Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisałem już:

Ja dałem taki podkład soundprotect czy coś takiego. Producentem jest chyba Wirex albo Pergo.

Poza swietnym wytłumianiem ma ta miłą cechę że jest na bazie grafitu i ma bardzo mały opór cieplny - idealne do podłogówki (...) Zawsze sprawdzajcie- rządajcie od sprzedawcy parametrów przewodności cieplnej danego materiału podkładowego. O ile dobrze pamiętam, to ten podkład który mam ma o rząd wielkości mniejsze opory cieplne niż np. gąbka 2mm

am

 

wiecej postów na ten temat:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16996&highlight=soundprotect

 

temat był wiele razy

poszukajcie w archiwum

np:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=19330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Praktycznie każdy producent ma w swej ofercie panele przystosowane do zakładania na ogrzewaniu podłogowym. Musisz poprostu czytac instrukcję, z pewnością producent pochwali się że dany model można stosować na ciepłej podłodze. No i co oczywiste: jesli producent jasno o tym nie pisze to lepiej nie ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem panele z takim znaczkiem ( nie wkleję go tu ) oznaczającym możliwość położenia ich na podłogówce. Dzisiaj nie podam nazwy, małżonka się tym zajmowała a panele czekają w paczkach na budowie.

 

Dodatkowo są na zatrzask, czyli odpada sprawa kleju i ewentualnych oparów.

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panele generalnie nie nadaja sie na podloze ogrzewane;sa to duze elementy ukladane "plywajaco" na piance izolacyjno-tlumiacej co utrudnia przeplyw ciepla

 

jedyny problem z panelami ( w tym kontekście ) jest taki, że przy kaflach mialbym rozstaw rurek co 24 cm ( w jednym z pomieszczeń ) a mam c0 22cm. A problem pianki rozwiązałem tekturą falistą - sprawdź Gościu współczynniki przewodzenia tych materiałów :lol:

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierze czy na piance jest to bez roznicy straty beda zawsze poza tym panele sa "grube" ok 15 mm to tez izoluje ,proponuje male doswiadczenie :ustaw zelazko na 30 st C poloz na nim papier i kawalek podlogi a w drugiej probie docisnij kawalek podlogi bezposrednio do zelazka i porownaj czas nagrzewania ;jezeli chcesz parkiet to juz leoiej przykleic duo-parkiet 10mm ulozony w "jodelke"(naprezenia rozchodza sie we wszystkich kierunkach) produkowany w biadkach poczytaj tez http://www.parkiet.pl technologie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierze czy na piance jest to bez roznicy straty beda zawsze poza tym panele sa "grube" ok 15 mm to tez izoluje ,proponuje male doswiadczenie :ustaw zelazko na 30 st C poloz na nim papier i kawalek podlogi a w drugiej probie docisnij kawalek podlogi bezposrednio do zelazka i porownaj czas nagrzewania ;jezeli chcesz parkiet to juz leoiej przykleic duo-parkiet 10mm ulozony w "jodelke"(naprezenia rozchodza sie we wszystkich kierunkach) produkowany w biadkach poczytaj tez http://www.parkiet.pl technologie

 

 

:o :o :o

 

Ale autor tego wątku, Grzegorz63 pytał o panaele.

Te moje mają 8 mm !

 

Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz moje panele miały 7mm grubości i znaczek o którym wspomniał CZ. Nie wiem jednak jak się sprawuja na podłogówce bo takową mam tylko w łazience. acha z instrukcji pa,miętam że dopuszczali stosowanie tych paneli tylko na ogrzewaniu podłogowym-wodnym. Moje panele to najtańsze z najtańszych na zamek -bez kleju Classen. Płaciłem za nie w zeszłym roku 20 zł za metr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Panele pergio drogie,ale spisuja sie swietnie trzy lata.Ogrzewanie elektryczne .Jako podklad wykorzystalismy jute.Swietnie tlumi a zarazem b.dobrze przepuszcza cieplo.jute mozna kupic w hurtowniach tapicerskich.Posiadamy oprocz paneli rowniez terakote na podlodze, ale nie ma miedzy nimi jakis zasadniczych roznic.Warstwa juty jedna o dosc rzadkim splocie.jestesmy zadowoleni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...