mozliwe watpliwosci i powatpiewania na tenze temat jak cos takiego czytam ilez ma grubosci caly panel?skoro gumokorek 3 mm gr ma wlasciwosci wygluszajace na poziomie 18-21 decybeli...to cóz to za magiczny podjklad montowany "seryjnie" jako element podbudowy paneli bedacy zarazem ich integracyjna czescia..o wlasciwosciach "wygłuszjacych.." 16-21 decybeli to cicha rozmowa w nocy ..nie podwazam nie zaprzeczam ale wiecej danych niz zapewnienia sprzedawcy..konkrety..

miska z calym szacynkiem u ciebie wszystko ratuje nie panel.

Jeno posadzka DREWNIANA TRWALE ELASTYCZNA Z WYGLUSZENIEM MIEDZY LEGARAMI.

mOZESZ NA TENZE TEMAT ZASIEGNAC WSZELAKICH OPINII I POJDE DO PIEKLA ALE PO WYKONANIU KLIKUNASTU TYSIECY METROW TAKICH POSADZEK JESTEM TEGO ABSOLUTNIE PEWIEN...

Ta Pani zas ma zastosowac panele na ogrzewaniu posadzkowym..na mixokrecie..nie rozumiem jak twoje panele na posadzce drewnianej maja sie do tegoz rozwiazania?? w zaden sposob nie potrafie pojac ..co ma piernik do wiatraka???:o...

chyba ze

"leci wrobel przez pustynie i po co mu skrzypce jak nie jest głodny" czy tez..

"co porabiaja trole w wolne weekendy?"

nabijajmy posty..przedluzajmy je bez sensu..zero stresu..jeno po jaka cholere jestze to forum..????

(a panele niczego nie imutuja:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.idealnie rowne podloze...to przede wszystkim

2. folia owszem jesli to prater

3.jesli pietro( tu zdania uczonych sa podzielone hehe ) nie znajduje sensu ale zawsze lepiej miec niz nie miec ..

4.jakiej grubosci jestże tenze podklad i z czego..ogarniaja mnie wszelkie mozliwe watpliwosci i powatpiewania na tenze temat jak cos takiego czytam ilez ma grubosci caly panel?skoro gumokorek 3 mm gr ma wlasciwosci wygluszajace na poziomie 18-21 decybeli...to cóz to za magiczny podjklad montowany "seryjnie" jako element podbudowy paneli bedacy zarazem ich integracyjna czescia..o wlasciwosciach "wygłuszjacych.." 16-21 decybeli to cicha rozmowa w nocy ..nie podwazam nie zaprzeczam ale wiecej danych niz zapewnienia sprzedawcy..konkrety..

miska z calym szacynkiem u ciebie wszystko ratuje nie panel.

Jeno posadzka DREWNIANA TRWALE ELASTYCZNA Z WYGLUSZENIEM MIEDZY LEGARAMI.

mOZESZ NA TENZE TEMAT ZASIEGNAC WSZELAKICH OPINII I POJDE DO PIEKLA ALE PO WYKONANIU KLIKUNASTU TYSIECY METROW TAKICH POSADZEK JESTEM TEGO ABSOLUTNIE PEWIEN...

Ta Pani zas ma zastosowac panele na ogrzewaniu posadzkowym..na mixokrecie..nie rozumiem jak twoje panele na posadzce drewnianej maja sie do tegoz rozwiazania?? w zaden sposob nie potrafie pojac ..co ma piernik do wiatraka???:o...

chyba ze

"leci wrobel przez pustynie i po co mu skrzypce jak nie jest głodny" czy tez..

"co porabiaja trole w wolne weekendy?"

nabijajmy posty..przedluzajmy je bez sensu..zero stresu..jeno po jaka cholere jestze to forum..????

(a panele niczego nie imutuja:))

 

 

co do podkładu to dostałem informacje że jest to poprostu "pianka poliuretanowa o grubości 1 mm w kolorze pomarańczowym".

 

z punktu widzenia wygłuszenia na pewno nie jest to rewelacja, jednak jeśli dodam już podklad to i tak będzie to zwykła tektura falista dla której poziom tłumienia dźwięków nie jest też żadną rewelacja

 

a dlaczego tektura...bo najmniej ogranicza przepływ ciepła z ogrzewania. choć ten 1mm pianki mimo wszytsko mitu sprawę komplikuje:(

 

swoją drogą...jak pod względem akustyczności i przewodności ciepła porównalibyście zwykłą tekturę falistą z rolki a podkład tekturowy aspro?

