Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

metry i tak i tak beda czy to kotlownia czy nie - jakby nei bylo kotlowni to troche wieksza lazienka :) - no dodatkowy wydatek to komin - ale komin ma byc niewielki bo tylko z jednym kanalem wentylacyjnym do kotlowni - za reszte wentylacji w domu bedzie odpowiedzialony rekuperator - sciany robie z solbet 36 - takze ocieplenia nie ebdzie wcale (przynajmniej przez najblizsze 3,4 lata - az kase na to uzbieram) - a instalacja - nie bede musial robic podlogówki - a podloogowka drozsza - no i sam zakup pompy - minimum 20 tys. z moich obliczen wynika ze wyjdzie mnie to z jakeis 10 tys. mniej (wieksze koszty, pompy, ocieplenia i podlogowki jak odejme od tego koszty komina, tradycyjnej instalacji i kotła )

 

aha - dzialka niewielka - niecale 600m2 - takze kolektor poziomy tez odpada .. ;/

 

Nic nie odpada. Właśnie w innym wątku mamy taki przypadek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152498-Instalacja-pompy-ciep%C5%82a-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiona/page11

Jak wstawisz kopciucha to rzeczywiście nic już w tej kotłowni nie zrobisz, natomiast ja w pomieszczeniu gospodarczym, oprócz PC mam jeszcze pralkę, suszarnię i kil;ka innych pierdół. Może warto na to te miejsce wykorzystać?

Co do kosztów, to polską PC można kupić już za około 10tyś netto. Jeżeli zrobisz samemu DZ (jest to bardzo proste), to z zbiornikiem na CWU i kotłownią zmieścisz się w tych 20tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Moze troszke nie na temat ;)ale czy uzywa ktos paneli

Witex Ariosa na ogrzewaniu podlogowym i moze podzielic

sie uwagami

 

U mojego klienta na około 130m2 jest ten panel. Nic złego nie mówił, wszystko jest ok. Panel jak panel - ważne aby były zachowane wszystkie wytyczne i aby nie zepsuć systemu. Poprawnie wykonana podłoga będzie spisywała się wyśmienicie, a jest to panel z wyższej półki ;)

 

PS. Pod panele dobrze jak jest spora bezwładność podłogi, dzięki czemu są małe różnice dobowe temperatury, wolniejsze nagrzewanie podłogi - drewno mniej pracuje, nie rozsycha się itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to bardzo bym chcial miec pompe, ale niestety troche drogo, a na DZ nie mam miejsca :( - niestety

 

Najpierw dokładnie temat przeanalizuj i przelicz, ale koniecznie od A do Z ze wszystkimi znanymi Ci czynnikami oraz dodatkowymi za i przeciw. Potem będzie czas na ocenę która opcja jest droższa i ile. Jeżeli chcesz mieć PC, to nie ulegaj tak łatwo powszechnemu mitowi drogiej PC, bo to bujda i przeszłość. Tak mówią głównie osoby co PC nie mają, osoby które niepotrzebnie przeinwestowały jak również Ci co jej nie zrobili i plując sobie w brodę są jej głośnymi przeciwnikami, co by się do błędu nie przyznać i nie stracić twarzy...

 

Zwróć uwagę na stopki - odpowiadają na Twoje pytania użytkownicy PC, a nie teoretycy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nic nie odpada. Właśnie w innym wątku mamy taki przypadek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152498-Instalacja-pompy-ciep%C5%82a-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiona/page11

Jak wstawisz kopciucha to rzeczywiście nic już w tej kotłowni nie zrobisz, natomiast ja w pomieszczeniu gospodarczym, oprócz PC mam jeszcze pralkę, suszarnię i kil;ka innych pierdół. Może warto na to te miejsce wykorzystać?

Co do kosztów, to polską PC można kupić już za około 10tyś netto. Jeżeli zrobisz samemu DZ (jest to bardzo proste), to z zbiornikiem na CWU i kotłownią zmieścisz się w tych 20tyś.

 

 

To jak duże masz to pomieszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,5m2. PC, dwa zbiorniki na wodę po 120l każdy, stacja uzdatniania wody, pralka, suszarka, zlew, miejsce na brudy, miejsce na miotły, przejście do garażu i jeszcze można się tam swobodnie poruszać.

 

i zapomniał jeszcze o jednym.

Mozna tam również zrobić wesele na 80 osób i jeszcze zostanie miejsca na tańce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zapomniał jeszcze o jednym.

Mozna tam również zrobić wesele na 80 osób i jeszcze zostanie miejsca na tańce :D

 

5,5m2 to na prawdę dużo miejsca ;)

Zbiorniki CWU wiszą sobie na ścianie, suszarka sznurkowa opuszczana z IKEI (polecam), PC zajmuje niecałe 0,5m2, stacja uzdatniania wody jeszcze mniej. Pralka podobnie. Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można płacić tyle za prąd co ty czyli 3200 zł za ogrzewanie prądem plus wszystko na prąd.Ja płacę za prąd bez ogrzewania 3600 zł na rok,chyba ciebie nie ma ciągle w tym domu...To nic dziwnego że twierdzisz że PC to tak tanie ogrzewanie.Każde jest tanie jak cały dzień nikogo nie ma w domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można płacić tyle za prąd co ty czyli 3200 zł za ogrzewanie prądem plus wszystko na prąd.Ja płacę za prąd bez ogrzewania 3600 zł na rok,chyba ciebie nie ma ciągle w tym domu...To nic dziwnego że twierdzisz że PC to tak tanie ogrzewanie.Każde jest tanie jak cały dzień nikogo nie ma w domu...

 

Wyobraź sobie, że zużywasz tylko 30% więcej prądu ode mnie :) Nie możliwe? A jednak.

Nie mówię tu o ogrzewaniu tylko o reszcie domu. Ja na resztę wydaję 1700zł a ty 3600 i wyobraź sobie, że ty zużywasz tylko 30% więcej ;)

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro bede mial piec na ekogroszek to jest sens robic podlogowke w calym domu ..?? domek okolo 115m2 - czy duzo przeplace za robienie podlogówki na calej powierzchni domu niz bym zrobil tradycyjne grzejniki ..??

 

Pozdrawiam

 

Witam.

 

Przy piecu na paliwo stałe podłogówka jak najbardziej jest uzasadniona, gdyż dzięki dużym zdolnością akumulacyjnym wylewki, podłoga odbierze więcej energii od pieca i dłuższy czas będzie emitowała ciepło do pomieszczenia niż np. kaloryfery. W wypadku kaloryferów po wstrzymaniu cyrkulacji czynnika grzewczego już po 1-2h odczuwalny będzie spadek temperatury (w zależności od zapotrzebowania na ciepło pomieszczenia i wielkości kaloryfera), w wypadku podłogówki z racji jej dużej bezwładności temperatura utrzyma się znacznie dłużej co dodatkowo generuje oszczędności w koszcie eksploatacji cieplnej budynku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przy piecu na paliwo stałe podłogówka jak najbardziej jest uzasadniona, gdyż dzięki dużym zdolnością akumulacyjnym wylewki, podłoga odbierze więcej energii od pieca i dłuższy czas będzie emitowała ciepło do pomieszczenia niż np. kaloryfery. W wypadku kaloryferów po wstrzymaniu cyrkulacji czynnika grzewczego już po 1-2h odczuwalny będzie spadek temperatury (w zależności od zapotrzebowania na ciepło pomieszczenia i wielkości kaloryfera), w wypadku podłogówki z racji jej dużej bezwładności temperatura utrzyma się znacznie dłużej co dodatkowo generuje oszczędności w koszcie eksploatacji cieplnej budynku.

 

Pozdrawiam.

 

z tymi kosztami nie przesadzałbym, ze sprzedaje podłogówkę to wiemy, ale obiektywizmu trochę by nie zaszkodziło, bo zakładam, że z takich narzędzi jak audytor OZC korzysta i zdaje sobie sprawę, że żeby ogrzać dany budynek o danych parametrach potrzebujemy danej ilości energii? ni tak bardzo zależnie od tego czym ją w tym domu umieścimy? ;)

i nie napisał ze grzejniki tak szybko jak stygną tak sie nagrzewają a podłogówka tak długo jak oddaje ciepło bez zasilania jej tym "piecem" (czyż nie kotłem?) tak długo trzeba potem ten akumulator ładować? i ze optymalnie to jest utrzymywać w miarę stałe, kontrolowanie regulowane parametry pracy podłogówki a nie cyklicznie ją rozgrzewać i wychładzać?

 

a abstrachując: podłogówkę jak najbardziej warto robić, śmiało i po całości, jak kolega lujski ma prawe a nie lewe ręce i poczyta troche forum to sobie sam zrobi kosztem może i tańszym niż fachura grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...