Edytowane przez mp_krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

miska z calym szacynkiem u ciebie wszystko ratuje nie panel.

Jeno posadzka DREWNIANA TRWALE ELASTYCZNA Z WYGLUSZENIEM MIEDZY LEGARAMI.

mOZESZ NA TENZE TEMAT ZASIEGNAC WSZELAKICH OPINII I POJDE DO PIEKLA ALE PO WYKONANIU KLIKUNASTU TYSIECY METROW TAKICH POSADZEK JESTEM TEGO ABSOLUTNIE PEWIEN...

Ta Pani zas ma zastosowac panele na ogrzewaniu posadzkowym..na mixokrecie..nie rozumiem jak twoje panele na posadzce drewnianej maja sie do tegoz rozwiazania?? w zaden sposob nie potrafie pojac ..co ma piernik do wiatraka???:o...

chyba ze

"leci wrobel przez pustynie i po co mu skrzypce jak nie jest głodny" czy tez..

"co porabiaja trole w wolne weekendy?"

nabijajmy posty..przedluzajmy je bez sensu..zero stresu..jeno po jaka cholere jestze to forum..????

(a panele niczego nie imutuja:))

 

Ja Ci nie odmawiam racji, napisałąm tylko, że moze wystarczy wspomniany podkład, to grzech? A druga sprawa, skoro forum miałoby być po to, zeby się stresować tym, co się pisze, to faktycznie nie wiem, jaki byłby jego sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa, a propos tej deski, która działa cuda - moi sąsiedzi z góry zostawili gołe deski (w sensie nie położyli nic na nie) i do szału mnie doprowadzają odgłosy stukania i pukania wieczorem nad moim łóżkiem. Więc chyba to nie jest tak do końca, jak mówisz. U mnie nie ma żadnych wygłuszeń w deskach, a jest cicho jak się chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
http://www.busco-casa.ru/design/index-flash-new.jpg

 

недвижимость в испании малага

коста бланка недвижимость

 

 

Любые отношения с недвижимостью, будь то покупка, продажа или аренда – дело серьезное, подходить к которому нужно со всей ответственностью, взвешивая все за и против и учитывая риски и возможные форс-мажоры. А если дело касается недвижимости в заморских странах, то тут уж точно необходимо быть уверенным во всех мелочах.

Мы – те, кто ответит на все ваши сложные вопросы, которые касаются к таким вопросам, как сделки с недвижимостью в Южной Испании. Наша команда профессионалов с большим желанием поделится с вами секретами и важными нюансами оформления сделок с недвижимостью. Создатели этого сайта собрали здесь широчайшую базу агентств, расположенных по всему побережью очаровательной Испании для того, чтобы вы смогли сделать свой правильный и осознанный выбор. На этом портале вы обязательно увидите массу полезной информации: от профессиональных юридических терминов, применяемых при оформлении сделок с недвижимостью до анализа рынка по состоянию на текущий месяц. К тому же, за свои услуги мы вообще ничего не просим! Мы работаем совершенно бесплатно для вас, для вашего спокойного и обеспеченного будущего!

 

 

испания недвижимость коста брава

морайра

a to co:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
gazu nie ma - a na pompe mnie nie stac ... kominek tez odpada bo zona nie chce - takze nic innego mi nei pozostaje :(

 

Skoro stać cię na metry kotłowni, komin, kocioł i instalację, to stać cię na PC!

Dobrze ociepl chatkę a będzie potrzebna mniejsza pompka a więc i tańsza instalacja. Jaką masz działkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metry i tak i tak beda czy to kotlownia czy nie - jakby nei bylo kotlowni to troche wieksza lazienka :) - no dodatkowy wydatek to komin - ale komin ma byc niewielki bo tylko z jednym kanalem wentylacyjnym do kotlowni - za reszte wentylacji w domu bedzie odpowiedzialony rekuperator - sciany robie z solbet 36 - takze ocieplenia nie ebdzie wcale (przynajmniej przez najblizsze 3,4 lata - az kase na to uzbieram) - a instalacja - nie bede musial robic podlogówki - a podloogowka drozsza - no i sam zakup pompy - minimum 20 tys. z moich obliczen wynika ze wyjdzie mnie to z jakeis 10 tys. mniej (wieksze koszty, pompy, ocieplenia i podlogowki jak odejme od tego koszty komina, tradycyjnej instalacji i kotła )

 

aha - dzialka niewielka - niecale 600m2 - takze kolektor poziomy tez odpada .. ;/

Edytowane przez lujski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...